www.asu.pl :: Zobacz temat - jak zalozyc chlodnice oleju asb w voyagerze/caravanie?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak zalozyc chlodnice oleju asb w voyagerze/caravanie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 16:54    Temat postu: jak zalozyc chlodnice oleju asb w voyagerze/caravanie? Odpowiedz z cytatem

Witam ,mam pytanko niedawno kupiłem dodga grand caravana z 2005 roku 3,8.
Mama zamiar załozyc hak bo będę czasem ciągał łudkę całość z przyczepą waży ok 1700kg,a i dośc często będę jezdził na zachud europy,i nie chciał bym jeżdzić autostradami max 110 (tak ponoc zaleca producent).przy aucie bez chłodnicy skrzyni biegów
Znalazłem na allegro chłodnice za 300zł ,ponoć pasuje do mojego samochodu,i mam zamiar ją kupić bo podobno wtedy można jezdzic bezproblemowo nie trzeba aż tak zwracac uwagi na przegrzanie skrzyni
Mama pożbę Panowie kupowac, nie kupowac i gdzie ją zamontować za normalne pieniądze,najlepiej w Warszawie,albo okolicy. nie bardzo się na tym znam,a nie chciał bym nic popsuc w mojej Jaszczurce.Nadmienię że będę zmieniał olej w skrzyni i chyba wtedy wato zamontować tę chłodnicę.Pozdrawiam Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 18:38    Temat postu: Re: pytanie odnośnie chłodnicy skrzyni biegów Odpowiedz z cytatem

max1978 napisał:
i nie chciał bym jeżdzić autostradami max 110 (tak ponoc zaleca producent).

daj spokój, naprawdę tak cienko jest z Voykiem

przycinałem swoim z zamkniętym budzikiem niejednokrotnie, a ostatnio na A2, jechałem jakieś 50km z maksem przez ciągły czas i nic...
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mocy to on ma aż nadto ok 220km,tylko nie znam sie za bardzo na tych autach to mój pierwszy amerykaniec i dotego z automatem.wolę sie dopytać niz coś popsuć a potem pluć sobie w brodę bo zaoszczedziłem 500zł a straciłem z 3000 i kłopoty.
To powiadasz że te autka są aż tak szybkie? ja nie kupiłem go do wyścigów,wyrosłem z tego(swego czasu miałem bertonke z 220km przy 1100kg,ale teraz żona dziecko ,mam dla kogo żyć
) narazie jechałem przez chwilke 140km\h.To powiadasz,że chłodnica oleju jest niepotrzebna???
pozdrawiam

ps mam dodga grand caravana 3,8sxt czy cos takiego


Ostatnio zmieniony przez max1978 dnia Pią Kwi 04, 2008 20:22, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak voyek, ale ja moim spokojnie zamykam budzik i to naprawdę szybko idzie 150-160-170-~180 i wskazówka na paliku zamykającym budzik, a on dalej jedzie i w końcu wszystkie wskazówki (obroty i prędkość) spadają do zera - jakieś chyba odcięcie

jechaliśmy z 50km nie popuszczając gazu z pedałem w podłodze, spalanie skoczyło do 19litrów na 100km.

tylko że ja mam silnik nissana, który był montowany w różnych autach (w tym sportowych) a silnik voyka jest chyba tylko w voyku montowany i nie jest to zbyt "sportowa" jednostka......

Chyba silnik w Pontonie 3.8 też jest silnikiem uniwersalnym i nawet turbiny były w nim montowane w innych Pontiacach
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak masz pisac na tym forum,ze jezdzisz z zamknietym budzikiem to wez i pierdolnij sie lbem o futryne. dlugo wytrzymywalem ale mi puscily zwieracze. jestes jakims kretynskim ropieszczonym dzieciakiem, jestes glupi z sam od siebie czy ci za to placa?
nikt ,kto ma posprzatane na strychu nie jezdzi z takimi predkosciemi,jesli jest popierdzielony,brak mu wyobrazni i piatej klepki to niech jezdzi -zycze mu zawiniecia sie na piewrszym slupie lub kontoli radarowej co kilometr. to forum ma m. innym krzewic pewne zachowania i kulture na drodze. nie jestesmy forum bmw. jako moderator daje ci za tego posta oficjalne ostrzezenie!!!

co do skrzyni. zaden z vanow nie jest przystosowany do takich predkosci. masz racje-nie powinienes jezdzic ze stala szybkoscia wieksza niz 110 km/h. zamontowanie chlodnicy jest jak najbardziej celowe(nie tylko ze wzgledu na szybkosc). niech sie wypowiedza chlopaki jezdzace voykami. napewno poradza jaka i gdzie kupic chlodnice. ja mam fabrycznie zamontowana i napewno bym montowal gdyby jej nie bylo.
pozdrawiam cie i przepraszam w imieniu forum za tego niepowaznego posta, jaki otrzymales w odpowiedzi na twoje pytanie.
wszyscy mamy nadzieje,ze takie odpowiedzi znikna z tego forum.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Pią Kwi 04, 2008 19:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadAg
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 166
Skąd: IoM

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak. widze ze sie co niektorzy wola chwalic ile to budzikow pozamykali zamiast pomoc.
Jak masz kase zakladaj chlodnice. Niezaszkodzi a tylko pomoze. Po pierwsze skrzynie w autach budzetowych jak nasze sa chlodzone tym samym ustrojstwem co silnik a z chlodnica bedziem mial dodatkowy obwod. korzysci sa duze przy tak malej inwestycji. Po pierwsze wieksza trwalosc skrzyni - chlodniejszy olej=gesty, bardziej lepki. Taki olej lepiej chroni elementy skrzyni co jest wskazane gdy ciagniesz przyczepe lub lubisz dac do dechy. Taurusem bez chlodnicy zalecaja jezdzic do 130km/h, z chlodnica do 180km/h wiec jest o co walczyc Smile
_________________
www.roadrunners.pl

Ford Crown Victoria P71 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekonaliscie mnie co do słusznośći założenia chłodnicy,teraz tylko czekam na propozycje,jaką i gdzie mogę założyć.Ja znalazłem na allegro dwa modele,a co do motażu to aby nie aso,nie ten budrzet,heee

http://www.allegro.pl/item332508053_chlodnica_oleju_skrzyni_biegow_chrysler_nowa.html

http://www.allegro.pl/item336434041_chlodnica_oleju_skrzyni_biegow_chrysler_nowa.html

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
jak masz pisac na tym forum,ze jezdzisz z zamknietym budzikiem to wez i pierdolnij sie lbem o futryne. .

gościu powiem szczerze trochę wk.... mnie, ale każdemu swoje stopy nie śmierdzą, jak podniecałeś się na jednym z tematów że ktoś tam przerobił nawigację wgrywając kradzioną mapę z netu, to byłeś pod wrażeniem złodziejstwa. Jak już jeździć gdzieć szybko to napewno po autostradach i wtedy jak się do odybło to pustej autostradzie.

Widze tu niestety polską mentalność idz lecz się nerwusie.

A jak Ci nie odpowiadam to wyp..... mnie z forum.
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z toba-zostales wlasnie wypierdzielony, nie bedziemy tesknic, pozdrow krewnych.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadAg
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 166
Skąd: IoM

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Che che. Porzadek musi byc Smile Wink
_________________
www.roadrunners.pl

Ford Crown Victoria P71 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry-od 5 lat pelnie ta zaszczytna funkcje ,ale pierwszy raz bylem zmuszony skorzystac z uprawnien. obserwowalem uzytkownika od pewnego czasu i bylem coraz bardziej zaniepokojony. jego poglady i ekstremalny snobizm,polaczony z cwaniactwem i brakiem tolerancji oraz brak dojrzalosci sa biegunowo odlegle od zalozen tego forum.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porzadek porzadkiem ale to forum znane jest ze spokoju,tresci merytorycznej,nie potrzebne nam nowobogackie madrale co nawet w hameryce byli.Sa wsrod nas i tacy,ktorzy kupili by nas w butach do 10 pokolenia wstecz a sie z tym nie obnosza.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tu dużo pisać. Człowiek był dosyć ekscentryczny (niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu).
max1978 ewidentnie zapytał czy zakładać chłodnicę pomimo jazdy z prędkością zalecaną przez producenta więc proponowanie "zamykania budzika" nie jest odpowiedzią na jego pytanie, a raczej oznaką pierwszorzędnego buractwa.
Myślę, że dzięki takim użytkownikom niestosującym się do zaleceń producenta, biorą się później mity o awaryjności aut amerkańskich.
Nie powiem, że na taką decyzję czekałem ale nie będę tęsknił.
Brawo esdarek!
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i wreszcie wszystko wróci do normy, jestem pod wrażeniem tego forum, oby zostało takie jakie jest
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RadAg
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 166
Skąd: IoM

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tu jestem krociutko ale tez mi sie podoba Smile
_________________
www.roadrunners.pl

Ford Crown Victoria P71 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem wielkim fanem taurusa/sable. sam mialam ich mniejszego brata-tempo. chorowalem na taurusa latami i pewnie bym teraz jezdzil takim gdyby nie gwaltowny rozwoj rodziny(z 2 do 5 osob:) w kazdym razie cieszy,ze ludzie maja,dbaja i szanuja te auta,a nawet maja po kilka w rodzinie. dzieki takim ludziom ten styl,ten smak i ta klasa nie zaniknie....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadAg
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 166
Skąd: IoM

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za mile slowa Wink
Auta te bez watpienia cos w sobie maja choc to zwykle tapczany...
A co do duzej rodziny....Duza czesc Taurusow to auta nawet na 6 osob, che che tylko ze rowerkow juz dzieciom nie ma gdzie wlozyc Smile
_________________
www.roadrunners.pl

Ford Crown Victoria P71 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do rzeczy-jestem przekonany, że chłodnicę warto zastosować. Skrzynie na pewno są wówczas trwalsze. U mnie też taka jest, zamontowana fabrycznie.
PS Zbyt dużo rzeczy pisze się na forum nie na temat. Robi się nam śmietnik w każdym dziale, a nie tam, gdzie faktycznie jest. Wielu z nas śledzi forum na bieżąco i nie ma z tym problemu, ale wczujcie się w kogoś nowego lub takiego co zajrzy tu sporadycznie, przez przypadek, i zamiast rzeczowych informacji, znajduje jakieś brednie. A jeszcze jak się ośmieli napisać, że szuka, lecz nie może czegoś zanaleźć, to zaraz zostaje zgaszony, że na forum o tym było. Warto się nad tym zastanowić, sprawdzę jutro czy nie zostałem wyp...isany z forum.
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o co ci chodzi? kilka osob odpisalo rzeczowo,ze warto zainstalowac. ci ktorzy rozmywali tematy znikneli.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ,co do pewnośći założenia chłodnicy jestem przekonany,ale nadal nie wiem jaka założyć i gdzie Sad

kilka komentarzy wyżej podałem linki do dwóch modeli chłodnic,ale na razie brak odpowiedzi Sad
pozdawiam i nadal czekam na opowiedz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmienilem temat watku. mam nadzieje,ze to pomoze i wlasciciele voykow i caravanow sie wreszcze rozpisza Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 6:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatkową chłodnicę można założyć bardzo łatwo - sam sobie z tym poradzisz. Jest ona przykręcna przed chłodnicą wodną i klimatyzacji po lewej stronie auta. Połaczenie wężykami.
Ja jeszcze takiej chłodnicy nie mam u siebie ale będe już miał i jak czas mi pozowli to we wtorek ją zamontuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie czekam na wiadomośći jak poszedł montaż,a orientyjesz się jaka chłodnica pasuje do motora 3,8 z 2005r,bo ja znalazlem dwa modele i nie wiem ,która będzie pasowała.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jeszcze może ja !? Wink no przykro co do "byłego"kolegi -mdzalewscy
ale ? - mnie też on czasami wk.....!! ale jako "świeży" użytkownik nie miałem trochę odwagi go "przywołać" do pionu !! Laughing - no ale wreszcie ktoś to zrobił !! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda na niego klawiatury. jak jeszcze ktos nie wie z kim mielismy do czynienie,to proponuje przeczytac"o mnie" na jego koncie na allegro-malo nie spadlem ze stolka!!! mozna tez wpisac jego nick w google-tu dopiero jest zabawa:)
jesli ktos pierdzieli od rzeczy to uwage ma mu prawo zwrocic kazdy-niezaleznie od tego jak liczba widnieje przy jego avatarze i jak dawno sie do nas przylaczyl. jest nas okolo 2,5 tysiaca!!! w takiej ilosci zawsze sie trafi jakas czarna owca.fakt,dawno sie nie trafila. takich postaw napewno nie bedziemy tolerowac chociaz jak wiadomo nasze forum jest bardzo demokratyczne i nie panuja tu tak scisle zasady jak na wielu forach tematycznych.
anonimowo ktos napisal mi na gg list w obronie usunietego uzytkownika.niestety kiedy poprosilem o przedstawianie sie rozmowa sie skonczyla-mozna nawet przypuszczac, ze pisal sam usuniety uzytkownik.
jedna z idei jakie przyswiecaja naszemu forum jest fachowa pomoc-mozna o tym przeczytac we wstepie na str. glownej napisanym przez "ojca-zalożyciela" ,rafala:)
napewno nie znajdzie sie tu miejsce dla szpanerow,cwaniakow,pozerow,rozpieszczonych dzieci,nowobogackich chwalipiet i innych kretynow w tym stylu. nie pozwolimy tez ,aby jakis uzytkownik byl wysmiewany bo ma starsze lub tansze auto, pracuje fizycznie, mieszka w bloku, nie stec go na serwis autoryzowany,lub jest ze wsi. w sumie az wstyd mi o tym pisac bo to sa rzeczy ,ktore sie noemalnym ludziom w pale nie mieszcza!!!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy no i tak trzymać !!!! Laughing - mamy sobie w miarę możliwości pomagać i wspierać się Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 6:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i o to chodzi. To ja mam pytanko odnośnie tej chłodnicy i prędkości czy bez tej chłodnicy mogę jeździć bez uszczerbku dla skrzyni ( bez przyczepki itp.) z prędkością np. 150km/h. Acha i skąd mam wiedzieć czy zamontowana jest ta chłodnica fabrycznie czy nie bo na allegro widzę oryginalne chłodnice 2 w 1 czyli chłodnica klimy + chłodnica oleju w skrzyni? Shocked Shocked Shocked To jeżeli bym taką miał to czy potrzebna jest dodatkowa chłodnica???
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie pomożecie w sprawie tej chłodnicy skrzyni?,a może ktoś w warszawie bądz okolicy zechce pomóc w podłączeniu jej??????????
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu jest z instrukcja wiec problemu nie bedzie z montażem , musi byc ona zamontowana zaraz przy grilu czyli jako pierwsza , a t dodam ze chyba wersje usa i kanada nie maja chłodnic tylko te które ida na export
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marekbp
*
*


Dołączył: Jan 05, 2008
Posty: 28

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qazws napisał:
wersje usa i kanada nie maja chłodnic tylko te które ida na export


A te produkowane w Europie?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3,3 LX 99 r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak jest w voykach ale w moim jest elektroniczne odciecie przy 200km/h. Na autostradach niemieckich jezdze okolo 150km/h w tedy najlepiej pracuje silniczek i nie ma w cale dozych obrotow jakies 2700 czy 2800 obr/min. W Polsce troszke cieżko tak jeździć gdyż nasze drogi sa jak krajobraz księżycowy:).

A co do ciągnięcia przyczepek to trzeba zgodnie z instrukcja ciągnąć. Wydaje mi sie ze włożenie chłodnicy tylko obniży gżanie sie oleju w ASB ale przyczepka powoduje duże szarpniecia i obciążenia na skrzynie. Osobiście nie polecam ASB ciągnąć przyczepek szczególnie tak ciężkich jak kolega mówi.
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciągac łudke bede dwa razy w roku i to max 250km,zawodowo lawet nie bedę ciągać,ale ponoć chłodnica skrzyni przedłuża żywotność ASB,to jest główna przyczyna chęci założenia tej chłodnicy.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram pomysl. czy ciagniesz czy nie to i tak chlodniejszy olej przedluzy zycie skrzyni. 250 km z lodka na haku nie zniszczy skrzyni. trzeba jednak pamietac o ostrozniejszym traktowaniu pedalu gazu i hamulca oraz nie przekraczaniu pewnych szybkosci . mysle,ze nalezaloby tez zrezygnowac z overdrive na czas ciagniecia przyczepy. znam ludzi ktorzy zawodowo ciagna takimi autami lawety i nic sie nie dzieje(od razu-bo skrzynia napewno ma wieksze obciazenia ,a co za tym idzie krotsze zycie).
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może by zastosować z innego auta?
Czy na skrzyni jest czujnik tempera. żeby podłączyć zegar?

Kolega zamykający licznik nie był w stanach, tam za jazdę ponad 140 można trafić za kratki, traktowane jest jak przestępstwo. Dla tego nikt nie przekracza 110
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji zdezolowanej chłodnicy z której leje mi sie woda do skrzyni, muszę sobie dokupić oddzielną chłodnicę do oleju (o ile uda mi się odetkać to wszystko, mam gorącą nadzieję że zatkał się governon a nie poszedł konwerter albo znowu tarczki). Problem - gdzie w neonie jest miejsce żeby to w ogóle wetknąć??
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylem w stanach i spokojnie przekraczałem 110km/h i nikt mnie nigdzie nie wsadził Smile moze miałem szczeście ale sporo aut tam przekraczało tą predkość
pozdrawiam
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to miales szczescie...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałeś farta no nie przesadzając 130 to jeszcze nie przestępstwo. Zależy jeszcze jaki stan sam przekraczałem 160 ale to tylko do pierwszego mandatu
jak zapłaciłem 300$ to się odechciało i Policjant grzecznie powiedział z uśmiechem- na następny raz idę siedzieć Laughing albo zabiorą prawko

Co do chłodniczki, ja też mam nieszczelności i coś dostaje się do skrzyni, niestety, prawdopodobnie jest .... nie chce za peszać
mam już zamówioną, w stanach sprzedają kilka rodzai w zależności od wagi auta czyli obciążenia.
Są nawet z wiatraczkiem + czujnik tem. ale to już przy extremum.

http://search.ebay.com/Transmission-Oil-Cooler_W0QQdfspZ32QQfromZR40QQfsooZ2QQfsopZ2QQsbrsrtZl
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group