www.asu.pl :: Zobacz temat - jestem w Szwecji..pomózcie chyba cos ze skrzynią widstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jestem w Szwecji..pomózcie chyba cos ze skrzynią widstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
swenson
*
*


Dołączył: Jun 02, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 10:42    Temat postu: jestem w Szwecji..pomózcie chyba cos ze skrzynią widstar Odpowiedz z cytatem

windstar 95 rok 3.0
jak jade po paru kilowetrach mam chwilowe dziwne chamowanie silnikiem obroty skacza do około 4000 i samochód jest słaby nie ma mocy naciskam gaz i jedzie ale przyspiesza powoli.dopiero ponad 60 km/h nabiera siły a potem tak jakbym miał 3 bieg .jak sie zatrzymam i ruszam to jest powolny i chyba z 3 ruszam i znów to samo.
w pozycji 1 i 2 działa ok tylko D cos nawala Raz mi wyswietliło kontrolke silnika ale po zdjeciu klem i załozenie juz nie wyswietla ale objawy pozostały.
jak go depne to nie mam Kick down...
sprawdziłem płyny i mam wrazenie ze mam poziom oleju w automacie o jakies 2 cm nad górna kropka .

Nie jestem machanikiem i nie poradze sobie...pomózcie chłopakowi na obczyżnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ptak1
*
*


Dołączył: Jun 19, 2007
Posty: 184
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Z tego co piszesz to wygląda na tryb awaryjny skrzyni, co oznacza że podła Ci skrzynia. Za bardzo ci nikt nie pomoże tylko mechanik z kompotem żeby zaczytał błędy i prawdopodobnie czeka cię naprawa skrzyni.
Moja rada jest taka abyś nie jeździł na niej bo kłopoty mogą być jeszcze większe.
_________________
voyager 96 3.3l zagazowany


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
swenson
*
*


Dołączył: Jun 02, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przerazaj mnie .własnie jade do serwisu na komputer zobaczymy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ptak1
*
*


Dołączył: Jun 19, 2007
Posty: 184
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i to jest najlepsze rozwiązanie tylko jak już jeździsz autkiem to nie przekraczaj 50km lub 2500 tys obr.
Napisz jakie ci błędy wyskoczyły na kompie
_________________
voyager 96 3.3l zagazowany


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równie dobrze może to nie być skrzynia. Podobne objawy są jak wypada zapłon na którymś z cylindrów, czyli 'misfire on cylinder #...'
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
swenson
*
*


Dołączył: Jun 02, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem juz po servisie .wszystko mi sprawdzili ...jak dobrze pamietam jest to VVS sensor,
Dzieki za pomoc w srode przywożą sensor i mam nadzieje ze zdaże na prom sie zadekować do Polski.
jadac miałem pare objawów jak w czoraj z szybkoscia to jechałem 80 do 100 .Bo to jest takjak ruszam to idzie jak wół do 50 /60 potem jest ok.Dzis begi były lekko wyczuwalne wczoraj to był taki upał i stres ze nie czułem biegów .A dzis zanim sie zaczeło z obrotami tylko 3 razy to 20 minut jechałem bardzo ładnie miał kopa az lekko poszły obroty na około 4000 i zaswieciła sie kontrolka silnikai tak zostało az do warsztatu Potem znikła i w drodze powrotnej z 2 razy obroty podskoczyłya potem autostrada i spoko z dusza na ramieniu ale obserwując samochó i wskazniki.I ok.
Napisze po naprawie w srode

Mam przejechane 330 000 i goscie powiedzieli ze silnik jak dzwon.To mnie podbudowało

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
swenson
*
*


Dołączył: Jun 02, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkradł sie błąd w moim opisie....chodzi o sensor VSS.Przepraszam.
Dziś w wolnej chwili czytam sobie informacje na forum dotyczace winiego.Musze wam powiedzieć .ze ja jestem z niego bardzo zadowolony,świetna maszyna na długie trasy.A takie własnie robie.
Polecam wszystkim którzy cenia wygode za nieduze pieniązki.

Do usłyszenia
Naprawde ciekawa stronka ASU.brawo

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
swenson
*
*


Dołączył: Jun 02, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.po wymianie sensorka ...nic sie nie zmieniło.Jak był problem tak jest.
A teraz skaner nawet nie widzi Vss sensorka ,swieci sie wskażnik silniczka na konsoli tak jak było i biegi pomału wchodzą i brak duzej mocy dopiero 3 jest ok i mozna fajnie jechać,

dzwoniłem do polski do róznych warsztatów .opinie rózżne..
Może ktoś ma jakis pomysł,albo sie spotkał z podobnym przypadkiem.

Doradza mi sie wymiane oleju w skrzyni bo moze jest tam syf.ale znów inni mówia zeby tego nie robić bo nie dojade do Polski.

Opinie ...coś z elektryka lub skrzynia pada.ale dziwne bo pozycja 2 ciągnie i pozycja 1 też .
Tylko na D z poczatku ok.po nagrzaniu sie silnika 2 lub 4 razy skocza obroty głupawo a potem pełny luzik fajna jazda tylko ze chyba zostaje w pozycji 3 biegu.

czekam na sugestie....podłamany swenson
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ptak1
*
*


Dołączył: Jun 19, 2007
Posty: 184
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 7:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz wydaje mi się ze masz coś ze skrzynią, dokładnie nie wiem jak to jest w winim. ale ja w swoim miałem podobne objawy po remoncie skrzyni biegów myślałem ze wszystko będzie oki ale po nagrzaniu się skrzyni w chodził bieg awaryjny i nic powrotem do serwisu i ponowna wymiana konwentora. Najlepiej jak by się jeszcze wypowiedzieli posiadacze twojego modelu samochodu.
_________________
voyager 96 3.3l zagazowany


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... trudno coś konkretnego napisać. Piszesz, że kontrolka 'check' się ponownie zaświeciła, ale z tego co zrozumiałem tester nie wykrywa błędu.
Kurczę, nie wiem co Ci podpowiedzieć, zresztą nie jestem mechaniorem tylko zwykłym użytkownikiem Winiego.
Czy wtedy, kiedy autko nie ma mocy na D to nie masz wrażenia jak by ci palił tylko na 5 garach? (no wiesz, obroty na jałowym spadają poniżej 800-700 obrotów, nierówno pracuje silnik i trochę wtedy trzęsie autkiem)
Może któryś wtrysk źle pracuje, czyli albo zanika sygnał elektryczny na niego podawany lub jest przypchany syfem, a może ze świecą jest coś nie tak, może być również problem z przewodem WN albo cewką WN.
Może również dostawać się płyn chłodzący do komory spalania np. z powodu nieszczelności uszczelki pod kolektorem ssącym (szczególnie na ciepłym silniku jak autko się rozgrzeje, bo na zimnym jest OK). Ale w tych przykładach, które opisałem wyskakiwał by ci błąd 'missfire on cylinder#...'
Sorry 'swenson', ale nie mam pomysłu specjanie.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
swenson
*
*


Dołączył: Jun 02, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do obrotów na jałowym to teraz sprawdziłem...po uruchomieniu trzyma jakies 800.po nagrzaniu za 3 razem jak go właczyłem obroty pływały 800 do 1200 przegazówka i wracaja do normy .tak było teraz.mam delikatne wrazenie ze troszeczke ciuteńku na jałowym trzęsie ale chyba tak było zawsze...nie pamietam.Ale obroty trzyma na 800.na poczatku tej przygody nieraz na jałowym do 2000 dochodziły i spadały.
Pozagladałem tam gdzie mówisz ale chyba ok nic nie ruszałem bo wole pojechac do warsztatu a jeszcze dzis bede o 12to im zgłosze pare informacji zobaczymy.
zauwazylem ze tuz przy deklu górnym na głowicy z tyłu sa jak gdyby swiece takim czarnym przewodem polaczone .wszystkie czysciutkie tylko jedna jest jak gdyby wilgotna i ma nalot na koloru rdzawego..
Sam juz nie wiem
Tutejsi mechanicy ..o zgrozo
a kosztuje majatek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciezko ocenic opisu czy to skrzynia weszla w tryb awaryjny czy cos innego sie stalo
jezeli chodzi o moje odczucia to :w
gdybym diagnozowal skrzynie to jedyne co mozesz sam wymienic i jeszcze w miare tanio to pozycjoner - poszukaj moich ostów
a gdybym diagnozowal silnik to moze obstwialbym czujnik polozenia przepustnicy-tez poszukaj w moich postach...
powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a do tego mozesz odpinac pokolei kazdy czujnik i zobaczyc zmiany w pracy silnika to chyba jedyne wyjscie by cos samemu znalezc,
odpiecie danego czujnika powinno zmienic prace silnika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
swenson
*
*


Dołączył: Jun 02, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki chłopaki
własnie wróciłem z servisu................załamka
oni nic nie wiedza .mierzą cuduja .i nic nie znalezli...bo albo komputerek czegos nie widzi albo jest ok.
Jutro prom ....jade
tu nie tak łatwo o czesci trzeba zamawiac i czekac.jakby co.

zaraz posty przejrze.
dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group