www.asu.pl :: Zobacz temat - komputer a wskazania gaz/paliwo w Chrysler GV 3,3
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

komputer a wskazania gaz/paliwo w Chrysler GV 3,3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
eldiablo
*
*


Dołączył: Mar 29, 2005
Posty: 19
Skąd: Krosno Odrzańskie

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 7:30    Temat postu: komputer a wskazania gaz/paliwo w Chrysler GV 3,3 Odpowiedz z cytatem

Posiadam od niedawna Chryslera Grand Voyager 3,3 automat z komputerem pokładowym. Zamontowany gaz.Gdy jeżdżę na benzynie to wskaźnik pokazuje mi średnie zużycia paliwa. Po przełaczeniu na gaz również pokazuje mi średnie zużycia paliwa lecz podniesione o kilka litrów. Moje pytanie jest takie czy po przełączeniu na gaz wskazania są zużycia gazu czy też z uwagi na bardziej mulistą pracę na gazie komputer przelicza to na paliwo.Wskazania na trasie np paliwo 10l a po przełączeniu na gaz 12l ( tylko gazu czy nadal paliwa?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On nadal przelicza benzynkę. Very Happy U mnie jest taki sam silnik i komputer pokazuje zużycie srednie jak i chwilowe.
Jednak po przeliczeniu nie zgadza mi się zużycie średnie gazu. Evil or Very Mad Na komputerze jest mniejsze niż w rzeczywistości. Różnica dochodzi do 1,5- 2 litry.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
seebek
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 9
Skąd: Włoszczowa

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2005 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to rozwiązałem tak. przełączyłem na termometr i wiem ze na butli moge przejechac ok xxx i jak sie zbliza ilosc kilometrów to to podjezdzam na orlen i tak w kółko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2005 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja resetuję licznik na komputerze przy tankowaniu gazu . Na butli mogę przejechać 250 - 270 km. I wtedy podjeżdzam do stacji.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eldiablo
*
*


Dołączył: Mar 29, 2005
Posty: 19
Skąd: Krosno Odrzańskie

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już wszystko jasne i chyba liczenie z komputera będzie najlepsze a na razie zatankowałem butlę i zobaczymy ile przejadę to będę wiedział jak na to patrzeć na komputerze.
Dlaczego podłączyłeś pod termometr? U mnie jest to normalnie podłączone pod wskaźnik paliwa i pokazuje tak - zero paliwa to max gazu i wskazówka leci w drugą stronę. Zanim sie o tym dowiedziałem to myślałem że już coś jest nie tak jak w Belgii tankowałem paliwo bo wskazywało mi że już go nie ma a tu wacha zaczęła mi się wylewać po wlaniu 5 litrów.

CHRYSLER GV 3,3 LE LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group