www.asu.pl :: Zobacz temat - ASU!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosba o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ASU!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosba o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz__D
*
*


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 19

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 16:21    Temat postu: ASU!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosba o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam problem dotyczacy oleju silnikowego tzn. przywiozlem Dodga Caravana 3.0 V6 nie wiedzac jaki olej byl poprzednio mechanicy uznali ze 5W30 semisyntetic bedzie ok i bylo az do przejechania ok 3000 km po wymianie tzn. dzisiaj odkrylem ze oleju jest na min kiedy tydzien wczesniej (czyli ok 1000km) byl full i pytanie brzmi" czy wyplukalo mi silnik?" i jak sobie z tym poradzic!!!!!!!!!!! Mechanik stwierdzil ze po ok.10000 km czyli do wymiany powinno sie uspokoic bo ten olej wytworzy sobie wlasny nagar i uszczelni spowrotem silnik Question A przy okazji jaki olej mineral czy semisyntetic i o jakich wlasciwosciach? Bo ten ktory mam wlany ma zakres temperatur od - 18 do 0 C czyli co poczac jak przyjdzie wiosna a potem lato? Licze na szybka odpowiedz i pozdrawiam cale ASU. Tomasz Debinski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle,ze jeszcze bedziesz musial podac przebieg(jesli znasz:P ) i rocznik auta. moim zdaniem polsyntetyk klasy sj i tak 10w40 wystatrczy.ja tez sobie tak zalatwilem silnik mobilem 0w40 ale to bylo z 7 lat temu:) nic sie nie stalo(albo o tym nie wiem) ale podobno jest niebezpieczenstwo rozszczelnienia silnika.niemniej w stosunkowo mlodym aucie,z niewielkim przebiegiem nie powinno sie nic drastycznego stac. poczekamy na fachowa wypowiedz asu!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw bym sprawdził czy nie ma wycieku np przy filtrze, deklach zaworowych i w ogóle obejzał silnik zgóry i kanału. jak zauważyłem lubi puszczać na korkowej uszczelce kolektora ssącego. Obejżyj czy blok jest suchy aby mieć pewnosć ża nie masz jakiegoś wycieku.
Przyjżyj sie czy olej nie jest zbyt brudny, po takim przebiegu powinien być w miare czysty , jak nie wypłukał starego syfu.
Poza tym może puszczać na uszczelniaczach zaworowych przez pierścienie itp. Ale wtedy to trzeba będzie zajzec do silnika.
Na dolewkę możesz użyć minerala najlepiej dobrej firmy.

Wojtek Windstar 3,8/95 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomasz__D
*
*


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 19

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 23:14    Temat postu: Piekne dzieki ..... Odpowiedz z cytatem

Piekne dzieki za zainteresowanie tematem Very Happy Jesli chodzi o rocznik to 94 Jesli chodzi o olej to zalali 5W30 polsyntetyk (juz wiem ze texaco) a jesli chodzi o wycieki to silnik jest suchutenki bo dopiero co byla robiona glowica(6 gar nie dawal znaku zycia Laughing ) wiec caly kpl. nowych uszczelek gory silnika a spod dolu tez wyciekow nie ma. Co mnie najbardziej wk.... to fakt ze nie ma wycieki ,blekitnych chmurek tez a olej k.... znika. Lapy rozkladam i glupi dalej jestem jak bylem.Powiem szczerze zajebiscie sie autkiem jezdzi ale .......... Embarassed chyba wynajme dwoch "Iwanow" i dam nauczke tym pseudomechanikom szczegolnie ze sam chcialem mineral a oni sie ze mnie smiali ze moze polsyntetyk wyplukac silnik!!!!!!!!!! Stalo sie i mam nadzieje ze moj mechanik od lat sie mylil i teraz tez sie nie pomyli czyli ze wszystko wroci do normy do czasu nastepnej wymiany .Martwie sie czy moje finanse to wytrzymaja Laughing bo kupno 2 L oleju na 3 tys km to lekka przesada (ten servis amerykancow to byla jednorazowa wpadka np.chcieli mi zmienic pasek rozrzadu bez wymiany napinacza czy pompy wody, nie slyszeli ze Dodge chodzi na 5 garkow- jednym slowem wielkie h.... nie mechanicy) Pozdrawiam wszystkich i zycze omijania takich "warsztatow specjalistycznych" jaki ja odwiedzilem.
ps. Pytanie do ASU czy posiadacie w sprzedazy filtr paliwa do mojego dodga caravana 3.0 V6 94 rok i ile kosztuje?
Pozdrawiam Tomasz Debinski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomasz__D
*
*


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 19

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 23:16    Temat postu: aaaaaaaaaaaaa Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o przebieg to 96000 mil czyli jakies 150 tys km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 23:31    Temat postu: wymiana oleju Odpowiedz z cytatem

witam tomasza_d,jak masz nadzieje ze nagar z obecnie wlanego oleju uszczelni co kolwiek to mysle ze jestes w bledzie,jak najpierw wyplukal to dlaczego by mial uszczelnic,wymien na mineralny o typowo amerykanskiej specyfikacji nap PETRO CANADA 5W/30 lub 10W/30,mnie mechanicy wlali pelny syntetyk do auta z przebiegiem 500.000 i autko pojechalo na zlom bo sie go juz nie oplacalo robic,zycze powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomasz__D
*
*


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 19

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 0:00    Temat postu: JEDI_V a co powiesz na........... Odpowiedz z cytatem

A co powiesz na olej mineralny VALVOLINE 10 W30 Turbo V? Pozdrawiam Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomasz__D
*
*


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 19

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 0:07    Temat postu: JEDI_V????????????? Odpowiedz z cytatem

Widze ze masz duza wiedze jesli chodzi o magnetyzery!!!!!!!!!(sledze rowniez ten temat) Jaki kpl mozesz mi polecic jesli chodzi o producenta(bo obejmy i magnesy sam tez potrafie zlozyc do kupy Very Happy ) wiem ze nie bez znaczenia jest sila i rozmieszczenie magnetyzerow..... Laughing Tak wiec czeka na odpowiedz i ozywiam temat............... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 2:11    Temat postu: olej Odpowiedz z cytatem

co do valvoline to ci za wiele nie powiem,jak jest mineralny to mysle ze ok,ja wole lac typowo z rynku amerykanskiego tak jak fabryka przykazala,i dlatego autka z usa maja na dzien dobry po kilkaset tysiecy przejechane w spokoju,bo europejskie wynalazki w stylu co 30000 to wygladaja tak ze po 7 takich wymianach silnik do remontu,oleje sa tanie wiec nie ma co oszczedzac,pozatym jak cos ci ma pouszczelniac to najpredzej mineralny,zostawia najwiecej nagaru ale tez i najlepiej smaruje bo posiada najwieksza baze i malo "uszlachetniaczy",a o jakosci oleju stanowi baza a nie mamienie ludzi uloscia dodatkow.Na www.amerykany.pl maja petrocanada to ci przysla razem z filtrem,jest tanio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group