www.asu.pl :: Zobacz temat - spalania Grand cherokie..
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

spalania Grand cherokie..

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 14:24    Temat postu: spalania Grand cherokie.. Odpowiedz z cytatem

Witam po przerwie Smile

jezdzac po naszym zajebistym kaczogrodzie wydajemy tysiace na zawieszenie. w wersji ford windstar zaczynam miec tego dosc.

moim typem nowego samochodzika jest grand cherokie. cos z rocznika powyzej 2000, co jeszcze jest w miare tanie do dostania.

mam pytanie do was, ile takie bestie pala. widze ze nie ma sensu diesli brac, bo to nie dosc ze dosc ze slaby silniczek, to jeszcze kosztowo wychodzi duzo wiecej niz zagazowana benzyna.
mysle zeby cos w stylu 4.0 i na sekwencje przerobic. oczywiscie wolalbym 4,7 V8.. tyle ze wlasnie nie wiem ile te mocniejsze bestie pala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym aucie nie masz co liczyć na oszczędności 4,0 - średnio 16 no a 4,7 pochłania 20 w korku z klimą 25.
Ten pierwszy jest wystarczająco mocny, w miarę bezawaryjny, tańszy w eksploatajcji ma tylko jeden minus - brzmienie silnika 4,7 - orkiestra 8 garów czasami warta jest wszelakich poświęceń Laughing

A akurat w tym modelu klekot był z mercedesa 2,7 CDI bardzo dobry silnik - oszczędny, trwała turbina, wystarczająco mocny - ma tylko jeden feler jest cholernie czuły na jakość paliwa (jak wszystkie CDI).
No bo drugi klekot 3,1 - nie wypowiadam się bo nie jeździłem, nie robiłem. Cool
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diesel 2,7 w jakich byl rocznikach i jak to jest "oszczedne" Smile ?

w moim winiem mam 20l przy mojej jezdzie po miescie. jestem w stanie zostac przy takim spalaniu Smile byleby zawieszenie bylo mocniejsze :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,7 był zdajesie od 2002, spalanie spokojnie mieści się w 12 ON.
Ale jak 20 to normalka, nie zastanawiałbym się tylko benzyna - no i mimo wszystko 4,7 - szczególnie, że mają najlepsze wyposażenie.
Zawieszenie jest trwałe, jedynie trzeba dbać o napędy, ale nie spodziewaj się "pływania" po drodze, to jest quasi terenówka, na poprzecznych nierównościach potrafi poskakać jak piłeczka mimo wagi. Ale w porównaniu z japońskimi terenówkami, jest max wygodny Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to niby 4.7 ma wypijac tylko 20l na miescie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat 4,7 ma kolega i wg. jego opisu jest tak :

miasto, korek,klima - 25 LPG
trasa (średnia prędkość 110) - 16 LPG
średnio przy jeździe na Śląsku mieści się w 20-21 LPG

Przy czym przestżega, przy tym aucie ciężka noga potrafi zwiększyć te wyniki nawet o 50%, waga auta robi swoje,
trzeba pamiętać że, nie jest to miejskie GTI, mimo iż nawet spokojnie jadąc większość aut ogląda twój zadek, Laughing

Wg. komputera jak patrzysz na chwilowe spalanie, to podczas przyśpieszania zurzycie pokazuje nawet 60 litrów Cool
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
rico_wr
*
*


Dołączył: Jul 02, 2005
Posty: 204
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak jexdziłem Grandziochem to przy ruszaniu było często 99 na wyswietlaczu komp Twisted Evil Ale jazda wynagradza spalanie. Pierwszy grand palił po Wrocku z silnikiem 5,2 w przedziale 25-30. Z silnikiem 5,9 było już 30 literków. A nowy czyli dostępny od drugiej połowy roku 98 z silnikiem 4,7 w przedziale 20-25. Ale to były jazdy po Wrocku w korkach no i jak się da to szybko. Nie lubie jak ktoś rusza pierwszy Very Happy . Jeep do ok60 km/h jest dzięki napędowi 4x4 bardzo sprawny. No i robi łłłuuuu!!!!!
Przy silniku 4,0 R6 główną różnica jest stały napęd na tył a przód dołączany. Ma to swoje zalety i wady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to niestety grandzik opada Sad zostaje mi przesiasc sie na jakis czas na cos ekonomicznego a zarazem europejskiego.
2,7cdr przyprawia mnie o zawrot glowy, a wcale nie jest takie extra zajebiste. Neutral
no nic.. poczyniam przygotowania zeby sie chwilowo wypisac z naszego forumowego klubu. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie żartuj, a może jakiś ociekający chromem Wranglerek Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebuje samochodu do pracy. takiego co mozna mu zaladowac troche szpeji (sprzet telekomunikacyjny) drabine ...
samochodu gdzie moge sie wybrac z partnerka na wypad weekendowy zabierajac rowery ..
chrom mnie nie ciagnal nigdy..
pomyslalem o cherokeem bo jest przystosowany do naszych drog .. tj w kwestii wygody jazdy po naszch asfaltach. przeciez nie bede sobie od ust odbieral odkladajac na nastepne tankowanie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
rico_wr
*
*


Dołączył: Jul 02, 2005
Posty: 204
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak kwestia ekonomi ma piorytet to wbijaj się w grada 4,0. Na codzień jeździsz na tylnym napędzie i jest oszczędniej. No i można jeździć boczkiem Twisted Evil . A jezeli Windstar ci pasuje to może trzeba się wbić w drugą generację?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gazik to ja mam na blosie. to juz nie jest kwestia ekonomiki tego samochodu. ja rozumiem ze 20l gazu na miescie dla takiego jezdzacego hangaru, ale dlaczego mialbym kupowac co co jest mniej pakowne Smile a pali te 10zl wiecej w miescie?

w windstarze denerwuja mnie drobne usterki.. ktore caly czas naprawiam. albo mam pechowego modela, albo juz po prostu nie wiem.

tez zastanawialem sie nad nowszym modelem winniego, to ostatnim wypustem tego co mi sie podoba tj 98-99 z bardziej agresywna mordka .. tyle ze obawiam sie tego ze znowu bede przechodzil przez wszystkie etapy inicjacni samochodu z portfelem wlasciciela Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak denerwują Cie drobne usterki to raczej Grand nie jest dla Ciebie. Z moich doświadczeń co i rusz trzeba coś podłubać, najgorsze że szwankują straszne dupsy. Kolega kupił ode mnie 4,7 z 2000 roku i co chwila podjeżdża, tłumaczymy sobie to usterkami modelu z początku produkcji Laughing No i na dostawczaka się nie nadaje Wink

Zastanawiam się, czy twoich wymagań idealnie nie spełnia Jeep Cherokee model do 2000, trwały,sprawdzony, tanie części, mała ciężarówka a jeszcze z hakiem to już prawie ciągnik Rolling Eyes
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group