www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Vision - Wady, Zalety, Opinie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Vision - Wady, Zalety, Opinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
krapicki
Gość





PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 13:20    Temat postu: Chrysler Vision - Wady, Zalety, Opinie Odpowiedz z cytatem

Witam.
Otóż za parę m-cy będę szukał pierwszego auta. Będzie to Chrysler Vision.
Przymierzałem się do omegi 3.0 ( MV6 ), ale się dużo tego zrobiło.
Visiona ciężko spotkać. Tylko nie chciałbym się wsypać.
Co najczęściej się psuje, ile pali PB ( 3,5L V6 ), i jak znosi gaz ? Mam tu na mysli jakiegoś Stag'a 300.
Oczywiście wiem, że olej w skrzyni będzie trzeba wymieniać co 30kkm i trzeba o to dbać.
Może odezwą się jacyś użytkownicy tego auta Smile ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem uzytkownikiem ale jezdzilem kilka razy i sa wypasione pala okolo 16 litrow
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czuje sie przywolany do tablicy Smile visio mam jakies 8 miesiecy/17kkm wiec zbyt wiele o nim jeszcze nie wiem ale troche go poznalem.
moj na miescie przy normalnej jezdzie pali ok.16l(max kiedykowliek zanotowane 16.3), na trasie- autostrada V~140-12l, trasa przez wiochy V~90-100 spokojnie mozna zejsc do 9l LPG.
jesli nie spieszy ci sie na "juz" z kupnem visiona to moj bedzie na sprzedaz tak w okolicy wakacji. jak co to zapraszam na priv.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jabol2
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 137
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój visionek pali na trasie nawet 8,5 litra paliwa ale to przy prędkości 70-80km/h(na tempomacie) w mieście pali 13 ale to przy bardzo lekkim traktowaniu bo inaczej to może i 17 litrów...

jak dla mnie super bryczka, bardzo wygodna i śliczna...na ulicy każdy sie za tym oglądnie...
nie moge jeszcze nic powiedzieć o awaryjności bo przejechałem nim dopiero 5 tyś km. a samego przebiegu ma 96 tyś to nie powinno sie nic dziać...
_________________
Chrysler Vision 3.5
Spełnione marzenie, śliczny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
krapicki
Gość





PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OKi, a powiedzcie - macie LPG ? Mieliście styczność ?
Jak z osiągami / przyspieszeniem Visiona ? Jakieś porównanie ?
Jeździłem furkami typu A8 4.2, Omega 3.0 MV6 , do którego można bardziej porównać Smile ?
Będę szukał na początku przyszłego roku - przede wszystkim biały lub czarny - inne kolory nie wchodzą w grę Very Happy

Jak spisuje się TIP w tym aucie ? Duży muł przy przerzucaniu biegów ?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi Smile
Powrót do góry
jabol2
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 137
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie mam gazu to ci nie powiem jak sie z nim spisuje...

co do przyspieszenia to ma troche ponad 8 sekund do setki z wyprzedzaniem na trasie nie ma żadnych problemów czysta przyjemność Cool ale nie mam porównania do omegi czy audi bo do tej pory jeździłem fiatem co miał 106 km, to vision po przesiadce idzie jak pocisk... dla mnie moc ma wystarczającą...
_________________
Chrysler Vision 3.5
Spełnione marzenie, śliczny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 6:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KRapicki napisał:
OKi, a powiedzcie - macie LPG ?
Jak z osiągami / przyspieszeniem Visiona ? Jakieś porównanie ?
Jeździłem furkami typu A8 4.2, Omega 3.0 MV6 ,
Jak spisuje się TIP w tym aucie ? Duży muł przy przerzucaniu biegów ?


zaczne od poczatku czyli LPG
mojego Visio zagazowalem sekwencja i jest OK! nie mam powodow do narzekan wiec napewno sie go da DOBRZE zagazowac Smile spalania ktore wczesniej podalem dotycza LPG.
Porownania do A8 czy omegi nie mam, ale powiem ci jedno..jesli chcesz kupic cos do sprintu to visio sobie odpusc! on sie do tego nie nadaje. samochod mimo 3,5l ma tylko 215KM,a charakterystyka skrzyni robi z niego raczej samochod do dostojnego wygodnego przemieszczania sie Smile
Mimo tego iz przy kickdownie naprawde fajnie wciska w fotel i rwie do przodu to sadze ze przy ciaglym traktowaniu go "batem" skrzynia w koncu odmowi posluszenstwa....inna sprawa jest to ze skrzynia ma dosc dlugi czas reakcji - trzeba miec to na uwadze podczas jazdy! jezdzilem roverem 400 i tam redukcja byla o wiele szybsza!
Co do osiagow to osobiscie jeszcze nie mialem mozliwosci pogonic go na maxa - udalo mi sie jedynioe do 180 dociagnac... ale przy dosc oplywowym ksztalcie i duzym momencie jazda autostrada i przyspieszenie od 130 do 180 to sama przyjemnosc!
malo ktory samochod jest tak elastyczny w takich przedzialach predkosci Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
krapicki
Gość





PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi Smile
Ile gazu maksymalnie spali Ci vision ? Której generacji masz gaz ?
Jak z wykonaniem wnętrza ? Czy nic nie skrzypi Razz ? Czy elektryka jeśli nie grzebana to nie ma z nią jakichś problemów ? Bo czytałem na forum że zdarzają sie problemy z panelem klimy.
Jak możecie i macie, to rzućcie jakieś fotki Smile
Powrót do góry
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

visionem przejechałem 40kkm... czasem dostojnie i czasem szybko. Pali mi gazu między 11,8 i 16,5 l/100km ale ten ostatni wynik to absolutne ekstremum. Bardzo wygodny do jazdy - można dzień w dzień robić kilkaset kilometrów po polskich drogach niezależnie czy na dworze jest -20 czy +40. Dynamika bardzo w porządku, tylko przełączanie skrzyni w trybie "D" przy kickdownie troche trwa... jeśli chcesz jeździć jak wariat to
wystarczy przestawić tryb pracy na "3" i po kłopocie - auto przyspiesza od razu. Generalnie do 160km/h inne auta trzymaja się zderzaka, potem odpadają Wink

Panel od klimy - duperela. W porównaniu do vana drogie amortyzatory, przewody zapłonowe i wymiana paska rozrządu. Opony też nie tanie (ze względu na rozmiar). Jeśli kładziesz nacisk na ekonomię to wybierz voyka lub transsporta, jeśli nie do końca to będziesz miał frajdę z visiona Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krapicki
Gość





PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie, jeśli chodzi o wybór auta to na pewno będzie Vision, ew. Stratus / Sebring ( Coupe / Cabro ), ale Vision najbardziej mi odpowiada.
A jaki rozmiar opon oryginalnie ma Vision ? Jaki zbiornik PB ma ( Ile L ).
Czy zdarzają się wersje z webasto, szyberdachem ? Co z bajerków ma Vison ?
Chciałbym go poznać wzdłuż i wszerz przed zakupem, żeby wiedzieć na co zwrócić większą uwagę ...
Powrót do góry
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam instalke 4 gen, sekwenca by Luky Smile nie mam zadnych strzalow, nie swieci sie check..chodzi tak jak ma chodzic!
co do wnetrza to podczas jazdy w moim visio nic nie skrzypi i nie trzeszczy wiec wykonanie chyba OK biorac pod uwage ze to cos ma juz 14lat Smile
nie nalezy sie przejmowac wytarciem boku w fotelu kierowcy- to chyab norma w tym modelu i jakos trzeba z tym zyc.
Co do problemow z elektryka to jak narazie mialem 1 - zlaczka na przewodzie sterujacym sprzeglem sprezarki klimy. kompresor sie nei zalaczal. wyczyscilem zlaczke i jak narazie jest OK.
poza tym:
-opony org. to 225/16/60 i sa DROGIE( ok. 500zl/szt)! ja kupilem duzo tanszy nizszy profil 55 i jestem zadowolony Smile
-paliwa Pb do baku wchodzi 60l
- paliwa LPG - mam butle 90L, na maxa wchodzi 73L
- wersji w webastem nie widzialem ale przeciez zawsze mozna przeszczepic z innego auta za pare stow.
- co do wyposazenia to "goly" visio ma praktycznie wszystko Smile raz widzialem tylko bogatsza wersja ktora miala podgrzewane fotele i szyberdach.
Co do ogolnych kosztow utrzymania to nie wiem czemu ludzie mowia ze sa wysokie...ja przed kupnem visio robilem takie zestawienie z innymi popularnymi samochodami i wyszlo mi ze ceny czesci eksploatacyjnych(klocki,amortyzatory,tarcze,czesci zawieszenia) sa w cenach niemalze identycznych jak do Mondeo mk1!!! a dla przykladu nieporownywalnie nizsze niz do Scorpio mk2!!!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KRapicki napisał:
OKi, a powiedzcie - macie LPG ? Mieliście styczność ?
Jak z osiągami / przyspieszeniem Visiona ? Jakieś porównanie ?
Jeździłem furkami typu A8 4.2, Omega 3.0 MV6 , do którego można bardziej porównać Smile ?

w zawieszeniu Vision ma daleko za nimi, owszem jest wygodny, ale nie umie szybko jeździć w zakrętach, A8 i Omega MV6 to takie rodzinne wyścigówki.

marcys napisał:
- co do wyposazenia to "goly" visio ma praktycznie wszystko Smile raz widzialem tylko bogatsza wersja ktora miala podgrzewane fotele i szyberdach
i np. przekręcane automatycznie w dół lusterka boczne przy cofaniu Very Happy
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, to tego z lusterkami nie wiedziałem Smile

Ja tam kocham mojego Visiona - mimo, że mam z nim kilka problemów, ale to nie są niespodzianki ani typowe usterki - mam zwaloną klimę, chyba jedno łożysko padnięte i źle złożoną instalację gazową (no nie u Luky'ego po prostu robiłem) - w miarę kasy staram się o niego dbać.

U mnie po korkach palił 16l/100 Pb, bez korków schodzę w mieście do 14l/100 (a wśród znajomych jestem znany z lekkiej nogi). Na trasie minimum miałem Kraków-Łódź - 9,5l Pb/100, gazu na tej samej trasie 10,5l, to wszystko jadąc 80kmh z Krakowa do Dąbrowy i potem 120-140 do Łodzi.

Co do przyspieszenia, to ja mam prosty trik na kickdown - jak przygotowuję się do wyprzedzania, wrzucam "3" i wtedy skrzynia zrzuca bieg, potem tylko gaz mocniej i już czujemy... No jak jest 80kmh na budziku, to jeszcze jest kickdown do 2 biegu wtedy, ale lepsze to, niż 2 kickdowny pod rząd. A 80-130 na drugim biegu z gazem w podłodze zajmuje może 3 sekundy, osobiście uważam to za największą siłę tego silnika (to auto ma niemal taki moment i w takim zakresie, jak TDCi w Focusie).

Ogólnie polecam bardzo, jeśli jesteś w stanie przymknąć oko na zużycie paliwa (ja tu bez fantazji o moim opowiadam Wink ).
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzie o cos podbnego to jeszcze masz do wyboru chrysler new yorker lub LHS,ta sama plyta podlogowa i duzo wspolnych czesci
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDI_V napisał:
Jesli chodzie o cos podbnego to jeszcze masz do wyboru chrysler new yorker lub LHS,ta sama plyta podlogowa i duzo wspolnych czesci


ja dodalbym jeszcze dodga interpied..te samochody roznia sie tylko zewnetrzna bryla - srodki maja niemalze identyczne.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group