www.asu.pl :: Zobacz temat - Błąd wskaźnika poziomu paliwa
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Błąd wskaźnika poziomu paliwa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Autor
*
*


Dołączył:
Posty: 178
Skąd: Czekanów /k Gliwic

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 13:02    Temat postu: Błąd wskaźnika poziomu paliwa Odpowiedz z cytatem

Objawy: jezeli zatankuje jakies 10-20l paliwa pokazuje ze jest pelny a jak sie zbliza do rezerwy to spada do zera jezeli dobrze pamietam to asu przekladal bak ze starego tauriego ale w tamtym to juz dlugo wystepowalo ale nie byl pod moja wladza i nie pozwolili mi w tym pogrzebac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Maj 05, 2005 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy zamienic przewody miejscami powinny byc 2 jeden rezerwa a drugi to wskazanie zamien je miejscami i bedzie ok Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Autor
*
*


Dołączył:
Posty: 178
Skąd: Czekanów /k Gliwic

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 4:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie mam ich szukac ?? w okolicy baku ? czy deski rozdzielczej ?
_________________
TAURUS 3.0L LX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarecek pytanie do ciebie:)
w moim tempo dziwnie dziala wskaznik temperatury tzn:w normalnych warunkach lezy ponizej skali a jak auto jest mocno rozgrzane to dochodzi do literki "O" w napisie NORMAL ktory rozplanowany jest rowno na skali.nie zauwazylem objawow niedogrzania autka ani innych takich-raczej wszystko dziala.jak zmusic wskaznik aby poruszal sie w szerszym zakresie a tym samym byl bardziej precyzyjny.teraz mysle,ze jakbym czujnik przypalal palnikiem to mi nie wejdzie na czerwone pole:) mysle o ingerencji w sam wskaznik(to zwykla cewka ze sprezynka) i dogiecie sprezyny tak aby na zimnym wskazniku nie lezala ponizej,a na pocztku skali.czy sa na to jakies bardziej cywilizowane sposoby?
wskaznik paliwa dziala tez wykladniczo-jak zatankuje do pelna(benzyny) to przez dlugi okres spada powoli a od polowy skali nabiera tempa zeby na koncu przyspieszyc do tego stopnia,ze widac podczs jazdy jak opada:P
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Autor
*
*


Dołączył:
Posty: 178
Skąd: Czekanów /k Gliwic

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z czyms takim spotkalem sie w dostawczym od rodzicow dlatego wydaje mi sie to normalne objawy byly takie same
_________________
TAURUS 3.0L LX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam coś takigo w tranzitcie i chyba jest to normalne(ten typ tak ma) dlatego nie mysle cos z tym robic. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i oczywiscie z oszczednosci nie zamontowali kontrolki rezerwy:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie w fordach w desce jest stabilizator napięcia i diody zenera zamontowane tylko ciut nietypowe jeżeli padna lub zaczynaja to własnie towazysza takie objawy jak napisał @esdarek polecam posprawdzać podłaczenia ich sa na foli z ściezkami z tyłu deski mozna poprawic lutowania uzywajac topnika najlepiej RF-800(koszt 6zł w sklepach rtv) no czyba że w amerykańcu nie ma ale raczej jest tak samo co ford to ford jeden patent tak samo na wskaźniku na jego stykach nieraz wystepuja kondensatory które powoduja ze po wyłaczeniu stacyjki wskażnik nie opada tylko zostaje w pozycji w jakiej był spadnie po kilkunastu godzinach do zera lub jak silnik stygnie wysuszenie tych kondensatorków powoduje też przekłamania na wskaźnikach Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group