www.asu.pl :: Zobacz temat - ktory van lepszy?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ktory van lepszy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 10:50    Temat postu: ktory van lepszy? Odpowiedz z cytatem

witam!
ostatnio ze znajomym dyskutowalem o amerykanskich vanach.nasza wiedza w tym temacie jest stricte teoretyczna i bardzo pobiezna.szukam opinii uzytkownikow i serwisu w tej sprawie.chodzi mi o takie autko do 10 tys zl. ktory model kupic ,na co zwracac uwage,czym sie gl. roznia,co sie najczesciej psuje,jakie sa koszty eksploatacji itp??
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy nie miałem swojego vana, ale jeździłem TS, Windstarem a ostatnio oglądałem takiego fajnego GMC "Vandura" i zdecydowanie kupiłbym tego ostatniego - zresztą był do sprzedania za 3 tyś euro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem,ze facet wymienia swoje niemieckie auto:) i chce vana-za moja namowa amrykanskiego.bedzie to jednak jedyne auto w rodzinie i ma sluzyc do jazdy do pracy jak i na wyjazdy turystyczne wiec nie bez znaczenia bedzie koszt utrzymania auta(spalanie, oczywiscie na gazie) .czlowiek zyje z wlasnej pracy wiec trza to brac pod uwage.
darek
ja tez bym mu polecil jakas salonke z 5 litrowym silnikiem ale...Smile
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 10 tysięcy to w grę wchodzi jedynie Chrysler Yoyager (kanciak), Pontiac Trans Sport lub Areostar. Osobiście posiadam Pontiaca TS i wybrałem go z powodu najmniejszej awaryjności wśród vanów, o której czytałem tu i tam. Poza tym prowadzi się go jak osobówkę. Co do kosztów eksploatacyjnych to takie jak w każdym europejskim "gokarcie". Ostatnio rozmawiałem z kolegą, który ma Forda Windstara, a kiedyś posiadał Pontiaca TS i stwierdził:
- pontiac jest faktycznie mniej awaryjny.
- ford odrobinę mniej pal
- do forda chętnie by poprzekładał kilka rzeczy z pontiaca (nie wiem jakich).
- pontiac przy fordzie to rakieta.
Ale Windstar to koszt ok 16-20 tys., więc odpada.

Co do awaryjności w TS. Czytałem u Olczaka ze dobrze eksploatowana skrzynia wytrzyma nawet 800 tys. Skrzynie są o wiele lepsze niż w innych vanach. Awarii ulega (w weksplatowanych modelach) pompa paliwowa, ale jak wymienisz na nową to 100 lat spokoju, piasta, alternator i inne drobiazgi. W swoim, poza sypiąca się skrzynią (nadal jeździ, mam go od 16 grudnia 2004) Razz wysiadł mi po zakupie tempomat. Okazał się ze rurka podciśnieniowa jest w taki stanie ze rozpadała się w rękach. Poza tym na razie jestem zadowolony. Kupiłem go z myślą "będzie na dłuższy czas", z powodu plastikowej karoserii, części powszechnie dostępne. W poprzednim samochodzie Nissan Primera 92, sypały się już blachy i ucieszył mnie fakt ze TS jest z plastiku. Części mechaniczne można wymieniac do skutku, ale z blachami to juz nie taka prosta sprawa.
Sumując na forum klubowym Pontaca, dowiedziałem się ze niektórzy powkładali w swoje auta 500 zł inni 10000 zł. Wszystko zależy od tego, na jaki egzemplarz trafisz. Ja mam auto z Niemiec i jestem chyba 7-8 właścicielem - zobaczymy jak się będzie spisywał na dłuższą metę.
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaak
Vandura to piękna salonka, można w niej mieszkać. Kiedyś oglądałem takiego (przez szyby)
Zastanawiam sie tylko czy są inne instalacje prucz gazowych np wodne Laughing bo silnik 5,8 ma potrzeby- Laughing Laughing jak nimfomanka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki mrobert za wypowiedz.ja szczerze powiedziawszy tez jestem za ts'em ale mam jednak kilka watpliwosci.po pierwsze wydaje mi sie,ze w porownaniu z voyageram strasznie am malo miejsca(uswiadomcie mnie jesli sie myle) po prostu ladna linia auta z mocno pochylona szyba powoduje,ze kierowca seidzi w zasadzie w 1/3 dlugosci auta a nawet dalej wiec z nim jest miejsca mniej niz u konkurencji. posiadanie vana ma sie wiazac z jego gl. zaleta-przestrzenia i praktycznoscia a nie tylko z checia zaspokojenia ambicji:) prowadzenie jak osobowka-to zaleta ale w w vanach fajne jest to dla mnie,ze siedziesz wyzej a nie lezysz jak ja w moim tempo:) ciekaw tez jestam jak wyglada sprawa aranzacji wnetrza w tych autach(wyjowanie foteli,ich ew. obracanie itp) oraz jak da sei montowac gaz(zwlaszcza zbiornik) wiem,ze w aerostarze daja pod podwozie w obudowie.nie wyobrazam sobie zamontowania do vana butli na srodku bagaznika:) (ale widzialem cos takiego na allegro-zgroza)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do miejsca to nie mam porównania. Komentarze osób które się nim przejadą "AUTOBUS". Co do widoczności to jest jak na wana rewelacja. Siedzisz wysoko - nie lezysz! Wszystkie siedzenia są indywidualnie konfigurowane nie można ich jednak rozkladać do spania. Ale za to możesz sobie wyjąć dwa wzdłuz jednego boku i przewiść 5 osób i np: 2 rowery. Przy 7 osobach na pokładzie bagażnik ma jeszcze ok 450 litrów - nie jest to mało. Co do gazu jak ktoś mało jeździ to się nie opłaca spalanie 10-13 litrów PB, ale potrafi i 16 w mieście jak ktoś go traktuje jak wyścigówkę. Butla z gazem oczywiście pod samochodem w miejscu koła zapasowego. Co do gazu to łatwiej zagazować TS z silnikiem 3.1 TBI koszt ok. 2 tys. w 3.8 MPI w grę wchodzi jedynie dobra sekwencyjna holenderska koszt ok. 5,5 tys. A co do skrzyni do w 3.1 jest trzybiegowa praktycznie nie do zajechania. Jednak na trasie więcej pali o ok. 1,5-2l.
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 21:59    Temat postu: Aerostar Odpowiedz z cytatem

Witam ja tam jestem właścicielem aerostara i oczywiście bardziej polecam to auto. Ma dużo wiecej miejsca niz TS skrzynia jak i zawieszenie nie do zajechania silnik 3,0 polecam spalanie ok 15-16 gazu i 11-13 pb n agazie chodzi jak ksiązka pisze no i przede wszystkim części za grosze jeżdziłem wcześniej passatem z 91r. ceny za części mniej więcej takie same jedyny minus jaki widze w tym aucie to ogrzewanie trzeba przejechac przynajmniej 8-9 kilometrów żeby w samochodzie zrobiło sie ciepło Pozdrawiam
Ford Aerostar 3,0l. 95r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 1:19    Temat postu: VAN Odpowiedz z cytatem

Z Vanow kiedys mialem Aerostara 4.0L 92 XXL i bylem zadowolony. Podwojna klima, 2 rozkladane lawki ( normalne lozko mozna bylo z tylu zrobic ). Nieraz w nim splem Very Happy . Jednak TS sa mniej awaryjne i to one chyba wygrywaja w kategorii do 10000 zl. Jesli chodzi o wyglad to kanciaki ( Caravany ) chyba sa najladniejsze a Aerostary sa wielkie i maja swoj urok Very Happy . Trzeba sie liczyc ze kupujac takiego starszego vana trzeba wlozyc w niego troche zeby nim jezdzic. Mamy klienta ktory kupil teraz Aerostara w dobrej cenie. Stan idealny i praktycznie wystarczyla wymiana plynow, tarcz, klockow i drazkow i mozna jezdzic. Poza tym jest jak nowy. I moim zdaniem najwazniejsze zeby dostac vana w dobrym stanie a ktorego to juz bym zostawil na drugim planie....

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam chryslera grand voyagera 3,3l wersja LE w pełni wypasiony skóra,klimy,elektryka na full z fotelami,komputer itd. wiele tu mozna pisać i nie zamienił bym na innego nie mam gazu w mieście nauczyłem sie jeżdzic dynamicznie i spokojnie spalanie 12- 14 litrów MAX autko ma dosłownie wszystko nawet znalazłem ostatnio studiując instrukcje kompas Smile Co do stanu skrzyni to nie znam jade do ASU na wymiane wsiego to sie dowiem silnik i inny osprzet oraz zawieszenia brzytewka spalanie na trasie ostatnio mnie zadziwił 10 l przy 100 km/h oczywiście na tempomacie z którego nawet nauczyłem sie dobrze korzystac w mieście znacznie spada zuzycie paliwka. No i dla mnie podstawa to po odpaleniu autka rano czekam chwilke po czym otwieram maske sprawdzam oleje w skrzynce i plyny i do piero jadę nie szarżuje bo to nie wyscigówka a po chwili po odpaleniu skrzynka sie rozgrzewa i raczej nic jej nie zrobie Smile Dodam że to pierwszy samochód amerykański wczesniej miałem z 20 różnych europejskich i japońskich Vanów i osobówek ale w tym sie zakochałem nawet stilo z silnikiem odstawiłem do garazu i tym jezdze pomimo spalania bo jest SUPER szukam teraz jakiegos Mustanga w kabrio jakby ktoś coś słyszał z dużą pojemnościa Oddam nowe STILO MULTIWAGON w rozliczeniu!! Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group