www.asu.pl :: Zobacz temat - LAMPY PRZOD ASYMETRYCZNE jak to zrobic
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LAMPY PRZOD ASYMETRYCZNE jak to zrobic

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
szmernik
*
*


Dołączył: Jan 02, 2005
Posty: 72

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 13:21    Temat postu: LAMPY PRZOD ASYMETRYCZNE jak to zrobic Odpowiedz z cytatem

Witam
posiadam samochod DODGE INTREPID rok99 silnik 2,7 i chce zmienic przednie lampy na europejskie (asymetryczne) zeby uniknąc konfliktu z policją lub je przerobic (nawet chetniej przerobic) ale nie wiem gdzie i ile to kosztuje znalazlem duzo ogłoszen o przeróbce na ksenony ale to jest nie bardzo legalne i za to jescze szybciej moge zostac skontrolowany Jezeli ktos wie gdzie to moge zrobic prosze o nr telefonu, albo strone (lampy mają czyste szkło i wydaje mi sie ze lustro powoduje sposob w jaki swiecą )
z gory Wielkie dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 15:25    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jesli jesteś z okolic Wroclawia to mozesz przyjechac do nas Very Happy ( adres w menu ). Z tego co widze to z tych nowych Intrepidow nikt nie przerabia swiatel a kazdy jezdzi. Dowiedz sie na stacji kontroli pojazdow ( najleiej w 2 lub 3 ) czy mozesz tak jezdzic ( pewnie i tak powiedza ze nie Very Happy ). One podobno maja cos w stylu "pollini cienia" i nikt nie bawi sie w przerobki a troche ich juz widzialem i nikt nie mial przerabianych.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja, daj sobie spokój - takie piękne auto i chcesz je zeszpecić ! Evil or Very Mad
Polska to nie Ameryka, nie przejmuj się przepisami i tak ich nikt nie przestrzega Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 15:38    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh Very Happy . To sie nazywa podejscie do prawa Twisted Evil

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szmernik
*
*


Dołączył: Jan 02, 2005
Posty: 72

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety nie jestem z okolic Wroclawia całkiem z drugiej strony Polski (koło Rzeszowa) mam pytanie co to oznacza ze ma "w stylu "pollini cienia"" bo nie bardzo rozumiem czy to oznacza ze cos w nich mozna zmienic zeby prawie byly OK ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 16:08    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Nie. Chodzi o to ze nie rażą tak jak inne lampy ( tak slyszalem ). Sprawdze to i powiem dokladnie o co chodzi z tymi lampami.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Pon Sty 17, 2005 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tymi światłami to jest tak :
europejskie lampy mają inny rodzaj nacięć na szkle, tzw ryflowanie, dzięki temu w europejskich lampach światło jest jakby bardziej skupione, można wyraźnie oddzielić granicę światła i cienia. Poza tym żarówki w europie mają przysłony. Trochę się też różnią zwierciadła. Ale na oko nie da się tego sprawdzić, potrzebny jest specjalny przyrząd. Mało który policjant się na tym zna, urządzeń to już wogóle nie mają. Jakby który filozofował to można mu kazać spadać na drzewo.

Jeśli chodzi o tą symetryczność i asymetryczność, to jest takie pewne uproszczenie, bo jedne i drugie są asymetryczne, tyle że trochę inaczej ze względu na budowę lampy.

No i najważniejsza rzecz - powiedzcie mi gdzie jest tu logika ???
W USA jeżdzą MILIONY samochodów i jakoś nikogo nie oślepiają, a w Polsce nagle dzieje się cud i zaczynają oślepiać Shocked ??

A niech szlag trafi te przepisy !

pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2005 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadałeś ciekawe pytanie co do ośklepiana w USA i u nas. Shocked
Ciekawe dlaczego lampy na europę kosztują 600zł za sztukę, Evil or Very Mad przynajmniej do Dodge. Natomiast na e-bay.pl (amerykańskie ALLEGRO)można kupić za 126$ za komplet. + koszty przesyłki i podobno podatku około 6%. To wychodzi o wiele taniej.

Pozdrawiam
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Lut 05, 2005 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie ja tez jestem zdania,ze jesli w stanach miliony samochodow nikogo nie oslepiaja to dlaczego by tak mialo sie dziac w europie:)
ale to tylko moje(nasze) zdanie.sytuacja prawna jest nastepujaca:
upierdliwy policjant moze w prosty sposob bez przyrzadow okreslic czy mamy lampy na urope czy tez nie.otoz szkla lamp maja oznaczenia(homologacje) literowo-cyfrowe.policja jednak nie czesto jest zainteresoana tymi swiatlami(jak i tylnymi ktore mimo przrobek tez de facto nie spelniaja norm!!!).bardziej interesuja ich ludzie jezdzacy na halogenach.wtedy po kodach sprawdzaja czy to rzeczywiscie swiatla dzienne czy przeciwmgielne.nie czepiaja sie tez "amerykanskich" kierunkowskazow chyba,ze ktos podpadnie czyms innym lub za duzo dyskutuje.niemniej tez a one zabronione prawem.reasumujac -jesli trafimy na upierdliwca albo zanadto podskakujemy to obawiajmy sie o swiatla ,kierunki ,przeciwmgielne(tyl).mysle,ze przepisy sie nieco zliberalizuja z biegiem czasu niemniej te o ktorych tu pisze obowiazuja w unii a co za tym idzie w naszym pieknym kraju tez:)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lut 06, 2005 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto link do nowego rodzaju zarowek. Mam pytanie forumowiczow, czy ktos juz sie z nimi spotkal (moze uzywa) i jak wychodzi to w praniu. Wiemy ze amerykance maja nie najlepsze swiatla, wiec wymiana na nowsza technologie moze by cos poprawila.


http://www.sylvania.com/ConsumerProducts/AutomotiveLighting/Products/ProductComparison/default.htm
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lut 07, 2005 23:19    Temat postu: zarowki Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobre firma. Nie raz je zakladalismy ( przewaznie standard). Mysle ze te za 50 $ napewno beda lepiej swiecic ale cena.... Confused Te standrdowe swieca tak samo jak inne. A pozatym trzeba miec dobre refletory bo przy starych nawet te po 300 $ nie pomoga Very Happy . Znowu jak wezmiesz zarowki ktore maja wysoka temeprature to moze ci klosz popekac Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 3:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwłaśnie tak zrbił mój poprzednik. Założył mocne żarówki i popękal klosz. Zrobiła się pajęczynka.

Pozdrawiam Wojtek
__________________________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakims forum czytalem ze koles kupil w Polsce komplet Osram Silverstar (55 W) za ok.70 zl (2 szt.), wiec to chyba nie jest drogo. ASU jak moesz to pomyszkuj wsrod Twoich dostawcow czy maja takie cudenka i po ile? Pozdrawiam Smile
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 19:52    Temat postu: wciąż te swiatła Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie, to były obietnice naszych forumowiczów zdradzenia patentów jak sobie raszą z kipskimi światłami
No i gdzie te pomysły, obiecane, fotki ???

--------------------------
Wojtek Windstar 3,8/95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, że na sąsiednim forum wszyscy dyskutują na ten sam temat http://www.reklama.home.pl/FORUM/viewtopic.php?t=380 Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:14    Temat postu: reflektory Odpowiedz z cytatem

Bo to jest pieta achillesowa amerykanow Confused Ja napisalem jak sobie poradzilem ( soczewki od TIRA Very Happy ). Sebastian mial zrobic zdjecia sowich soczewek od Mazdy w Windstrze 98 ale nie dotarly ale 14 bedzie u mnie wiec porobie zdjecia na 100%. A innych pomyslow nie ma bo nie ma jeszcze 100% i w miare tanich patentow Confused

POzdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ASU a co z miom pytaniem.

Na jakims forum czytalem ze koles kupil w Polsce komplet Osram Silverstar (55 W) za ok.70 zl (2 szt.), wiec to chyba nie jest drogo. ASU jak mozesz to pomyszkuj wsrod Twoich dostawcow czy maja takie cudenka i po ile? Pozdrawiam
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:59    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Mam zapisane i jutro sie dowiem. Jeszcze troche i na biezaco bedzie mozna sie pytac o ceny przez internet ( gg, email, forum ) od 8-16.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na forum TS kolega Chevy pisal ze sa to zarowki H4 na 3 wtyki na duza kostke (ponoc sa takie w USA i UE). Ja u siebie ma zarowki w ksztalcie L. To chyba jest jakas roznica ? Confused Shocked
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 06, 2005 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siedzę właśnie w internecie na ebay.com i znalazłem firmę która ma duża gamę reflektorów przednich.
http://stores.ebay.com/AutoandArt-com_Headlights_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfclZ4QQftidZ2QQpZ6QQtZkm
Warte obejrzenia.
A szczególnie zainetersowały mnie lampydo dodge caravan, w których zauważyłem według mnie podział na światła krótkie i długie.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&tc=photo&item=7958720325&category=33710
Są takie też do innych amerykańskich.
Będę ciekaw Waszych opinii co to za lampki?

Pozdrawiam Wojtek
___________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 1:33    Temat postu: lampy Odpowiedz z cytatem



Ladnee Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group