www.asu.pl :: Zobacz temat - Zawór butli Problem!!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zawór butli Problem!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bary30
*
*


Dołączył: Jun 26, 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 17:30    Temat postu: Zawór butli Problem!!! Odpowiedz z cytatem

Witam
Pacjent to Voyager 2001 instalacja sekwencyjna Stag. Problem jest z zaworem tankowania. Butla 60 litrów w kole zapasowym. Po montażu zawór na pierwszym tankowaniu nie odbił. Gazownik coś poprawił ale zaczęły się problemy. Wchodziło tylko 30 litrów. Jeździłem do niego parę razy przyginał pływak ale nic to nie pomagało, w końcu wymienił na nowy. No i znów weszło do butli tylko 33 litry. Mam pytanie czy gość zakłada zły czy to wina butli która jest zamontowana skośnie tak tak jak zapas ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak eszlo 30l to chyba odbil-bo jakby nie odbil to by weszlo do pelna. c

najprawdopodobniej nie masz w poziomie tej butli i dlatego nie wchodzi wiecej-choc znowu jak dasz w poziomie to bedzie ci za duzo z tylu wstawac:)

a jesli weszlo do pelna za pierwszym razem a pozniej tylko zbiera 30 l to masz za wysoko zawor
ja na twoim miejscu na swoja odpowiedzialnosc( Very Happy )
poproslibym gazownika zyby zawor zblokowal tak zeby nie odbijal i byl mniej wiecej wysrodkowany-zatankujesz 55l i wyjezdzisz tyle
(ups - pewnie wywolam burze tym blokowaniem zaworu Smile
-poczytam opinie a na samym koncu ewentualnie dodam jak to jest z tym bezpieczenstwem, pojemnoscia, tankowaniem itp
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem zawór elpigazu. technologia łączenia zapałek... teraz nie dziwie się że nie odbijał.

założyłem brc.. wszystkie elementy połączone mechanicznie, z luzem max 0,2mm (mierzone)

przez pół roku nie zdarzyła sie sytuacja żeby nie odbił. tankowanie = 80% butli wchodzi mi 48-49l w zależności od przekłamania stacji benzynowej.

pływak nie bije, wszystko jest hermetyczne. połączenie z wskaźnikiem poziomu mechaniczne, nie magnetyczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam zawor od luky'ego,wszystko odbija, wchodzi duzo ale jest wymagany margines. teraz juz nawet wskaznik poziomu prawidlowo pokazuje:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bary30
*
*


Dołączył: Jun 26, 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten nowy teraz odbija ale przy 33 litrach. Butla ma 60 więc powinno wejść ok 48 l. Miał ktoś zamontowana tak dużą?? Gdzie gazownik popełnił błąd ?? Zakłada zły zawór czy źle zamontował butle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam 70 l i wchodzi mi chyba z 60.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sylwo
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 63
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę żę luky się myli co do tego ,że cały gaz nie wychodzi z butli bo gdyby tak było gazownik nie podjął by się podginania pływaka, albo mógłby tego nie przeżyć bo pozostała ilość gazu urwała by mu głowę. W tych samochodach zbiornik przechylny jest tak, że tył jest uniesiony i sporo zależy od tego gdzie jest wielozawór czy z tyłu auta czy z przodu. Moim zdaniem pozostaje metoda prób i błędów co do podginania pływaka.
Ja używam wielozaworów tomasetto i jak narazie nie miałem większych kłopotów. Mam w Voyagerze zbiornik 45l wchodzi 38l, oczywiście pływak podgięty , 3 próby. Pozdrawiam , gazownik z Warszawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale luky nigdzie nie napisał, że nie cały gaz wychodzi z butli !!

.
_________________
http://www.klub-caravaningowy-kompas.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sylwo
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 63
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat


a jesli weszlo do pelna za pierwszym razem a pozniej tylko zbiera 30 l to masz za wysoko zawor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwo napisał:
Myślę żę luky się myli co do tego ,że cały gaz nie wychodzi z butli bo gdyby tak było gazownik nie podjął by się podginania pływaka, albo mógłby tego nie przeżyć bo pozostała ilość gazu urwała by mu głowę. W tych samochodach zbiornik przechylny jest tak, że tył jest uniesiony i sporo zależy od tego gdzie jest wielozawór czy z tyłu auta czy z przodu. Moim zdaniem pozostaje metoda prób i błędów co do podginania pływaka.
Ja używam wielozaworów tomasetto i jak narazie nie miałem większych kłopotów. Mam w Voyagerze zbiornik 45l wchodzi 38l, oczywiście pływak podgięty , 3 próby. Pozdrawiam , gazownik z Warszawy.


ja tez uzywam tomasetto i lovato i jesli jest zbiornik pochylony-a w voyku musi byc to na na srodku daje wielozawor, przewaznie zbiornik 55 wchodzi 45 lub 50 -przewaznie blokuje wielzawor-sa przeciez zaworki bezpieczenstwa w tych zaworach wiec niebezpieczenstwa nie ma
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fgwawa
*
*


Dołączył: Oct 28, 2007
Posty: 50
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie do fachowców-gazowników: dwa zbiorniki połączone wielozaworem i przy tankowaniu zawór nie odbija... gazownik twierdzi że zawór nie będzie odbijał "bo są dwa zbiorniki"... Mówi prawdę czy łże jak pies nie chcąc wymieniać ewentualnie uszkodzonego zaworu tankowania??? a może jest inny sposób by zawór zaczął odbijać ???

ps. zbiorniki 2 x 41 L. a ostatnio przy tankowaniu weszlo mi 77 L. Shocked nie wiem czy to jest tak do końca bezpieczne i czy "coś mi grozi"...
_________________
ex '06 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6 + LPG... gasified but not by Luky -.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AbE
*
*


Dołączył: Oct 08, 2007
Posty: 119
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały problem z Twoja instalacją znajduje swoje wyjasnienie w Twoim podpisie "gasified but not by Luky" Razz Wink
_________________
Chrysler Town&Country 3.8 2001 LPG(LukyPoweredGas)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zakładałem u Lukygo , i co Question mi też nie odbija ale za to wchodzi wiecej gazu Smile .
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
fgwawa
*
*


Dołączył: Oct 28, 2007
Posty: 50
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabawny ten AbE Embarassed może fachowiec-gazownik... może...
_________________
ex '06 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6 + LPG... gasified but not by Luky -.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AbE
*
*


Dołączył: Oct 08, 2007
Posty: 119
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie że FACHOWIEC jestem-codziennie gazuje że hoho Very Happy
_________________
Chrysler Town&Country 3.8 2001 LPG(LukyPoweredGas)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
fgwawa
*
*


Dołączył: Oct 28, 2007
Posty: 50
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to gratuluję zdrówka Laughing

a tak na poważnie - to czy to jest "normalne" że przy 2 zbiornikach zawór nie odbije nawet jeśli jest sprawny? może Luky się wypowie... w końcu każdy na tym forum (gazowym) na niego liczy Wink

pozdrawiam
_________________
ex '06 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6 + LPG... gasified but not by Luky -.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fgwawa napisał:
no to gratuluję zdrówka Laughing

a tak na poważnie - to czy to jest "normalne" że przy 2 zbiornikach zawór nie odbije nawet jeśli jest sprawny? może Luky się wypowie... w końcu każdy na tym forum (gazowym) na niego liczy Wink

pozdrawiam




czesto jest tak ze nowy niby sprawny zawor nie odbije-no ale czym sie przejmujesz-wiecej ci wejdzie
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luky napisał:




czesto jest tak ze nowy niby sprawny zawor nie odbije-no ale czym sie przejmujesz-wiecej ci wejdzie

Ale czy wtedy bedzie mozna kontrolowac spalanie? bo zawor odbija zawsze w tym samym momencie-gdy w butli bedzie odpowiednie cisnienie a jak nie bedzie nam odbijal to nie wiadomo czy na kazdej stacji jest takie samo cisnienie i raz wtloczy nam gazu mniej raz wiecej- tak mi sie wydaje popraw mnie Luky jak sie myle
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BZYKU napisał:
luky napisał:




czesto jest tak ze nowy niby sprawny zawor nie odbije-no ale czym sie przejmujesz-wiecej ci wejdzie

popraw mnie Luky jak sie myle


prosze bardzo:)

zawor odbija wtedy kiedy plywak podniesie sie na okreslana wysokosc-cisnienie jest caly czas takie same-pamietaj ze lpg jest w fazie cieklej-tylko w cng zwieksza sie cisnienie-wiec jesli nie odbija tankuje gazu prawie do pelna az pompa zacznie zwalniac lub odbijac-przewaznie wchodzi zawsze tyle samo-wiec tez mozna go zlitrazowac latwo
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktos kiedys powiedzial "Jak to dobrze uczonego po szkolach posluchac! Laughing " no a tak no serio to dzieki Laughing zawsze to dobrze czegos sie dowiedziec Wink
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group