www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z silnikiem Grand caravan 3,8 2002
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z silnikiem Grand caravan 3,8 2002

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mazi
*
*


Dołączył: Jun 14, 2007
Posty: 22

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 14:35    Temat postu: Problem z silnikiem Grand caravan 3,8 2002 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

od kilku dni jestem w posiadaniu GC 2002 rok i zaczynaja się jaja. Kupilem go przejechałem jakieś 300 mil i zaczął kolibać silnik. Po wizycie w ASO dodge jeep chrysler stwierdzono że wystąpil błąd na koputerze (brak zapłonu na 6 cyl) zaproponowano wymianę świec zapł i kabli wys. nap. Sprawa została załatwiona ale rzucanie silnika nie ustało. Na nowych świecach (wymieniłem wszystkie łącznie z przewodami) dwóch na przeciw siebie czyli 2 i chyba 1 baniak świece są czarne ale nie od oleju tylko od nie spalonego paliwa. Autko nie ma instalacji gazowej. Zawświecil się znowu check engine i odczytałem na liczniku kod błędu P1684. Prosze o pomoc ponieważ mam obawy że może lada chwila coś więcej się stać a do tego na 75 litrach 95okt przejeżdrzam tylko 200 km czyli jakies 125 mil. Nadmienie że została podmieniona cewaka zapłonowa (aparat), po wykręceniu świece dają iskrę. Pozdrawia zdesperowany użytkownik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mazi
*
*


Dołączył: Jun 14, 2007
Posty: 22

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i takie uzupełnienie. Po chwili cierpliwości i jeszcze jednemu sprawdzeniu blędów wyświetlil się kojeny P0172. Czy może ktoś się orientuje gdzie można znaleźć definicje blędów a może po prostu ktoś miał taki problem i rozwiązal go pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

172 - zbyt bogata mieszanka z tego co pamiętam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grand_01
*
*


Dołączył: Apr 11, 2007
Posty: 15
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wpisz kod bledu tutaj:
http://www.obd-2.biz/obd2.php
i zobaczysz co znaczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mazi
*
*


Dołączył: Jun 14, 2007
Posty: 22

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje bardzo P0172 oznacza za bogatą mieszanke. Tylko szkoda że to tsaki błąd ponieważ nie można jej zlokalizowac i ewentualnie ustalic co jest nie tak. Byłem u kilku mechaników i to samocho "pogrzebiemy zobaczymy". Ale i tak dzieki wielkie za podpowiedź ta strona bardzo fajna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 22:17    Temat postu: sonda Odpowiedz z cytatem

Pewnie siedzi sonda lub jak masz gaz to moze sie zapalac od niego (kwestia regulacji).

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mazi
*
*


Dołączył: Jun 14, 2007
Posty: 22

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

A może znajdzie się ktoś chętny do wymiany takiej sondy. Zakupiłem właśnie i będąc pod autem nie zazdroszcze mechanikowi. Mam tylko nadzieję że faktycznie bedzie to problem z sonda lambda i to tą pierwszę nie drugą. (jest tańsza).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mazi
*
*


Dołączył: Jun 14, 2007
Posty: 22

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ku dziwieniu wszystkich poszły się paść dwa wtryski. Sonda była ok.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 7:39    Temat postu: sonda Odpowiedz z cytatem

Kod informujacy ze sonda pozostaje na zbyt ubogiej mieszance w 90 % jest spowodowany wadliwa sonda lub reg. gazu. Kolejne 10% to silnik pracujacy na zbyt ubogiej mieszance (wtryski, swiece, przewody, cewka, cisnienie paliwa, instalacja wtryskow, PCM itd.). Jesli komputer nic innego nie pokazuje to zaczyna sie od sondy. Komputer powinien pokazac odrazu ze 2 wtryski nie pracuja (diagnostyczny).

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mazi
*
*


Dołączył: Jun 14, 2007
Posty: 22

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

Cały czas komputer pokazywał bląd P0172 co oznaczało za bogatą miesznkę. Oczywiście tak jak piszesz wszystko w tej kolejności ale zaczeło się po prostu od eliminowania problemów ponieważ wymiana sondy nie pomogła. Gazu nie mam więc ten etap mozna było pominąć. Ale przekładając wtryski z 1 i 3 cylindra na inne okazało się że te własnie wtryskiwacze leja na innych cylindrach. Na szczeście wtryskiwacze to wydatek 340 zł sztuka w serwisie. Nie jest tak żle ale jednak w tym roczniku (02) nie do pomyślenia. MNo ale cóż ameryka nie zawsze jest taka fajna. Pomimo tego na pewno kolejny samochód będzie Made in USA. Polecam wszystkim kozakom. Dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group