www.asu.pl :: Zobacz temat - obszernosc wnetrza
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

obszernosc wnetrza

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 8:33    Temat postu: obszernosc wnetrza Odpowiedz z cytatem

kiedys slyszalem ze pontiac trans sport to samochod z niewykorzystana przestrzenia. chodzilo o to,ze ma dlugi dziub ,kierowca seidzi m/w w polowie auta. no i czytalem sobie ostatnio test "vana" opel zafira:) okazuje sie ,ze po zlozeniu/wymontowaniu siedzen dlugosc przestrzeni bagazowej to 150 cm!!! ja ostatnio przewozilem szafe gdzie najwieksza plyta miala 250x120 cm i nawet nie wyjmowalem siedzen-lezala na poskladanych oparciach ,ktore tworza rowna powierzchnie. oczywiscie musialem tylna klape zlapac na gumowe opaskie ale biorac pod uwage fakt,ze bylo wyzej wiec stykala sie szafa z oparciami ,a nie podstawa przednich foteli jak rowniez z polowa wysokosci klapy a nie z jej dolem.
natomiast kilka dni pozniej przewozilem lozko(fak poskladane) ale o dlugosci 210. wlozylem na poskladane fotele,trzasnalem klapa i pojechalem:) dodam,ze zafira ma podobna dlugosc!!! roznica okolo 10-15 cm wynika ze zderzakow(przod liska jakiego mam jest szczegolnie dlugi,lezka juz krotsza)tylny zderzak ma conajmniej 15 cm.
w pontonie tez spokojnie mozna rozlozyc materac typu intec,napompowac go wbudowanym kompresorem i w komfortowych warunkach sie wyspac w 2 osoby. w zafire(150 cm max dlugosc bagaznika) to tylko kaczynscy by mogli sie przekimac na lezaco Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 8:53    Temat postu: Re: obszernosc wnetrza Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
w zafire(150 cm max dlugosc bagaznika) to tylko kaczynscy by mogli sie przekimac na lezaco Laughing


I jeszcze luz by był Very Happy

A teraz tak na poważnie. Słyszałem, że vany z USA z pierwszej połowy lat 90-tych mają sporo uchybień w ergonomii i tak jak mówił esdarek pokłady niewykorzystanego miejsca. Szkoda tylko, że porównuje się je do współczesnych "vanów" europejskich. Powód tego jest prosty: w tamtych latach w europie oprócz espace nie było vanów więc nie było do czego porównywać. Inna sprawa, że w większości przypadków po rozłożeniu trzeciego rzędu siedzeń w większości pseudovanów europejskich nie zostaje nic z bagażnika, a w moim windstarze pozostaje jeszcze około 400 litrów. Przy tym wykorzystaniu wnętrza (wg norm europejskich jakże nieergonimocznym) nigdy jeszcze mi nie brakowało miejsca, a wszystko mam pod ręką.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luanda
*
*


Dołączył: Oct 12, 2007
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W PTSie główny dramat to dostęp do radia (mam za krótkie rączki Smile ).
_________________
PTS 3,1 '93
FFII 1,6 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam krotkie(no moze nie jak gosiewski,ale jednak) mimo wzrostu 176 cm fotel mam na maxa do przodu:) do radia jakos siegam. nie przeszkadza mi jednak,ze jest tak daleko bo nic tam nie dlubie:) mnie nabardziej drazni brak i schowkow i nieprzydatnosc istniejacych. no ale zalet te auto ma tyle,ze to jest pryszczyk:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak ja oststnio komoda dlugosc 215 i klape zamknolem bez problemu a facet na osce grand scenic nowy i jak chce jakas krotka szafke przewiezc to wzywa transportowke bo nie ma miejsca
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zafire z 2001 kupił niedawno kolega z 2,2tdi oczywiście Very Happy Moje wrażenie jak wsiadłem do środka. Plastikowe wnętrze, bardzo trzeszczące jak się coś naciśnie, do tego całe czarne jak grobowiec. Wygodne fotele, wysoka pozycja. Bardzo wąski, przecież to tylko nadmuchana astra. Za drugim rzędem siedzeń, ma ukryty 3 rząd, ale dla przedszkolaków. Miejsca na nogi w dwóch rzędach, więcej niż w voyku. I gigantyczna przestrzeń bagażnika, do wys. rolety, która się podniecał 500litrów. W mojej meganie w sedanie było 510 litrów bagażnika i to był bagażnik. Przy zamykaniu drzwi taki dziwny odgłos, jakby puszka bez wygluszeń, coś jak daewoo. komfortowy w czasie jazdy i dość cichy.
A teraz słowo o mim krótkim, niewygodnym voyku. Zero schowków, a te co są to katastrofa. Gigantyczny plus, że wszędzie jest miejsce na szejka i to naprawdę dużo tych zagłebień. Po wyjęciu 2 rzędów tylnich siedzeń, wsadziłęm rzłożony tapczan o wymiarach 120x200cm i na nim jechały jeszcze inne meble. Nie da się tego zrobić w zafirze. Ostatnio wyjęłem lewą stronę siedzeń, czyli miałem nadal 4 miejsca. W tej wolnej przestrzeni jechała szafa w pudełkach o wymiarach 60x200cm i gotowy jo jazdy wózek dla dziecka. Tego też się nie da w zafirze.
To głupota porównywać europejskiego minivana z amerykańskim minivanem, przeciez w europie voyager jest już vanem a nie minivanem Very Happy
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha !! no to teraz ja ! Laughing miałem espaca i kupiłem "winiego" i co ? w renacie mnóstwo schowków i to przydatnych,w winim jak powyciągałem rzeczy z renaty to ich nie miałem gdzie schować,nie ma miejsca żeby nawet telefon gdzie położyć Sad ,no ale sie już przyzwyczaiłem,zrobiłem małe przemeblowanie co do funkcjonalności i jest teraz OK Smile,co do wnętrza:chciałem kupić PTSa ze względu na podobny układ foteli bo to mnie interesowało,no ale na winiego dawno już "chrapke"miałem(czy dobrze zrobiłem Question )no i jest "gwiazda wiatrów" - i już z "ameryki" nie zejdę Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 3:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miesiąc temu przewoziłem pianino na leżąco na szerokość weszło na styk na długość zostało kilka naście centymetrów zostały tylko siedzenia przednie
no i 200kg ponad wagi
Very Happy
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

parę słów o przestronności Mercury Villagerze/Nissan Quest II (99-02)

w czasie jazdy spokojnie chodzę po pokładzie, mogę bez problemów z miejsca kierowcy przejść na dalsze fotele. Auto bardzo szerokie, nie wiem czy jest szerszy van. Schowków jest bardzo przyzwoicie. Bagażnik za 3 rządem siedzeń średni, ale można zapakować go przez samą tylnią szybę. Ja mało tym autem woziłem, najczęściej duży wózek dziecięcy i musiałem przesuwać tylni rząd siedzień aby go zmieścić, teraz już nie przesuwam bo wyjąłem ostatnie siedzenia.
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już był taki jeden co włączył Cruise control i chodził po pokładzie... Very Happy
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też brakuje miejsca na telefon, od biedy kładę go w miejsce pomiędzy uchwyty na napoje.
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam nad głowa dwa nieprzydatne schowki:
1 - na okulary których nie mam i nie lubię nawet przeciw słonecznych
2 - na pilota, a raczej cegłopilota do bramy której nie mam i nigdy nie będę mieć

W pierwszy wrzucam fona z blututem, nausznik blututa trzymam we wnęce do zamykania drzwi i mam zestaw hf który nie fruwa po pokładzie na zakrętach.
Drugiego schowka jeszcze nie rozpracowałem Very Happy
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym drugim schowku najpierw trzymałem odbiornik gps do nawigacji (przyklejony był na rzepa) a jak przestałem używać komórki jako nawigacji to teraz jest tam drzewko zapachowe Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napiszczie jeszcze gdzie trzymacie kase Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kase trzymam w banku jak coś jest na koncie:D

Pobiłem rekord pojemności mojego autka. Wcisnąłem do niego szafe dystrybucyjną 80x80x100cm ze zdjętymi bokami które stały pionowo obok. Siedzenie pasażera na maska do przodu, oparce maks pionowo. Ja siedziałem pionowo, maks. obniżone siedzenie i do przodu tak, że wadziłem kolanem o drągal biegów jak był na D. Jak włożyliśmy szafe do auta, myślałem że sie załamie... ale jedak udało się Very Happy Nawet krótki voyek to pojemne autko.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toamj klliknij fotke tego schowku nad glowa i jak mozesz to podeslij mi na miala goral44@op.pl
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sejak, lodówka z zamkniętą klapą Very Happy
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedzcie mi Koledzy czy zafira ma rowniez plaska podloge?? Ja za to jestem wdzieczny voykowi bo juz kilka razy sluzyl mi za lozko rozwiniety materacyk i "nózia do łozia" Laughing
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podejrzewam ze ma tak samo jak scenic (czyli tak ale jest kroetka)

espace ma plaska Smile i w wersji long tyle miejsca co w voyku
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group