www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 3.8 -96 - spalanie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 3.8 -96 - spalanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jelcz-Laskowice widzę?

I mnie nie odwiedziłeś Wink
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bombowozistaa
*
*


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 52
Skąd: ELK

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem tam na sztukanckim szkoleniu w jelcz komponenty
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3,3 96r. - był
AUDI A8 4,2 99r. - jest
Różne instrukcje do aut:   http://www.chomikuj.pl/bombowozista
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te 20 dm3/lpg/100km to bylo przed gruntowna modernizacją instalacji. Teraz to 20 nawet w mieście nie udało mi sie osiągnąć.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mario_KOSZALIN
*
*


Dołączył: May 05, 2008
Posty: 184

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max1978 napisał:
Ja wcale nie uważam że warszawiacy jeżdzą tak zle i ostro,ostro to jezdzą przybysze niby warszawiacy(typ przedstawiciela handlowego)
Ja jestem rodowity warszawiakiem i nie warjuję,ale znam kilku Warszawiaków z odzysku to już inna bajka.stąd ta opinia o nas biednych Warszawiakach. Very Happy a tak na marginesie to niektóre drogi mamy całkiem niezłe i jak nie są zakorkowane to po prostu nie da sie nimi jechac 50 czy 60 km/h


ja jestem przedstawicielem i wcale nie uważam się za pseudowarszawiaka, jestem z Koszalina i nawet nie staram się jeździć jak pseudowarszawiak!!! a dodża to se kupiłem właśnie po to, żeby móc się spokojnie "pobujać" Smile faktem jednak jest, że spora część moich kolegów po fachu naduzywa pedału gazu, kierownicy, fajki od biegów, no, w ogóle hehe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Jestem nowym użytkownikiem na tym forum.Od 1/2 roku jeżdżę Plymouthem Grandem z silnikiem 3,3 rocznik 1996..Zużycie gazu tylko i wyłącznie w mieście 18-21 litrów.W trasie przy V-100km/h /najczęściej jednak 95km/h/ zużycie gazu wynosi 11,5 do 12,5.
Długo nie mogłem się dowiedzieć jakie powinno być ciśnienie /oczywiście w kołach/. Dzięki temu forum wiem, że powinno w moim autku wynosić 2,5 BAR? a nie 2,2 tak jak w całym Słupsku twierdzili wulkanizatorzy Evil or Very Mad
Po dopompowaniu wiatru w koła do 2,5 bar zużycie spadło właśnie do 18 l gazu/miasto i 11,5-12,5 Confused w trasie.
Nic nie zamierzam grzebać przy takim spalaniu.Zejście zużycia LPG o litr czy też dwa mnie nie uratuje, a silnikowi może pomóc.
Nie mam pojęcia ile pali na benzynie, bo nie czuję takiej potrzeby/czytaj: szkoda mi kasy na benzynkę/.
Nie wiem tez jaką mam instalkę.Wiem, że jest ona naszej rodzimej produkcji i jest sekwencyjna, ale nie wiem jakiego jest typu.
Co do ustawienia gazu poszukaj na forum /dział gaz/ namiarów na Lukiego z Częstochowy.Jak się dobrze zorientowałem to jest On GURU od gazowni Razz
Wcześniej jeździłem wieloma innymi autami, ale nigdy amerykanami.
Od pół roku widzę ile straciłem.
Na pewno musisz poszukać przyczyny takiego zużycia LPG, ale nie martw sie na zapas, tylko chwytaj za helefon Wink i dzwoń do Lukiego.
Pozdrowionka dla wszystkich ujeżdżających amerykanów. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, Przecież napisałem, że teraz to nawet w mieście nie osiągam 20 dm/lpg/100 km
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
pattryk
*
*


Dołączył: May 13, 2008
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 12:50    Temat postu: moje spalanie 3.8 AWD 96r Odpowiedz z cytatem

HT napisał:
Panowie, Przecież napisałem, że teraz to nawet w mieście nie osiągam 20 dm/lpg/100 km


Witam.
Parę tygodnie stałem się szczęśliwym posiadaczem wraz z żoną Voyka 3.8 AWD 96r, bez LPG, i moje spalanie wyglada tak:
przebieg 160 000km (książka serw.), świece, kable, olej silnik i skrzynia, mosty wymienione 8 tys km temu, ciśnienie w oponach 2,5bar, 2 os. na pokładzie + 200kg.
- benzyna:
1. trasa max. 100km/h (max 2 tys obr/min)- jazda małżonki - 10,5 - 11l/100km Pb95
2. trasa max. 140km/h (max 2,5 tys obr/min) - moja jazda - 12-13l/100km Pb95
3. miasto Rzeszów - moja żona, przebiegi dzienne ok 15km - 15l/100km Pb95
OK - powiedziałem. z tym się liczyłem przy zakupie, dlatego od razu odłożyłem pare PLN na inst gazową. Po 1000km zamontowałem instalacje gazową sekwencyjną AutoGaz Centrum, komp. autronic, mieszalnik/reduktor do 260KM.
Warunki drogowe jak wyżej na benzynie:
- gaz
1. 17l/100km LPG
2. 19l/100km LPG
3. 21l/100km LPG
Wydawało mi się że trochę za dużo, po ok 2000km pojechałem na pierwszą regulację zgodnie z zaleceniami, gość zrobił kopię mapy zapłonów i wtrysku beznynowego i takie ustawienia zrobił na LPG.
Po regulacjach LPG, warunki jak wyżej:
1. 16l/100km LPG
2. 18-19l/100km LPG
3. 19l/100km LPG

Wydaje mi się że to nadal trochę za dużo, proszę o jakieś wskazówki dotyczące w/w kwestii.
Przy montażu inst. LPG gazownik mówił o spalaniu większym o ok 2l/100km, jednak jest trochę więcej. Moc i przyspieszenie jest takie samo jak na Pb95.
Jeszcze jedno pytanie, włożyłem butle w koło STAKO, wybite na niej jest pojemność 47l, kazałem rozkręcić butle max jak się da, uzyskalismy wynik 42,5l. Miałem wcześniej inne samochody z inst. gazowymi i nigdy czegoś takiego nie spotkałem, jak max to max.
Czy możliwa jest w/w sytuacja z butlą i jaką największą da się włożyć do tego modelu w miejsce koła zapasowego?

pozdr Patryk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie,ze te ilosci na pb sa jak najbardziej ok(masz awd) natomiast gazu nieco za duzo z pewnoscia. szczegolnie podrjrzane wydaje mie splalanie lpg na trasie. nie powinno byc az tak duze.
trza by poczekac na wypowiedz autorytetu w postaci luky'ego.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Masiek777
*
*


Dołączył: Apr 07, 2008
Posty: 72
Skąd: Gołonóg

PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także mam intalację AutoCentrum z układem Zenit, co prawda w silniku 3,3 i bez AWD.
Na benzynie spalanie w trasie od 9-12 l., w mieście 14,5-17.
Na gazie podobne lub minimalnie większe o 0,5 l względem wskazań komputera.
Instalację zakładałem niedawno, u gazownika, który serwisował mi wcześniej Volvo. Według jego słów, na gazie powinien palić z tym silnikiem max 1 litr więcej.
A co do pojemności zbiornika to, aby nie jeździć na bombie powinieneś mieć 20 % luzu w zbiorniku. Shocked
_________________
CHRYSLER T&C 3,3 V6 2005 zagazowany
CHRYSLER T&C 3,8 AWD '98 miłe� wspomnienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group