www.asu.pl :: Zobacz temat - soft obd2
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

soft obd2

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sebuss
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 28
Skąd: Mazury

PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 17:27    Temat postu: soft obd2 Odpowiedz z cytatem

czy kots jest w posiadaniu softu takeigo jak uzywaja w serwiasch chryslera lub bardzo zblizonych funkcjami do niego ,,,,,chodiz mi o wgranie tego do laptopa i podloczenie do samochodu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A chodzi Ci o odb2 (tylko silnik), czy też chodzi Ci o pełne połączenie ze wszystkimi modułami? Jeśli chodzi o to pierwsze to jest sporo w sieci darmowych/testowych programów, ale pewnie to już masz, (jeśli nie to mogę podać link). Ale co do tego drugiego to niestety nikt tego za darmochę nie udostępni, bo to mimo wszystko dużo kosztuje.
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 16:33    Temat postu: soft Odpowiedz z cytatem

Nawet nie wiem czy jest taki soft na laptopa ktory pojdzie po szynie CCD... Wiec moim zdaniem odczyt reszty komputerow wymaga scanera....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dostałem taką oferte, jeżeli można tym zdziałać wszystko co napisane - to jest to perfekcja http://www.autoenginuity.com/products.html
najlepiej jakby Rafał to ocenił Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A faktycznie ciekawe. Tylko że większość producentów pisze że urządzenie jego potrafi to i tamto, a praktyka pokazuje co innego. Ale skoro piszą że można się połączyć z innymi modułami, nie tylko z pcm, to pewnie wody nie leją. Ciekawe że piszą tylko o koszcie aktualizacji rozszerzenia interfejsu, a za diabła nie mogę znaleźć w ofercie ceny podstawowej programu. Niby 50 USD za rozszerzenie do chryslera to tyle co nic, ale ciekawe tak naprawdę co to rozszerzenie potrafi (a nie to co jest w tabeli zgodności), i ile zapłacić za program podstawowy?
Nawiasem mówiąc taki program, tyle że po polsku można pobrać tu:
http://www.palmerperformance.com/store/product_info.php?products_id=30
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.autoenginuity.com/order.html - tu jest cennik w USA, ja znalazłem gościa w Olsztynie który jest przedstawicielem firmy na Polske, ma atrakcyjniejsze ceny ale i tak dość wysokie - za pakiet USA (Chrysler,JEEP,Ford,GM) 2200 zł z abonamentem aktualizacyjnym na rok
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przed chwilą zainstalowałem sobie ten program i działa. Tyle że po zaistalowaniu rozszerzenia chryslera pokazuje że jest niezarejestrowane to rozszerzenie. Zarejestrowałem sie zgodnie z tym co piszą. Ciekawe co mi przyślą na pocztę Very Happy
P.S faktycznie, cennik jest. Ciekawe czy to rozszerzenie jest kompatybilne z innymi programami, bo np. Palmer kosztuje poniżej 200 USD..

Chyba już wiem o co chodzi. Program darmowy, ale kabel kosztuje 250 USD. To rozszerzenie wydaje mi się że powinno pasować do każdego kabla ODB2 bo podłącza się go pod ten kabel za 250 usd, a drugi koniec do wtyki w aucie, więc to jest standard. Tyle że sam ten interface ok 250 USD, + program, to już ok 500 USD. Ale to i tak po aktualnym kursie jest niecałe 1200zł. Więc raczej do przyjęcia. Palmer kosztuje 199 USD więc pod warunkiem że ten interface jest kompatybilny i znormalizowany (a nie ma powodu żeby nie był) to można by zredukować koszty do 450 USD...
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak coś bliżej posprawdzasz daj znać.
Rozmawiałem telefonicznie z gościem - który to kupił - (pakiet USA) i powiedział mi że sprawdzał Pontiaka TranSporta, Jeepa Wranglera, Voyka i 300 C - jak twierdzi wszystko działa idealnie i nawet diagnostyka skrzyni.
Jak zbiore więcej opinii - też się chyba skusze na cały zestaw
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chętnie skusiłbym się na coś takiego, tyle że raczej ja nie potrzebuję do celów komercyjnych, a bardziej na własny użytek, więc raczej w grę wchodziłby chrysler.
A tak naprawdę kwota o której piszesz to przyznam nie jest wygórowana jak za oprogramowanie do warsztatu. Bo ceny urządzeń o podobnych możliwościach zaczynają się przecież od 5tys w górę.
Dostałem odpowiedź od auto enginuity, i niestety poprosili mnie o numer faktury, bo jakoś nie mogą mnie znaleźć Smile Nic dziwnego.... Także małe oszustwo nie udało się. Trzeba zapłacić.
Prawdę mówiąć jestem tak naprawdę ciekaw, czy ten interface jest kompatybilny z każdym innym kablem/oprogramowaniem. I ciekawe czy współpracowałby z innym tańszym programem o podobnych możliwościach. Ale faktem jest że ta oferta coraz bardziej wydaje się być interesująca...
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sebuss
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 28
Skąd: Mazury

PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.scantool.net/?...y=Third%20Party co sadziice o tych programach ? jest jakis godny uwagi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na bazie ELM zrobiłem samemu swój scanner do FORD'a, standard PWM. Wszytko pięknie, tyle że czyta tylko PCM, skrzyni niestety nie odczyta. Nawet problem z autopoziomowaniem odczytałem dopiero po podpięciu snap-on. Chyba że coś poprawili.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group