www.asu.pl :: Zobacz temat - Pontiac Bonneville-skrzynia-Proszę o POMOC
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pontiac Bonneville-skrzynia-Proszę o POMOC

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
driver



Dołączył:
Posty: 0

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 14:48    Temat postu: Pontiac Bonneville-skrzynia-Proszę o POMOC Odpowiedz z cytatem

Witam,
od jakiegos czasu skrzynia w moim Bonnevillu(3.8 V6 skrzynia z OverDrive) zaczela dziwnie szwankowac. Objawia sie to nastepujaco:
- potrzebuje wyzszych obrotow do zmiany biegu
- jak juz zmieni to ciagnie rowno
- przy mocnym i rownym deptaniu zmienia biegi dobrze
- z 1 na 2 zmienia dopiero przy 4000 obrotow a na 3 lekko szarpnie i to dopiero przy puszczeniu gazu

ktos mi podpowiadal ze ponoc jakas membrana ale moze ktos mi cos jeszcze podpowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Cze 08, 2004 22:05    Temat postu: Re Pontiac Odpowiedz z cytatem

Witam. Przyczyna moze byc kilka rzeczy :
1. Plyta ( przycinaja sie zaworki )
2. Podpalone tarczki ( slizgaja sie ). Jesli ma Pan podpalony olej w skrzyni to napewno beda tarczki do wymiany.

Ja bym stawial wlasnie na punkt 2. Jednak trzebaby to sprawdzic na komputerze diagnostycznym.
Niestety jesli moja diagnoza sie sprawdzi to koszt naprawy to okolo 2000 zl ( +- 200 ) brutto ( demontaz, naprawa + zestaw naprawczy + tarczki, montaz, olej + filtr). Przy wymianie tarczek prosze nie zapmniec o kupieniu zestawu naprawczego ( komplet uszczelek itp ). Zeby tylko nie zlozyli Panu skrzyni na sylikonie MOPAR Wink. Radze takze wymiemic wszystkie tarczki, a nie tylko te calkowicie spalone (koszt jednej tarczki to okolo 20 zl). Radzilbym uwazac, gdyz jazda na 4000 tysiacach jest niebezpieczna dla skrzyni i dla silnika ( amerykanskie silniki sa niskoobrotowe !!! ).
Jednak moge sie mylic i moze byc to plyta ( raczej watpie ). Wtedy koszt naprawy jest znacznie mniejszy ( okolo 1000 ). Jednak plyta moze byc tak zatarta, ze nie nadaje sie do naprawy i wtedy zaczynaja sie schody ( koszt uzywanej to od 600 do .... , i tak nie wiadomo na co sie trafi ) .

Ostatecznie moze byc to wina jakiegos elektrozaworu , elektroniki , czujnika ( watpie ) , ale w takiej diagnozie na odleglosc ciezko cos na 100% powiedziec.

Reasumujac stawiam na tarczki. Jesli olej w skrzyni jest jak nowy to prosze napisac, bedziemy myslec dalej Very Happy .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
driver



Dołączył:
Posty: 0

PostWysłany: Sro Cze 09, 2004 7:43    Temat postu: Olej Odpowiedz z cytatem

Niestety olej jest nowy - zmieniany jakies 4000 mil temu lacznie z filtrem.
Skrzynia naprawde zachowuje sie dziwnie. Moze dodam ze pewnego razu wycieklo mi troszke oleju i nie zuwazywszy przejechalem z 15 mil w ten sposob. Bylo troszke oleju ale ponizej minimum. Od tego weakendu moge sie zastanowic nad wizyta u Pana gdyz zalozylem instalacje gazowa a ze mieszkam w miescie oddalonym od Pana jakies 500 km to niezla wyprawa.
Prosil bym moze o jakas rade, jesli sie uda to dobze jesli nie to chyba bede w niedlugim czasie zmuszony do wizyty u Pana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Cze 17, 2004 12:09    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Niestety nie potrafie Panu pomoc. Przyczyn moze byc 1000 Confused . Proponuje zglosic sie do serwisu , gdyz tak jezdzac moze Pan calkowicie zniszczyc skrzynie i silnik ( i dopiero wtedy bedzie Pan mial wydatek ).
Sam Pan tego ne naprawi. Trzeba scigac skrzynie.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
driver



Dołączył:
Posty: 0

PostWysłany: Nie Cze 20, 2004 10:31    Temat postu: wiem juz cos wiecej. Odpowiedz z cytatem

W zeszlym tygodniu wpadl do mnie na chwile kolega mechanik z serwisu w stanach. Poprosilem go o pomoc i przejechal sie moim autkiem i wydal diagnoze. Po pierwsze kazal mi:
1. Zainstalowac druga chlodnice oleju skrzyni gdyz w 1987 umieszczono ja po goracej stronie silnika co powoduje przegrzanie i zla prace skrzyni nawet dobrej.
2. Glowna przyczyna jest tak zwany separator cisnienia ktory kosztuje w USA okolo 40-50 dolarow ale trzeba rozebrac skrzynie.

Ogolnie powiedzial zeby wmiare szybko zalozyc chlodniczke a tym separatorem kazal sie nie przejmowac i poczekac do jakiejs wiekszej usterki.

Dzieki za pomoc i moze informacje ktore ja uzyskalem przydadza sie innym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Cze 21, 2004 22:18    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Z druga chlodniczka to dobry pomysl. Czesto montujemy takie dodatkowe w Winstarach , Voyagerach itp. W nowszych modelach sa one montowane standardowo.
Co do skrzyni to w dalszym ciagu trudno mi powiedziec czy to na 100 % jest ta usterka ( separator ). Ale jesli przejechal sie tym autem i rzeczywiscie pracuje w warsztacie w USA to chyba mozna mu wierzyc.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group