www.asu.pl :: Zobacz temat - Płyta sterujaca
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta sterujaca

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bladyy78
*
*


Dołączył: Jul 02, 2007
Posty: 10

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 20:12    Temat postu: Płyta sterujaca Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko czy regeneruje ktos płyty sterujace skrzyn automatycznych w Polsce. Mój mechanik niestety szuka takiej płyty do mojej skrzyni juz od kilku miesiesy i mówi ze takich płyt sie nie regeneruje tylko trzeba załozyc jakas urzywaną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzupelnij w profilu jakim wozem jezdzisz albo napisz
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bladyy78
*
*


Dołączył: Jul 02, 2007
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o Mazde 1.8 323f.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romekf
*
*


Dołączył: Nov 26, 2006
Posty: 55
Skąd: Warmińsko-mazurskie

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwość regeneracji płyty sterującej uzależniona jest od przyczyny jej usterki. Jeżeli olej w ASB nie był wymieniany przez ileśset tysięcy kilometrów, można płytę ratować przez mycie i polerowanie zaworów /konieczny całkowity demontaż płyty/. Jeżeli konwerter /sprzęgło hydrokinetyczne/ zaczęło "sypać" pyłkami metalu /co widać na magnesach w misce olejowej / można próbować ratować płytę w podobny sposób. Jeżeli płyta uległa przegrzaniu /przyczyn może być naście np. niedrożny układ chłodzenia, ogólnie wzrost temperatury oleju w skrzyni/ ulega spaczeniu i trudno już ją uratować, należy szukać dobrej używanej gdyż najdroższym elementem w skrzynce jest właśnie płyta sterująca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bladyy78
*
*


Dołączył: Jul 02, 2007
Posty: 10

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze w tym wszystkim jest to że jak dawałem auto do mechanika to płyta na 90% była sprawna. Skrzynia przed naprawa działa dobrze przez kilka min i pózniej traciły sie biegi. Po wyciagnieciu skrzyni z auta zaówazyłem ze walniety jest konwerter i to była chyba jedyna przyczyna uszkodzenia mojej skrzyni ale mój swietny mechanik powiedziła ze jak juz skrzynia wyciagnieta to trzeba ja rozebrac i posprawdzac reszte. I po rozebraniu stwierdził ze popalone sa w niej tarczki itd. wymienił wszystko rozebrał i przeczyscił prłyte sterujacą i po złozeniu skrzynia sie slizga i rusza dopiero z 3 biegu wsteczny biegu tez brak Twisted Evil . Mechanik wiec stwierdzil ze wina jest płyty sterujacej!!!!! Szkoda tylko ze przed naprawa zaden bieg sie nie slizgał tylko tak jak pisałem po kilku minutach skrzynia sie rozłączała. Teraz moje auto juz stoi u niego kilak miesiecy i gnije bo nie ma nigdzie takiej płyty a ja wpakowałem 3 tys w naprawe czego co juz chyba nie bedzie jezdziło. Jezli ktos ma dostep do takich czesci lub wie gdzie moge dostac taka płyte bardzo prosze o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może po prostu ta płyta została źle poskładana Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bladyy78
*
*


Dołączył: Jul 02, 2007
Posty: 10

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest najprawdopodobniej, rozebrali płyte i źle ja poskładali albo uszkodzili przy skłądaniu lub przy czyszczeniu i teraz wciskaja mi kit ze niemogli wczesniej stwierdzic czy płyta była sprawana czy nie Twisted Evil . Wiem tylko ze ta płyte juz wyciagli i wkładali do skrzyni kilka razy a skrzynia jak nie działa tak nie działa. Teraz maja ja wyciągniętą i mówia że czekają na jakaś używaną tylko ze to trwa juz 3 miesiace a mi juz puszczaja nerwy. Moze tu ktos ma namiery na kogos kto sprowadza takie płyty bo jestem przekonany że oni mi jej nie spowadzą. Tylko gorzej jak sie okaze ze ta płyta jest sprawana a tak naprawde cos zle poskładali w skrzyni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że ze skrzynią też jest coś nie halo, trzeci bieg jest biegiem bezpośrednim (nie znam tej skrzyni ale tak mi się wydaje) Sad
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyna rada to zapakować ją w przesyłkę i wysłać pocztą do 'Anthraxa' Smile
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bladyy78
*
*


Dołączył: Jul 02, 2007
Posty: 10

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Model mojej skrzyni to F4A-EL (4 biegowa sterowana elektoronicznie) . Prosze mi powiedziec a czy mechanik moze stwierdzić czy płyta sterujaca jest faktucznie uszkodzona? Bo ten mój mechanik cos mi mówił ze po wyciagnieciu płyty popodpinał cos do skrzyni i sprawdzał jakoś cisnieniowo i wtedy wszystko działało wiec wina musi byc po stronie płyty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romekf
*
*


Dołączył: Nov 26, 2006
Posty: 55
Skąd: Warmińsko-mazurskie

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisze Pan: ..Po wyciagnieciu skrzyni z auta zaówazyłem ze walniety jest konwerter.. I właśnie narastające uszkodzenie konwertera powodowało iż do skrzyni a konkretnie na płytę sterującą / jest od spodu pod miską olejową/ przedostawały się pyłki metalowe, o czym pisałem, to można płytę ratować. Jeżeli skrzynka pracuje na trzecim biegu i nie jest informowane migającą kontrolką HOLD to skupić się na manualnym zaworze spięcia konwertera w płycie. Przy demontażu płyty zaznaczyć miejsca zaworów upustowych gdyż występują wolne gniazda. A to dlatego że skrzynka ta pracuje też w Fordzie Escorcie USA i w innych miejscach są instalowane zaworki kulkowe /oczywiście jest też inna blacha separacyjna/.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bladyy78
*
*


Dołączył: Jul 02, 2007
Posty: 10

PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W oleju nie bytło opiłków matalu po uszkodzeniu wiec najprawdopodobniej do uszkodznie tej płyty nie doszło. Ale to go niewiem bo niejestem mechanikiem wiem tylko ze auto chodziło na wszystkich biegacha a po przeczyszczeniu tej płyty i wymianie czesci chodzi tylko na d i to z 3biegu. Co do ratrowania to wiem ze mechanik ten bawił sie juz z nia kilka razy i nic to nie dawało wiec watpie w jego umiejetnosci Mad. Teraz tylko szukam takiej płyty i jezli ktos ma dostep do tych czesci to bym był bardzo wdzieczny za informacje gdzie mog cos takiego dostac lub gdzie moge wysłac swoja stara płyte do regeneracji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group