www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 3.8 - oborty - prekosć
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 3.8 - oborty - prekosć

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 12:51    Temat postu: Voyager 3.8 - oborty - prekosć Odpowiedz z cytatem

Witam,
Miałem ostatnio robioną naprawę skrzyni i po tej naprawie chyba jest coś nie tak jeśli chodzi o prędkosć przy danych obrotach silnika. Ja w trasie zazwyczaj utrzymuję prędkosć 120 km/h i teraz mam przy takiej ustablilizowanej predkosci ok. 2,5 tys obr/min. Przed naprawą miałem chyba mniej - ale nie pamiętam Very Happy . Podłaczaliśy skaner który podczas jazdy pokazywał, żę lockup sie włacza na 4 biegu - tak mówił miechanik który siedział obok - ja jechałem. Po za tym skrzynia działa dobrze. Biegi przełączane są płynnie.
Chciałbym zapytać jak jest u was z tym zestawieniem - obroty - prękość.
Ile macie obrotów przy stałej i stabilnej jeżdzie 120 km/h ?

Jak ktoś z was ma jakieś cenne wskazówki do rozwiązania w/w sytuacji to będę wdzieczny za pomoc. Z góry dziękuje. Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ogur
*
*


Dołączył: Aug 19, 2007
Posty: 14

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba masz dobre obroty umnie w 3,3 przy 100km/h koło 2000 przy 120niepamiętam ale chyba około 2500. na autostradzie długa trasa ponad 800km w dwie strony prędkośc 120 poza autostrdą do100 zużycie benzyny wyszło 9,2l/100km tankując od pełnego do pełnego tak więc chyba masz dobre obroty. napisz jak ci zużywa paliwa trasowo.umnie w cyklu mieszanym około 11-12l/100km benzyny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest to co chyba chcesz porównać Razz

http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5836
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja u siebie mam 2500 przy 130 km/h
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki za odpowiedzi. Z tego co ja sie dowiedzialem, że 3,3 ma trochę inne przełożenia niż 3,8.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę wdzięczny za zestawienia prędkosć - obroty voyagera 3.8 z roczników ok. 96 r. - może coś się pozmieniało w rocznikach.
Jak ktoś z was posiada takie auto to proszę zwrócić na to uwagę.
Przede wszystkim chodzi mi o prędkosci ok. 120 km/h . U mnie przy takich prędkościach jest 2500 obr./min. Przy normalnej i stabilnej jeździe powinien to być już zapiąty lockup i zdaniem niektórych powinienem mieć ok. 2000 obr/min. Wniosek z tego, że lockup się nie zapina.
Co o tym sądziecie ?
Co musze waszym zdaniem sprawdzić ?

Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ztymi obrotami to nie jest tak jak w książce pisze Laughing , masz skrzynie 4-biegową sterowaną komputerem,jeśli "ostrzej"jeździsz skrzynia zmienia biegi przy wiekszych obrotach,jeśli delikatnie to przy niszszych,kwestia "nauczenia skrzyni, Jeśli chcesz sprawdzic czy dziala ci lockup to na prostym odcinku rozpędz samochód powyżej 70km/h poczekaj aż się rozpędzi (silnik będzie mało obciążony)i odejmij trochę gazu,i wtedy powinien zapiąć się lockup,obroty spadną wyrażnie a auto nie zwalnia, Jeśli tak masz to jest ok.Po remoncie skrzynia może trochę szarpać,zanim się sama nie "zaprogramuje"
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ztymi obrotami to nie jest tak jak w książce pisze Laughing , masz skrzynie 4-biegową sterowaną komputerem,jeśli "ostrzej"jeździsz skrzynia zmienia biegi przy wiekszych obrotach,jeśli delikatnie to przy niszszych,kwestia "nauczenia skrzyni, Jeśli chcesz sprawdzic czy dziala ci lockup to na prostym odcinku rozpędz samochód powyżej 70km/h poczekaj aż się rozpędzi (silnik będzie mało obciążony)i odejmij trochę gazu,i wtedy powinien zapiąć się lockup,obroty spadną wyrażnie a auto nie zwalnia, Jeśli tak masz to jest ok.Po remoncie skrzynia może trochę szarpać,zanim się sama nie "zaprogramuje" A tak na marginesie, człowiek po awari (remoncie) skrzyni jest później bardzo wyczulony na każdy odgłos,zachowanie skrzyni,wiem to z własnego doświadczenia Laughing
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie odkryłem, że licznik w moim ucie okłamuje mnie o 10 km. Jak mam na liczniku 120 km/h to tak na prawdę jest 130 km/h. Dostałem taką procedurę "nauki" skrzyni. Jutro sie w to pobawię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okazało sie, że nie mialem w sterowniku skrzyni wybranego odpowiedniego rozmiaru ogumienia. Teraz prędkosc jest zgodna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group