www.asu.pl :: Zobacz temat - PODATKI
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PODATKI

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 13:22    Temat postu: PODATKI Odpowiedz z cytatem

czy wiecie ,ze nasz rzad(sorry nie nasz i nie rzad) rozwaza -tylko nie spadnijcie ze stolkow-wprowadzenie plombowanych licznikow w samochodach aby pobierac podatki od faktycznie przejechanych kilometrow? mysle,ze tak utopijny pomysl moze sie zrodzic tylko w glowach przpitej czarno-czerwonej mafii siedzacej na wiejskiej. ci ludzie sa tak dziwni i egzotyczni i zyja w takim oderwaniu od rzeczywistosci,ze zosataliby wygnani z marsa przez marsjan za dziwnosc... placimy podadatki od tego co zarobimy,placimy zlodziejski zus(i za to mamy opieke "weterynaryjna") za wszystko praktycznie 22%vat.qzwa gdzie my zyjemy?paliwo drozsze niz w stanach a zarobki 10 x mniejsze!!wiecie,ze steven spielberg uciekl z polski na wegry z produkcja nowego filmu bo nawet jego przerazaly nasze podatki? wiekszosc inwestycji nas mija( zyskuja czechy,slowacja,wegry a ostatnio nawet ukraina) bo nie mamy drog i jestesmy za drodzy.nie chodzi tu o to,ze polak chce za duzo zarabiac-po prostu jak ci palaca 1000 zl to drugie tyle pracodawca musi oddac panstwu. dlatego wiec otwiera sie budowane z rurek i balchy falistej hipermarkety-swiatynie biedakow.zatrudnia sie tam na feudalnych warunkach paru ludzi ,kroi kase i wyprowadza ja szybko za granice korzystajac z debilnych ulg jakie stwara to panstwo!idac tym kierunkiem-za pare lat bedziemy miec duzo pustych hangarow do wynajecia na obrzezach miast...wacajac do podatku od przejechanych kilometrow-akcyza w paliwie widac juz nie wystarcza, trza sciagac inaczej myto. wczoraj rozwalilem opone ,felge i pewnie jakies galki w wahaczu na dziurze ktora ukazal sie po stopnieniu lodu. do jasnej cholery kto tu komu ma placic? namawiam dzieci do nauki jezyka i jak tylko pokoncza szkoly kaze spadac na zachod tylko im maja piety smigac!!! sam zaluje,ze nie zrobilem tego w odpowiednim czasie.patriota z bozej laski...tu nigdy nie bedzie inaczej.prognostycy przewiduja ,ze osiagniemy poziom hiszpanii za ok 20 lat(hehe) tylko gdzie wtedy bedzie hiszapania?? dobilem sie jeszcze przegladaniem ogloszen sprzedazy aut w usa oraz prostota tej operacji.pierw komuna a teraz glupota i nasze ciche przyzwolenie niszczy nam zycie.a w latach 80 wygladalo,ze cos sie ruszy...gdzie ci ludzie?kiedys zamydlano nam oczy wczasami pracowniczymi,darmowa opieka medyczna i innym nibysocjalem(oraz palami zomo jak trza bylo) a teraz mamy neony,mac donaldy,hipermarkety i salony samochodowe.niby wszystko czego trza do szczescia tylko...tylko,ze jak sie nie kradnie albo nie odziedziczylo majatku po rodzicach to jest sie skazanym na ogladanie tego wszystkiego przez szybke . i nikt sie jakos teraz nie burzy....
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Czw Mar 17, 2005 14:43, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też znalazłem tą "powalającą informację" - ale stwierdziłem że szkoda już sił na nerwy - jestem pewien że nas zaskoczą jeszcze nie jednym DEBILNYM projektem ustawy , albo niestety samą ustawą - Darku święte słowa - dzieciaki uczyć się języka i wypad natychmiast tam gdzie żyje się trochę normalniej - myśmy wałkowali niestety inny "jedynie słuszny język" - a teraz już trochę za późno na dalszą edukację

pozdrawiam
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej popieram uczyć sie języka i wypad do normalności a propos wczoraj szwagier wyjechał do angli bedzie zarabiał 5funtów za godz co na miesiac z nadgodzinami płaconymi podwójnie da mu jakieś 5000zł miesięcznie a ja musze sie niezle nagimnastykować żeby mi zostało przynajmniej 2000 bo przecież "złodzieje" odbierają mi 41% od każdej faktury i na co to idzie kupa urzędów i jeszcze większa kupa darmozjadów których utrzymujemy z naszej ciężkiej charówy tragedia!!! a najlepsze urzędy jakie mnie ostatnio interesują z racji tego że chca klime to urzędy pracy szczerze mówiąc to niewiem po co one zostały stworzone pamiętam gdy byłem bezrobotnym przez pare lat po szkole błem zmuszany zgłaszać sie co miesiac do podpisu dla ubezpieczenia ale żeby chociaż raz zaproponowali mi jakąś prace wiecie co nawet nie chce mi sie już pisać oglądam teraz wiadomości w roli głównej nasi czerwoni o znowu jakaś wpadka ciekawe co jeszcze zostało do kradzieży? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Mar 18, 2005 3:12    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Za ciezki temat jak na 3 w nocy.... Very Happy

Pozdrawiam i do jutra Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sob Mar 19, 2005 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek!? Trochę Cię poniosło Very Happy Ale jestem z Tobą całym sercem i myślami i popieram Cię 120% Laughing
Też za miesiąc pakuję manatki i spadam z tego za...nego kraju. Narazie na 1/2 roku ale z perspektywą, że na zawsz. Tylko wrócę po żonę i dzieci.
One są jeszcze małe ale języka już się uczą. Tu NIEMA, NIEBYŁO i NIGDY NIEBĘDZIE przyszłości dla uczciwych ludzi.
To trzymajcie się i powodzenia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sob Mar 19, 2005 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedna miśl mnie zastanowiła, odnośnie tych podatków z licznika kilometrów. Jak wyjadę na wczasy za granicę gdze zrobię powiedzmy 3000 km to do jasnej cholery też podatek zapłacę. QRWA to jakaś paranoja. W polsce (specjalnie z małej) zrobię 300km a resztę poza granicą naszego kraju i też mi dowalą za pozostałe 2700??? Nie nadarmo twierdzę, że największą mafią w polsce jest Rząd i podległe mu: Urząd Skarbowy itd. A nie jakaś tam mafia pruszkowska.
Aż mi ręce opadają Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 19, 2005 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazdy sposob na ud...nie czlowieka w tym kraju jest dobry.kraju w ktorym przewodniczacym komisji sledczej przesluchujacej prezydenta jest pastuch gesi,gdzie prezydent komunista zostal wybrany przez obywateli w demokratycznych wyborach kilka lat po tym jak obalono komunizm.w kraju w ktorym najwyzsza urzedy pelnia ludzie z prawomocnymi wyrokami chronieni immunitetami lub zwyklymi lapowkami.w kraju gdzie przecietny obywatel wydaje wiecej niz wynosza jego dochody,gdzie zakup wszystkiego poza chlebem oblozony jest podatkiem od luksusu.w kraju gdzie wojt gminy moze sobie poleciec sluzbowo za nasze pieniadze do r.p.a. aby sprawdzic jak tam sie wypasa bydlo...
paw to jedyna rzecz jaka przychodzi na mysl kiedy mysle "polska". a qzwa tak ja kochalem przez prawie 30 lat!!!

darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esdarek, masz całkowitą rację

ja na 17 kwietnia mam już bilety na samolot, była opcja na 3 miesiące, teraz już wiem że zostaniemy minimum pół roku, a jak dobrze pójdzie to i rok, bo na nowe auto trzeba zarobić Very Happy

Ja też kiedyś wkurzałem się na to wszystko dookoła, a teraz mam wszystko głęboko w d... - są dziury w drodze to niech będą, kupię sobie jeepa, złodzieje w rządzie będą chcieli jakieś podatki - to zarejestruję auto w Niemczech, Anglii, Włoszech - gdzie tylko zechcę bo po to mamy Unię.

Moja żona ma 3 kierunki studiów, trzy języki obce i zarabia 900 na łapkę po pięciu latach na kierowniczym stanowisku.

Wiesz, to już nawet nie jest żałosne, to jest po prostu śmieszne.

17 kwietnia będzie nasz najszczęśliwszy dzień, bo kopniemy to zas... państewko w d....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj szczelcu dzwonił(szwagier) chodzili sobie z nudy po szrotach zamierzaja kupic vw golfa na dojazdy do roboty beda mieli taniej niz autobusem(bilet misieczny kosztuje 30 funtów) u nas w tym dziwnym państewkie trzeba dać 5000zł a miesiecznie pracujac w magazynie , wydajac towar zarobi ok. 4500zł. Bez komentarza szkoda nerwów(chodzi o rząd i całą reszte tego qrestwa)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Mar 22, 2005 1:32    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh. Nawet nie chce mi sie wypowiadac na ten temat Confused . Najgorzej ze jest coraz tragiczniej Crying or Very sad Jeszcze tylko Lepper z Giertychem dojda do wladzy i ja tez wyjezdzam Very Happy
. Wiecie dlaczego jest tak zle ?? Wszystko przez te partie, ulkady itd. Ja sie zastanawiam dlaczego np. z Centrum A. Smitha nie zajma sie finansami panstwa ( jak narazie oni najsensowniej gadaja i wszystko co mowia sie sprawdza Confused )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Mar 22, 2005 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzicie w tym kraju jusz się tak wali że szok dlatego szkole jezyk angielski teraz bo niemiecki znam ale tam terz nie jest wesoło bo bywam często w europie prawie całej jedynie na uwage zasługuje IRLANDIA I ANGLIA w pozostałych krajach trza mieć trafieje ale traktuja człowieka jak śmiecia zwłaszcza Polaka ale wiecie pomimo że mam wize do stanów od 2 lat to nie bardzo mi się uśmiecha tam jechać ale już coraz bardziej rozważam taką sytuacje aby żyć w kraju w którym prawo jest góra a nie jak u nas ze prawem jest łapówka jak nie wiesz komu dać to zgnoja jak psa ostatnio moja zonka nie wydała u nas w sklepie paragonu kontrolerowi z US i niestety za taka pierdołe 1,5tyś zł kary ota tak sobie bo uzednik miał taki kaprys a skończyło się na daniu 200zł w łapę i mandacie 100zł więc 300zł a nie 1500zł ten kraj to jest jedne wielkie bagno skorumpowane do szpiku kości.Tylko że jest to wszystko za przyzwoleniem naszych kochanych obywateli niestety bo gdyby naród był inny to powinna być tu jakas rewolucja albo przewrót a sam bym na to poszedł ale niestety młodzież woli pic winko na ławeczce i bójki na osiedlu a reszte ma w d.....e a starsi maja emeryturki i terz maja w d...e więc jak tak jest to politycy robią co chcą i nikt im nie przeszkadza może troche telewizja Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 3:46    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Dobrze powiedziane Confused Ale trzeba miec nadzieje.... ze bedzie lepiej Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra nowinka w nowym numerze autoswiatu jest wyrok sądu w sprawie akcyzy i nawet gotowy wzor podania o zwrot może jednak cos zaczyna sie budowac na prawie więc z kogo zdarli to śmiało do urzedu celnego z podaniem o zwrot akcyzy Smile Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Sob Mar 26, 2005 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ciesz się tak prędko, akcyzę zniosą, ale dowalą podatek od pojemności - od 1 zł do 4 zł za cm3

Czyli np. za Cadillaca wartości 1000 $ przyjdzie zapłacić 20 tyś zł podatku.
To się nazywa chronienie rodzimego rynku motoryzacyjnego. Tylko że ja nie znam żadnego polskiego samochodu produkawanego obecne.
To pieprzone komuchowate państewko zmusza obywatela żeby jeździł sobie co najwyżej fiacikiem pandą

Ja rozumiem że kapitalizm to jest wolność wyboru - jak mam ochotę to kupuję nowe albo używane auto - ale to zasr.... państewko wie lepiej - masz jeździć pandą albo autobusem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 26, 2005 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqr....le chca zedrzec to raz a dwa-po prostu chca zablokowac doplyw aut bo drogi nie istnieja i sie wszyscy porozjezdzamy na smierc.zamiast sie brac za budowe to biora sie za drenowanie naszej kieszeni. za kilka lat drogi polski beda wygladaly tak jak za komuny tyle ze w miejsce syrenek,fiatow i warszaw wskoczy panda,lanos,matiz produkowane 20 lat... a wszystkie oryginalniejsze auta znikna bo te co jezdza sie rozleca a sprowadzac sie nie bedzie oplacalo. i o to im chyba chodzi!! ciekawe co bardziej smrodzi i jest niebezpieczne-polonez z 94 czy z tego samego roku taurus? tak jak gracjan napisal-"trza zaplacic clo chroniace polskich producentow sprzegiel do trans ama..." my bedziemy musieli placic podatek chroniacy polskich producentow vanow,limuzyn,sportowek i terenowek.
mieszkamy na zadupiu swiata,w kraju ktory jest pozbawiony jakiegokolwiek logicznego prawa i rzadzaony przez nieukow,zlodziej i mafie...a do tego wszyscy sie na to zgadzamy!!!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Sob Mar 26, 2005 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co tu się można zgadzać albo nie ?

kto tutaj w tym państwe słucha szaraczka takiego jak my. Zwykły człowiek to ma płacić i siedzieć cicho

jedyna metoda żeby tutaj przezyć w miarę godnie to zabezpieczyć się przed tym krajem tak jak tylko się da - czyli działać w szarej strefie nie płacić zusu, podatków, mandatów itp. a majątek zapisać na żonę - w razie czego komornik będzie mógł nagwizadć

po prostu nie wolno dać się zgnoić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group