www.asu.pl :: Zobacz temat - Nie pali 5 cylinder
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie pali 5 cylinder

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
szmernik
*
*


Dołączył: Jan 02, 2005
Posty: 72

PostWysłany: Sro Maj 25, 2005 17:59    Temat postu: Nie pali 5 cylinder Odpowiedz z cytatem

Witam Mam takie pytanie , a własciwie problem dałem do gazownika auto i jak to u gazownika instalacje zalozyli poiprawnie bo przy tym bylem a potem przyszedl gosc z laptopkiem i cos robil po czym mi przestal chodzic 5 cylinder posprawdzali wszystkie podpiecia i kable wychodzace od komputera do wtryskiwacza i bylo ok Wiec podobno padla koncowka mocy w kompie samochodu. Wiec moje autko musialo tam zostac bo nie dalo sie jechac podobno ma to gosc dac do zrobienia
wiec mam pytanie czy to jest do zrobienia i czy mnie jakos czasowo nie oszuka i co mam robic w tym temacie bo jestem ciezko przerazony Crying or Very sad
czy mnie czeka kupno kompa posiadam Dodge Intrepida 99rok 2.700ccm
prosze o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Maj 26, 2005 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka końcówka ?? skąd oni to wymyslili jeżeli padnie ci sterowanie to sypnie 2 cylindry na raz a nie jeden napisz dokładnie co sie działo czy nie było iskry czy poprostu wtryskiwacz nie podawał na ten cylinder paliwa i napisz dokładnie jaka instalacje ci zakładali bo może montujac emulator wtryskiwaczy zwarli coś do plusa lub zasilanie do masy i ujarali ściezke bo gdy zewrą wyjscie końcówki mocy do masy to nic sie nie stanie ponieważ jest sterowanie masą a plus jest na listwie wtryskiwaczy po właczeniu stacyjki non stop i to samo dotyczy cewki zaplonowej więc co oni ci próbuja wkrecic skoro oddałes auto sprawne to żądaj takiego przy odbiorze a jezeli sie burza to bierz żeczoznawce do nich i niech pisze protokół oględzin i jak to zobacza to nowy komputer dostaniesz od nich na zapas bo żadko który z papraków chce sprawy w sądzie i kontaktu z żeczoznawcami Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
szmernik
*
*


Dołączył: Jan 02, 2005
Posty: 72

PostWysłany: Czw Maj 26, 2005 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak to sprawdzali mi iskre więc mam i wymuszali masą wtryskiwanie wtrysku na wyloczonym silniku i podawał bo było słychac(to znaczy ze tu jest ok) po odpieciu emulatora czy czegos tam zwarli kable te które rozcinali na wtrysku i nadal nie pracowal wiec sprawdzili dokładnie ten kabel co szedl od kompa on miał przejscie wiec cos w kompie padło ja tam nie wiem ale cos gosc wspominał o scieżce gaz to BRC SEQUENT FAST no i auto stoi u nich i czy to sie da zrobic czy trzeba nowy komp nie wiem dzisiaj swieto ma gosc do mnie dzwonic co i jak chyba w poniedziałek i powie co bedzie robione. I jak myslisz da sie to zrobic czy nie i czy orientujesz się ile nowy komp ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
szmernik
*
*


Dołączył: Jan 02, 2005
Posty: 72

PostWysłany: Czw Maj 26, 2005 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam wrazenie ze cos zwarli bo podawali jakiegos plusa czy cos zeby mozna bylo gaz zaprogramowac i pewnie pomylili kable
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 3:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mialem podobny przypadek, ale mozliwe ze to co innego. Ale napisze bozawsze komus sie moze przydac Smile
Tez auto nie pracowalo na jeden cylinder (jeszcze jak mialem LPG, bo teraz nie mam). I tez nikt nie mogl znalezc przyczyny, az przypadkiem kiedys niechcacy dotknalem emulatora w czasie pracy auta i zaczal pracowac na wszystkie cylindry. Juz wiedzialem gdzie szukac. Okazalo sie ze w kostce do emulatora byl delikatny luz w polaczeniu jednego przewodu z drugim i jak ruszalem kostka to zaskakiwal, jak puszczalem przestawal pracowac ten cylinder. No to 5 minut i bylo wszystko zrobione.
Tez zaden magik od LPG nie wiedzial co jest, tez probowali z cewkami itd.
Mam nadzieje ze ta informacja komus sie przyda
Pozdrawiam
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie ma nawet mowy zeby ci to padlo samo skoro cieli kable a mozna wykorzystac kostki bo sa do tego i bez inwazyjnie wpinasz wtryski ale probowali zaoszczedzic podali plus nie tam gdzie potrzeba i sie z kompa zadymilo wiec nie rozumie czym sie martwisz zostawiasz im auto i ciebie nie ma prawy obchodzic naprawa a trudno na odleglosc napisac czy da sie naprawic jak sie mocno usmazylo to lipa jak lekko to masz sztuke zrobiona jak to naprawia najlepsze wyjscie nowy komp na ich koszt Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
szmernik
*
*


Dołączył: Jan 02, 2005
Posty: 72

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak rozumiem ze to ich wina ale nie wiadomo ile bede czekał na kompa lub naprawe a jezeli zrobią sztuke czyli jkies ominiecie np: wezmą pociagną kabel z innego wtrysku to jak mam sie o tym dowiedziec zeby im w oczy prawde powiedziec Dokładnie chodzi o to jak ich potem sprawdzić (samochod w poniedziałek minie tydzien jak tam został)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Maj 29, 2005 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz jakaś firme albo auto uzywasz do celów zarobkowych to należy ci sie kasa za przestoj spowodowany uszkodzeniem przez nich sa jakies normy to regulujące a co do sztuki to się sam nie zetniesz dopiero jak cos padnie kiedys pamiętaj aby wziąśc od nich kwit ze uszkodzili ci kompa i go naprawiali ma byc na to papier to w pozniejszym czasie pozwoli ci w razie czego wyrwac kase na nowy sprawdzic co robili musi jakis elektronik nie elektryk bo wiaze sie to z zagladnieciem do kompa możesz go np. wysłać do mnie a ja posiadając uprawnienia do rzeczoznawstwa w sprawach weryfikacji i opiniowania napraw gwarancyjnych elektromechaniki samochodowej wystawie ci papier ale wystarczy narazie od nich kawalek kartki z pieczatka a jak cos padnie to masz jak sie zabrac im za dup..... Pozdr. i powodzenia
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
szmernik
*
*


Dołączył: Jan 02, 2005
Posty: 72

PostWysłany: Wto Maj 31, 2005 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojechałem dzisiaj po odbiór samochodu naprawili mi ten komputer i jak narazie jest wszystko ok chodzi na benzynie i na gazie jak trzeba zobaczymy jak długo (mam nadzieje ze bardzo długo:)) No i tak jak mi JARECEK podpowiedziałeś napisałem papierek ze mi uszkodził itd i mi podpisał
Więc DIEKUJE BARDZO za poradę zawsze to jakiś papier mam na podkładkę ale myślę ze nie będzie potrzebny jutro jadę troche trasy zrobię zobaczę jak spalanie.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group