www.asu.pl :: Zobacz temat - wymiana sondy?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wymiana sondy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 12:02    Temat postu: wymiana sondy? Odpowiedz z cytatem

czy po wymianie sondy i odlaczeniu akumulatora wykasuje blad i niebedzie swiecila kontrolka silnika(CHECK ENGINE)czy trzeba podpinac komputer do wykasowania bledu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ptak1
*
*


Dołączył: Jun 19, 2007
Posty: 184
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 100% ci nie powiem odnośnie sondy, ale miałem parę problemów po których CHECK ENGINE się świeciło i po wyłączeniu akumulatora błąd się nie pojawił
_________________
voyager 96 3.3l zagazowany


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po odłączeniu akumulatora check powinien się już nie zapalić - tak było u mnie i się sprawdziło,możesz jeszcze jak by sie świecił to rozpiąć oba zaciski akumulatora i połącz je na 10min razem(ale nie czopy akumulatora Exclamation Exclamation Exclamation ) i też powinien zgasnąć!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 19:53    Temat postu: Re: wymiana sondy? Odpowiedz z cytatem

DARO napisał:
czy po wymianie sondy i odlaczeniu akumulatora wykasuje blad i niebedzie swiecila kontrolka silnika(CHECK ENGINE)czy trzeba podpinac komputer do wykasowania bledu.

Jeśli przyczyną zapalenia kontrolki była niesprawna sonda Razz ,to po odłączeniu klemy od akumlatora nie powinna sie zaświecić.
Odłączenie klemy daje prawie taki sam efekt jak kasowanie programem,z ta róznicą że kasują się dodatkowo (tymczasowe) ustawienia ASB i skrzynia zaczyna "Uczyć" się od nowa,czasem nawet wskazane Laughing
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skrzynie które "uczą się" powinny być w specjalny sposób uczone - było na forum. Natomiast jak sprawdzić czy sonda faktycznie padła? U mnie jak jadę na benzynie to czasami silnik głupieje i nie jedzie. Dziś znowu tak miałem że po ruszeniu po przejechaniu 500m silnik osłabł totalnie. Przeszedłem na gaz i dalej normalnie jechałem. Przypuszczam że po tym jak nagrzała się sonda. Przejechałem 2km i po powtórnym odpaleniu widzę że pracuje dużo lepiej, ale sprawdzam na laptopie i pokazuje mi że na BANK1 sonda zmienia napięcie od 0-0,8V, ale na BANK2 (tej od chłodnicy) ciągle mam około 0,15V.
Kłopoty zaczęły podczas wyjazdu do Włoch. Przed Insbruckiem nagle problemy. Podpinam laptop i błąd od bogatej mieszanki (więcej nie powtórzył się). Straszne kłopoty aby podjechać pod górkę. Odczyt z sondy pokazywał nawet 1,2V i to na gazie. Na miejscu próbuję coś sprawdzić ale z makaroniarzami po angielsku bardzo ciężko, a z niemca to ja jestem tłumok. Jakoś dotoczyłem się do domu. Co ciekawe im niżej byłem silnik jakby odżywał. Po powrocie mechanik wykluczył mechanicznie silnik, elektryk nie mógł znaleźć niczego poza przednią sondą (bank2). Kłopoty na benzynie ale i na gazie też dobrze nie jedzie. Przepływomierz, czujnik przepustnicy, świece, kable, cewka - wszystko dobrze. Mechanik wyjął nawet blosa, odłączył gaz sprawdził dolot cały. Nic nie znalazł. Elektryk ze snapon'em powiedział że "calculated load" pokazuje mu maks 70% z czym raczej nie spotkał się wcześniej. Zresztą to samo odczytuję przez OBD2. Wracając do tematu - jak sprawdzić czy sonda padła gdyż nią podejrzewam lub co dalej sprwadzać. Jaką sondę ewentualnie kupić - czy może być uniwersalna? Wiem że 4-przewodowa, ale co dalej? Windstary mają sondy które porównują zawartość tlenu w spalinach z tlenem w powietrzu. czy wszystkie tak mają? Dubelt - masz drugą na sprzedaż, czy u Ciebie sprawdziła się?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group