www.asu.pl :: Zobacz temat - Dziwne (jak dla mnie :) )zachowanie się zegarów
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwne (jak dla mnie :) )zachowanie się zegarów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
janoush
*
*


Dołączył: Jun 04, 2007
Posty: 20

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 10:35    Temat postu: Dziwne (jak dla mnie :) )zachowanie się zegarów Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj drugi raz zdarzyło się, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce wskazówki zegarów "pojechały" do swoich wartości maksymalnych i wróciły na miejsce, a część kontrolek się nie zapaliła. Po ponownym przekręceniu kluczyka sytuacja się powtórzyła. Przed trzecim razem włączyłem i wyłączyłem alarm, po czym wszystko było już OK.

Czy ktoś może mi powiedzieć, ossso chodzi ?
I czego to może być objaw ? (bateria w immobilizerze pada ???)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zegary to plytka z elektronika na ktorej zamontowane sa kontrolki i cewki poruszajace wskazniki. wystarczy drobne przepiecie,zimny lut,brak kontakty na zlaczu i maga sie dziec takie rzeczy. jesli sie bedzie powtarzalo to zaoptrz sie w jakis spray do kontako i izopropanol. wywal zegary z auta, przypatrz sie plycie,przelutuj co trzeba,psiknij na wszstkie styki,umyj propanolem co sie zabrudzilo i powinno smigac Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w Windstarze (zegary elektroniczne) dzieje się tak od zawsze i za każdym razem.
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
janoush
*
*


Dołączył: Jun 04, 2007
Posty: 20

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałem w piątek czy przepaliły się żaróweczki w podświetleniu przełącznika świateł mijania (BTW ich tam w ogóle nie było), więc musiałem odpiąć kostkę od przełącznika i od lusterek. Po chwili gong zaczął gongać Smile dopóki nie włączyłem kostki na swoje miejsce. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce - wskazówki zegarów pojechały do oporu w prawo i wróciły na swoje miejsce i dopiero wtedy odpaliłem silnik.

Mam wrażenie, że jak się zmieni stan obciążenia instalacji elektrycznej auta, to potem dzieją się te dziwne rzeczy z zegarami.

Czy ma to sens Smile ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group