www.asu.pl :: Zobacz temat - czemu licznik przekłamuje
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czemu licznik przekłamuje

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej22
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 37
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 22, 2005 14:02    Temat postu: czemu licznik przekłamuje Odpowiedz z cytatem

mam pontiaca trans sport 3100 licznik mi przekłamuje o 30 km zastanawiam sie dlaczego co mam sprawdzić dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Mar 22, 2005 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw opony czy masz orginalny rozmiar Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
andrzej22
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 37
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 22, 2005 22:45    Temat postu: ardzo dziękuje za pomoc Odpowiedz z cytatem

a orginalne opony to jaki rozmiar ja mam 15\170 i , właściwie może przekłamywac aż o 30 km\h yo jes moj pierwszy ałtomat i deopiero go poznaje to jest tran sport 3100 i bardzo mi sie podoba tylko niewiem jaki jest w życiu czy często cos go boli dzięki za wszelką pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Mar 22, 2005 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinieneś mieć naklejke gdzies na autku albo w dokumentach np.Brief niemiecki i tam sa wymienione opony jak założysz za małe to będzie zawyżał prędkośc jak za duże to będzie zaniżał Ja mam inne autko więc nie pomoge jakie maja byc u ciebie ale ogólnie autka amerykańskie sa bardzo przyjemne i wcale nie drogie w eksploatacji tak jak to się przyjeło u nas części są i nawet tańsze niz do VW tylko warunek aby wszystkiego pilnowac i na czas wymieniac oleje,filtry itd.. i spokojnie jeździc to nie rajdówki pomimo dużej pojemności Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
andrzej22
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 37
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Mar 23, 2005 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JARECEK napisał:
Powinieneś mieć naklejke gdzies na autku albo w dokumentach np.Brief niemiecki i tam sa wymienione opony jak założysz za małe to będzie zawyżał prędkośc jak za duże to będzie zaniżał Ja mam inne autko więc nie pomoge jakie maja byc u ciebie ale ogólnie autka amerykańskie sa bardzo przyjemne i wcale nie drogie w eksploatacji tak jak to się przyjeło u nas części są i nawet tańsze niz do VW tylko warunek aby wszystkiego pilnowac i na czas wymieniac oleje,filtry itd.. i spokojnie jeździc to nie rajdówki pomimo dużej pojemności Pozdr


dzięki za porade dopiero go poznaje i myslę że będzie wszystko dobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 3:16    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm. 30 km to dosc sporo Confused . Nie jestem do konca przekonany czy to opony Confused Cos jest nie tak..... To sie stalo nagle czy od poczarku przeklamuje ??

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
andrzej22
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 37
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupiłem go niedawno może to brak masy lub ktos podłączył nieprawidłowo linkę bo obroty chyba tez przekłamuje opony są troche za wysokie niewiem zajme sie nim po swietach .silnik chyba niema nic wspolnego z tym tak jak pisałem jest to moj pierwszy samochód takiej klasy ale musze trochę włożyć zeby chodził prawidlowo tylko niewiem od czego zaczynac oleji i płynów pilnuje. zgory dziękuje za wszystkie porady . i jeszcze jedno czy gdzieś można dostac instrukcje pontiaca po polsku ja mam ale ani to po nimiecku ani po angielsku dzieki .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 8:55    Temat postu: szybkościomierz skacze Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jest nowym właścicielem Windstara 3.0 96r. Póki co jest jeszcze niezarejestrowany. Mój problem jest trochę inny - skacząca wskazówka szybkościomierza. Po rozpędzeniu się wskazówka skacze +- 20km/h Na stronach amerykańskich opisali to jako wyciekające smarowanie linki i radzą wymienić całość (deskę rozdzielczą). Ale Polak potrafi i na pewno ktoś ma sposób na to. Jeszcze inny temat: gdzie jest wyłącznik świateł w drzwiach? Proszę o opinie i wskazówki.

Gobowiec Smile

PS. służę "Owners Manual" (czyli książeczka obsługi) w formie pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla Andrzeja dla Chevy Lumina 3.1 org. rozmiar opon wg. producenta to: 205/70/r15 - i to sa juz opony do aut dostawczych Smile. A Pontiac TRansSport to to samo Smile)
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 15:36    Temat postu: drzwi Odpowiedz z cytatem

nie dokładnie o to. Przy drzwiach nie działa czujnik otwarcia ich. Poprzednik dał mi czujnik mówiąc, że nie miał czasu jechać do serwisu wymienić go. Może spróbowałbym go samemu to zrobić, ale nie wiem gdzie go szukać.

Gobowiec Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze byc również w zamku wewnatrz wmontowany w drzwiach skoro nie ma nigdzie na zewnatrz auta to robieramy drzwi wyjmujemy zamek i napewno sie tam znajdzie niektóre modele aut maja znowu w zaczepie na słupku w srodku wmontowany pod warynkiem że nie jest to tylko bolec wystajacy ze słubka Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
andrzej22
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 37
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki więc jak mam opany 195/70/15 to sa zamałe i mogą aż tyle przekłamywać a moze jednak trzeba wymienic cała deskwe rozdzielczą
dzieki i pozdrowienia wszystkim AMERYCAŃCOM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz zmieniac tych opon bo sa dobre. 195/70/15 za przeklamywanie licznika jest odpowiedzialny srodkowy parametr /70/ i ten u ciebie jest dobry zgodny z tym co podaje producent. Pierwszy parametr oznajmia nam jak szeroka jest opona i u ciebie jest to 195 mm.
/70/ mowi w procentowy udzial wysokosci opony do szerokosci (czy jakos tak) liczony od krawedzi felgi do konca bierznika. I ostatni parametr /15 to jaki rozmiar ma miec felga podany w calach.
Takze u ciebie jest ok. Producent podaje pierwszy parametr 205 ale jak masz zalozone 195 to tez dobrze bo ci bedzie mniej palil Very Happy
Pozdrawiam
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i tu sie pozwole nie zgodzic-owszem auto jezdzic bedzie normalnie ale zawsze trza zachowac srednice kola wiec jesli chcesz wezsza opone od nominalnej to musi byc wyzsza gdyz 70% z 205=143,5 a 70%z 195=136,5 roznica wynosi 7mm na promieniu czyli 14mm na srednicy a to juz duzo.teraz wystarczy policzyc obwod kola jednego i drugiego i sprawdzic ile razy sie zmiesci wynik np w 1000metrow.wtedy ci wyjdzie blad jaki generuje opona.blad w przebiegu,blad w szybkosci i w spalaniu jesli litrazujesz auto w/g wskazan licznika.do tego nieprawidlowo tez bedzie przelaczala skrzynia biegow.w autach z napedem na 4 kola np. wszystkie musza byc takie same(chyba,ze konstrukcja przewiduje inaczej) gdyz przelozenia sa tak ustawione ,ze jeli jedno kolo/os bylaby inna to uklad przenoszenia napedu by zdechl po jakims czasie...
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html

liczy samo Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html

TU MOŻESZ TEZ DOBRAC ROZMIAR ZAMIENNEJ OPONY.
DODAM ZE RÓŻNICA MOŻE DOCHODZIĆ MAXYMALNIE DO 3%
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdziłem z GPS'em faktyczną prędkość z tym co pokazuje mi prędkościomierz. Duże zaskoczenie - do tej pory słyszałem, że licznik pokazuje około 10% więcej niż wynosi rzeczywista prędkość. U mnie na liczniku było 130 podczas gdy z GPS'a miałem 107km/h. Trochę trudno utrzymać stałą prędkość na naszych drogach i żeby do tego nie bujało samochodem (skacze mi wtedy wskazówka), ale i tak to sporo ponad to co się spodziewałem. Opony mam 215/65 co w stosunku do zalecanych 195/70 daje 1,1% większą prędkośc, a porównując z 215/70 (również dozwolone) daje o 3,2% większą prędkośc wskazaną. Tak więc tu nie upatrywałbym przyczyny błędu. Czy ma ktoś porównanie prędkości wskazanej z tą odczytaną z GPS'a? Niestety padła mi bateria i wykonałem tylko próby dla 130 i 100km/h. Jak złapię kogoś kto będzie mógł mi notować to spiszę dokładniej.
PS. Na trasie Poznań -Szklarska Poręba i powrót spalił mi średnio 14l/100. Zakładając, że kilometr na liczniku to faktycznie kilometr, a nie 20% mniej Smile
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Sie 07, 2007 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z reguły różnica wynosi kilka km/h, u mnie przy 100km/h ok 5km/h. 30 to o wiele za dużo. Może sterownik skrzyni został zaprogramowany na inny rozmiar? Tam jest linka czy elektroniczny? A jeśli jest na linkę, i wewnątrz jest napęd ustroju licznika jest elektryczny to i tak można go oszukać, bo wystarczy lekko poluzować sprężynę wskazówki i już będzie pokazywał więcej. Właśnie ostatnio stroiłem sobie w audi licznik podług gps poprzez naciąg sprężynki. Teraz wskazuje w całym zakresie (mierzyłem do 140) dokładnie w punkt. Co innego jeśli faktycznie i licznik przebiegu za dużo zlicza. Wtedy to faktycznie albo koła, albo ktoś pomieszał w przekładni napędu linki licznika. A jeśli skacze wskazówka to trzeba od góry od licznika wstrzyknąć w linkę rzadki olej, aż wypłynie dołem.
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero jak zalozylem do pontona 215/65/16 to zaczal w miare przyzwoicie pokazywac... wskazanie 140 oznacza jazde 130 wg gps.

Vision przeklamuje na oryginalnym rozmiarze ok 3kmh
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group