www.asu.pl :: Zobacz temat - PROSZE O RADE!!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PROSZE O RADE!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 19:11    Temat postu: PROSZE O RADE!!! Odpowiedz z cytatem

WITAM SZANOWNYCH KOLEGOW!! JESTEM ZASZCZYCONY FAKTEM IZ MOGE Z TAK ZACNYM GRONEM POROZMAWIAC I ZASIEGNAC BARDZO FACHOWEJ PORADY. ZAMIERZAM W NIEDZIELE(25.11.07)ZAKUPIC VOYAGERA ROK 97, 2.4 BENZ Z SEKWENCYJNYM GAZEM I BARDZO PROSZE O WASZE OPINIE O TYM AUCIE. BARDZO DZIEKUJE!! Very Happy [/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego wyłacz tego Caps locka , bo krzyczysz a tu sami spokojni ludzie na forum Wink
kliknij sobie opcje szukaj i wpisz 2,4 albo cos w tym stylu i sobie poczytasz.
Pozdro
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są na forum urzytkownicy zadowolenii, ale dla mnie osobiście za mały silnik - takie autko domax spokojnej jazdy. No i skrzynia manual odpada - tylko automat Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiem pytaniem:
co cie sklania do zakupu tego auta(ale tak dokladnie-akurat tego modelu,tego rocznika,tego silnika)???
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
TNT
*
*


Dołączył: Nov 01, 2007
Posty: 132
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Ci się podoba to bierz, silnik 2,4 jest łatwy w obsłudze a skrzynia manualna jest OK choć koledzy na forum w większości nie uznają silników mniejszych niż3 litry a skrzynie manualne budzą wstręt to myślę iż się tylko przekomarzają (sam jeżdżę manualem) Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja równiez odpowiem pytaniem:
dlaczego taki mały silnik
dlaczego manual
czy lubisz spokojną jazdę
czy spodziewasz się "niskiego" spalania
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Witam!! Dlaczega 2.4 ? Mam nadzieje ze nie bedzie zbyt duzo chlal (moze nawet mniej niz wlasciciel Wink ) ja go potrzebuje do miasta wiec mysle o jak najmniejszym silniku, a ten egzemplarz w/g obecnego wlasciciela jest w stanie idealnym i ma "se-kwekajaca"instalacyjnosc gazowata na gwarancji, i to w zasadzie wszystko co mam do powiedzenia na temat dlaczego 2,4. Powiedzcie mi szanowni Koledzy czy te silniki sa ok,czy sie "wala". Z harcerskim pozdrowieniem howk!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest silnik i skrzynia na autostrade a nie do miasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
na utostradzie sia jakos tam rozpedziesz ,wcisniesz piatke si sie bedzie kulal.....
do miasta musi byc niskoobrotowy ,z duzym momentem obrotowym i automat. chlopie kto ci nawciskal takiego kitu i skad takie poglady???? silnik 2,4 nie bedzie ci palil mniej niz normalny silnik jaki byl do tego auta przewidziany konstrukcyjnie gdzy jest po prostu za maly,za slaby i pracuje resztka sil!!! do tego powidz mi ile tys. km przejedzieles w zyciu automatem(zwlaszcza po miescie) ze wybrales do miata manual????
nie bede tu juz pisal o kulturze pracy i trwalosci odprezonych v6 bo widze,ze to zupelnie poza kregiem twoich zainteresowan. myslac takimi kategoriami to dlaczego nie vw sharan tdi? Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile kilometrow przejechalem automatem.mysle ze ponad 100tys,i szczerze to mnie automat na kolana nie rzuca,dlaczego nie sharan tdi po pirwsze primo- za drogi,po drugie primo nie lubie diesli,po trzecie primo nie podoba mi sie.Pomijajac fakt ze to zacne forum gardzi malymi silnikami i manualami, to ja po prostu prosze o porade czy te silniki sa stosunkowo dobre,jaki osiagaja przebiegi,ile pala. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Szanowni Koledzy!!Dajcie jakas odpowiedz bo jutro jade to cudo kupowac i nie chce kupic auta ktore ma wadliwy silnik bo o 2.5TDto tylko same zle rzeczy slyszalem i bardzo chce wiedziec cos na temat 2.4. DZIEKI Very Happy Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto jak auto... nikt specjalnie nie narzeka na ten silnik poza mułowatością Smile

Polecam stronę www.autocentrum.pl - znajdziesz tam opinie użytkowników o samochodach a nawet będziesz mógł napisać maila do właścicieli i ich zapytać.

Gdyby ten chrysler okazał się jutro nie tym co chcesz, to proponuję zwrócić uwagę na Transsporta z silnikiem 3,8 - bardzo dobra ekonomika na gazie, porównywalny koszt zakupu i na pewno lepsza dynamika Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam! moj pali ok 23 zlote na trasie i okolo 32 zl w miescie na 100km.
co do automatu- o gustach sie nie dyskutuje. ja naprzyklad jednak uzywam pralki automatycznej,elektrycznej szczoteczki do zebow i takiejz golarki, a moglbym frani,szotki i zyletki tyle,ze ktos madry wymyslil wynalazki ktore mi ulatwiaja zycie no a ja z nich korzystam:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ode mnie...
Jeżdżę automatem bo cenię: kulturę pracy, komfort/wygodę prowadzenia, większe skupienie na drodze, a manual w ponad 2 tonowym miniwanie z usa mnie rozbawia.
Duży sinik, bo jeździłem już wieloma autami i miałem dwa z automatem 4 cyl. 1,7 i 1,6. Nie nadają się do tego, były bardo ekonomiczne ale to ja zostawałem pod światłami na końcu. Wyprzedzanie autem z malym slinikiem jest koszmarem na naszych wąskich, dziurawych i zatłoczonych drogach, zwłaszcza że ja mieszkam na dalekiej prowincji.
Odprężony 3,8 litra i V6... kilka za:
- doskonała kultura pracy,
- dźwięk który temperuje w mieście wielu kierowców i jest miły dla ucha,
- duży moment obrotowy i przyzwoita moc,
- 15 litrów gazu/100km przy sekwencji,
- ten silnik był stworzony dla tego auta, a nie jakieś 4 cyl. 2,4,
- przyspieszenie powyżej 100km/h naprawdę wystarczające,
- trwałość podawana przez producenta 260 000km, rzeczywista sięga 500 000km, tego w 2,4 nie osiągniesz, a jak będzie licznik przekręcony to na mine się wpakujesz,
- łańcuch rozrządu, czyli toeretycznie bezobsługowy silnik.

Poszukaj na forum bo było wałkowane wiele razy ile 2,4 palą gazu, to że sekwencja nic nie oznacza, może jest źle dobrana i auto pali do 20 litrów. Ciekawe dlaczego gość sprzedaje auto ze świeżo założoną instalacją.
Czy na pewno nie będziesz oczekiwał od takiego auta przyspieszenia.
Dla mnie jedyną zaletą tego auta to manual, jest tańszy w obsłudze i nadaje się do tego silnika. Przed zakupe koniecznie się nim przejedź !
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek zapomniałeś dodać jeszcze pilot do TV , mozna mieć neptuna kolor 505 Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Koledzy za wasze opinie Laughing Coz moge na nie odpowiedziec PO PROSTU BOGACI ZYJA INACZEJ" a my smieszne maluszki musimy prac w franich,podchodzic do telewizora no i coz zmieniac biegi Laughing Oczywiscie bez obrazy Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kogo uważasz za bogacza? moje auto warte jakieś 6 tyś Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
skbart
*
*


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
myslac takimi kategoriami to dlaczego nie vw sharan tdi? Laughing


To naprawdę zabolało, naprawdę!!!

Jeśli pamiętasz miałem Voyagera 2,5TD i chociarz był wspaniałym samochodem (WIELKOŚĆ) to musiałem go sprzedać bo ten silnik to się nadawał ... najwyżej do kosiarki spalinowej i też bym uważał.

Powiem Ci że mam teraz Seata Alhambrę 1,9TDI (Żona mnie zmusiła Rolling Eyes ) i musze powiedzieć że naprawdę jest to ekonomiczny i nie wadliwy samochód. Nic się nie psuje a nawet jeżeli to części są dużo tańsze.

Długo go szukałem ale wypatrzyłem wersję LUX i naprawdę nie odstaje od Amerykanów, no może ta skrzynia jakby zepsuta bo cały czas trzeba mieszać jak w garnku.






Ale masz rację jedno Ci przyznaje, kiedyś będzie mnie stać na dwa samochody i kupię sobie voyka albo pontona i to z największym silnikiem jakim produkują no i oczywiście z automatem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group