www.asu.pl :: Zobacz temat - Tylne przeciwmgielne
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tylne przeciwmgielne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 21:12    Temat postu: Tylne przeciwmgielne Odpowiedz z cytatem

A jak nie mam przeciwmgielnej lampy, to co myślicie o takim rozwiązaniu:
kupuje jakąś w miare ładną i niedrogą lampę przeciwmgielną od innego autka wmontowuje ładnie w zderzak i podpinam ją pod przednie halogeny przeciwmgielne, które mam. Przecie i tak przeważnie włącza się je razem, a jak jeszcze będę o tym pamiętał....
Po co szpecić deskę rozdzielczą nowymi badziewnymi przełącznikami.
Można?
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99


Ostatnio zmieniony przez Vlad dnia Sro Maj 07, 2008 21:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W/g przepisów to nie można
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poważnie? Czemu? A jakieś inne rozwiązanie?
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupiem tylna przeciwmgielna od malucha, zamontowalem pod zderzak, przełaczik na deske rozdzielcza i jest ok. I mam oddzielnie przednie przeciwmgielne jak i tylna.
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 5:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawa rozbija się o to kiedy można używaćtylnego przeciwmgielnego, a dokładniej o prędkość auta powyżej której nie powinno się tego światła używać, a co za tym idzie, że jeżeli możesz jechać szybciej to nie jest ono już potrzebne bo widoczność jest wystarczająco dobra, lecz u nas mało kto przestrzega te zasady i jedzie taki jeden z drugim w ładną księżycową noc z włączonym p-mgielnym i daje po gałach innym użytkownikom. Rolling Eyes
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze maly schemacik jak to od malucha pod zderzakiem podłączyc elektrycznie ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dokładnie tak założoną instalację, spięte tylne przeciwmgielne światło (podobne do tego od malucha)+przednie "cosie" razem na jednym przełączniku. Nie wydaje mi się, żeby to w moim przypadku stanowiło problem, bo z przodu podpięte są wyglądające jak halogeny, słabo świecące lampki których przeznaczenia nie znam (może mają za małe napięcie?), więc włączenie ich razem z tylnym przecwmgielnym nie stanowi problemu.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diku napisał:
sprawa rozbija się o to kiedy można używaćtylnego przeciwmgielnego, a dokładniej o prędkość auta powyżej której nie powinno się tego światła używać, a co za tym idzie, że jeżeli możesz jechać szybciej to nie jest ono już potrzebne bo widoczność jest wystarczająco dobra, lecz u nas mało kto przestrzega te zasady i jedzie taki jeden z drugim w ładną księżycową noc z włączonym p-mgielnym i daje po gałach innym użytkownikom. Rolling Eyes


No tak, ale ja pytam o przeciwmgielne nie po to żeby komuś świecić po oczach , bo używam go jak trzeba, tylko żeby przejść przegląd.
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do schematu, jest to bardzo proste, tylna przeciwmgielna podłączyłem pod światła mijania. Czyli żeby włączyć tylną lampę przeciwmgielna muszę najpierw włączyć światła mijania. No i wyłącznik w deske rozdzielczą zrobiłem. Jest to standardowe rozwiązanie, wszystkie auta europejskie tak mają to rozwiązane.
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maav napisał:
Mam dokładnie tak założoną instalację, spięte tylne przeciwmgielne światło (podobne do tego od malucha)+przednie "cosie" razem na jednym przełączniku. Nie wydaje mi się, żeby to w moim przypadku stanowiło problem, bo z przodu podpięte są wyglądające jak halogeny, słabo świecące lampki których przeznaczenia nie znam (może mają za małe napięcie?), więc włączenie ich razem z tylnym przecwmgielnym nie stanowi problemu.


No to ja właśnie tak chciałem zrobić i używać ich tylko kiedy trzeba. No ale słyszę , że niezgodne z przepisami... Crying or Very sad
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vlad napisał:
No to ja właśnie tak chciałem zrobić i używać ich tylko kiedy trzeba. No ale słyszę , że niezgodne z przepisami... Crying or Very sad


A kto to na diagnostyce sprawdzi? Gość stoi z tyłu i mówi żebyś włączył tylne przeciwmgielne. Włączasz, wyłączasz. Powtarza z przodu. Nie musisz mu mówić czy masz na jednym czy na dwóch guzikach. Lepiej, na przeglądach nie zawsze każą włączać przednie przeciwmgielne! Więc tylko cyk że masz tylne i gasisz.
Ewentualnie odłącz na przegląd przednie i powiedz że się zepsuły. Przednie przeciwmgielne nie są chyba wymagane (niech ktoś mnie poprawi jak się mylę?).
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś durny przepis mówi, że jeśli światła są to mają działać...
W voyku wpierw włacza się halogeny i potem dopala tylne. Raczej nikt nie przyczepi się że tylne jest razem z przednim.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maav napisał:
A kto to na diagnostyce sprawdzi? Gość stoi z tyłu i mówi żebyś włączył tylne przeciwmgielne. Włączasz, wyłączasz. Powtarza z przodu. Nie musisz mu mówić czy masz na jednym czy na dwóch guzikach. Lepiej, na przeglądach nie zawsze każą włączać przednie przeciwmgielne! Więc tylko cyk że masz tylne i gasisz.
Ewentualnie odłącz na przegląd przednie i powiedz że się zepsuły. Przednie przeciwmgielne nie są chyba wymagane (niech ktoś mnie poprawi jak się mylę?).


Mylisz się Very HappyVery HappyVery Happy
Gorzej jak jest 2 diagnostów, lub na stacji diagnostycznej są lustra Wink

Wracając do p.mgielnych przednich. Jak ich nie masz - nie ma problemu, jak masz muszą działać.

Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
booyal
*
*


Dołączył: Jan 31, 2008
Posty: 26
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę się mądrzyć ale nie dalej jak 2 tygodnie temu przedstawiłem taką właśnie teorię diagnoście. Stwierdził że w przepisach jest, że tylne światła przeciwmgielne mają być i mają działać, jeśli ich nie ma to trzeba założyć. Przednie wymagane nie są.
_________________
Chrysler Voyager '01 3.3L V6 LPG by Luki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]Mylisz się Very HappyVery HappyVery Happy
Gorzej jak jest 2 diagnostów, lub na stacji diagnostycznej są lustra Wink
Wracając do p.mgielnych przednich. Jak ich nie masz - nie ma problemu, jak masz muszą działać.[/quote]

Nooo bez przesady, jeżdże do stacji diagnostycznej gdzie panowie są solidni ale nie upierdliwi. Oglądem auta zajmuje się jeden. Czasem sam go proszę żeby szczególnie zwrócił uwagę na jakieś elementy zawieszenia.
Z kolei te przednie to niby przeciwmgielne, ale nie walą tak jak te europejskie po oczach.
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tylnych przeciwmgielnych nie mam a przeglądy mam aktualne.
Szczerze powiedziawszy to te montowane lampy od maluch pod zderzakami strasznie badziewiasto wyglądają.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprostu zalezy do kogo jezdzisz na przeglad, jak bys pojechal do mercedes-benz - wróbel na ul. klecinskiej we wrocławiu to bys stracil dowod rejesracyjny. Tyle w temacie. Ja do niego jezdze, bo wiem ze dokładnie mi sprawdzi auto i przez to wiem czym jezdze. Nie musze sie bac jechac w trase. Pozatym jezdzac bez tylnej lampy przeciwmgielnej swiadomie łamiesz przepisy. A w tym przypadku estetyka auta schodzi na drugi plan. Zreszta kto Ci kaze montowac pod zderzak? Jak umiesz to zamontuj w zderzaku...
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie coś ty taki upierdliwy Question
Myślisz że tam gdzie jezdze na przeglądy gorzej mi sprawdzą samochód jak tobie w mercedes-benz - wróbel na ul. klecinskiej we wrocławiu Question
Tak jak pisałem Tobie w innym wątku na ostatnim przegladzie diagnosta wykrył mi że końcówki założone niecałe pól roku temu w ASU już pomału nadaja się do wymiany czyli chyba dobrze go sprawdzili. A zapytam się Ciebie przednie lampy masz wymienione na asymetryczne?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
yaro
*
*


Dołączył: Nov 06, 2008
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie dodatkowo mam pytanko w tym temacie.

Moze ktos mnie oswieci gdzie i co podlaczyc by mi zadzialalo:

Wykombinowalem sobie tak:
Chce podlaczyc tylne przeciwmgielne do 3 swiatla stop ktore mam wbudowane w tylna klape bagaznika. Mozna by tam w stawic dwuwloknowa zarowke i na jednym wloknie miec stop a na drugim przeciwmgielne. Dokupilem sobie do tego nowy przelaczni wielofunkcyjny (dolar tani nie kosztowal duzo) zalozylem go i teraz mam w nim mozliwosc wlaczenia swiatel przeciwmlowych. Tylko, ze trzeba to podlaczyc zeby uaktywnic te drugie włokno na zarowce.
Moze ktos wie jak sie zabrac do tego tzn. gdzie sie wbijac w kable by mi zadzialalo.


pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mario_KOSZALIN
*
*


Dołączył: May 05, 2008
Posty: 184

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właściwie to dziwię się, że jest z tymi p/mgł jakiś problem. Ja również przy zakupie zastanawiałem się nad tym, ze ich nie ma, ale diagnosta powiedział że konieczności takiej nie ma, jeśli auto już było wcześniej zarejestrowane w kraju- a wcześniej nie było chyba takiego wymogu (to tak jak np z zagłówkami w tylnych siedzeniach- kiedyś w autach czasami ich nie było i nikt nikogo nie zmuszał do ich montażu po zmianie przepisów). Co do przydatności tego swiatełka- nie wiem, jak wy, ale ja na ok milion przejechanych km użyłem tego może kilkanaście razy Smile Chyba że na Pomorzu mniej jest mgieł niz gdzie indziej. W każdym razie, nie jest to dla mnie sprawa priorytetowa
_________________
Magnum 5.7 Hemi 2005 black matt
DODĹťYK GC 1996 3,3 oddany pracownikowi - ale sie chłopaczyna cieszy Smile
Toyota Corolla 1,4 diesel słuzbowa- to juz przeszłość
Opel Astra 1,7 CDTI-słuzbowy - to już przeszłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgodnie z polskimi przepisami o ruchu drogowym (Art. 30 prawa o ruchu drogowym), instalacja tych lamp jest obowiązkowa, ale ich używanie obowiązkowe nie jest
...polska to dziwny kraj
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lampa przeciwmgielna włączona podczas mgły jest sto razy lepsza jak zwykła bo daje dużo wiecej światła i jest bardziej zauważalna.
Czasami jak wywali taką mgłę gęstą to samochód lepiej jest zauważyć.
Temat się rozwiną nie w tym kierunku co powinien bo wszyscy patrzą pod kątem czy przejdzie przegląd ,czy być musi ,ewentualnie psuje muster samochodu a przecież wcale nie oto chodzi.

Najważniejsza sprawa jest bezpieczeństwa by zapalona przeciwmgłowa mogła ostrzegać kierowców za tobą .
Wystarczy trochę wyobraźnią poruszyć jak w takich warunkach gęstej mgły pojedziesz bez światła a za tobą kierowca zbyt późno zauważy pojazd nie zdąży wyhamować wbije ci sie w tył samochodu i tragedia gotowa.

Przyjedzie policja pierwsze co zrobią to sprawdza wszystkie światła i w dodatku okażę się ,że z powodu braku tego światła doszło do kolizji i obciążą kierowcę.

Dodam jeszcze trochę z innej beczki ,że każdy rower powinien być wyposażony bezwzględnie w światło tylnie i przednie bo wystarczy popatrzeć rowerzystów sporo rowery bardzo ładne a nikt nie pomyśli aby założyć sobie lampy a kosztują kilka złotych a jadnego rowerzysty mniej na masce.
Za brak oświetlenia powinna być kara pieniężna i wcale nie mała.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już naprawdę ktoś chce być bardzo widoczny może wkomponować lampę w zderzak.Lepsze to niż lampa od traktora czy fiacika.Jeśli chodzi o praktykę to i kierowca we mgle nie powinien dop...lać z myślą że na pewno zauważy światło przeciwmgielne a załóżmy że pieszy i rowerzysta z ubogim oświetleniem dąży do celu też użytkownik drogi. Confused
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yaro napisał:

Wykombinowalem sobie tak:
Chce podlaczyc tylne przeciwmgielne do 3 swiatla stop ktore mam wbudowane w tylna klape bagaznika. Mozna by tam w stawic

pozdrawiam


przeciwmgielne nie moze byc na środku !!! według przepisów po lewej stronie
lub po obydwóch, wyjątkiem jest peugot ktory ma na srodku ale fabrycznie.
Pytalem wujka ktory pracuje w diagnostyce Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lift:popieram
ply:moze byc na srodku(Art. 30 prawa o ruchu drogowym)ale napewno nie w jednym kloszu z 3cim swiatlem stopu.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
yaro
*
*


Dołączył: Nov 06, 2008
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
lift:popieram
ply:moze byc na srodku(Art. 30 prawa o ruchu drogowym)ale napewno nie w jednym kloszu z 3cim swiatlem stopu.


1. ↑ zgodnie z polskimi przepisami o ruchu drogowym (Art. 30 prawa o ruchu drogowym), instalacja tych lamp jest obowiązkowa, ale ich używanie obowiązkowe nie jest
2. ↑ nie bliżej miż 60 cm od siebie i nie dalej, niż 40 cm od maksymalnego obrysu pojazdu
3. ↑ 3,0 3,1 wymiary te mierzone są do krawędzi lampy: jeśli wymiar ma być "nie większy niż", to dotyczy on najdalszej krawędzi, a jeśli "nie mniejszy niż", to dotyczy krawędzi najbliższej
4. ↑ maksymalna dopuszczalna wysokość umieszczenia tych świateł wynosi 80 cm; ta wartość istotna jest dla pojazdów o dużych rozmiarach, np ciężarówek
5. ↑ wartość typowa dla samochodów osobowych; w ciężarówkach i autach terenowych bywa to nieco wyżej
6. ↑ jeśli jest to lampa pojedyncza, powinna być umieszczona z lewej strony lub centralnie pośrodku

no tyle to znalazlem ale nic nie ma o podlaczeniu z 3 swiatlem stop
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yaro
*
*


Dołączył: Nov 06, 2008
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 13:33    Temat postu: cały przepis odnośnie swiateł Odpowiedz z cytatem

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31976L0756:PL:HTML


a teraz przeciwmgielne tylne zobaczcie jak to tlumaczyc:

4.11. Tylne światło przeciwmgielne
4.11.1. Stosowanie
Obowiązkowe.
4.11.2. Liczba
Jedno, drugie nieobowiązkowo.
4.11.3. Układ
Żadnych specyfikacji szczególnych.
4.11.4. Pozycja
4.11.4.1. Szerokość:
Jeśli występuje tylko jedno tylne światło przeciwmgielne musi ono znajdować się po stronie wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu przeciwnej do kierunku ruchu obowiązującego w państwie rejestracji.
We wszystkich przypadkach odległość między tylnym światłem przeciwmgielnym i światłem stopu musi być większa od 100 mm.
4.11.4.2. Wysokość:
Między 250 mm a 1000 mm nad ziemią.
4.11.4.3. Długość:
Z tyłu pojazdu.
4.11.5. Widoczność geometryczna
Kąt poziomy: | 25° do wewnątrz i na zewnątrz. |
Kąty wierzchołkowe: | 5° powyżej i poniżej poziomych. |
4.11.6. Ustawienie
W kierunku zwróconym do tyłu pojazdu.
4.11.7. Może być "zgrupowane"
z dowolnym innym światłem tylnym.
4.11.8. Nie może być "kombinowane"
z innym światłem.
4.11.9. Może być "wzajemnie sprzężone"
z tylnym (bocznym) światłem pozycyjnym lub światłem postojowym.

zobaczcie, może być zgrupowane z dowolnym innym światłem tylnym
ale
nie może być kombinowane z innym światłem

tego do końca nie rozumiem, "może być sprzężone ......." jak to się ma do "nie może być kombinowane ....... "

Czyli jakby to tłumaczyć to: Można by umieścić je w tylnym trzecim świetle stop ale pod warunkiem, że będzie to dodatkowa żarówka a nie dwu włóknowa i do tego światło to będzie na wysokości max 1000 mm

dobrze ja myślę czy się dalej mylę

no nie żebym się czepiał ale jak się czyta ten przepis to właściwie można dojść do wniosku, ze jest on jakiś nieprecyzyjny a może to tylko moje odczucie

pozdro

jk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na pierwszy rzut ucha tłumaczę to tak?
sprzężone - czyli w tej samej obudowie
kombinowane - czyli nie wersja to lub to w tym samym miejscu (np klosza)
Tak więć jeśli dodatkowy stop to stop a nie zamiennie stop i przeciwmgielne. Nie zależnie czy z tej samej czy z dwuch różnych żarówek.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 14:36    Temat postu: Re: Tylne przeciwmgielne Odpowiedz z cytatem

Vlad napisał:
A jak nie mam przeciwmgielnej lampy, to co myślicie o takim rozwiązaniu:
kupuje jakąś w miare ładną i niedrogą lampę przeciwmgielną od innego autka wmontowuje ładnie w zderzak i podpinam ją pod przednie halogeny przeciwmgielne, które mam. Przecie i tak przeważnie włącza się je razem, a jak jeszcze będę o tym pamiętał....
Po co szpecić deskę rozdzielczą nowymi badziewnymi przełącznikami.
Można?


No i jeszcze jedna uwaga
Swiatło tylne czerwone przeciwmgielne uzywamy WYŁONCZNIE jeżeli widoczność spadła poniżej 50m.
nagminne jest jednak stosowane tego światła przy kłebkach mgły.
daje ono wtedy niesamowicie po oczach i zamiast pomóć szkodzi i wqr...
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group