www.asu.pl :: Zobacz temat - chevrolet lumina 95
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chevrolet lumina 95

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
binek123
*
*


Dołączył: Oct 20, 2007
Posty: 55

PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 11:29    Temat postu: chevrolet lumina 95 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.Jestem nowym posiadaczem Chevroleta Luminy 95 rok , 3.1 .Kupiłem ją tanio wiedząc że ma parę wad.Pod względem mechanicznym wszystko ok,ale ma kilka niedociągnięć i proszę o pomoc w ich rozwiązaniu.

- Otóż samochód kupiłem tylko z jednym kluczykiem który pasuje do stacyjki ,ale do drzwi już nie i niestety nie mogę go zamknąć ,więc moje pytanie jest takie czy lepiej kupić i założyć nowy zamek centralny na pilota czy wyciągnąć wkładkę zamka i iść dorobić kluczyk (niewiedząc czy wszystkie drzwi mają takie same zamki?) Rolling Eyes
- Drugi problem to ze światłami - jak odpalę samochód światła świecą, ale jak jadę to nic nie widzę , dopiero jak śmignę na długie to świecą normalnie , i mało tego nikt mi nie mruga że mam je włączone to na to wygląda że wtedy świecą jak mijania.Może tak ma być ?
- Brak klosza od lampki z tyłu - czy ona pasuje od poprzedniej wersji luminy?
- Problem z fotelami - nie mogę złożyć fotela żeby się dostać na tylne siedziska wydaje mi się że są zamienione ponieważ po drugiej stronie między innymi fotelami jest jeden z jakąś dodatkową rączką?

- Nie działa mi jeszcze spryskiwacz do szyb , nie słychać silniczka od spryskiwaczy (wycieraczki działają)

- No i jeszcze bym prosił o jakiś link odnośnie opisu deski rozdzielczej co i do czego są te wszystkie przyciski oraz o instrukcję obsługi odnośnie chevroleta luminy .Ile oleju wchodzi do silnika itp.Chyba to wszystko
Proszę o odpowiedzi i jakieś rady odnośnie eksploatacji tego auta.Ewentualnie proszę pisać na gg: 3414103 lub e-mail radek.bramka@vp.pl.
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam specjalistow w tych autkach:
www.pontiac-polska.com/forum - nalezy sie zarejestrowac oraz
www.pontiac-trans-sport.republika.pl rowniez bardzo pomocna stronka
http://www.autozone.com/addVehicleId,1996701/initialAction,repairGuide/shopping/vehicleSelected.htm
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 5:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samochod ma centralny zamek jak mniemam tylko nie posiada pilota? w takim przypadku kup tylko sam komplet piloty+odbiornik do tego 2 przekazniki z gniazdami(standars\doe samochodowe) i zamontuj to sobie w pod klapka gdzie maz sterowanie szybami i zamkiem na drzwiach.(w razie czego sluze pomoca)

jesli nie posiadasz kluczyka do drzwi to najprosciej wykrecic jedna wladke,zaniesc do kluczoroba aby ci dorobil klucz do istniejecego zamka-przyda sie jak np. akumulator siadzie.

ze swiatlami masz taki problem,ze sa amerykanskie wiec symetryczne. swieca rzeczywiscie bezsensownie ale nie tak jak piszesz. moim zdaniem ktos co pokombinowal lub po prosyu obnizyl je tak zeby dlugie jako tako oswietlaly droge zamiast sw. mijania ,a prawdziwych dlugich po prostu nie uzywal(moze jezdzil po miescie tylko). na dziendobry proponuje przerobke swiatel. jesli mnie pamiec nie myli nie bylo w tych rocznikach oryginalnych swiatel europejskich(niech mnie ktos poprawi).

auto ma kilkanascie lampek(wiekszosc z tylu) sprecuzyj jakiego klosza lub zalacz fotke to ci pomozemy.

spryskiwacz-zakladam,ze jest plyn.sprawdz bezpieczniki ,podlacz miernik lub zarowke do wtyczek spryskiwacza(sa 2 lub 3: przod,tyl,swiatla) niech ci ktos naciska ,a ty sprawdz czy dochodzi zasilanie. jak nie dochodzi to 90% wylaczniki. jesli nie one to szukasz po kablach.

mam instrukcje,mam opis deski(wprawdzie do pontiaca trans sport ale to prawie to samo) moge ci dac ale dopiero wieczorem.

caly czas jestem pelen nadzei ,ze piszemy o tym samym czyli chevrolet lumina apv(van) bo chevrolet lumina to sedan i niekoniecznie ro wszytko co napisalem sie do niego odnosi.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
binek123
*
*


Dołączył: Oct 20, 2007
Posty: 55

PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 10:23    Temat postu: chevrolet lumina Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za odpisanie.Tak to jest (van).
Jutro postaram się powoli usuwaniem usterek.
I jeszcze jedno ma on najechane 114 tyś mil. Jakim olejem go najlepiej zalać
i ile wchodzi.
I jednak bym prosił o tą instrukcję deski rozdzielczej.
Dzięki Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pontiac-trans-sport.republika.pl/

filtr: http://asu.pl/sklep/catalog/product_info.php?products_id=421


olej :api conajmniej SH ,sae: 5w30.np taki:
http://asu.pl/sklep/catalog/product_info.php?cPath=125_799&products_id=654
okolo 3,8 litra`wiec banka 4l wystarczy.
nie daj sobie wmowic innego oleju bo auto ma przebieg itp....to nie jest volkwagen passat ktorego silnik trzyma sie na szlace i nagarze.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym go zalał półsyntetykiem, a co jesli jeździł na mineralnym? po tym oleju dopiero zrobi się sieczka
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mu nie sugeruje rodzaju oleju(syntetyk,pol,mineral)tylko pisze jakie ten silnik ma wymagania co do jego jakosci i lepkoci. jak znajdzie odpowiedni olej i on bedzie mineralny to niech leje. nie mylmy pojec. to nie syntetyk rozszczelnia stare silniki ,a tylko dodatki czyszczace w nim zawarte. jesli kupi olej normalny ,a nie do mycia silnika:) to nic mu nie bedzie. no a jesli ktos wczesniej lal tam 15w40 to wspolczuje....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group