www.asu.pl :: Zobacz temat - Wygoda
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wygoda

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
RafalP
*
*


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 72

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 18:36    Temat postu: Wygoda Odpowiedz z cytatem

Chciałbym przed zimą zamontować zdalne odpalanie na pilota. Czy ktoś montował cosik takiego do Voyka? Głównie chodzi mi o kwestie odpalania przy załączonym fabrycznym alarmie.
_________________
Pozdrawiam,
Rafa�
-----------------------------------------------------------
Chrysler Voyager 3.3 V6 '96 + sekwencja BRC
Fiat Coupe 2.0 16V plus '96 + sekwencja BRC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to montuja w Polsce ale w USA znajomy w swoich samochodach miał zamontowany alarm z funkcją zdalnego odpalania.
W momencie kiedy odpalił samochód z pilota samochód nadal był zamkniety, kiedy podszedł do samochodu wtedy otwierał samochód pilotem i w ciągu 15sekund musial włożyc kluczyk i włączyć zapłon, inaczej silnik gasł. Wszystko było obsługiwane jednym pilotem
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
RafalP
*
*


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 72

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 6:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że to jest montaż alarmu z funkcją zdalnego odpalania. Mi chodzi o montaż modułu zdalnego odpalania w połączeniu z fabrycznym alarmem i immobilizerem.
_________________
Pozdrawiam,
Rafa�
-----------------------------------------------------------
Chrysler Voyager 3.3 V6 '96 + sekwencja BRC
Fiat Coupe 2.0 16V plus '96 + sekwencja BRC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie os ja rozumiem ze takie cos to fajna rzecz i bajerek wstaje sie rano odpala autko cieple nie zaszronione,itd..ale w twoim przypadku to duzo ingerencji w cos fabrycznego i jeszcze dzialajacego, tak tak ja wiem ze dobry elektryk to jest wstanie to zrobic bo sam nim jestem ale czy gra jest warta swieczki????nie lepiej wstac wczesniej 5 minut i samemu to robic i postac chwile przy aucie lub posiedziec w srodku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba że planujesz wyjazd na daleką północ. wtedy takie ciepełko w 5 min nie osiągniesz. Nie prościej (tzn. drożej...) zainstalować WEBASTO?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RafalP
*
*


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 72

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzycho1978 napisał:
wiecie os ja rozumiem ze takie cos to fajna rzecz i bajerek wstaje sie rano odpala autko cieple nie zaszronione,itd..ale w twoim przypadku to duzo ingerencji w cos fabrycznego i jeszcze dzialajacego, tak tak ja wiem ze dobry elektryk to jest wstanie to zrobic bo sam nim jestem ale czy gra jest warta swieczki????nie lepiej wstac wczesniej 5 minut i samemu to robic i postac chwile przy aucie lub posiedziec w srodku


Przez pięć dni w tygodniu cały czas jeżdżę o 6:00 rano z dwuletnią córką i chcę żeby jej było ciepło, nie mi. Dlatego szukam rozwiązania, po rozpoznaniu okazuje się że koszt odpalania przy fabrycznym alarmie i immobilizerze to zbyt droga impreza i ingerencja dla fachowca o którego teraz trudno, więc chyba będę uderzał w stronę używanego webasto. Może ktoś ma taką używaną instalkę w rozsądnej cenie do oddania?
_________________
Pozdrawiam,
Rafa�
-----------------------------------------------------------
Chrysler Voyager 3.3 V6 '96 + sekwencja BRC
Fiat Coupe 2.0 16V plus '96 + sekwencja BRC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ktadeusz2
*
*


Dołączył: Oct 10, 2007
Posty: 13

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Ja od wielu lat (czyt. 5 lat) mam zamontowaną centralkę PROXIMA/
Wprawdzie jestem drugim właścicielem auta i już ten alarm był zamontowany ale do tej pory nic nie wpłynęło na kolizję z alarmem fabrycznym Jest to już starsza wersja (są już nowsze)ale posiada wszelkie funkcje, które zadowolą nawet wybrednych i co jest ważne do zasięg. waro odszukać info na temat tego alarmu myślę,że spełni Pana oczekiwania
Pozdrawiam Tdeusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 7:13    Temat postu: zdalen odpalanie Odpowiedz z cytatem

Nie polaczysz go raczej z orginalnym alarmem. Kup centralke zdalengo odpalania i bedziesz musial nosic dwa piloty. Montaz nie jest trudny jak ma sie chociasz troche pojecie o elektryce i schematy. fabryczny bedziesz uzywal caly czas a ten drugi tylko do odpalania...
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy nie bedzie sie to kłóciło z oryginalnym zabezpieczeniem przed kradzieżą?i odcięciem zapłonu?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 11:34    Temat postu: odciecie Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze nie bo tu sie tylko wpinasz w przewody. To urzadzenie tylko zczytuje informacje/ napiecia ale nie zakluca i nie wplywa na ich funkcjonowanie...
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby zalozyc zdalne odpalanie i pożenić to z fabrycznym alarmem musisz zwrocic uwage na to jak masz oczujnikowany samochod!
jesli masz np : czujnik wstrzasowy, czujnik spadku napiecia, immobilizer itp,itd moze byc naprawde ciezko to ze soba zgrac! ja nie mowie ze sie nie da! tylko ze trzeba sie naprawde mocno zastanowic czy sie to oplaca! pozatym w "chinskich" modulach zdalnego odpalania zasieg pilotow jest powiedzmy sobie szczerze mizerny (srednio 15m) wiec jaki tu sens instalowania czegos takiego?
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
RafalP
*
*


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 72

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
pozatym w "chinskich" modulach zdalnego odpalania zasieg pilotow jest powiedzmy sobie szczerze mizerny (srednio 15m) wiec jaki tu sens instalowania czegos takiego?


Ja potrzebuję odpalać z odległości około 50 metrów, chyba gra jest niewarta świeczki, najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być ogrzewanie postojowe. Tylko pytanie czy taki układ może być z dowolnego samochodu, byle kompletny, oczywiście z benzyny i bez problemu go podłączę?
_________________
Pozdrawiam,
Rafa�
-----------------------------------------------------------
Chrysler Voyager 3.3 V6 '96 + sekwencja BRC
Fiat Coupe 2.0 16V plus '96 + sekwencja BRC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czasem korzystam z grzałki w układzie chłodzenia ( znaczy używam jej ) ale do tego potrzebna jest niestety siec 220v, nie wiem czy w twoim wypadku to wykonalne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ktadeusz2
*
*


Dołączył: Oct 10, 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panowie!Wprawdzie nie jestem fachowcem w temacie i nie chcę się narazić innym w żaden sposób ale mam pewną uwagę do tego tematu:oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest niezależne ogrzewanie.Pytanie jednak dotyczyło ewentualnej instalacji służącej do zdalnego odpalania.Ja poddałem pod rozwagę rozwiązanie, które zastosowane jest u mnie.Wybor... wiadomo Jednak musze powiedziec ,ze wlasciwe podlaczenie nie koliduje z fabrycznym alarmem i nie wylacza go. Napewno nie dotyczy to kazdej instalacji.
Dla mnie dowodem na to byl moment podczas wymiany komputera pracy silnika .podczas tych czynnosci zostal uruchomiony alarm fabryczny. a natepnie jego funkcje przejela Proxima To tyle ode mnie Ze zdalnego odpalania bardzo czesto korzystam Jest to przydatna funkcja nawet w lecie -klima
Pozdrawiam Tadeusz
_________________
TADEUSZ
Plymouth G.Voyager 3,3l./98r
sekwencja PRINCE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ktadeusz2
*
*


Dołączył: Oct 10, 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz zaskoczylem, ze alarm nie wchodzi w gre
sorry!!!
_________________
TADEUSZ
Plymouth G.Voyager 3,3l./98r
sekwencja PRINCE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do webasta to mysle ze nie powinno byc problemu! zasadniczo sa 2 typy : wodne i powietrzne..wodne grzeje wode w malym ukladzie chlodzenia silnika, a wiec silnik, nagrzewnice i dalej przez wloty powietrza do kabiny..dewasto powietrzne grzeje tylko powietrze wiec jest niejako mniej efektywne za to charakterysuje sie szybkim czasem grzania...przy dewascie wodnym mamy jescze ten plus ze silnik w zimie mamy caly czas cieply a wiec odpada problem rozruchu zimnego silnika,gestego oleju itp...
dewasto wodne kpl - grzalka+prosty sterownik mysle ze za 1500zl mozna smialo kupic, sama "grzalka" to wydatek ok.700zl. cale urzadzenie jest wielkosci mniej wiecej 30*20*10cm wiec z upchnieciem nie powinno byc problemu.
co do podlaczenia to standardowo troche kabli do polaczenia z akumulatorem +kable miedzy "grzalka" a sterownikiem...+ wylot spalin.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to jest "dewasto" ? spotkalem sie z tym okresleniem juz kilka razy podczas rozmowy o webasto. czy to jakas odmiana webasto czy tak dla jaj kos nazywa webasto bo "dewasto" dewastuje budzet ze wzgledu na to,ze zjada paliwo nie poruszajac sie z miejsca?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RafalP
*
*


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 72

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wylicytowałem coś takiego http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=251888088 . Co o tym sądzicie? Nie znam się na tym, więc czy ze zdjęć wynika, że jest kompletne? Czy to ogrzewanie ma zdalne uruchamianie na pilota? Czy to działa do wyłączenia przeze mnie czy tylko ileś minut? No i czy ogrzeje Voyka?
_________________
Pozdrawiam,
Rafa�
-----------------------------------------------------------
Chrysler Voyager 3.3 V6 '96 + sekwencja BRC
Fiat Coupe 2.0 16V plus '96 + sekwencja BRC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fx
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 54
Skąd: LUBUSKIE

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RafalP
Cytat:
Ja potrzebuję odpalać z odległości około 50 metrów, chyba gra jest niewarta świeczki

taki zasięg ma praktycznie każdy sterownik, alarm itp.. oczywiście pilocik z dobrą bateryjką Co najważniejsze antenka od centralki (zazwyczaj kabelek długości około 20cm) powieszony swobodnie nie skręcony z przewodami i nie przylegający do karoserii lub większych metalowych elementów i zasięg murowany. Zasięg można zwiększyć poprzez wydłużenie anteny ale tego się nie robi gdyż zasięg około 50m jest wystarczający a zwiększenie zasięgu może powodować utrudnienia w funkcjonowaniu jego, praktycznie wszystkie sterowniki, alarmy mają różnego rodzaju zabezpieczenia np: jedno z nich anty-scaning (blokuje sterownik,alarm na określony czas np:30s po wykryciu błędnego kodu w takim przypadku nasz sterownik z o wiele większym zasięgiem byłby zablokowany przez sąsiada mieszkającego na drugiej ulicy bo akuratnie rozbrajał swój autoalarm itp....
ciekawostka związana z zasięgiem:
załączamy, wyłączamy urządzenie sterowane pilotem (radiowy nie podczerwień) oddaląc się od urządzenia-samochodu, w pewnym momencie pilocik przestaje działąć, robimy jeszcze pare kroków dalej tym bardziej pilocik już nie działa. Przykładamy pilota do skroni otwieramy usta i PILOCIK DZIAŁA Shocked Question
Cytat:
Czy to ogrzewanie ma zdalne uruchamianie na pilota?

pilocika to raczej nie ma, ale może mieć programowalne ustawienia On/Off w twoim przypadku chyba bardziej wygodne i kofortowe nie trzeba pamiętać oraz klikać przy oknie pilotem i zastanawiać się czy się załączyło Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RafalP
*
*


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 72

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 6:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj, w opisie masz webasto - fabryczne czy dokładane? Gdzie jest zamontowane, jaki model? Wrzuć zdjęcie tego urządzonka, chodzi mi o wielkość i gdzie to jest wciśnięte pod maską.
_________________
Pozdrawiam,
Rafa�
-----------------------------------------------------------
Chrysler Voyager 3.3 V6 '96 + sekwencja BRC
Fiat Coupe 2.0 16V plus '96 + sekwencja BRC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj tesciu ma takie samo webasto w sceniku (przynajmniej ten sam sterownik-zegar) i ma jakis czujnik z tego wyprowadzony przez podsufitke i naklejony na przednia szybe wyoko ze lusterkiem wewnetrznym. wyglada jak mala antena naklejana ,jak jakis czujnik podczerwieni lub jak czujnik deszczu:). pilota do tego webasto nie dotal(samochod odkupiopny). wieci co to za czujnik moze byc? CZYZBY TO WLACZANIE WEBASTO Z PILOTA?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group