www.asu.pl :: Zobacz temat - Jak wypłukać silnik po "złym" oleju-?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak wypłukać silnik po "złym" oleju-?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
toluenik
*
*


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 80
Skąd: Poniec

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 21:14    Temat postu: Jak wypłukać silnik po "złym" oleju-? Odpowiedz z cytatem

Witam;
Jak i czym wypłukać silnik po oleju do którego dostała się "woda" (płyn)-??? Nie muszę dodawać jak wygląda olej po zmieszaniu z płynem;Winna była uszczelka pod głowicą (Plymouth Voyager 3.0l.) Teraz,gdy już wszystko naprawione-pytam fachowców i nie tylko-jak pozbyć się z całego układu smarowania silnika,tę galaretkowatą maż-???
Wiele lat wstecz,przy wymianie oleju,aby wypłukać silnik wlewało się do silnika olej tzw. "wrzecionowy" i po krótkiej pracy silnika-spuszczało się "go" i dopiero wtedy nalewało olej właściwy,,,a dziś---czym taki "upaprany" silnik wymyć-???Jeśli Ktoś z Was ma jakieś na to pomysły-będę rad z Jego porad,,,czekam na Wasze sugestie ,,,
Pozdrawiam-Darek N.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są w sklepach różnego rodzaju płukanki do kupienia Smile
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
toluenik
*
*


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 80
Skąd: Poniec

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 6:01    Temat postu: Jak wypłukać silnik po "złym" oleju-? Odpowiedz z cytatem

Witam;
Dzięki za podpowiedż;ciekawi mnie,jaka na takiej "Płukance" będzie instrukcja-?---ponieważ,aby taki "zalepiony" silnik olejem z płynem w miarę dobrze wypłukać,należałoby ten silnik uruchomić,,,wtedy taka "płukanka" być może rozpuści stare "mazidło"-?
ale to tylko moja sugestia.No nic-poszukam,poczytam i dam znać,czy skutkuje,,, Z podziękowaniem-Darek N.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz sprubować starej metody, wlać ropę i tylko przekręcić rozrusznikiem bez zapalania auta - powinno zadziałać Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wlewaj zadnej ropy ani zadnych specyfikow! kup najtanszy olej silnikowy i filtr oleju. wymien filtr, zalej tani olej(jakis mineralny..poprostu najtanszy jaki znajdziesz) i odpal silnik..niech na tym pochodzi az sie zagrzeje do normalnej temperatury. potem zlej olej jak przy wymianie, wymien filtr jak nowy i zalej olejem na ktorym jezdzisz i tyle!
ps. ropy nie nalezy wlewac bo jest bardzo zadka i jakby nam silnik odpalil to po paru sekundach moze nam przytrzec panewki! pozatym jak sie wleje ropy to pozniej jej nigdy do konca nie spuscisz a pozostalosci bardzo mocno pogarszaja wlasciwosci nowego oleju.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako straszny upierdliwiec, nie zgodzę się z tobą - własne doświadczenia kilkunastoletnie - ropa jest najlepsza bo jako jedyny (i najtańszy) środek zwiąrze maż powstałą z oleju i płynu - a by auto nie zapaliło wystarczy zdjąć kable - wlewanie najtańszego oleju nie ma sensu bo nigdy nie spuścisz tego do końca - zaś ropę spuścisz z uwagi na jej własności fizyczne - pozostałość w silniku to mililitry - nie wpłyną zupełnie na jakość oleju Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
toluenik
*
*


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 80
Skąd: Poniec

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 17:20    Temat postu: Jak wypłukać silnik po "złym" oleju-? Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegów;
Widzę ,że temat nabrał "Wagi"-i,,,,, w erze lotów kosmicznych,gdy chemia stoi na tak wysokim poziomie-ludzie latają na inne planety-a z głupią "Płukanką" silnika jest aż taki problem-!!!???
Jak pamiętam z lat młodości,był olej wrzecionowy,za grosze i przed każdą wymianą oleju-nim się silnik płukało i spokój-! A były to lata 60-te,,,,XX wieku.Ponoć są jakieś preparaty w tym celu,ale jakie i jak się "je" stosuje,,,,???Wracając do wypowiedzi Kolegi "o ropie",,,osobiście też jestem takiego zdania,że ropa,lub nawet popularna "opałówka"-załatwi sprawę,a tak swoją drogą-to dziś już nie ma takiego "wrzecionka"-?
Pozdrawiam wszystkich "Doradców" i czekam na dalsze podpowiedzi,,,
Miłego dnia,,,Darek N.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stachmiesz
*
*


Dołączył: Aug 18, 2007
Posty: 34
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od zawsze brałem rope czy do mycia elementów mechanicznych, czy płukania silnika. nauczyłem sie tego od mechanika ( starej daty - już go nie ma). Nigdy nie słyszałem aby to wpłynęło negatywnie na właściwości późniejszego oleju. tania i łatwo dostępna.
_________________
VOYAGER 3,3 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to chyba bym połaczył te dwie metody tzn. wpierw wlał ropę pokręcił rozrusznikiem bez odpalania, zlał ropę i wlał najtańszy olej i uruchomił silnik na kilka minut po czym bym go zlał i zalał właściwy. W tym przypadku mamy pewność że resztki ropy zostały wypłukane
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak.
Po złożeniu silnika Junaka, nie wiem poco postanowiłem wypłukać skrzynie biegów ROPĄ
Efekt był taki że po kilku minutach (moze 2) zatarłem wszystkie panewki!!!
Nigdy bym nie zarysykował już czegoś podobnego.
Ropa ma ninimalne właściwoścismarne, Jak już ktoś chce ryzykować to 50/50% z olejem
Zakręcenie rozrusznikiem na 5 czy 10 sekunt jest bezcelowa. W takim czasie nie przepchnie się całego układu.
Wersja z olejem wydaje mi się najrozsądniejsza. Niech silnik popracuje kilka dobrych minut, rozgrzeje sie, spuścić olej płuczący, zmienić filtr i zaleć właściwym
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu plukalem tak silnik natfa,pochodzil kilka minut i nic sie nie stalo,zlalem taki zur,ze szkoda gadac
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkąd pamiętam - zawsze używam ropy do płukania silników po awarii głowicy - w różnych samochodach i silnikach - zawsze działa i fantastycznie czyści cały układ.
A miałem kiedyś dość wysłużonego Mesia Busa z przebiegiem 850 000 km - bez remontu i przy każdej wymianie oleju silnik płukaliśmy ropą - sam przebieg świadczy o tym iż jest to dobra metoda.
Teraz zamierzam po wymianie gumek w voyku to samo zrobić Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Blau
*
*


Dołączył: Oct 28, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawsze płukałem silnik naftą bez żadnego przekręcania nalać poczekać do rana wylać naftę i silnik jest czysty inne rzeczy nie wchodzą w gre sposób sprawdzony wiec polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blau napisał:
ja zawsze płukałem silnik naftą bez żadnego przekręcania nalać poczekać do rana wylać naftę i silnik jest czysty inne rzeczy nie wchodzą w gre sposób sprawdzony wiec polecam

ale bez kręcenia to sie nafta nie rozejdzie wszedzie
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Blau
*
*


Dołączył: Oct 28, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no można pokręcić wraz z olejem bo nafta ma właściwości smarowne dawniej tego mechanicy używali do czyszczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SZANOWNY KOLEGO Very Happy MIALEM PODOBNY PROBLEM PO WYMIANIE USZCZELKI I MECHANIK KTORY MI TO NAPRAWIAL ZROBIL TAKI MYK ZE ZALAL SILNIK NAFTA ODPALIL NA OK 30 SEK PO CZYM ZLAL TO WSZYSTKO NALAL LOTOSA SEMISYNT. PO CZYM NAKAZAL PO 50KM WROCIC I WYMIENIL OLEJ NA WLASCIWY.WSZYSTKO BYLO OK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no lotos dobrze płucze Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rys00
*
*


Dołączył: Nov 27, 2007
Posty: 31

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ropa fajnie czysci zgadza sie ma tez wlasnosci smarne (pompy wtryskowe w dieslach tylko tak sa smarowane)ale wlasnie ze jest tak bardzo czyszczaca moze powymywac za duzo a w starszym silniku moze byc sporo i beda wycieki podobnie jak zmiana oleju z mineralnego na syntetyk po duzym przebiegu, wiec lepiej przeplukac silnik olejem z dodatkiem pluczacym Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TNT
*
*


Dołączył: Nov 01, 2007
Posty: 132
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem płukanie olejem napędowym czy też innymi wynalazkami to anachronizm i jest szkodliwy dla nowoczesnego silnika (spłukuje film olejowy ze wszystkich obciążonych elementów, nowoczesne oleje silnikowe posiadają doskonałe dodatki czyszczące i po naprawie silnik należy zalać dobrym olejem a następnie po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów bez zbytniego obciążania silnika ponownie wymienić olej.
_________________
Plymouth Voyager 2,4 aut '97
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są nowoczesne środki płuczące, które dolewamy do oleju przed samą zmianą, koszt o.k 15zł


ja bym zrobił tak:

1) dolał ten środek do starego oleju, praca płucząca i wylanie oleju
2) zalał nowy olej najtańszy w zbliżonej klasie, np. bańkę 10W40, widziałem już za 40parę złotych w markecie i bym przejechał na spokojnie ze 50-100km (+ nowy filtr oczywiście)
3) dolewamy znowu środek do płukania, praca płucząca, wylewamy całość
4) zalewamy nowy porządny olej.

Koszt takiej operacji z olejem, filtrem i 2 x środek płuczący nie powinnen przekroczyć 100zł.


Inna metoda to serwis z wymianą dynamiczną oleju
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kulkagsx1200
*
*


Dołączył: Mar 03, 2006
Posty: 139
Skąd: ok.strzelina

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze sie podepne pod temat Wink a co w takim razie z plukaniem automatycznej skrzyni biegow po zalaniu niewlasciwym oleum Rolling Eyes
mam xj na kanale i wydaje mi sie ze ktos mu zalal cos zielonkawego Rolling Eyes .nie mam pojecia jaki tam jest olej ,skrzynia dziala lecz nie tak jak w moim bylym xj, pomyslalem nad wymiana ale czy nie trza bedzie przeplukac ukladu Rolling Eyes znacie jakies sposoby na to?
pozdrawiam Wink
_________________
 RAM 5.7 HEMI
eVo 1340 bobber
 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najskuteczniejsza metoda - to wyjęcie skrzyni i rozebranie jej - no ale to troszku czasochłonne.
Najlepiej zmień olej klasyczną metodą - dwa do trzech razy w krótkim odstępie czasu.

Choć niekoniecznie musisz to robić - prawdopodobnie masz skrzynie 30-40LE (A 340F) i masz ją zalaną oryginalnym olejem przekładniowym Toyoty (jeston barwy zielonkawo-miodowej) i spełnia wymogi skrzyni i producenta. Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group