www.asu.pl :: Zobacz temat - SB WINSTARA PO REMONCIE
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SB WINSTARA PO REMONCIE
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 21:04    Temat postu: SB WINSTARA PO REMONCIE Odpowiedz z cytatem

WITAM
ciag dalszy tematu
http://asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5616
odebralem samochod we wtorek po remoncie sb z asu
zaprowadzilem go 22 lutego z objawami opisanymi w poscie zapisanym wyzej
opisze co zostalo zrobione
1.zestaw naprawczy sb -AXODE - 690zl
2.demontazsb - 490zl
3.naprawa sb - 800zl
4.olej do sb 12 litrow 288zl
5.filtr oleju sb - 39zl
6.tarczki cierne - 19szt. - 361zl
7.konwenter (regeneracja) -750zl
8.tasma - 92zl
9.tasma - 82zl
10.naped predkosciomierza z zebatka - 60zl
11.lozysko 1 kierunkowe - 150zl
12.plyta sterownicza (uzywana) - 400zl
13.direct / inter - 145zl
RAZEM koszt naprawy - 4347zl
I CO DALEJ
w pierwszy dzien przejechalem 100 km na trasie bez zazutow
ale w miescie przy kazdorazowym ruszaniu szarpie po kilku metrach jest ok
na drugi dzien przejechalem 200 km postalem w korkach i tu koszmar kazde ruszenie bez szrpniecia sie nie obejdzie do teko po kilkunastu postojach w korku czy w wielkim miescie zapala sie lampka kontrolna na dzwigni zmiany biegow i sobie mruga do momentu az zgasze silnik i odpale go na nowo
probowalem dzisiaj jeszcze wieczorem dodzwonic sie do asu coby zasiegnac informacji ale juz nikt nie odpowiadal
wyjezdzam na jakis czas bede mial wglad na neta moze cos doradzicie bo nie wiem czy winiego oblac benzyna i zrobic fajerwerki czy walczyc tylko za ile bo koszty przekrocza jego wartosc
POZDRAWIAM Sad Crying or Very sad Evil or Very Mad Question
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam ze w trasie biegi zmieniaja sie bez zazutow prawie niewyczowalnie obroty w stosunku do predkosci sa ok np. 100km/h obroty nie przekraczaja 2000 po remoncie jechalem baaaaardzo delikatnie maksymalna predkosc 100/h tylko to ruszanie z tym ze jak odpale i ruszam pierwszy raz to zalapuje bez szrpniec dopiero w trakcie jazdy tak jak opisalem wyzej
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz


Ostatnio zmieniony przez zbyszko dnia Sro Kwi 30, 2008 21:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reset kompa skrzyni był? nauczyłeś skrzynie jak należy?

przyczyn może być wiele .. skoro robiłeś u Rafała, to proste żeby do niego zadzwonić żeby sprawdził co jest nie tak.

za dużo nie wywróżymy z tych fusów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie przy 100 obroty około 1800 na małym plusie
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz z tym resetem to nie wiem wydaje mi sie ze jak odbieralem po naprawie to jest wszystko ok nie znam sie na tym az tak bardzo gdyby bylo inaczej to bym nie zawozil do naprawy tylko sam bym robil
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem tu laikiem ale.
Może coś jestz regulatorem ciśnienia i zbyt duże ciśnienie powoduje to udeżenie na I biegu.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale jak zachowuje się przy ruszeniuz II biegu??
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozostale biegi pelny luzik bez problemu
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie dzwon do Rafała i reklamuj!! za dużo kasy dałes żeby teraz skrzynia nie działał jak nowa.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wyczytalem wczesniej w WINIM z tego roku niema czegos takiego jak reset asb i nauka jej od nowa .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ASU reklamacje napewno uwzglednia chyba zeby odnizyli loty ale napewno to tylko wypadek przy pracy. Wink
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ku....a!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

4347zł za remont? Toż to połowa wartości Windstara!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

O zgrozo!!! Nie życzę nikomu (a zwłaszcza sobie) Sad Sad Sad Sad
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym 'mruganiem' OD po jeździe w korkach lub na dłuższej trasie i brakiem 'mrugania' po zgaszeniu silnika jeżdżę Winim już 3 lata. Dziś wracałem z długiego weekendu i jak zwykle OD zaczęła mrugać. Gdzieś po 40 kilometrach zajechałem na stację zatankować. Po ponownym uruchomieniu OD już zgasła i do samej Warszawy (jakieś 90 km) w ogóle się nie zapaliła.
Kiedyś próbowałem to rozgryść na forum, ale nikt nie znał przyczyny. Też skrzynię miałem po generalnym remoncie w SAMKO. Aha, komp skrzyni niczego nie pokazuje, bo błąd się chyba resetuje.
Postanowiłem tak jeździć nadal, bo jak mam eksperymentować w warsztatach tzn. wymontowanie skrzyni, jej demontaż i naprawa (to wszystko są płatne i oddzielnie liczone operacje) bez 100% gwarancji, że usterka będzie naprawiona - to sobie odpuściłem. Na razie odpukać jest dobrze.
Moja rada to walczyć ze skrzynią nadal, ale już w ramach gwarancji.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie się OD zapala(mruga) tylko na gazie ?? - i jadę właśnie do "lukiego" zreanimować instalkę ! - ale to świadczy chyba że cosik z prądem jest !!?? - i potem skrzynia może "wariować"z OD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do polowy maja mam tylko dostep do neta jak wroce to umowie sie telefonicznie z Rafalem na sprawdzenie moze to szarpanie w korkach czy na swiatlach w miastach da sie wyeliminowac bez wyciagania sb bo bym nastepnego remontu chyba nie przezyl Crying or Very sad a to mruganie kontrolki mialem juz przed remontem specjalisci od amerykanow twierdzili ze jak biegi sie zmieniaja w czasie jazdy to sie nic nie stanie Question a tak w ogole to windstary maja elektronike niezle porabana jezeli chodzi o awaryjnosc przed remontem siadly mi szyby przednie pierw lewa po jakims czasie prawa prad na przelaczniki dociera mozliwe ze przekaznik ale i to po powrocie do domu sprawdze jak dojde co to takiego napisze
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj wszystkie możliwe zakłady w Twojej okolicy które mają KTS'a Snapon lub inne ustrojstwo którym mogą podłączyć się do skrzyni. Ja też tak miałem że czasami mrugała OD i po każdym wyłączeniu silnika gasło. Odczyt błędów nic nie wykazywał. W końcu złapałem moment gdy mrugała i podjechałem bez wyłączania silnika podpiąć się do skanera. Wyszedł poślizg na drugim biegu. Zrobiłem szybszą wymianę oleju i na szczęście u mnie wystarczyło.
PS. jak się uczy skrzynię w Winim?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za radę
jak wrócę do domu myśle koło 15 maja będę szukał
tylko martwi mnie to że skrzynia świerzo po remoncie po wymianie oleju i takie rzeczy się dzieją a wymieniono mi sporo j/w opisałem
będę też dzwonić do asu zobacze co na to powiedzą
apropo to z jakich jesteś stron
bo koło mnie z tego co wiem to w okolicy jest wrocław , zielona góra i poznań
pozdrawiam
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak się ma twoja skrzynia?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
dojechałem do domciu po poważnym leczeniu swojego kręgosłupa i w końcu będę mógł zadzwonić do asu i umówić się na sprawdzenie gwarancyjne auta.
skrzynia w trasie zachowuje się o'k przy bardzo delikatnym ruszaniu wchodzi spokojnie ALE jak wjedzie się do miasta lub stanie się w koreczku i człowiek jest zmuszony jechać tak jak jadą wszyscy przed i za tobą to zaczyna się szarpanie przy ruszaniu czasami tylko szarpnie raz i jedzie czasami uda się w szczególności jadąc w podobnych warunkach z górki że nie przyszarpnie. do połowy czerwca rehabilitacja a potem do wrocka myśle że bez wyciągania sb
Wink
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sie zastanawiam czy czasem u Ciebie nie sa do wymiany poduszki silnika i skrzyni.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak domowym sposobem sprawdzić czy to poduchy i czy jest to możliwe i ile kosztują poduchy Question
bo ja dopiero na warsztat do asu na kontrol będę mógł zajechać po 15 czerwca
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jak ze stop mocniej wcisne gaz to przejście z 1na 2 jest z dośc mocnym szarpnięciem. jak ruszam spokojnie to szarpnięcia nie ma. Jeden znajomy który ma też Villego miał podobne objawy, wymienił poduszki silnika i mówi że jest znacznie lepiej. ja teraz zamówiłem do swojego poduszeczki silnika+skrzytni i zobaczymy czy u mnie tez pomoże.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie tak mam jak ruszam na zasadzie że puszczam hamulec tolekko rusza bez szarpnięć jak jade w mieście i trzeba jeździć energiczniej to szarpie Question
po pietnastym jade do asu na taki sprawdzianik gwarancyjny to myślę że będę wiedział co go jeszcze boli Evil or Very Mad
jak wymienisz poduszki daj znać jak to podziałało na jazdę i ile kasy ci pożarło z portfela
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Sad
byłem w asu wymieniłem jeszcze raz olej i filter bo mi się przygrzał a nic strasznego nie robiłem z nim jeżdżę delikatnie
Question Evil or Very Mad w k.....wiłem się totalnie
żadnego komputera , pożądnego sprawdzenia ,
Jest ktoś chętny To sprzedam winiego
brak mi motywacji do walki
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darioso napisał:
Z tym 'mruganiem' OD po jeździe w korkach lub na dłuższej trasie i brakiem 'mrugania' po zgaszeniu silnika jeżdżę Winim już 3 lata. (...)
Kiedyś próbowałem to rozgryść na forum, ale nikt nie znał przyczyny. (...)
Postanowiłem tak jeździć nadal,(...) Na razie odpukać jest dobrze.
(...).


Kiedyś miałem podobny przypadek, strach blady, było wiele rad lecz w końcu naprawiłem sam - woda we wtyczce do skrzyni, tej zaraz pod akumulatorem. Zrobiłem otworek odprowadzający wodę, nawaliłem wazeliny i wsadziłem wtyczkę obsmarowując ją delikatnie silikonem. Jak ręką odjął od ponad pół roku Smile Myślę że jazda z pomrugującą lampką może skrócić żywot skrzyni, zwłaszcza gdy dochodzi do poślizgów...

Zbyszko, nie ty przygrzałeś olej lecz ślizgające się tarcze!!! To nie może być twoja wina, reklamuj, nie poddawaj się !!!!!!!!!!! Mi zdarzało się swojego katować z pełną przyczepą, płyn wciąż wygląda tak samo. Wini to świetne auto Smile
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszko- byłeś w ASU i co Ci powiedzieli że tak Cie zlali?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad witam
powiem tak ... jechalem przez trzebnickie gorki te kolo wrocka spokojnie z wylaczonym nadbiegiem sloneczko sobie swiecilo po dojechaniu do olesnicy biore sie za wyprzedzanie i tu szok auto sie pali zaczymuje sie gasnica Surprised a to olej ze sb na wydechu wyrzygany no to i taki dym ... po dluuuuugim postoju ruszylem w droge na podworko szfagra smrod spalonego oleju okropny Mad sb swiezo po remoncie Question przejechane jakies 2000 km. rok temu przed remontem smigalem po alpach i nic sie takiego nie dzialo bryka chodzila super... w asu powiedziano ze to moja wina ze spalilem olej powinienem jezdzic na 2 biegu po Wielkich Laughing trzebnickich gorkach a w miescie to i dobrze wlaczyc drugi bieg ... wczesniej nigdy tak nie jezdzilem jedynie korzystalem z 2biegu w alpach na bardzo stromych wzniesieniach no i ogolnie w gorach wylaczalem nadbiek i bylo o'k Question czy to ja taki gamon i nie wiem jak sie obchodzic z autem czy Question Question Question
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad witam
powiem tak ... jechalem przez trzebnickie gorki te kolo wrocka spokojnie z wylaczonym nadbiegiem sloneczko sobie swiecilo po dojechaniu do olesnicy biore sie za wyprzedzanie i tu szok auto sie pali zaczymuje sie gasnica Surprised a to olej ze sb na wydechu wyrzygany no to i taki dym ... po dluuuuugim postoju ruszylem w droge na podworko szfagra smrod spalonego oleju okropny Mad sb swiezo po remoncie Question przejechane jakies 2000 km. rok temu przed remontem smigalem po alpach i nic sie takiego nie dzialo bryka chodzila super... w asu powiedziano ze to moja wina ze spalilem olej powinienem jezdzic na 2 biegu po Wielkich Laughing trzebnickich gorkach a w miescie to i dobrze wlaczyc drugi bieg ... wczesniej nigdy tak nie jezdzilem jedynie korzystalem z 2biegu w alpach na bardzo stromych wzniesieniach no i ogolnie w gorach wylaczalem nadbiek i bylo o'k Question czy to ja taki gamon i nie wiem jak sie obchodzic z autem czy Question Question Question
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po takich górkach nigdy nie włączam 2. W mieście też mi się nie zdarzyło. Praktycznie zawsze jeżdżę na D. Może czas zmienić przyzwyczajenia ale nie wydaje mi się. Nie jest to moje pierwsze auto z automatem i nigdy nie miałem problemów z ASB.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez zawsze jezdze na D. Po wrocku i w okolicach g. Slezy, zawsze D i nigdy nic sie nie działo. A juz naprawde sporo km zrobilem..
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbyszko napisał:
Crying or Very sad witam
powiem tak ... jechalem ... w asu powiedziano ze to moja wina ze spalilem olej powinienem jezdzic na 2 biegu po Wielkich Laughing trzebnickich gorkach a w miescie to i dobrze wlaczyc drugi bieg ...


No chyba ich pogięło Exclamation
Takich głupot to ja jeszcze w życiu nie słyszałem. No kochani, macie dobrą markę i jesli chcecie ją utrzymać to zajmijcie się kolegą 'zbyszko' jak należy. Jeśli spec od skrzyni spie... robotę to należy się mu żółta kartka. Od zachowania ASU wobec kolegi 'zbyszko' uzależniam, czy ASU również nie pokazać żółtej kartki.

zbyszko napisał:
...wczesniej nigdy tak nie jezdzilem jedynie korzystalem z 2biegu w alpach na bardzo stromych wzniesieniach no i ogolnie w gorach wylaczalem nadbiek i bylo o'k Question czy to ja taki gamon i nie wiem jak sie obchodzic z autem czy Question Question Question


Absolutnie wszystko robiłeś prawidłowo 'zbyszko'. Napewno nie jesteś gamoniem. Zdecydowanie powinieś reklamować naprawę skrzyni w ASU. Nie ma takiej możliwości, żeby użytkownika winić za nieumiejętną jazdę automatem... No jestem po prostu w Surprised szoku...
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za wsparcie
też tak myślałem , ale zawsze jest to ale szukałem winy u siebie wielu włascicieli windstar-ów tłumaczyło mi że to nie moja wina że pewnie coś nie tak zrobione bo skoro kiedyś nie było takich problemów to po takim generalnym remoncie tym bardziej powinno być o'k
będę dzwonil do asu zobacze co powiedzą na reklamacje
pozdrawiam
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumei za taka kase co wydales to powinienes miec FUNKIEL NOWKE skrzynie z kanady...
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

charger napisał:
w sumei za taka kase co wydales to powinienes miec FUNKIEL NOWKE skrzynie z kanady...


Nie przesadzaj, co najwyżej regenerowaną, ale i tak nie wiem czy taniej by wyszła. pamiętaj że kupując skrzynie w USA oni żądają zwrotu starej inaczej doliczają sporo $$ za brak starej którą pózniej będa mogli zregenerować i sprzedać dalej.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie dla mnie to że ASU ostatnio wogóle nie udziela się na forum jest bardzo podejrzane.
Zbyszko ewidentnie twoja skrzynia została zle zregenerowana i dlatego masz takie problemy. Ja często jeżdze swoimi samochodami w góry i zawsze na D, żadnych wajhowań. Widać że próbują na ciebie zwalić winę bo nie chcą się przyznać do tego że coś spieprzyli.
Dobrze zregenerowana skrzynia ma pracowac jak nowa i nie powinno się szczególnie jej oszczędać z tego tytułu że była regenerowana.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie przesadzaj, co najwyżej regenerowaną, ale i tak nie wiem czy taniej by wyszła. pamiętaj że kupując skrzynie w USA oni żądają zwrotu starej inaczej doliczają sporo $$ za brak starej którą pózniej będa mogli zregenerować i sprzedać dalej.


http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_Car-Truck-Parts-Accessories__95-02-AXODE-AX4S-Ford-Windstar-Automatic-Transmission_W0QQitemZ310065443996QQadnZCarQ20Q26Q20TruckQ20PartsQ20Q26Q20AccessoriesQQadiZ2865QQcmdZViewItem?hash=item310065443996
duzo taniej niz 4 tys zl (nawet z wysyłka) i nie musisz oddawac swojej skrzyni...
wystarczy poszukac...
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

charger napisał:
Cytat:
Nie przesadzaj, co najwyżej regenerowaną, ale i tak nie wiem czy taniej by wyszła. pamiętaj że kupując skrzynie w USA oni żądają zwrotu starej inaczej doliczają sporo $$ za brak starej którą pózniej będa mogli zregenerować i sprzedać dalej.


http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_Car-Truck-Parts-Accessories__95-02-AXODE-AX4S-Ford-Windstar-Automatic-Transmission_W0QQitemZ310065443996QQadnZCarQ20Q26Q20TruckQ20PartsQ20Q26Q20AccessoriesQQadiZ2865QQcmdZViewItem?hash=item310065443996
duzo taniej niz 4 tys zl (nawet z wysyłka) i nie musisz oddawac swojej skrzyni...
wystarczy poszukac...


$599 skrzynia
$350 opłata za starą skrzynie
$300 wysyłka po USA
$300 minimum wysyłka do Polski drogą morską
??zł VAT w Polsce
??zł cło w Polsce
1000zł demontaż i montaż nowej skrzyni
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet biorac te opcje co wypisales to i tak wychodzi tyle co kolega wydal.
I mialby funkiel nowke + stara skrzynie...
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie ma co już gdybać, czy byłoby taniej, drożej czy tak samo jakby 'zbyszko' załatwił sobie skrzynię z USA z ebay'a, czy z ALLEGRO. Zdecydował się na generalny remont w chwalonym przez forumowiczów zakładzie mając pewność, że wydana kasa nie będzie wyrzucona w błoto. W końcu ten portal promował ASU i w jakiś sposób należy do ASU.
Nie dziwię się 'zbyszko', że zaufał fachowcom. Moim zdaniem większość mieszkająca w okolicach Wrocławia by tak zrobiła.
Oddał auto w przeświadczeniu, że oddał w dobre ręce. Nie będę się rozpisywał na temat rzekomych wyjaśnień pracownika ASU, że to wszystko to z winy klienta, bo to niewarte jest nawet komentarza.
'zbyszko' pisz co dalej, no chyba że admin da ci bana Smile
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokladnie tak jak mowisz. Kolega oddał auto w rece fachowcow po to aby zrobili te skrzynie tak jak trzeba, bez odwalania maniany.....
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie jest ze mnie niespotykanie spokojny człowiek ale jak pomyślę, że to mogło spotkać mnie (każdego z nas) to zaczynam się denerwować Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Już niejedną rzecz robiłem w ASU i zazwyczaj byłem w miarę zadowolony z obsługi. Dodatkowo ślepo wierzyłem w opinię z forum.

Jednak co będzie jak ASU dołączy do licznego grona partaczy... Miejmy nadzieję, że nie bo nie mam innego zaufanego warsztatu Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Trzymam kciuki za zbyszko ale także za ASU
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może jednak Rafał cos powie w tym temacie?
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad dzwoniłem do asu ... tłumaczyłem jeszcze raz co się dzieje , że na jedynce lubi sobie szarpnąć , że na dwójce czasami nie zaskoczy , a jak zaskoczy to włącza się kontrolka od i miga aż do wyłączenia samochodu . szef powiedział że to pewnie jakiś zawór na płycie lub coś z elektroniką ... pytałem jak z gwarancją Shocked powiedział że skoro mi po remońcie żygną olejem i się olej przygrzał to moja wina i w takim razie nie może uznać pełnej gwarancji , że coś tam może , ale nie wszystko i to się okaże co tam w tej skrzyni nawala , w trakcie remontu płyta też była wymieniona ... jak mam dopłacać jeszcze to uzbieram na drugiego winiego ... w końcu to tak już połowa ceny jaka jest oferowana na giełdzie za calaka ... zresztą dopłacać nie będę bo i tak nie chodzi tak jak powinna najwyżej zrobię z niego noworoczne fajerwerki bo nie wiem jak długo wytrzymam tą stresującą walkę z wiatrakami Exclamation Question Exclamation myśle że mnie nikt nie wykopie z forum
POZDRAWIAM I DZIĘKI WAM ZA SŁOWA OTUCHY
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chcę wypowiadać na forum swojej opinii na w/w temat do tej pory w asu naprawiałem winiego i było o'k dlaczego tym razem tak jest nie znam odpowiedzi cokolwiek będę mógł powiedzieć to jak zakończę temat sb , wtedy się okaże czy zostanę na forum czy dostanę kopa ocenicie to sami
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbyszko napisał:
powiedział że skoro mi po remońcie żygną olejem i się olej przygrzał to moja wina


Zbyszko widać że ASU na własnym forum sra sobie w gniazdo Exclamation

Twoja skrzynia nadaje się tylko do ponownego remontu bo tak jezdzić się nie da żeby non stop uważać czy skrzynia wrzuci dwójke czy nie.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, Może szanowny ASU wyjaśni mi jak doprowadzić skrzynię do rzygnięcia olejem? Bardzo mym chciał żeby zrobiła to moja skrzynia !!!! Nie wiem czy należy jej podać ogórki i żeby zapiła śmietaną czy może góralskim sposobem dać jej do połknięcia muchę... Przepraszam ale jak czytam takie bzdury podobnie jak innym uczestniczącym w tym wątku flaki mi się przewracają. Jeżeli mi to wyjaśni, zrobię to i rzygnie, znaczy da się to zrobić i może to być Twoja wina.....
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli coś zakład naprawia to bierze na siebie odpowiedzialność gwarancyjną za to co zrobili,widzisz akurat ból jest taki że przyznanie do własnego błędu będzie ich troszkę kosztować więc zaczynają się schody aby klient sobie w końcu odpuścił,prowadzę działalność związaną z mechaniką(nie pojazdy)i nieraz dopłacałem jeśli w montowanej części występował jakiś defekt i to w większości zamawianej części za którą brałem odpowiedzialność i twierdzę że
za każdym razem przy następnych usługach zwróciło się kontakt z klientem pozostał,na logo firmy pracuje się latami i nie rozumiem dlaczego ASU za poprawę naprawianej części chce stracić tylu klientów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad jak by kto dał za winiego około 4,5 tysiaka tego mojego to jestem chętny bo mam coraz mniej motywacji do remontowania SB do wrocka mam 100 km ni jak dopilnować sprawdzić co się dzieje , ostatnio jak była robiona przez 2,5 m ( około 75 dni ) wisiałem na telefonie i przyjmowałem to co mi mówiono no bo jak bym tak jeździł co tydzień to na jazdę bym wydał jeszcze sporo kasy Crying or Very sad może ktoś potrzebuje na części przegląd do maja 2009r OC do grudnia
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie daj sie zrobic w hooja! zaplaciles za remont to teraz egzekwuj gwarancje! Ta skrzynia ma działac za ta kase co zes w nia wywalil. Nie daj sobie wmówic choroby ze Ty ja popsules! Pamietaj, 4,5 tys na ulicy nie lezy.
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podjeliście się naprawy to ją skończcie jak należy odzew do ASU nie macie litości Question Nie każdy kipi kasą trzeba chociaż raz pomóc bezintaresownie Exclamation Exclamation
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jestem
dzisiaj spotkałem gościa z winim pytał o drogę chwile pogadałem o bolączkach jego i mojego autka i dobił mnie Evil or Very Mad
powiedział że w zielonej górze to 75 km ode mnie jest mechanik który robi skrzynie tylko trzeba mu dostarczyć wymontowaną bierze 500zł za robote i części na rachunek daje gwarancje ale nikt z niej nie korzysta bo nie ma takiej potrzeby ponoć tak dobrze je regeneruje kwestia tylko wyjęcia sb i dowiezienia , że też wcześniej gościa nie spotkałem Sad
będę musiał go znaleźć w zielonej g. i zasięgnąć informacji
a może ktoś jest z zielonej i zna namiary do tego mistrza
_________________
Windstar 3,8 LX 95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group