www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 3.8 -96 - spalanie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 3.8 -96 - spalanie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 23:03    Temat postu: Voyager 3.8 -96 - spalanie Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jak juz zapewne wiecie jestem w posiadaniu Voyagera 3.8 z 96 r. Mam zamontowaną instalację gazową Landi LIS . Jak dobrze pamiętam to od samego początku auto u mnie spala ok. 20 litrów LPG/100 km w traise - w mieście więcej . Jak sobie poczytałem na forum, że podobne auta mają spalanie w trasie na poziomie 15 litrów lpg/100 km to zaczołem szukać sposobu na zmniejszenie zużycia paliwa. Jednak jest z tym kłopot ponieważ gazownik odsyła mnie do mechanika i odwrotnie.
Czy jesteście w stanie podac mi namiary na jakiś warsztat lub osobe która może zdiagnować sprawę kompleksowo i ewentulanie problem rozwiązać.
Ja jestem z B-stoku ale często jestem gdzies w polsce wiec nie ma problemu jak nawet będzie to gdzies w warszawie lub innym mieście.

Jeśli możecie mnie nakierować na coś co musze sprawdzić to dajcie równiez mi znać.

Jak moje auto zacznie palić tyle co wasze to moja wiara w auta z USA będzie wielka. Jak nie zacznie to chyba zmienie sobię na jakieś europejski . Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jeździsz z pedałem w podłodze to masz normalne spalanie. Przy nromalnej jeździe jak na vana przystało - trasa 13, mieszany do 15, a miasto nie wiem.
Dlaczego do Lukyego nie zadzwonisz...
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomaj do konca sie nie zgodze, bo na trasie bez wiekszego szalenstwa, mowie spokojna jazda, kuz sie miesci w 12 w miescie aglomeracja tez lodza (ogrom korkow bo cala rozkopana) do 18 (mowie o wszystkiem w LPG)
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gural, nie zgadzasz sie a piszesz identyczne wartości jak podałem Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sie nazywa szybsze pisanie nisz przetwarzanie mysli,
mialo byc tomaj sie z toba zgadzam
jechalismy w trasie lodz poznan i 10 litrow bylo (moze 10,2) jazda 100 na godzine

co do jazdy poza autobanem to masz racje w trasie bo nontoper sa hamowania
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam abym tym autem jechał z pedałem w podłodze. W trasie prędkość przelotowa u mnie to ok. 120 km/h
Co do spalania to miałem wyświetlany kod - otwarty zawór EGR - zaślepiłem go. Miałem również alarm - bład wtrysku nr., 5 - niec z tym jeszcze nie zrobiłem ale to chyba nie ma wpływu na LPG.
Jednak wczoraj jak podłaczyłem sobie PC do instalacji gazowej ( zdobyłem program i kabelek ) i mam komunikaty, że o za bogatej i za ubogiej mieszance oraz , że obwód sondy lambda nie działa.
Czy jak sonda lambra by mi nie działała to czy powinienem mieć alarm z komputera silnika ? Jak sprawdzić czy soda działa prawidłowo - może w tym tkwi problem dużego spalania .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ile w tym prawdy - nie znam landi ale poczytaj, http://mgaz.pl/opisy/landilis.htm
Uszkodzoenie wtrysku beznyny ma wpływ na prace na gazie. Komputer benz. inaczej steruje takim wtryskiem co przekłada się na lpg. Lambda ma również wpływ na spalanie. Komp samoch. powinien pokazać uszk. lambdy.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Zaraz czytam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okazuje się, że to juz kiedyś czytałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cie.

Po pierwsze, jaka masz instalacje? Nic nie napisales o instalacji LPG.
Po drugie, ile samochod pali Ci na benzynie? To jest pytanie podstawowe, pozwoli okreslic przyczyne, czy to cos z samochodem czy z instalacja.
Po trzecie podaje spalanie mojego samochodu, Voyager, rocznik 96 silnik 3,3. Jezdze na Taxi, wiec spalanie bedzie dosc wiarygodne i odpowiednio:

Miasto, warszawskie korki - 20 l LPG /100km
Miasto, noc, bez korkow - 16-18 l LPG /100km
Trasa, predkosci do 120km/h - 15-17 l LPG /100km
Trasa, predkosci <120km/h - 18 l LPG /100km
Trasa predkosci >120km /h 12-15 l LPG /100km

Instalacja sekwencyjna KME. Przebieg auta 200 000 KM. Swiece ok. 50 000 km, przewody tak samo. Gaz tankowany tylko na markowych stacjach, Orlen, BP, Shell.

Te wszystkie czynniki maja ogromne znaczenie, wiec podaj nam wiecej informacji, moze bedziemy mogli pomoc.

U mnie roznica w spalaniu LPG a Pb to w miescie ok. 3 litrow, w trasie ok. 1 lira
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam instalacje Landi Renzo LIS - to jest coś między zwykłą instalacją a sekwencyjną opis na http://mgaz.pl/opisy/landilis.htm
Te 20 l/100 km to LPG.
Dzisiaj zrobie litrażowanie na bezynie. Zobaczymy.
Moim zdaniem coś wali sie z instalacją ale problem w tym, że zaden z gazowników nie jest w stanie mi pomoć. Mówią, że nie mają do tego sprzętu - a mi się wydaje, że raczej wiedzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

macie uszkodzone samochody!!!
spalanie sprawnego auta z takim silnikiem jest srednio o 5 litrow mniejsze!!!
potem idzie w eter,ze te auta pala jak smoki-chyba,ze o to wam chodzi. w sumie do czasu,kiedy taka opinia bedzie pokutowac,bedziemy mogli tanio te auta kupowac.... Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ&#65533;

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo maja zwalone skrzynie i na 3 jazdza po 120 Smile
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie skrzynia jest na pewno ok. Ostanio była naprawiana i tylko po naprawie wkradł sie mały błąd - nie ustawiono odpowiedniego rozmiaru ogumienia i licznik zanizał o 10 km.
Jak uważam, że zużycie takie jak u mnie to stanowczo za dużo i mam świadomosć tego , że gdzieś jest usterka - tylko gdzie ???
Tak uważam, ponieważ dzisiaj rozmawiałemz kolegą który jeśdzi takim autem z silnikiem 3,3 i ma średnie spalanie na poziomie 15 l/100 km.
Ja na razie auto sprawdzę na benzynie. Jak do tej pory to komputer pokładowy pokazuje mi średnią ok. 15 litrów/100 km - PB. Zobaczę czy to się pokryje przy tankowaniu.

Czy może być tak, że spalanie jest znacznie większe niż jest podawane na wyświetlaczu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dodać, że nawet jak będe zmieniał auto to i tak tylko na takie samo - tylko młodsze. Ale poważnie się zastanowię czy warto zakładać instalację LPG jak tyle z tym kłopotu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam auto sprawne i nie wiem jak mialoby mi palic 15 litrow LPG, skoro on benzyny spalal 16-17 w miescie.
Nie wiem jak to jest w innych miastach, ale nie wierze w to, ze prawie 4 litrowy motor V6 bedzie palil 15. To chyba jak na wstecznym bedzie sie jezdzic. Nawet 3 litrowe TDI pali wiecej
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro tyle ci palil pb to znaczy,ze nie tylko instalacje gazowa masz rozregulowana ,ale tez silnik musi byc powaznie uszkodzony. tdi niech se pali ile chce. normalne spalanie takich silnikow jak nasze to max 15pb(zakladajac,ze ktos nie wie jak jezdzic automatem lub wogole autem tego typu).
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja w takim razie mam zepsuty samochód, bo mi pali po warszawie ok 18 czasem 17 a potrafi i 20,trasa 10-11-12,ale miasto to WWWWWAAAAAARRRRSSSZZZZZAAAAAAWWAAAAAAA,korki korki,korki .Jeśli ktoś jeżdzi 20 km naraz i nie ma korków to może spali 14-15,ale nie na odcinkach max 5km i postój 2-3 godziny .Te auta ważą swoje i muszą swoje wypić.Po warszawie to i fiat 126p spali 8.

dodge grand caravan 3,8sxt 2005r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz racje. korki, korki, korki-swiatla,korki,korki,swiatla itp. tak sie jezdzi po katowicach,sosnowcu i calej aglomeracji gop. nie pislalbym o jedzie po miescie gdybm mial do niego 20 km:) zdradze wam tajemnice: wiem gdzie jest warszawa.powiem wiecej-mieszkalem tam 2 lata:) wydaje mi sie wiec,ze wiem o czym mowie. bywam tam co jakis czas. nie zauwazylem niczego szczegolnego w ruchu ulicznym. moze jedynie ponadprzecietna agresja kierowcow. nie wiem czym spowodowana-jakies frustracje czy cos? no ale czemu tak regionalnie?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wcale nie uważam że warszawiacy jeżdzą tak zle i ostro,ostro to jezdzą przybysze niby warszawiacy(typ przedstawiciela handlowego)
Ja jestem rodowity warszawiakiem i nie warjuję,ale znam kilku Warszawiaków z odzysku to już inna bajka.stąd ta opinia o nas biednych Warszawiakach. Very Happy a tak na marginesie to niektóre drogi mamy całkiem niezłe i jak nie są zakorkowane to po prostu nie da sie nimi jechac 50 czy 60 km/h
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja absolutnie nie mam nic do warszawiakow-znam wielu i sie lubimy. generalnie nie lubie regionalizmow i stereotypow. to tak,zeby bylo jasniej Very Happy w moim odczuciu jednak w miescie tym kroluje agrysywny styl jazdy nieuzasadniony niczym logicznym(chyba,ze czegos nie wiem). napewno przeklada sie to na spalnie! wszystkim wszedzie sie spieszy i wyglada,ze sa z tego dumni.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esdarek, może ponton nie spali więcej niż 15Pb, ale voyager 3,8 pożre każdą ilość paliwa. Nie jeżdżę wyłącznie w mieście, nigdy nawet całego baku nie przejechałem wyłącznie w mieście, więc nie wiem ile pali. Gwarantuje za to że voyager FWD czy AWD 2 tonowy, spali tyle ile potrzeba, wszystko zależy od głebokości wciskania gazu. Dobrze wyregulowana instalacja - zachowana taka sama dynamika jak przy Pb, gwarantuje spalanie większe o 2-5 litrów i nie ma na to mocnych. Podejrzewam raczej że może HT ma nieco źle wyregulowaną instalkę ale i tak największy wpływ ma pedał gazu. Do 2500obr silnik pali przyzwoicie, ale powyżej 3500 czasy wtrysków zmieniają się baaardzo mocno i wtedy zaczyna się pochłanianie paliwa. Nigdy nie spalił mi więcej niż 17LPG przy dynamicznej jeździe w cyklu mieszanym i 14Pb przy spokojnej w mieszanym, na spokojnej trasie 10Pb tak maks do 110km/h.
Torped ma słabszy silnik więc i moment obrotowy niższy, może auto ciut lżejsze, za to musi głebiej gaz wciskać żeby dorównać 3,8. To musi objawiać się większym spalaniem w zakorkowanym mieście.
U mnie jabardziej rozbudowany cykl to 140km trasa do 140 przy wyprzedzaniu tirów, wciskam wtedy do oporu żeby redukował najniżej. Do tych 140km dochodzi jeszcze 60-80km, po poznanskich korkach w szcycie. To co zaoszczędze na trasie zgubie w korkach. Przy takim cyklu 15LPG, przy awd może dojść do 17 Sad
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to napewno moim nastepnym autem nie bedzie town&country(a takie bylo zalozenie) Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam mówiłeś że jesteś zadowolony ze skrzyni pontona, może to właście klucz do niższego spalania. W R19 przy odprężonym silniku i 3biegowym automacie mogłem zauważyć róznice w spalaniu po mieście i w mieszanym, za to nie było znaczącego spadku na trasie. W megane z 4bieg. automatem z czego dwa biegi spięte na stałe, nie robiły różnicy w spalaniu miasto - mieszany, ale na trasie schodził nawet do 6,5 litra lpg przy spokojnej jeździe do 100. W voyku miałem tylko raz rekord spalania - trasa 250km w nocy i prawie cały czas 80-90, wziął nieco ponad 11 lpg, nigdy więcej tego nie powtórzyłem.
Dla uspokojenia tych, kórym spala te 20 litrów. U mnie jedna diodka na wskaźniku lpg pozwala na zrobienie 40-45km. Ale jak sobie przejade z pedałem na 3000 lub powyżej i trochę powyprzedzam, poruszam agresywniej.. to ta diodka gaśnie po 10 maks 15km... Na kompie chwilowe spalanie wzrasta do 99. Szkoda bo to wdzięczne autko. Mnie to nie odstrasza, jeżdżę spokojniej do maks 2500 obr. a na trasie w okollicach 2000 plus wyprzedzania do 4000 i jest ok. To autko do spokojnej jazdy Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również tak uważam, że to auto do jazdy wygodnej i spokoine jazdy. Ja raczej nie mam ciężkiej nogi ale jakby palił mi w trasie mniej niż 20 litrów /lpg to bym się cieszył zwłaszcza, że u mnie auto jeździ ok. 8-10 tys miesięcznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na trasie to nie powinien brać więcej niż 15, jak masz ciężką nogę. Spokojnie w tych 13 powinieneś się zamknać. Czas sprawdzić auto lub zmienić mechanika, chyba że ta instalacja lpg jest do kitu i nie nadaje się do tego silnika.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak wasze ale moj 3.8 to w warszawie i w korkach max 15 wiecej nie wezmie tylko ze ja mam Buicka lesabre 2000r ale silniki sa takie same skrzyn ie podobne ale przyznam sie ze na poczatku jak nie umiałem jezdzic automatem to i 23l lykal a teraz luzik dlatego nie zakladam gazu mu i bez wzgledu z jaka predkoscia jade i czy w korkach raz mi sie zdzylo jak mi spalil ostatnio 17 l na 100 km ale w tedy stalem 2h w korku Smile) na trasie moj potworek wiecej nie lyknie niz 12 to jest max nawet jadac 180km/h jezdzac do 120 tak jak piszecie na trasie warszawa monachium schodze ponizej 10l ale Smile jedno co mnie wkurza to nasze dziury w drogach ale to juz inna bajka Smile
pozdrawiam posiadaczy paliwozercow Smile i mowcie wszystkim ze dozo pala wasze auto to na impreze zeby jechac zawsze znajdzie sie w tedy jelen ktory wezmi swoj samochod a wy bedziecie z tylu siedzac popijajac piwo:D
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K...a nie da się tego czytać Evil or Very Mad
Normalnie jestem wyrozumiały, bo nie każdy musi być prof. Miodkiem ale choćby podstawy interpunkcji z podstawówki byłyby pomocne. Jak widać niektórych to przerasta Rolling Eyes
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny głodny, co zjada kropki i przecinki już o dużych i małych literkach nie wspomnę... Popraw się, nie da się tego czytać.
Twóje autko to naleśnik, nie stawia oporu powietrza, nie waży 2 ton i ma inne przełożenia w skrzyni... to już zupełnie inna bajka.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w tej chwili testuje auto tylko na benzynie. Na razie średnią w mieście takim jak Bialystok mam ok. 15 l/100 - bezyny oczywiście. Chcę po prostu sprwdzić czy problem tkwi w instalacji czy w bezynie.
Jak w instalacji to po prostu ją wymienie na nową - mam już chyba zużytą LANDI RENZO LIS - i tutaj zaczyna się problem. Co wybrać.
Oczywiście gdybym mieszkał w Częstochowie lub okolicach to problem rozwiązany. A ja mam do częstochowy ok. 400 km i trochę dużo jak trzeba bedzie jechać aby cos tam porpawić lub wyregulować .

Jak zaczołem sie rozglądać za instalacjiami to dowiedziałem sie, że w Białymstoku mamy chyba 4 producentów układów sterowniczych do LPG i kazdy dobry - przynajmniej tak twierdzą.

Założył bym instalację w warsztacie na miejscu ale tylko jeden z warsztatów dał mi namiar na klienta u którego zakładali instalację rok temu w takim aucie. Pozostałe zakłady nie dają namiarów aby sprawdzić referencje.

Chyba dzisiaj spał nie będę ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
raster
*
*


Dołączył: Apr 07, 2007
Posty: 84
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakładałem instalację (sekwencja) rok temu w Siedlcach, jak na razie ponad 30tys. km i jestem bardzo zadowolony , wiem że zakładali w wielu amerykańskich samochodach a zużycie LPG jest mniejsze niż mówili.

zakład polecili koledzy na tym portalu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mozesz mi podać namiary na ten zakład w siedlcach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, tak jeszcze kilka slow. Ja jezdze na Taxi, wiec sposob uzytkowania auta przezemnie jest specyficzny. Auto robi 20 razy dziennie odcinki srednio po 8km. Prawie caly czas w korkach, non stop zatrzymywane i odpalane, nie da sie tego porownac z jakimkolwiek uzytkowaniem prywatnym. W takich warunkach spala mi 20 litrow i znam przynajmniej 12 wlascicieli dodgow i chryslerow z roznych rocznikow, z silnikami 3,3 i 3,8 i z roznnymi instalacjami i kazdemu lyka po 20 litrow. Wiec malo prawdopodobne zeby bylo inaczej. Nie wiem jak pontiac czy inne marki, skrzynia chryslera nie jest najmocniejsza, auto jesr ogromne i ciezkie i musi tyle lyknac. A na dowod, ze wszystko jest ok, na trasie przy spokojnej jezdzie nie jest zadnym problemem uzyskac spalanie 11-12 litrow. Dla porownania, przedtem jezdzilem Alchambra 2.0 i lykala 17 litrow gazu a jeszcze wczesniej Primera 2.0 115KM i lykala 15 litrow, to ile ma spalic Voyek, ktory jest o 500kg ciezszy i ma dwa razy taki silnik i jeszcze szesc garow?
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt w Siedlcach zakładaja bardzo dobrze gaz.
A co do wagi mojego auta to mozecie nie wierzyc ale ten moj nalesnik jak go nazwaliscie wazy 2 tony i ma dl 5.15m a szerokosci z lusterkami 2.2m wiec nie sadze zeby wasze auta byly dozo wieksze wrecz przeciwnie sa zblizonych wymiarów jedynie sa wyższe.
A mam pytanie ma ktos z was w swoim samochodzie instalacje gazowa typu STAG 300 co o niej sadzicie??
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 7:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no racja. twoj samochod jest eksploatowany specyficznie i raczej nikt,uzytkujac prywatnie, tak nie jezdzi. teraz kiedy to wyjasniles takie spalanie wydaje sie bardziej prawdopodobne. nie mozna tego jednak nazwac jada miejska tylko-jak to sie okresla w usa-door to door. w takim przypadku auto jest eksploatowane w ciezszych ,niz normalne, warunkach,ma prawo wiecej palic ,ale tez wymaga czestszych wymian mat. eksploatacyjnych itp. we wszyskich instrukcjach obslugi jakie mialem w rekach byly osobne tabele interwalow przegladow i wymian przy eksploatacji konwencjonalnej i door to door(taxi,kurier,poczta itp.)
jestes poniekad wytlumaczony ze spalania Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku przewoziłem meble z punktu A do punktu B w mojej malutkiej mieścinie. Odpalanie, 1km drogi, gaszenie itd. Autko pochłonęło bak gazu przerażająco szybko, ale nie miałem mu za złe, kto jeździ na 1km odcinkach Very Happy To wybryk "natury" którego nie biorę pod uwage w spalaniu.
Z tego co widzę, najwiecej problemów ze spalaniem mają ci, którzy kupili autko z gazem lub coś dzieje im się z silnikiem.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera&#179;tów

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie kupiłem auto z instalacją gazową STAG 300, i poza zwykłą eksploatacyjną wymianą reparaturek wtryskiwaczy, nic złego z autem się nie dzieje, a dla komfortu psychicznego wymieniłem przewody WN i świece.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z tym , że moje auto jeździ na samej bezynie wzorowo to podjołem decyzję wymiany instalacji. Nikt nie potrafi mi tej odpowiednio wyregulować - można by nawet traktowac ją jako zużyta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błedy wskazań sondy (uboga,bogata mieszanka,niepracująca sonda)wynika ze złej regulacji instalacji gazowej.W twojej instalacji (II generacja z drzwiami do III) podstawowym elementem by dało sie ustawić poprawnie jest parownik (reduktor) który przy wiekszym przebiegu zaczyna tracić swoje parametry,a komp gazowy nie jest w stanie tego skorygować.Chwilowo może to poprawić ręczna korekta ale z czasem to sie pogłębia i jedynym wyjściem jest wymiana na nowy.Co do regeneracji to po,nie zawsze działa jak należy,dlatego lepiej wymienić na nowy.
Jeśli jestes zdecydowany rozstać się z dotychczasową instalacją ,to polecałbym ci Stag 300 ,dobra jakość za rozsądną cene,na Allegro cały zestaw jaki potrzebujesz kosztuje 1500zł ,a u ciebie jest producent Staga
Razz (AC Spółka Akcyjna 15-182 Białystok, ul. 27 Lipca 64
tel. (085) 743 81 00, fax (085) 653 86 49, e-mail: info@ac.com.pl)
to może kupisz jeszcze taniej.
Rozmawiałem z kolegą który montuje Staga od roku ,nie mial jeszcze reklamacji na ta instalke,a kolega ma voyka z ta instalacją i tez jest bardzo zadowolony,jezdziłem jego autem i rzeczywiście chodzi dobrze (tak jak mój Razz )
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie chyba taką zamontuję. Ale nie będę raczej kupował sam. Po prostu zamontuje to w warsztacie. Już nawet jeden wytypowałem u nas na miejscu.
Aczkolwiek zastanawiam sie nad wymianą samego reduktora. Tylko czy to coś pomoże i na jaki czas ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
raster
*
*


Dołączył: Apr 07, 2007
Posty: 84
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takiego właśnie Staga 300 zainstalowali mi w Siedlcach
(jeśli jesteś jeszcze zainteresowany: ALSA Siedlce ul.Targowa 22)
nie mam zastrzeżeń - bez spadku mocy i prawidłowe spalanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na targowej w siedlcach ja myslalem zeby w Ujrzanowie zamontowac ja to tez praktycznie w siedlcach albo na walowej w siedlcach musze podjechac i dowiedziec sie jaki jest koszt takliej instalacji w moim potworku
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sory ze dwa razy pisze ale przypomniało mi sie ze ktos z was kiedys podawal mi adres strony gdzie tanio mozna kupic katalizator. Wczoraj miałem znowu pecha na krawezniku i go potluklem. Krawezniki polmetrowe do szalu mnie doprowadzaja za niski mam samochod:(
pozdrawiam
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To po co jeździsz po tych krawężnikach Razz
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo te parkingi ze skosa sa do dupy a jeszcze sie trafi pare idiotow co nie umieja zaparkowac na swoim miejscu wiec trzeba podjechac zeby dupa nie wystawala. Moje auto ogolnie jest niske namwet czesto mi sie zdarza zaczepic na spiacych policjantach
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HT napisał:

Aczkolwiek zastanawiam sie nad wymianą samego reduktora. Tylko czy to coś pomoże i na jaki czas ?


Podzespoły instalacji gazowej (zresztą i samochodu też) mają określoną wytrzymałość (przebieg) dotyczy to twojej instalacji jak też każdej innej .
W zależności od marki wytrzymują dłużej lub krócej,lecz na każdą przychodzi kiedyś koniec Sad Jeśli zużył sie reduktor ,to niedługo przyjdzie kolej na inne elementy które ,jak piszesz dużo kosztują,to po wymianie następnych elementów masz już cene nowej sekwencji i widok na przynajmniej 100 000 km (bo masz nowa sekwencje Razz )a reanimujac starą masz dalej namiastkę sekwencji Laughing Ale decyzje to już musisz podjąć sam Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem dokładnie auto na benzynie ale na razie w mieście. Wyszło mi ok. 15 litrów beznzyny na 100 km. Jak jeździłem na benzynie to wszystkie błedy mi sie nawet wykasowały.
Wymieniłem instalację i teraz testuję auto na LPG. Po pierwszym tankowaniu w mieście mam ok. 18 l/100 km LPG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochwal się jaką instalkę lpg założyłeś Razz
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji patriotyzmu lokalnego - STAG 300
Jak na razie jest ok. Musze tylko pojechąć na podniesienie dawki lpg ponieważ jak jade na benzynie to wszystko jest ok. Jak przełącze na gaz to po ok. 30 min jazdy mam kod 51 - uszkodzona sonda lambda.

Cz moje rozumowanie jest dobre ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bombowozistaa
*
*


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 52
Skąd: ELK

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa dni temu zrobiłem trasę Ełk-Jelcz Laskowice-Ełk (1300 km) z sześcioma osobami na pokładzie i średnie spalanie lpg wyszło mi 13/100. Trasę pokonałem w 17h prędkość chwilami i do 150 więc myślę że 20/100 to coś nie tak
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3,3 96r. - był
AUDI A8 4,2 99r. - jest
Różne instrukcje do aut:   http://www.chomikuj.pl/bombowozista
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group