www.asu.pl :: Zobacz temat - Tłoczek zacisku :(
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tłoczek zacisku :(

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
exuprad
*
*


Dołączył: Aug 21, 2007
Posty: 40
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 12:44    Temat postu: Tłoczek zacisku :( Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wczoraj byłem na wymianie klocków z tyłu w moim Visionie.

Kiedy oglądałem jak mechanicy zakładają te klocki to myślełem, że mnie krew zaleje. Przyszedł jeden mechanior i mówi: "Panie to nie te klocki"... Przychodzi drugi "Panie to są te klocki tylko, że wszystkie do lewego koła...". Przychodzi trzeci i mówi "Paaaaanie to są te klocki!", wziął młotek i zaczął coś tam rzeźbić. Robili jakieś dźwignie, stukali młotkiem, aż pękł tłoczek.

Kawałek tłoczka upadł na ziemie, jakiś mechanik podbiegł i schował ten leżący kawałek, bo myślał, że nie zauważe Very Happy

Co najlepsze gościu mówi, że to tak już było, mikropęknięcia itd. W końcu pokazałem mu że do skruszenia tłoczka nie potrzebna jest duża siła. Kierownik zgodził się pokryć koszty tego tłoczka.


Na koniec posładali wszystko do kupy i okazało się, że to jednak te klocki i nic nie trzeba było walić tylko jak to jeden z nieszczęsnych fachowców ocenił "Taki typ mocowania to ja pierwszy raz w życiu widze".


Złożyli mi te hamulce z 2/3 części tego pękniętego tłoczka. Wiadomo, że tak nie powinno się robić dlatego chce mieć to jak najszybciej naprawione...

Teraz pytanie.... Gdzie można kupić tłoczek do Visiona (tył, prawy). I czy w ogóle sprzedają same tłoczki czy już tylko jako komplet z zaciskiem ?


Pozdrawiam i nie polecam warsztatu przy "mechaniku" na przeciwko kościoła JP2 w Koszalinie. Niby fachowy sprzęt, komputery, kilka podnośników, kupa sprzętu, a jednak fachowcy z nich jak z koziej d*** trąbka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupa sprzętu zero talentu Laughing Laughing Laughing

tłoczek możesz dorobić na wzór u dobrego tokarza Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w voyagerze co prawda przednie sa ebonitowe wiec niewidadomo jak tam jest ale nie dorobisz . Mi tez przedni pekl i na pocieszenie powiem ze mozna kupic sam tloczek w sensownej cenie w aso. pozdr
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>w voyagerze co prawda przednie sa ebonitowe wiec niewidadomo jak tam >jest ale nie dorobisz .

ale ze niby czemu nie dorobisz?? nasze auta nie sa jakimis rajdowkami i jak tloczke bedzie wazyl 20dkg wiecej to dzialac bedzie tak samo! tloczki najlepiej dorobic z nierdzewki lub ew. zeliwa szarego. dobry tokarz, potem polerka i napewno bedzie żył Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group