www.asu.pl :: Zobacz temat - Opinie o skrzyni manualnej (Voyager 2.4) - poszukiwane
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opinie o skrzyni manualnej (Voyager 2.4) - poszukiwane

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 9:07    Temat postu: Opinie o skrzyni manualnej (Voyager 2.4) - poszukiwane Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od jakiegos czasu wertuje to forum aby dowiedzieć się jak najwięcej przed zakupem mojego pierwszego Voyagera. Niestety nie znalazłem opinii użytkowników Voyagerów 2.4 z manualem.
Widziałem że kilka osób miało przedkupnem ten sam dylemat co ja, "jaki silnik j jaka skrzynia".
Na wstępie zaznaczam że jeździłem automatami i wiem o nich sporo, bardzo fajnie sie jeździ itd. Niemniej kupuje auto do pracy więc chodzi też o ekonomike. Wiem wiem mówiliście już że 2.4 za słaby i że 3.3 nie pali dużo więcej itd. Jednak nie poznałem tej drugiej strony czyli jak sie użytkuje 2.4 w manualu. Oczywiście nie mówmy o wygodzie użytkowania tylko o aspektach technicznych i ekonomicznych.

Zatem

1.Jak sie sprawuje taki Voyager, czy silniki sa dobre, czy skrzynie są wytrzymałe, jak chodzą biegi (czy nie ma jakichś trudności z przełączaniem), jakie przebiegi mogą osiągać te auta?

2.Jakie są koszta paliwa, ile pali po trasie ile w mieście (tzn typowo po mieście- korki itp.) i przy jakiej jeździe?

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi, RadaR
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
regaciarz
*
*


Dołączył: Apr 26, 2007
Posty: 57
Skąd: Sokółka

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do 2.4 to nie wiem, ale mój grand 3.8 z AWD spala koło 11 l/ 100 w cyklu mieszanym( głównie trasa), dla matki udało sie zejśc do 10l, wskazania według komputera. Co do tego 2.4 to aż tak dużo mniej nie spali, bo trzeba go wysoko kręcić( miałem omege 2.0 DTH i wiem, co to znaczy mały silnik w dużym aucie Wink potrafiła spalic prawie tyle samo co voyek Razz )
_________________
Chrysler grand voyager 3.8 automat AWD bez gazu, 1996rok- osobówka. Podróbka wersji amerykańskiej Wink mede in Austria :]
Fiat Ducato 2.0jtd krĂłtki i niski 2003rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tak co do tych większych silników to jest sporo postów (dot spalania i awaryjności i wszystkiego). To wszystko wiem. Szukam opini kogoś kto używa lub miał styczność 2.4 w manualu.
Dzięki pozdrawiam Wink
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co tu ma manual. zapakujesz 7 osob do srodka i pod gorke bedziesz dusil na 3cim biegu przy 5tys obrotow, aby podjechac...spalanie bedzie podobne, a chyba nie o to chodzi? duze silniki sa mniej wysilone i przeciazone, stad pracuja lekko, a jesli pracuje lekko to i spala mniej...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o gustach sie nie dyskutuje i kazdy wydaje swoje pieniadze tak jak lubi ale zeby az 2,4 i to w manualu..... Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
o gustach sie nie dyskutuje i kazdy wydaje swoje pieniadze tak jak lubi

No właśnie a ja założyłem temat "...2.4 manual..." i jakbym mógł prosic o wypowiedzi na ten temat to byłbym dźwieczny Wink
Swoją drogą skoro ktoś skonstruował takie auto to ja je moge kupić, a co Very Happy
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyz prowda;)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qrcze nikt nie jeździ manualem? łyżka na to niemożliwe... Wink
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt...powinno ci to dac do myslenia. przeciez jest tyle "pieknych" vanow vw,renault ,a nawet ostatnio fiat,seat itp. nie dosc ,ze manuale to jeszcze turbodiesle!!! tylko,ze... Shocked Cool Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeździ się automatem Very Happy a manualem się miesza Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:

...powinno ci to dac do myslenia.


No właśnie myśle... chyba musze być piewrszym na forum co będzie mieszał Laughing i będę wszystkich przekonywał do manuala Razz

A cos Wam powiem. Mam dziadka w Dojcz-landzie, zadzwoniłem i poprosiłem żeby mi poszuakał ładnego Voyagera. Co on na to?...
"Amerykana?... nawet nie wstane z fotela, kup sobie Sharana..."
HAHAHA wybaczyłem mu ma swoje lata a w niemcowni już mieszka z 25 lat Wink

Może sie ktoś znajdzie jednak co ma manual Confused
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie musimy miec monopolu na racje!
zrobmy ankiete:
czy uzywasz pralki frania+wirowka?
czy twoj tv jest wyposazony w pilota?
czy twoje ujecie wody to studnia z zurawiem?
czy podczas jazdy samochodem odczuwasz niepokoj(cos w stylu adhd)i trudno ci usiedziec w miejscu bez ruszania odnozami?
czy sadzisz,ze jestes madrzejszy od rzeszy dobrze oplacanych inzynierow pracujacych w poteznych zachodnich koncernach?
czy myslisz ,ze gdybys byl szejkiem udaloby ci sie zamowic rolsa lub maybacha z manualem?
no i pytanie dodatkowe dla zdeklarowanych przeciwnikow automatow:
ile tysiecy mil/kilometrow przejechales samochodem z automatem i dlaczego tylko 3 km?
no i bedziemy miec jasnosc Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
nie musimy miec monopolu na racje!
zrobmy ankiete:
czy uzywasz pralki frania+wirowka?
czy twoj tv jest wyposazony w pilota?
czy twoje ujecie wody to studnia z zurawiem?
czy podczas jazdy samochodem odczuwasz niepokoj(cos w stylu adhd)i trudno ci usiedziec w miejscu bez ruszania odnozami?
czy sadzisz,ze jestes madrzejszy od rzeszy dobrze oplacanych inzynierow pracujacych w poteznych zachodnich koncernach?
czy myslisz ,ze gdybys byl szejkiem udaloby ci sie zamowic rolsa lub maybacha z manualem?
no i pytanie dodatkowe dla zdeklarowanych przeciwnikow automatow:
ile tysiecy mil/kilometrow przejechales samochodem z automatem i dlaczego tylko 3 km?
no i bedziemy miec jasnosc Laughing


Wiesz co jakoś te twoje wypowiedzi są takie stronnicze. Z jednej strony mówisz że nie musisz mieć monopolu na racje a zdrugiej za wszelką cene tą racje udowadniasz w sposób hm dla mnie śmieszny.
Tak apropos to nie jestem zdeklarowanym przeciwnikiem automatów, miałem dwa i przejechałem nimi w sumie z 30 tys km. Jestem bliski wyboru 3,3 w automacie ale lubie wiedzieć z czego wybieram. Ty nie dajesz wyboru. Jeździłeś Voyagerem 2.4 manual? Ile nim przejechałeś 3 km czy więcej a może wcale?

Niech ktoś wreszcie napisze na temat, pozdrav i bez urazy.
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przejechalem nim wiecej ale niewiele. kolega sprowadzil i chcial zasiagnac mojej opinii. nie przytocze tu jej bo bede stronniczy. daje wybor bo to twoja kasa i twoje auto. jestem kontrowersyjny w wypowiedziach bo chce aby forum zylo a nie zamienilo sie w towarzystwo wzajemnej adoracji. pytania o manuale pojawiaja sie na forum od kilku lat(razem z nowymi forumowiczami). niestety malo kto zadaje sobie trud uzycia wyszukiwarki na forum celem zdobycia poszukiwanych danych lub wiedzy. powazna odpowiedz na pytanie o 2,4 manual na forum amerykancow jest rownie prawdopodobn jak pozytywne opinie o ruchu chorzow na forum zaglabia sosnowiec. moze ktos zaprzeczy ale my kupujemy te auta po to aby miec odrobine komfortu,luksusu,techniki,wygody,wyposazenia,bezpieczenstwa i...pewnie jeszcze czegos tam ,co kazdy indywidualnie w tym widzi. jaki luksus,wygoda,wyposazenie i przede wszystkim jakie bezpieczenstwo moze zapewnic samochod z silnikiem ktory zostal do niego zamontowany ze wzgledow marketingowych a nie technicznych i jak mozna porownywac bezpieczenstwo jazdy automatem i manualem. to tak jakby chodzic po linie ,grac na skrzypcach i jednoczesnie czytac gazete. moze lepiej skupic sie na jezdzie, skoro ktos wymyslil madrego zastepce ,ktory wykona za nas czarna,nudna i stricte mechaniczna robote? prosze policzyc ilosc samochodow w europie(tej scisle zwiazanej z niemcami bo inne kraje cywilizuja sie szybciej:austria,szwajcaria,holandia,) i policzyc auta w usa ,japoni australii. w tych ostatnich krajach 90% to automaty. z tego wyliczenia wyjdzie kto jezdzi wynalazkami,kto jest w lesie. prosze tez poczytac ile aut przypadalo w latach 20 na europejczyka i obywatela usa,jak ten wskaznik wyglada teraz... wiem,mozna powiedziec"jedzcie go...o-10mld much nie moze sie mylic. kazdy argumentuje jak moze Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz wszystko sie zgadza, ja nie neguje Twoich argumentów jednak chciałbym znać opinie tych "innych". Im więcej sie wie tym lepiej. Wnioski wole wyciągać sam. Trudu sobie zadałem aby poszukać opini na temat manuala ale sęk w tym że nic konkretnego nie znalazłem. Tylko takie posty jak Twoje, a takie są dla mnie mało interesujące.
Masz sporo do powiedzenia o swoim TSie bo nim jeździsz ale o manualu Voyagera mi nic nie powiesz bo go nie uzytkujesz.
A stwierdzenia typu "automat jest lepszy bo po to go wymyślili itp itd"nic nie wnoszą to tematu. To o czym mówisz ja już dawno wiem i nie trzeba mnie do tego przekonywać.
Ja po prostu chce znać opinie użytkownika a nie przeciwnika skrzyni manualnej w Voyagerze. A to że tu na forum akurat nie ma nikogo kto jeździ manualem wcale o niczym nie świadczy, a wręcz można by wysnuć teorie że nie szukają takiego forum bo nie mają problemów ze swoimi autami tak jak użytkownicy automata. Wystarczy kliknąć dział skrzynia a tam od góry do dołu temty typu "mam problem z asb".
Tak więc nie generalizujmy. Ja wiem że jest to forum pasjonatów i zgadzam sie z Tobą (Wami) co do zalet automata. Nie uważam że automat to złe rozwiązanie. Po prostu chce dowiedzieć się jak najwięcej o możliwych opcjach. A informacji o Voyagerach w necie jak na lekarstwo. Oczywiście po polsku. W innych językach nie czuje sie na siłach aby czytać o niuansach technicznych.
Znalazłem jeszcze forum "tajemnicevoyagerów" ale tam to jakiś kosmos. Forum jest jakby zamknięte. Nic nie można przeczytać jak sie nie zarejestruje a zarejestrować sie nie da. Dziwna sprawa. Może mi ktoś podpowie jakieś tajemne hasło Wink
Ok dość już tej polemiki. Dzięki wszystkim za czas mi poświęcony. Pewnie i tak kupie automata bo mam chęć ale wolałbym jednak znać drugą sronę medalu Smile
Pozdrawiam no i może sie doczekam jakiegoś "manuala" na forum, RadaR.
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile uzytkownicy manuali ujawniajcie sie,za to nie sie tu nie dostaje ostrzegawczego strzalu w tyl glowy!. ja po prostu przedstawilem swoj poglad w temacie liczac na to,ze wywolam dyskusje oponentow, ktorz z kolei pozwoli RadaRowi poznac zdania 2 stron. mysle,ze wszyscy wyjechali na tradycyjny juz, comiesieczny dlugi weekend:)
a tak serio...naprawde to bardzo slabe polaczenie 2,4 i manual. nie powiem ci jak sie tym jezdzi na codzien ale kilkadziesiat kilometrow zrobione w weekend gl. po miescie utwierdzilo mnie w przekonaniu,ze tej wielkosci samochod ma miec automata i conajmniej 3 litrowy silnik. naprawde nie robie sobie jaj. napewno taka skrzynia bedzie sie mniej psuc bo: wiemy instynktownie jak ja obslugiwac,trudniej ja zajechac(bo niema co w zasadzie)itp. pytanie tylko kosztem czego.bezpieczenstwa i wygody...no dobra powtarzam sie juz;)
zycze ci aby w koncu odezwal sie ktos kto jezdzi autem z takim napedem i opowiedzial co i jak.
pozdrawiam!
darek
p.s. nie dajmy sie sprowokowac-forum to pomoc i rozrywka ,a nie miejsce potyczek:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam jaka prowokacja Very Happy Jakbym był tak łatwo prowokowalny to poszukałbym forum www.adhd.pl Laughing
Wdzięczny jestem za wszelkie porady, pozdrav.
PS no i czekamy na riposte "zamiłowanych w wajhowaniu" Wink
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RadaR napisał:

Znalazłem jeszcze forum "tajemnicevoyagerów" ale tam to jakiś kosmos. Forum jest jakby zamknięte. Nic nie można przeczytać jak sie nie zarejestruje a zarejestrować sie nie da. Dziwna sprawa. Może mi ktoś podpowie jakieś tajemne hasło Wink
RadaR.

Na tym forum też tylko automaty Wink no chyba ze diesle i 2,5B
ale kanciaki
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qazws napisał:
RadaR napisał:

Znalazłem jeszcze forum "tajemnicevoyagerów" ale tam to jakiś kosmos. Forum jest jakby zamknięte. Nic nie można przeczytać jak sie nie zarejestruje a zarejestrować sie nie da. Dziwna sprawa. Może mi ktoś podpowie jakieś tajemne hasło Wink
RadaR.

Na tym forum też tylko automaty Wink no chyba ze diesle i 2,5B
ale kanciaki


No spoko ale jak sie tam dostać??!! A może to forum dla wybranych? Confused
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manual do silnika 2,4 niby mógłby być bo nie będzie straat i tak małej mocy na automacie. Silnik może być na amerykańskie (proste drogi na których sie jedzie nie więcej niż 100km/h) ... na polskich ....aleternatywą chyba będzie jazda za ciężarówkami bo może być problem z rozsądnym wyprzedzaniem.
Co do skrzyń...są problematyczne. bywają problemy ze zmianą biegów...trzeba czasami użyć znaczącej siły, najczęściej pomiędzy 1-2.
A oceny jazdy z manualem... może tu coś będzie http://www.autocentrum.pl/oceny_aut/Chrysler_Voyager_III.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę ze użytkowników przybywa tak ok 6 dziennie a dlaczego nie możesz się zarejestrować to nie mam pojęcia

....napisałem już tam temat z problemem rejestracji ,zobaczymy może jest coś nie tak
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net


Ostatnio zmieniony przez qazws dnia Nie Cze 10, 2007 9:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qazws napisał:
ni widze ze codziennie użytkowników przybywa tak ok 6 dziennie a dlaczego nie możesz się zarejestrować to nie mam pojęcia

....napisałem już tam temat z problemem rejestracji ,zobaczymy może jest coś nie tak

Ok dzięki. Problem polega na tym że do pełnej aktywacji potrzebny jest administrator. Dopóki sie nie dostanie kolejnego maila od niego to nie można sie zalogować, a ja nie dostaję tego własnie maila. Robiłem już 3 podejścia i cisza (pierwszy raz jakieś pół roku temu Mad ).
Pozdrav.
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cZyNo napisał:
http://www.autocentrum.pl/oceny_aut/Chrysler_Voyager_III.html


Przeczytałem kilka razy i niewiele sie dowiedziałem, poza tym na autocentrum jest mało konkretów a sporo pustych opinii.
Dzięki.
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=26930&highlight=#26930
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3.3L 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariuszek napisał:
http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=26930&highlight=#26930

Tak czytałem Smile To ten Chrysler wogóle nie ma dobrych skrzyń bo o asb też pisze że bardzo delikatne i sie potrafia rozlecieć Wink

Nie ma jak stara fordowska skrzynia (nie pamiętam symbolu, miałem taka w dwóch fordach z przełomu '70-'80 lat) Z jednej wyleciał olej a ja jeździłem jeszcze przez tydzień potem jak juz nie ruszał to dolałem olej i jeździłem jeszcze rok i sprzedałem Laughing
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
miroslawrozanski
*
*


Dołączył: Jul 01, 2007
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Voyager 2.4 w manualu jest dobry dla 2 osob.Przy siedmiu i wlaczonej klimie ma bardzo ciezko.Ja jezdze akurat we 2 osoby wiec mi wystrcza ten silniczek.Spalanie trasa do 110km/h 8-8,5 l po miescie(wawa)10-11l.Biegi bynajmnie chodza ladnie nie chacza,no moze wsteczny troszke,mam wycieki na laczeniu silnika i skrzyni.Ogolnie ok tylko cos mi sie z chlodzeniem silnika pochszanilo,i nie moge dojsc co.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fx
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 54
Skąd: LUBUSKIE

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 1:06    Temat postu: 2,4 16v Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam
byłem szczęsliwym posiadaczem voyagera 3.0 v6 efi do czasu problemów ze skrzynią (automatyczna) wydałem na remont i cholowania tyle co kosztował mnie ten samochód ( wymieniane było wszystko nawet obudowa skrzyni, chłodnice )w firnie która specjalizyje się w skrzyniach FALGIER w ZG. Zgadzam się że jazda automatem to pełen komfort tylko do czasu jak stanie ( jak często są awarie automatów a manuali ?, a jakie są koszty eksplatacji i ewentualnych napraw ? - kupić automat i w schowku wozić 5.000zł na zcholowanie i naprawe bo nie znasz dnia ani godziny) Teraz jestem posiadaczem manuala 2,4 16v 99r moc jest napewno mniejsza tzn moment obrotowy jest to odczuwalne tylko przy większym odciążeniu co do skrzyni nieraz problem z wstecznym ciężko wchodzi trzeba wysprzęglić i ponownie wbić, bardzo długa i mocna 2 spokojnie do 80km/h i osobóweczki z porówalnymi silniczkami mają problem 3,4 norma 5 economia i zero przyspieszenia ale 120km/h 2500 obrotów co do spalania testowałem na pełnym zbiorniku spalanie na trasie około 500km autostrada 140km/h i poza około 350km z 110-120km/h spalanie wyszło 8,2l, na samym mieście 10l tylko mu nie żałuje silnik musi chodzić na swoich obrotach niedawno zamontowałem gaz sekwencje nie miałem jeszcze okazji zlitrażować na dłuższej trasie narazie średnio w cyklu mieszanym z przewagą miasta wychodzi 10l gazu. Mam znajomego który ma też 2,4 i pali 6-7l tylko ma 57lat i przy jego jeżdzie obrotomierz nie przekracza 2500.[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wreście odezwał się użytkownik Caravana z silnikiem 2.4l na manualu.
Ja osobiscie minivana z tak małą jednostką bym nie kupił bo dla mnie 3.0l w moim Villagerze jest troche mało ale wystarcza żeby go rozbujac do 150km/h i wystarcza żeby w trasie dość często wyprzedzać Caravany, Voyagery których jeśli chodzi o minivany w Polsce jest najwięcej.
To co zaobserwowałem to większość właścicieli tych samochodów w trasie są po prostu zawalidrogami i to bez znaczenia na silnik. Jeżdzą z prędkościami do 80km/h a jak dolecą do jakiegość starszego dymiącego tira to będa się za nim wlekli aż ten tir gdzieś się zatrzyma, skręci lub będzie 5km pustej prostej i wtedy się zdecydują na wyprzedzanie.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek masz coś do Voyagera Cool Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bartolinik
*
*


Dołączył: Sep 01, 2006
Posty: 49

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam 2,5 crd ze skrzynką manualną. Nie wiem czy to taka sama skrzynia co w 2,4 benz., ale moja to jeden ze słabszych punktów tego samochodu. Biegi wchodzą bardzo ciężko , szczególnie redukcje [ponizej 3 biegu) czyli z 3 na 2 albo jeszcze gorzej : z 2 na 1. Zmiana biegów to nie jest przyjemność. Być może dlatego jestem jednym z tych zawalidrogów o których pisał Lutek34. Druga sprawa to taka że samochód grand voyager to na pewno nie jest wyścigówka i szybkie, gwałtowne manewry potrafią jedynie zirytować jego kierowcę oraz pasażerów. Być może wielu sie nie zgodzi z moją opinią ale takie są moje odczucia. Nigdy nie jeździłem automatem, pewnie jeździ się fajnie. Natomiast prowadziłem juz wiele pojazdów i małych i dużych i skrzynia w moim voyagerze chodzi paskudnie. sŁYSZAŁEM ŻE KONSTRUKCJA ZOSTAŁA ZAADOPTOWANA DO VOJKÓW Z AUTA OSOBOWEGO i w voyku są za duże obciążenia.pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po wakacjach Wink
Widzę że ile ludzi tyle opinii. Ja na swojego Voyagera musze jeszcze poczekać troche. Niestety kasa "przydała sie" na co innego (tak to w życiu bywa). Ale może niedługo będzie "przypływ" Laughing
Tak więc obserwuje temat dalej.
Jestem na 99% przekonany do automata ale aż strach pomyśleć o chwili kiedy przyjdzie go kupić... jak sprawdzić... gdzie sprawdzić.. żeby sie nie wpakować. Jakoś tak z manualem mniej obaw...
Pozdrav
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie boj sie automatu...w manualnej tez mozesz wejsc na mine. poczytaj jakie zasadzki czekaja na ich uzytkownikow:
http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4021&highlight=sie+psuja
pozdrawiam!
pamietaj: stany,japonia,australia i kilka jeszcze mniejszych potego motoryzacyjnych-oni wszyscy jezdza na automatach. gdyby to sie psulo lub bylo az tak niedopracowane to te kilka miliarow aut by mialo manuale:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, tylko ja kupie auto używane (dość znacznie - '98-'00) więc znając ludzką "nieznajomość tematu" obawiam się o kondycje większości skrzyń automatycznych. Jednak sporo ludzi nie wie jak sie użytkuje (czyt. dba) automaty i potem ktoś kupuje takie super zadbany egzemplarz. Przez pierwsze dni nic nie szarpie, biegi zmienia i wszystko malina a po tygodniu sie zaczyna.
A jak sprawdzić bez rozbierania w jakiej kondycji jest skrzynia??? Chyba sie nie da za bardzo Confused
Nic to na razie zbieram brakującą sumę, a może ktoś ma 10tysi w nadmiarze Laughing i wspomoże Cool
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak-wiedza o eksploatacji, mity o tym,ze nie wymienia sie oleju ani filtra, niewlascie uzywanie biegow, mieszanie lewarkiem itp. moga "zalatwic" nawet tak wspanialy wynalazek jak auomatyszna skrzynia biegow. jednym ze sposbow jej sprawdzenia jest podpiecie sie do skanera diagnostycznego(warto tez zrobic to z silnikiem),warto tez zabracze soba kogos ,kto jezdzi automatami i organoleptycznie sprawdzi dzialanie skrzyni w warunkach drogowych. potem jeszcze zostaje sprawdzenie bagnetu: poziom,kolor,zapach i czystosc oleju. nic innego nie sprawdzisz. na pocieszczenie ci powiem,ze jeszcze mniej sprawdzisz w manualnej:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z manualem to fakt, można tylko organoleptycznie , ale też mniej można popsuć i większa świadomość społeczna Wink
Co do automata to mówisz że podpięcie do komputera wskaże wszystkie dolegliwości? No to looz, automatami jeździłem i wiem mniej więcej jak sie mają sprawować także nie powinno być problemu choć moje autka miały zwykłe skrzynki bez elektroniki ale do ogólnych oględzin chyba nie ma to znaczenia? (takiej skrzyni za to pewnie nie sprawdzi sie na kompie)

Nic to mam wielką ochotę na jazdę automatyczną więc pewnie będzie automat. Chociaż największe znaczenie będzie miał stan ogólny auta.
Dzięki pozdraviam Radek.
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licząc vojka to mój piąty samochód i jakieś 200kkm w trzecim automacie. Zawsze marzyłem o automacie ale nigdy go nie brałem pod uwagę ze względu na ponoć dużą usterkowość i bardzo wysokie koszty napraw i stało się. Zgadzam się z tym drugim, a większość to głupota poprzedniego użytkownika, który traktował auto z automatem jak wyścigówkę i nie zmieniał nawet oleju. Do dziś ludziska tak myślą i nic tego nie zmieni.
Bzdury jak ktoś twierdzi, że nie zna się dnia ani godziny a w schowku trzeba wozić 5tys. na wszelki wypadek. Jeśli nie dba się o auta i kupuje na krótki okres to efekt bywa różny. Dla mnie manual po pięciu latach ujeżdżania automatami przegrywa na całej linii. Warto kupić auto z uszkodzonym automatem i zrobić mu remont, wtedy można zapomnieć co to usterki i problemy.
Najlepszy duet manual 5biegów-silnik 2,2 litra jest z renault safrane. Tam silnik kręci się do 8 tys. i prkatycznie cały czas ciągnie do przodu. Bardzo fajnie się tym jeździ ale przy podobnej jeździe moim vojkiem mam mniejsze spalanie niż w tym 2,2 i znacznie przyjemniejszy gang.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiem wiem. Do automata już jestem przekonany. Chodziło mi głównie o ekonomie ale wychodzi na to że albo kupujue duże auto i musi spalić albo kupuje auto co mało pali ale mieszcze się tylko ja i żona Wink
Na początku rozważałem też zakup VW T4 ale jak sie policzy spalanie to V6 w automacie na gazie kosztuje tyle samo co TDI. Jedno i drugie daje przyjemność z jazdy choć każde inną Smile Tyle że za amerykańskiego vana musze dać około 20tys zł a za TDI T4 minimum 30tys zł. Ktoś może powiedzieć że VW ma tanie części i jest niezawodny. I tak i nie, zależy na co sie trafi a i czasem też sie potrafią popsuć a to TDI więc osprzęt silnika wcale nie jest tani. W amerykanie trzeba się liczyć z remontem automatu, zaś w TDI na dzień dobry wypada zmienić rozrząd za około 2500zł Shocked
Jakby mnie było stać to do pracy bym kupił T4 a do "jazdy" jakiegoś automata V6 lub V8 ale niestety jeszcze nie teraz Wink
Zastanawiam sie tylko czy lepszy od Voyagera będzie Pontiac TS po '96 Question
Tomaj jakie masz spalanie w swoim AWD?
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od stylu jazdy... a średnio: 13 minimum na trasie, rekord 11,5; 14 standardowo w mieszanym, 15 przy uczestniczeniu w poznańskich korkach, a 16-17 jak mam raz w miesiącu noge z ołowiu i mnie wszyscy wkurzają. Benzyny bierze od 10 trasa do 14-15 miasto. To nie jest mało i nie jest za dużo. Zanim go kupiłem liczyłem się ze spalaniem rzędu 15-20 litrów gazu. W końcu to waży 2 tony, napędza 4 koła przez ciężki automat i jeszcze cięższy odprężony silnik o sprawnosci parowozu i śmiesznej mocy jak na 3,8 litra. Biorąc to wszystko pod uwagę to spalanie jest śmiesznie niskie Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 5:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
...15 przy uczestniczeniu w poznańskich korkach, a 16-17 jak mam raz w miesiącu noge z ołowiu i mnie wszyscy wkurzają...

Jeśi chodzi o 3,8 AWD to jak dla mnie bardzo mało Smile A jak sie sprawuje napęd na cztery łapy Question
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rys00
*
*


Dołączył: Nov 27, 2007
Posty: 31

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam voyagerka 2.4 zrobilem nim 80tys i jest o.k. gadanie ze niemozna wyprzedzic ciezarowki to bzdura do kwadratu,wystarczy spojzec na dane tech. moc ta sama przyspieszenie lepsze paliwa mniej na gazie wychodzi mi 11-14 l,mam tez voyagerka 3.3 kultura pracy wyzsza wiadomo 6 cyl.automat tez przyjemniejszy zwlasza w miescie w prowadzeniu,jestes z lodzi masz do mnie niedaleko podjedz dam ci przejechac sie 2.4 i 3.3 zweryfikujesz sam (weź załacznik) Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group