www.asu.pl :: Zobacz temat - PROBLEM KOD 31
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PROBLEM KOD 31

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 13:40    Temat postu: PROBLEM KOD 31 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.Mam kłopot, który objawia się w postaci service engine soon na zapalonym silniku.Z tabeli opis kodu (obwód lub układ sterujący solenoidu oczyszczania parownika)a więc domniemam,że chodzi o klime, tylko gdzie znajduje się ten czujnik czy na parowniku zakopany w plastikach czy gdzieś pod maską w dostępnym miejscu.Dodam,że klima chłodzi i chodzi tj.kompresor.Znalazłem czujnik,ale to chyba ciśnienia z dwoma przewodami do włączania kompresora.Chrysler t&c awd 3,8 97. Proszę o pomoc.Pozdrawiam. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 14:01    Temat postu: KOD Odpowiedz z cytatem

Gdzie masz opis tego kodu. Nie slyszalem o tym aby byl taki selenoid w A/C. Moze chodzi o selenoid EVAP ??
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 14:42    Temat postu: PROBLEM KOD 31 Odpowiedz z cytatem

Witam.Kody mam z naszego forum ktoś podawał linka.Rozmawiałem przed chwila z gościem co ma komputer i także twierdzi,że nie spotkał się w tym modelu aby na klimie był solenoid.Fachowiec dodał,że to jest na pewno elektrozawór z par paliw i faktycznie był zacięty.Sprawdzając reszte elektrozaworów napięciem są dobre.Chyba,że zachodzi możliwość wykasowania błędu tylko przez komputer bo odłączenie baterii nie pomaga. .Może ktoś ma z was kompletny zestaw kodów do tego modelu.Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod 31 - PCM Failure EEPROM Write Denied - Unsuccessfull attempt to update EMRmileage in the PCM EEPROM

PS. To jest cytat z serwisówki - którą dostałeś - zacznij ją oglądać nareszcie dokładnie ma 2000 stron przydatnych informacji i jest tak napisana = że nawet bez nzajomości angielskiego średnio kumaty gość załapie o co chodzi
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 15:27    Temat postu: Re: PROBLEM KOD 31 Odpowiedz z cytatem

sato napisał:
Witam.Kody mam z naszego forum ktoś podawał linka.Rozmawiałem przed chwila z gościem co ma komputer i także twierdzi,że nie spotkał się w tym modelu aby na klimie był solenoid.Fachowiec dodał,że to jest na pewno elektrozawór z par paliw i faktycznie był zacięty.Sprawdzając reszte elektrozaworów napięciem są dobre.Chyba,że zachodzi możliwość wykasowania błędu tylko przez komputer bo odłączenie baterii nie pomaga. .Może ktoś ma z was kompletny zestaw kodów do tego modelu.Pozdrawiam Smile


EVAP to wlasnie elektrozawor par paliwa Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group