www.asu.pl :: Zobacz temat - Denerwujące 4 min sygnału dźwiękowego po włączeniu silnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Denerwujące 4 min sygnału dźwiękowego po włączeniu silnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
viwaldi
*
*


Dołączył: Jun 28, 2007
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 8:56    Temat postu: Denerwujące 4 min sygnału dźwiękowego po włączeniu silnika Odpowiedz z cytatem

Witam

Temat zaczął się jakiś czas temu, na poczatku sporadycznie raz na jakiś czas kilka sygnałow dzwiękowych i spokój na ~ 100km. Ale od jakiegoś czasu. Od razu po włączeniu silnika po 5 s włącza się sygnał na 4 minuty i jest spokój do momentu gdy nie wyłącze silnika. Gdy znowu włącze silnik przygoda zaczyna się od nowa. Na komputerze żadnego błędu. Drzwi i światła sprawdzone. Nie wiem co to może być :(

Może ktoś z Was coś takiego miał, a jeżeli nie to gdzie mozna szukać przyczyny. Któryś z kolegów sugerował że to może być dzwięk rezerwy w przypadku jazdy na gazie. Ale przy dolaniu benzyny 0,5 baku nic się nie zmienia.
_________________
Dodge Grand Caravan 96' LE 3,3 Canada zagazowany- Sprzedany Sad
Ford Explorer III 02' 4,0L wersja XLS zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze byc sygnal nie zapietych pasow,nie domknietych drzwi itp.wiec zaczalbym szukanie przy tych wylacznikach,byc moze ktorys zwiera powodujac wlaczenie tego sygnalu
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem mu tak samo odpisać ale... jechałem swoim z otwartymi drzwiami i klapą i sygnał jest raz, póniej po jakimś czasie się ponowił i tyle. U mnie w ogóle nie działa sygn. pasów ale w instr. serwisowej coś piszą że działa ok. 8sek i się wyłącza. Chyba ten sygnał nie będzie od czujnika otwarcia etc. Jedyny "długi" sygnał wytwarzał się przy rozładowanym aku. Trzeba szukać bo przypadki są różne jak mój zagadkowy pilot Very Happy
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
viwaldi
*
*


Dołączył: Jun 28, 2007
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tematu, nie udało mi się zgłębić:

Ale kolega podrzucił mi ciekawy pomysł czy to może być jakis czujnik pasów bezpieczeństwa. Jakieś niezapięcie, zabrudzenie lub sprawdzanie samotest. Może ktoś z was ma podobnie. Szwecke samochody gdy nie zapniemy pasów to podobnie "pikają" tylko krócej. Pasy oryginalne dodge przeciążeniowe. Może jakiś test ? Wychodzę ze skóry, prawie rozebrałem cały samochód i nic Smile

Z góry dzięki za zainteresownie
_________________
Dodge Grand Caravan 96' LE 3,3 Canada zagazowany- Sprzedany Sad
Ford Explorer III 02' 4,0L wersja XLS zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viwaldi napisał:
Tematu, nie udało mi się zgłębić:

Ale kolega podrzucił mi ciekawy pomysł czy to może być jakis czujnik pasów bezpieczeństwa. Jakieś niezapięcie, zabrudzenie lub sprawdzanie samotest. Może ktoś z was ma podobnie. Szwecke samochody gdy nie zapniemy pasów to podobnie "pikają" tylko krócej. Pasy oryginalne dodge przeciążeniowe. Może jakiś test ? Wychodzę ze skóry, prawie rozebrałem cały samochód i nic Smile

Z góry dzięki za zainteresownie


U mnie nie działa gong o niezapiętych pasach ale w instrukcji sewisowej piszą coś takiego (mój angielski nie jest za dobry..):
kontrolka i gong niezapiętych pasów, działa przez 4-8 sekund, po odpaleniu silnika kiedy pas kierowcy jest niezapięty.
Kabel z wtyczką od pasa jest pod siedzeniem przy zamku pasa.

Dźwięki działają kiedy:
niezapięty pas
włączone światła
kluczyk w stacyjce
temperatura silnika jest krytyczna
turns signals ON (jakiś sygnał jest włączony - ale nie rozumiem)
dome lamp ON
niskie ciśnienie oleju
ostrzeżenie przed wysoką prędkością
warning lamp announcement
przegrzany katalizator

Musisz sobie dotłumaczyć to z angielskiego Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm a czy ten czujniki, czy jak to nazwac bylo montowane w kazdym czy tylko za doplata? bo u mnie nic nie pika
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slaslu napisał:
hmm a czy ten czujniki, czy jak to nazwac bylo montowane w kazdym czy tylko za doplata? bo u mnie nic nie pika


Wg serwisówki w każdym. Kontrolka i gong niezapięcia pasów. U mnie też nie gonguje jeszcze nie szukałem przyczyny ale często zapominam o zapięciu pasów na krótkich trasach, więc w najbliższym czasie dojde dlaczego nie działa.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
viwaldi
*
*


Dołączył: Jun 28, 2007
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat nie rozwiązany pomimo sprawdzenia prawie całej elektyki Sad Czy podłączenia do komputera diag. chryslera pokarze problem. Samadiagnoza ok. po podłączeniu KTS 200 wszystko ok.

czy komputer od Chryslera może wskazać problem (np. uszkodzony czulnik pasów, wącznik świateł, itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewną rezerwą odpowiem, bo nie jestem calkiem pewien swego, ale: u mnie jak miałem podłączony komp, to można było robić różne rzeczy jeśli chodzi o kabinę.Włączać, wył, oświetlenie kabiny, sterować zamkami, takie tam. I tak myślę przynajmniej, że jeśli komp. diagn. ma całkiem porządne oprogramowanie, i potrafi się dogadać z BCM, to można wiele sprawdzić. Wszystko w kabinie kontrolowane jest poprzez tem moduł. Ale co do włącznika świateł, to nie jestem pewien, bo wydaje mi się że raczej jego obwody nie są kontrolowane, przenajmniej nie tak jakbyś tego chciał.
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viwaldi napisał:
Temat nie rozwiązany pomimo sprawdzenia prawie całej elektyki Sad Czy podłączenia do komputera diag. chryslera pokarze problem. Samadiagnoza ok. po podłączeniu KTS 200 wszystko ok.

czy komputer od Chryslera może wskazać problem (np. uszkodzony czulnik pasów, wącznik świateł, itp


W serwisówce piszą, że gongi diagnozuje się skanerem, więc na pewno da się jakoś to sprawdzić.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Tomaj doszedłes juz dlaczego nie działa u ciebie gong od pasow? bo u mnie tez nie dziala
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś skrosował żeby nie gongało, jak można było jeszcze kiedyś jeździć bez pasów?...
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem kable pod siedzeniem i wyłącznik przy pasie i jest ok. Zostały dwie możliwości: gdzieś coś jest kabel przecięty celowo żeby nie gongał albo wyłączony programowo, choć w to wątpię bo nie wiem czy na pewno tak można.
Na pewno dojde co jest bo lubie jak wszystko działa Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm ale to do tego gdzie wpinam powinny isc jakies przewody? bo u mnie nic nie ma, jesli mozesz to zrob fotke ktora to jest wtyczka. ja sie wlasnie tak zastanawiam czy poprzedni wlasciciel tego nie zdjął bo go denerwowalo
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group