www.asu.pl :: Zobacz temat - Nie pracuje klimatyzacja
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie pracuje klimatyzacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejlitwa
*
*


Dołączył: Dec 31, 2007
Posty: 7
Skąd: Wilno

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 5:53    Temat postu: Nie pracuje klimatyzacja Odpowiedz z cytatem

Witam
Jeszcze nie jestem szczęśliwym posiadaczem amerykanca ale... właśnie planuje kupić tego http://auto.plius.lt/pirkejams/skelbimas?type=lengvieji&id=1641227
Jest on zagazowany, silnik 2,4. Ale jak mówi właściciel latem działała klimatyzacja a teraz jak sprawdzał (bo ktoś już chciał kupić) i nie działa.
Mam na dojazd do niego 300 km więc jeżeli można podpowiedzi co może być w nim nie tak z tą klimą, czy warto brać lub na co zwrócić uwagę.
I to nie tylko z klimą
Pozdrawiam z Wilna
Andrzej
PS I wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku

Skype andrzejlitwa
GG 193530
Voip tel. 042 299 20 29
tel.+37060386322
www.DzwonDarmo.Com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie jest nie szczelna i czujnik cisnienia wylacza ja,albo walnal sam czujnik cisnienia,wkrecany jest w tzw.osuszacz(aluminiowa butla gdzies w komorze silnika),wiec mozesz goscia troche na cenie przycisnac.Mozna to sprawdzic wyciagajac wtyczke z tego czujnika i mostkujac ja np.spinaczem.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie koniecznie jest nie szczelna, może być za mało już czynnika w układzie , jezeli klimatyzacja nie była dobijana prawdopodobnie to też może być przyczyną. Znajomy co ma zaklad z serwisem klimy mówił mi że co 2lata powinno sie dobijać klime.
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec pisze ze jest nieszczelna,czynnik w klimie sam od siebie sie nie traci,dobijasz w domu do lodowki czynnik co jakis czas,chyba nie.Po przez drgania i wstrzasy zwiazane z eksploatacja samochodu klima sie rozszczelnia.
Przeciez jakbys z lodowka jezdzil po naszych drogach to raz w roku bylbys w serwisie
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam77 napisał:
Nie koniecznie jest nie szczelna, może być za mało już czynnika w układzie

nie...no cos w tym jest Cool
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
andrzejlitwa
*
*


Dołączył: Dec 31, 2007
Posty: 7
Skąd: Wilno

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A możecie przybliżyć tą myśl z tym spinaczem. Jestem w elektronice trochę inteligenty inaczej i jak zmostkować ten czujnik czyli gdzie mam wsunąć tego spinacza czy inny przewodzik w ten czujnik ??? tym bardziej proszą łopatologicznie że nie mam jeszcze tego samochodu więc nie wiem co gdzie jest. Aha i ew. jakim kluczem odkręca się ten czujnik ????

I jeszcze o ile wiecie, wiem że ten voyek jest zgazowany przez BRC Genius. I wiem że na każdy wprysk jest jakiś jeden cylinder. Czy to jest właśnie ten gaz sekwencyjny ?????
Dzięki za wszystkie porady
Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mostkujesz spinacza tylko wyciagnieta z niego wtyczke,ma 2 piny i je mostkujesz,na wszelki wypadek nie dotykaj do masy,jesli klima(sprezarka)ruszy to przynajmniej wiesz,ze to kwestia albo uzupelnienia czynnika(ale to wyjdzie po podpieciu manometrow) albo wymiany czujnika.Jesli to czujnik to smialo mozesz go wykrecac na nabitej klimie,nic nie ucieknie bo pod czujnikiem jest zawor odcinajacy
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym spinaczem to jest tak: z tej srebrnej(najczesciej)puszki (duza ,pionowa wychodza z niej rurki) wystaje czujnik.czasem (jak u mnie) jest wlasnie na rurce. w sumie sa takie 2 czujniki(jest wiecej ale o tym potem) wiec wypinasz wtyczke(ale nie wykrecasz czujnika bo to nie potrzebne) i w miejsce pinow czujnika we wtyczce robisz zwarcie-drutem,spinaczem,czym tam chcesz. odpalasz auto wlaczasz klime (a najlepiej zeby ktos inny to zrobil) ty sluchaj i patrz czy jakies przekazniki nie stukaja i czy sie zlacza sprzeglo od sprezarki(napedzana jest tym duzym paskiem co napedze rozne rzeczy inne). dbrze jest tez znalezc drugi taki czujnik(podobny) i oszukac obydwa obwody. jak wtedy nie odpali sprezarka to mozna ostroznie wyluczyc brak czynnika ,ktory ucieka-jak to slusznie opisal jedi_v-z powodu nieszczelnosci instalacji(przeciez sie nie teleportuje z ukladu;)
pozdrawiam!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale dubla strzelilem-jedi_v(jak to zawsze rycerze jedi) byles szybszy ,a jako gadula pisalem dluzej Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie żeby nie być gołosłownym proponuje lekturę a to jeden cytat:

Dlaczego układ klimatyzacji musi być serwisowany?

• Ponieważ w naturalny sposób nawet z całkowicie szczelnego układu ubywa rocznie od 10 do 15 proc. czynnika chłodniczego.

http://www.alpo.ig.pl/klima.html
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no! wlasnie! ...przez nieszczelnosci ukladu!!! Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mojego ojca w Jettie z 95 którą ma od nowości klima działa przez te wszystkie lata i nie była jeszcze do tej pory serwisowana ani dobijana. Coś w tym Adam jest Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
U mojego ojca w Jettie z 95 którą ma od nowości klima działa przez te wszystkie lata i nie była jeszcze do tej pory serwisowana ani dobijana. Coś w tym Adam jest


W taki sposób można wszystko robić w aucie,olej wymienic po co przecież silnik pracuje itd...... Wink
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przyrodzie nic nie ginie(prawa fizyki),wiec albo sie gdzies ulatnia przez nieszczelnosci(ew.moze zmienic wlasciciela Smile),a dzieje sie tak tylko i wylacznie poprzez wstrzasy naszych aut.Przeciez nikt z lodowka co roku nie jezdzi do serwisu w celu uzupelnienia czynnika,dzialaja po 10 lat i wiecej .Dlatego w USA mozna sobie w markecie kupic wezyki i puszki z czynnikiem do uzupelnienia klimy,bo z tak trywialna pierdola nikt nie pojedzie do serwisu zeby kase wywalic za 15 min.roboty
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to pierdoła tylko skąd bedziesz wiedział ile czynnika ci ubyło i ile uzupełnić ??. Bo na oko to wiesz... , i czyszczenie układu z grzybów, pewnie amerykanie sami sobie to robią tym gównem z marketów które nic praktycznie nie daje Question hehehehe
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
andrzejlitwa
*
*


Dołączył: Dec 31, 2007
Posty: 7
Skąd: Wilno

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielki dzięki
Z tego co rozumię że jak na tym spinaczu zadziała sprężarka to już tylko kwestia czy rozszczelniony układ czy też czujnik a to już nie takie wielkie problemy
Jeżeli jednka sprężarka się nie włącza to rozumie że lepiej sobie darować.

Co do klimy to wielkie dzięki.
Pozdrawiam z zaśnieżonego Wilna (dziś napadało od cholery ale jest pięknie)
Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj adam adam... Wink
spotkales sie w sklepach z takim sprayem do opon? jest tam tez klej i nazywaja to kolem zapasowym w sprayu. ja wiem,ze niektorzy jak zlapia gume to wzywaja serwis ktory przylatuje helikopterem(jak braknie pliwa to tez).no to teraz wyobraz sobie,ze jedziesz na swieta(jakiekolwiek) do rodziny. mieszkasz w chicago ,a rodzina w los angeles. w polwoe drogi klima zaczyna marudzic. kupujesz spraj,wtlaczas i dojezdzasz do celu w cywilizowanych warunkach. oczywiscie mozesz sie zatrzymac w motelu na 2-3 dni zeby ci zrobili remont,zbulic kilka stow za robote,kilka za czesci i kilka za motel ale po co???
nikt nie broni nikomu co pol roku jezdzic na serwis klimy. sa ludzi ktorych na to stac i chwala im za to. inni np. musza sie na 200 troche napracowac. naprawde sa tacy!. w zwiazku z tym fajnie by bylo se psiknac sprayem troche czynnika i miec chlodek(chcby i 4 razy w roku) niz wywalac kase na caly remont klimatyzacji(zwlaszcza jak ktos nie ma zamiaru jezdzic autem dlugo lub jesli ma wszytko oki jest akurat po serwisie ale mu ucieklo bo jakis cymbal czegos nie dokrecil). naprawde czasem proste rozwiazania bywaja najlepsze ,a prowizorki czasem przezywaja cale konstrukcje. kazy by chcial rozebrac swoje auto na czesci,wypolerowac,poskladac,zalac najlepszym mozliwym czyms i wymieniac to co tydzien. niestety nie kazdy ma czas,kase,mozliwosci a nawet miejsce(naprawde uwierzcie mi,ze sa wsrod nas ludzi miszkajacy w blokach i pakujacy przed klatka). ech...przestalo mi sie chciec pisac....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co piszesz jest w tym trochę prawdy , tylko zastanawia mnie jedna rzecz , a mianowicie jezeli ktos kupuje sobie auto "vana" made in USA do którego czesci można powiedzieć sa drogie bo tak jest , to o czym mowa ??
Jak ja myslałem o zakupie winiego to przemyslałem to czy na to auto mnie stać. Bo w innym razie takiego auto napewno bym sobie nie kupił.A patrzec na nie w garażu jak stoi, bo nie mam kasy np. na remnot skrzyni za 2500zł.
No chyba że są tacy ludzie że kupuja auta aby sie pokazać sąsiadom, a pózniej nie maja kasy na ubezpieczenie Wink
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz ,a ja np. kupilem amerykanca(poza innymi oczywistymi powodami) z oszczednosci. wiedzialem,ze nie bedzie mnie stac na europejskie(nawet jakby mi ktos przystawil pistolet do lba to bym nie kupil-to tylko takie zalozenie) auto dobrej klasy bo jest drogie w zakupie,ma powazny spadek wartosci,psuje sie (im drozsze i wyzszej klasy tym bardziej). brak sadelka na koncie nie musi oznaczac zadowalania sie padlina o lie ma sie dzialajacy rozumek. czesci do mojego samochodu aktualnie naleza do najtanszych na rynku(nowe jak i uzywane)materialy eksploatacyjne rowniez,wszytko jest dostepne od reki. majac 5 osobowa rodzine ,psa,rowery itp nie bede nas katowal w rodzinnym np...punto:) (ktore pod kazdym wzgledem jest drozsze). jako,ze woze autem to co mam najcenniejsze nie moge sobie pozwolic na kompromisy(zarowno w doborze auta jak i w jego utrzymaniu technicznym).nie trzymam auta w garazu i na nie tam nie patrze bo zwyczajnie go nie posiadam. za to mam wykupione ubezpiecznie. zawsze. i zawsze jestem trzezwy w auci i zawsze uprzejmy i nigdy nie przekraczam przepisowej predkosci. jako,ze wiekszosc przekracza to nie jestem zmuszony do wyprzedzania-stad tez moje "rekordowe" wyniki spalania ,ktore niektorych kola w oko. oj gdybys znal moje nastawienie do snobizmu,zlotych felg i epatowania czymkolwiek to bys sie teraz okopal saperka w zelbetonie Wink
p.s. nie przewiduje remontu skrzyni bo niby czemu by mial on nastapic w zadbanym aucie po 100tys km, z regularnie wymienianymi materialami eksploatacyjnymi ,uzywanego przez swiadomego kierowce???
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajmy sobie na luz, bo jeżeli twierdzisz że czesci od punto sa droższe to szkoda tych wypocin.Np amortyzator do punciaka przód koszuje 90zł gazówka a ty masz taniej do Pontiaca, to daj namiary na ten sklep może inni skorzystaja Question
A co do skrzyni może nie zauważyłes dałem tylko przykład, nie miałem na mysli twojego niezawodnego Pontiaca z przebiegiem 100tys Rolling Eyes
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

punto byl przykladem ktrory mial wszytkich rozsmieszyc:) znajdz dobre amory do sharana(bo to moze byc odpowiedznik mojego auta-nie punto) w dobrej cenia to pogadamy:) ja tam na luzie od zawsze jestem tylko nie lubie jak ktos pisze a nie wie o czym:)
zdanie :..."a mianowicie jezeli ktos kupuje sobie auto "vana" made in USA do którego czesci można powiedzieć sa drogie bo tak jest , to o czym mowa ?? " przejdzie do klasyki Laughing
pozdrawiam i zycze tanszysch czesci do vanow USA w nowym roku Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bax111
*
*


Dołączył: Apr 18, 2007
Posty: 66

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p.s. nie przewiduje remontu skrzyni bo niby czemu by mial on nastapic w zadbanym aucie po 100tys km, z regularnie wymienianymi materialami eksploatacyjnymi ,uzywanego przez swiadomego kierowce???[/quote]

po tylu latach tylko 100000 km ? będą się bic o niego jak bedziesz sprzedawał. Laughing
_________________
CRD 2003
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bede sprzedawal:) o poprzedni sie bili i do dzisiaj mam przyjaciela w nabywcy tego auta.
co cie dziwi-auto kupilem z cywilizacji, bylo 3-4 autem w rodzinie,sluzylo do jazdy na narty i rowery. dzieciernia poszla na swoje to wolfgang sprzedal ,a raczej oddal bo by musial chyba wiecej za zlomowanie zaplacic. dopiero w domu jak przegldalem papiery(instrukcja,gwarancja,ks.serwisowe itp) natknalem sie na papiery z przegladow. w austrii masz ok 70 pozycji wypisanych w punktach. niektore odhaczone ,a w niektorych parametry wpisane( sila hamulcow, zuzycie amorow, i to co wylatuje z wydechu ,a takze wskazanie licznika)
czy sadzisz,ze komus by sie chcialo podrabiac te kwity(a byly z pieczatami roznych stacji diagnostycznych) tylko po to zebym mial satysfakcje skoro nikt mi ich nawet nie pokazal przy zakupie ,a jak zobaczylam 100tys km na liczniku to sie usmiechnalem w duchu do siebie i pomyslem o swistaku i sreberkach. potem ,po jakims czasie jako pierwszy w historii tego auta rozebralem zegary(zeby wyczyscic i sprawdzic zarowki) i nie bylo tam sladu ludzkiej reki(swiadek jest na forum;) .jesli ktos(nie mowie,ze ty) kupuje pasci poskaladane pod warszawa z kilku aut,glownie na jakichs podrabianych czesciach ,z przebiegiem pol miliona i na liczniku jest 134tys a do tego daje za to kilkanascie tysiecy to jego sprawa.
ja siebie traktuje powaznie.kase i nerwy tez Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek w tym co napisales jest duzo prawdy czesci do mojego auta(nie klocmy sie nazwijmy je amerykanskie Laughing ) rzeczywiscie sa tansze niz do sharana Shocked za rozrzad zaplace mniej, za klocki tez,jak poszukalem i znalazlem czesci to byl to dla mnie szok cenowy,macie racje ze zakup auta trzeba przemyslec no tak ale nikt nie chce miec awari np.skrzyni i obojetnie czy ma kase czy nie jej naprawa bedzie bardzo bolesna i przynajmniej w moim przypadku stanowila by powazny naduzycie budzetu domowego Crying or Very sad
A co do Twojego przebiegu w "pomponiku" to szczerze zazdroszcze ja u siebie mam no juz teraz 202tkm jak go kupowalem to mial 186tkm no i wszystkie ks.serwis sa ale czy orginalne- mam nadzieje w serwisie Ponti w Gdansku powiedzieli ze raczej jest to orginalny orzebieg,autem od nowosci jezdzila kobieta jak wynika z dokumentow ale mogl tez byc tylko na nia zarejestrowany a jezdzic nim mogli wszyscy-no ale najwazniejsze ze jestem bardzo z niego zadowolony i o to chyba chodzi Laughing
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andrzejlitwa
*
*


Dołączył: Dec 31, 2007
Posty: 7
Skąd: Wilno

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Bzyku i reszta w Nowym Roku
Miłego jeźdzenia
Widzę Bzyku że masz Voyagera 2,4 a właśnie takiego planuje kupić tylko z automatem i jak wyżej napisałem też z gazem (tylko nie wiem czy to jest ten gaz sekwencyjny czy nie ). Jak się te silniki sprawują ????
Pozdrawiam
Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robaczki, nie siejcie postrachu Laughing
Amerykańskie auta są na prawde tanie w eksploatacji - wystarczy troche poszukać a nie kupować w pierwszym lepszym miejscu.
Co się tyczy skrzyń biegów - skończcie z obiegową opinią o strasznej kasie na jej remont - można to zrobić tanio. Dodatkowo odpowiednio eksploatowana jest bezawaryjna, mam dość duże porównanie z europejskimi i japońskimi skrzyniami - wynik - naprawa amerykańskiej skrzyni jest dużo tańsza niż innej, nie mówiąc o naprawie manualnej skrzyni Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec ja jestem zadowolony. Laughing spalanie gazu jak na tak duze auto jest w granicach 13-15l ale ja mam bardzo ciezkiego prawego buta Laughing ten silnik potrzebuje dosyc wysokich obrotow aby wyprzedzac a tak poza tym to idealnie pracuje na gazie zadnych niespodzianek i z tego co wyczytalem na forum rownie dobrze chodzi na sekwencji jak i na gazie 2 generacji.Niestety musisz byc odporny na krytyke gdyz na tym forum silniki 2.4 nie sa lubiane, chociaz ze wzgledu na automatyczna skrzynie Ciebie troche oszczedza bo po mnie to troche pojechali..... Laughing
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra a jak uważasz, jeżeli ktos zanosi sie z zakupem sharana to nie bierze pod uwage kosztów eksalatacji, i dalej stoje przy swoim że czesci sa tańsze do VW. Podaj inna markę może sie wstrzelisz Question

Widać że od początku nie łapiesz o co mi chodziło w tym poscie.
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mysle ze nikt nie lapie... Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przeczytaj sobie jeszcze raz ten post od początku , to może załapiesz.
Chodziło o serwisownie klimy, a ty kogo stać na kogo nie itd.....
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anthrax napisał:
- wynik - naprawa amerykańskiej skrzyni jest dużo tańsza niż innej, nie mówiąc o naprawie manualnej skrzyni Laughing

ANTHRAX czy Ty czasami do mnie nie pijesz Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam,bzyku-co wy tacy przewrazliwieni-luzu w nowym roku zycze Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie Wszystkiego Dobrego w 2008r ,aby te nasze auta jak najmniej sie psuły. Very Happy
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BZYKU napisał:
Anthrax napisał:
- wynik - naprawa amerykańskiej skrzyni jest dużo tańsza niż innej, nie mówiąc o naprawie manualnej skrzyni Laughing

ANTHRAX czy Ty czasami do mnie nie pijesz Laughing Laughing Laughing Laughing


Już nie pije, teraz trzeźwieje Laughing Laughing Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no spoko ja jak najbardziej na luzie sobie pogaduje,bez zadnch stresow,jezeli ktos moje wypowiedzi zle odebral to najmocniej przepraszam Laughing Powiem Wam ze po wczorajszym wieczorze to taki wyluzowny jestem ze normalnie.....
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group