www.asu.pl :: Zobacz temat - Brak klimy i nie chodza wentylatory
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak klimy i nie chodza wentylatory

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dydolpawel
*
*


Dołączył: Apr 15, 2007
Posty: 19

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 20:13    Temat postu: Brak klimy i nie chodza wentylatory Odpowiedz z cytatem

Zauawżyłem ostatnio że nie załanczaja mi sie wentylatory na chłodnicy ani nie załancza sie klima. Myslalem ze to bezpiecznik ale te pod kierownica sa wporzadku. Ciort z klima ale nie chce zagotowac silnika. temperature silnika podczas jazdy mam w normie ale jak dluzej postoje to rosnie. Czy to moze byc termostat albo czujnik temperatury i czy ma to cos wspolnego z klima.
_________________
Windstar 3,0 V6 96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ptak1
*
*


Dołączył: Jun 19, 2007
Posty: 184
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 7:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem a przynajmniej tak jest u mnie jeżeli chodzi o elektrykę to sprawdź bezpieczniki pod maską tam jest bezpiecznik od wentylatora a na pewno przekaźnik od wentylatorów chłodnicy
u mnie są takie zabezpieczenia
-sprzęgło klimatyzacji - przekaźnik
-sprzęgło klimatyzacji - bezpiecznik niebieski 15A
-wentylator chłodnicy - bezpiecznik pomarańczowy 40A
a jeżeli chodzi o skrzynkę z bezpiecznikami w środku to przynajmniej u mnie nie ma tam nic do klimy i wentylatorów
a jeżeli chodzi o czujniki najlepsze rozwiązanie to podjechać na kompa i sprawdzić
_________________
voyager 96 3.3l zagazowany


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dydolpawel
*
*


Dołączył: Apr 15, 2007
Posty: 19

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałem bezpieczniki pod maska i tam tez jest wszystko w porzadku. Zostaja wiec przekazniki albo jakies czujniki. Chyba bede musial wywalic ta stowke na wpiecie w kompa. Dzieki za pomoc. Wink
_________________
Windstar 3,0 V6 96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ptak1
*
*


Dołączył: Jun 19, 2007
Posty: 184
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy, a z tym kompem to najlepsze rozwiązanie 100 za podłączenie lub zakup własnego sknera tylko ne jestem pewien na 100% czy coś takiego wykaże błędy czujników temperatury i czy w ogóle pokaże temperaturę czujników lub ich błędy. Na razie nie mam tego sknera ale przymierzam się do zakupu, tak czy tak opłaca się mieć swój po dwóch wizytach w serwisie się wraca.
_________________
voyager 96 3.3l zagazowany


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sprawdzales czy wogóle masz szczelna klime i czy masz czynnik, bo jak bedziesz mało pusto to nie ruszy klima.
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jak napisał Adam, możesz mieć za mało czynnika w układzie A/C i klima nie ruszy a co za tym idzie i wiatrak. Jesli chodzi o właczenie sie wiatraka przy wyższej temperaturze silnika to poprostu go sprawdz zostawiając silnik pracujący na wolnych obrotach i kiedy wskażnik temperatury osiągnie 95-97 stopni wiatrak powinien się właczyć, on przy niższej teperaturze silnika się nie włącza.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamietam to wini ma w bok chlodnicy wmontowany element oporowy sterujacy praca wentylatorow,b.czesto z wiekiem lubi sie przepalac,a wlasciwie jego styki,wiec wtedy wentylatory dzialac ci nie beda,byl na forum opisany sposob jego reanimacji,jesli to tylko styki.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group