www.asu.pl :: Zobacz temat - samochody amerykańskich sił zbrojnych w europie - aukcja
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

samochody amerykańskich sił zbrojnych w europie - aukcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ??
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakaś minimalistyczna wersja to była.
No więc ile nam wyjdzie 3050E + cło + vat ?
Za ten rocznik i ten UDOKUMENTOWANY przebieg to niezła cena.
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Mason
*
*


Dołączył: Jul 18, 2007
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No więc ile nam wyjdzie 3050E + cło + vat ?
Za ten rocznik i ten UDOKUMENTOWANY przebieg to niezła cena.


Witam!
Jestem co prawda "świeży"na tym forum ale śledziłem waszą dyskusję kilka postów wcześniej oraz ustalałem pewne fakty i oto co mi wychodzi:
3050 Euro + cło 10% /osobówka, bo jak mniemam to oprócz tej ostatniej kanapy reszta foteli jest, poza tym powinno być napisane na fakturze, że to osobówka/ = 3355 Euro
3355 Euro + vat 19% /bo to Niemcy i taki u nich vat/ = ok. 3992 Euro
I to jest to co płacisz u nich przy odbiorze auta czyli licząc kurs po 3,75 PLN/Euro stan na 18.07.2007 to wychodzi ok. 14971 PLN
A teraz opłaty u nas /dodam, że złodziejskie.../
Akcyza 13,6% /bo więcej niż 2 litry pojemności/ od tego co do tej pory wyszło czyli 3050 Euro + cło 10% + vat 19% czyli 3992 Euro = ok. 4534 Euro/17005 PLN
+250 zł rejestracja,
+500 zł recykling /jak nie ma karty wozu to jest recykilng Sad /
+160 zł zaświadczenie o zwolnieniu z vat
+150-300 zł tłumaczenie papierów
+17 zł jakieś znaczki opłaty skarbowej czy cuś, w każdym razie znajomy w wydziale komunikacji mówił, że całkowite opłaty przy rejestracji to od 1000-1300zł /oczywiście do rozliczeń przyjmujemy bardziej niekorzystną wersję.
Do tego laweta, która jechała po twój samochód ok. 2000 km licząc tak średnio 1,2 zeta za km to ok. 2400 zł /chyba że ktoś pojedzie po kosztach/. Tak, że koszt całkowity auta pod domem powinien wynieść ok. 20705 PLN. A potem tylko jeszcze gaz zamontować i można się w pełni cieszyć swoim nowym autkiem Smile

P.S.
Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sylwia
*
*


Dołączył: Jun 11, 2007
Posty: 54
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to idealnie trafiłam z tym ~ 20k pln Wink jeśli jest w pełni sprawny i nie trzeba dokładać kolejnej dychy to rewelacja
_________________
Plymouth Grand VOYAGER 3,3l 96 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinno byc dokladnie tak jak napisal mason, bardzo ladne zestawienie kosztow Very Happy
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mason
*
*


Dołączył: Jul 18, 2007
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arek35 czy twój szwagier się tam zalogował i licytował już coś na tych aukcjach, czy tylko się zalogował...?
Bo jestem ciekaw jak dług się czeka na PIN-CODE o którym oni piszą... a wysyłają go pocztą.
Cytat:
3. In addition the user will receive by mail a letter in duplicate containing your personal PIN-CODE. Upon return of one signed copy your account will be activated to allow you to submit bids online.
wersja angielska
3. Zusätzlich erhält der Nutzer per Post ein Schreiben in 2-facher Ausfertigung, das seine persönliche Online-Gebots-PIN enthält. Nach Rückgabe einer unterschriebenen Ausfertigung wird der Nutzer für die Abgabe von Online-Geboten freigeschaltet - wersja niemiecka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostajesz cos mailem, potem poczta, podpisujesz i jak to do nich dojdzie to dopiero masz atkywacje konta. czyli wszystko zalezy od poczty, kolega z innego forum potrzebowal 2 tygodnie.
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mason
*
*


Dołączył: Jul 18, 2007
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki gazda całą procedurę co i jak to znałem ale chodziło mi o czas, czyli jak długo z tą pocztą ale i tak dzięki za wyjaśnienie. Sprawa jest już nie aktualna /lub można powiedzieć w trakcie/
Ale do rzeczy: opiszę jak u mnie to przebiega /bo właśnie dziś od nich dostałem ten Pin-code/ może komuś to też ułatwi życie Laughing :
Zalogowałem się do ich portalu, oni wysłali mi maila potwierdzającego z takim malutkim Wink kodem, którego trzeba było wprowadzić przy pierwszym logowaniu się na ich akcje - tak też zrobiłem i było to 17.07, po czym musisz jeszcze potwierdzić tak jakby twoją gotowość licytowania na stronie i wtedy się dowiadujesz, że dostaniesz info pocztą już z właściwym PIN-CODEM i będziesz miał pełne prawa i możliwość licytowania. Od nich wyszła informacja 19.07 a u mnie była dzisiaj czyli 24.07 tak więc chyba nie tak tragicznie długo.
Teraz tak jak pisał gazda muszę im odesłać podpisaną kopię i jak dotrze do nich to jazda na licytację... a dalej to kto wie...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mason
*
*


Dołączył: Jul 18, 2007
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...No i stało się właśnie dzisiaj /30.07./ aktywowali mi pełny dostęp do aukcji na vebeg, co z tego jak interesujące mnie aukcje skończyły się wczoraj Sad ...
Dlatego poczekam do następnych Razz
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mason a będziesz sam sobie przywoził to auto ?
Bo szukam kogoś kto by mi przywizózł Smile
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Mason
*
*


Dołączył: Jul 18, 2007
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak mysiauek jestem na etapie dogadywania szczegółów co do przywiezienia jakiegoś auta Smile dla siebie. Jakby co to służę pomocą.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mason
*
*


Dołączył: Jul 18, 2007
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Kolejna odsłona jeżeli chodzi o auta z vebeg. A mianowicie mam zamiar coś sobie stamtąd ściągnąć i jest miejsce na trzy auta /tzn. gość za jednym razem przyholuje trzy sztuki/ jedno miejsce mam Ja zarezerwowane Laughing ale dwa są wolne, jakby ktoś był zdecydowany to proszę o kontakt mój numer to 695 761 857. Za dwa przyciągnięte auta gościu bierze 1,8 zeta za kilometr za 3 może być ciut więcej ale i tak się chyba opłaca.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mason
*
*


Dołączył: Jul 18, 2007
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 1:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha! Nadmieniam, że czy to będzie 1 czy 2 to i tak chce 1,8 zeta, przy 3 może być inna cena ale to jest do dogadania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mason
*
*


Dołączył: Jul 18, 2007
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
No i od paru dni jestem zadowolonym posiadaczem Chrysler'a Grand Caravana z Niemiec, link poniżej
http://www.vebeg.de/web/de/auktionen/auktionen_suchen.htm?DO_SUCHE=1&frommylist=1&SHOW_AUS=76357&SHOW_LOS=57
Wszystko tak jak w aukcji napisali tak było, auto oprócz małych usterek to bez zarzutu, przebieg oryginalny i jeszcze 3/4 baku zatankowane u nas to by pewnie spuścili i jeszcze coś ukradli /wykręcili/.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych autami z Vebeg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic ino pogratulować!!!
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może jeszcze napisz coś na temat całej procedury na miejscu.
jacy urzędnicy? jakieś problemy? godziny urzędowania?
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
performance
*
*


Dołączył: Sep 24, 2007
Posty: 1

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tylko jedna kwestia o której wszyscy zapominają: dowód rejestracyjny, a w zasadzie jego brak. Nasza firma sprowadziła w zeszłym roku ponad 60 samochodów z US Army. Niestety rejestracja tych pojazdów okazała się praktcznie niemozliwa w Polsce. Kilka samochodów udało sie zarejestrowac w mniejszych miastach, które nie komunikowały sie z Ministerstwem Transportu. Do wiekszych przyszła interpretacja z ambasady Włoch, ktora przeprowadzila własne śledztwo w celu ustalenia czy dokument z jakim przychodza te samochody jest wydany przez organ rejestrujacy. Jak sie okazało - NIE JEST! Takze przestrzegam. Wiekszosc samochodow pojechala za wschodnia granice!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie jakiś durny urzędas wiernie trzymający sie naszy durnych i kretyńskich przepisów, może sie czepiać że niektóre państwa nie przystosowały swoich aut i papierów do wymogów, najjasniejszej rzeczpospolitej, centrum uniwersum, pępka świata... Rolling Eyes
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim wypadku mo żna zawsze zrobić blanko briefa w niemczech, do tego chyba nawet nie musi mieć tuva, do briefa darmozjad nie nie czepi...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejna aukcja kończą się ....
z ciekawszych Smile
http://www.vebeg.de/web/de/auktionen/auktionen_suchen.htm?DO_SUCHE=1&statflag=1&AKAT_ID=1&showpage=1&zusatzlink=&SHOW_AUS=76445&SHOW_LOS=7
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojej... co mu sie stało w tył??? Confused
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytałem cały topic i chyba jestem w takiej samej sytuacji.

kupiłem samochód na amerykańskich tablicach, od amerykańskiego obywatela (polaka) który przyjechał tutaj wraz ze swym autkiem, ale uciekł spowrotem za granicę. Mam jedynie amerykański title i umowe kupna-sprzedaży.

W takim razie czy nie zarejestruje już tego autka w najjaśniejszej super universum Polsce ?? Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozesz miec przeogromny problem a trzeba uwazac bo coraz wiecej takich cwaniakow zjawia sie u nas i robi takie walki bo pln coraz lepiej stoi i im sie poprostu placa
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qrde:( czyli musiałbym załatwić od jakiejś firmy transportowej fikcyjną fakturę że niby ja kontenerem sprowadziłem.

Ale, chyba powinny być jeszcze jakieś dokumenty od celników że samochód wszedł na polski obszar celny. A tego też nie mam.

Właściwie to nie kupowałem bezpośrednio od właściciela, ten samochód stał najpierw w komisie, później ktoś go kupił i po jakimś czasie sprzedał mi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ?? Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group