www.asu.pl :: Zobacz temat - tez o klimie [chyba do ASU ]
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tez o klimie [chyba do ASU ]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bax111
*
*


Dołączył: Apr 18, 2007
Posty: 66

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 21:33    Temat postu: tez o klimie [chyba do ASU ] Odpowiedz z cytatem

witam byłem ostatnio na przeglądzie klimy i miał byc wymieniony czynnik i olej. zastanowiło mnie to ze do urzadzenia auto podłaczone było tylko jednym przewodem a pamietam ze zawsze przy innych moich autach bylo podłaczone dwoma. i w zwiazku z tym pytanko do czego jest ten drugi przewód? bo ten mechanik cos bąknął ze nie potrzeba a wydawało mi sie ze wczesniej szukał drugiego zaworu w moim aucie [chrysler voyager] i nie mógł znalezc wiec poszedł na łatwizne. tylko ja nie jestem pewien czy wszystko co potrzeba zostało zrobione. a wogole to czy coroczne tak zwane przeglady klimatyzacji sa rzeczywiscie konieczne? czy to nie jest wyciaganie kasy? i czy powinno sie wymieniac i ewent. co ile filtr osuszacz ?pozdrawiam Crying or Very sad
_________________
CRD 2003
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 21:41    Temat postu: zawory Odpowiedz z cytatem

Hmmm. W Chryslerze sa 2 zowory ( wysokiego i niskiego cisnienia). Są potrzebne przeglady klimatyzacji gdyz trzeba wymieniac olej w ukladzie a po drugie roczny ubytek gazu wynosi 10-15%. Można zrobić wszystko jednym przewodem niskiego cisnienia ale ciezko wtedy sprawdzic jak pracuje sprezarka (jakie nabija wysokie cisnienie). Niektore samochody maja tylko 1 zawor niskiego cisnienia.... Jednym slowem 1 przewodem mogl zroic wszystko co potrzene jest przy serwisie klimy. Osuszacz to filterek z granulkami ktore wylapuja wilgoc z ukladu. Jesli nie miales rozbieranej klimy i nie stala dlugo rozczelniona to nie ma sensu wymieniac tego filtra....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mojego ojca w VW Jetta III z 1995 roku klima pracuje bez żadnych problemów od samego początku, nigdy nie była serwisowana.
Faktem jest że przejechane ma 70tys mil.
ja osobiście jeśli A/C działa to nic nie serwisuje
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 22:30    Temat postu: gaz Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
U mojego ojca w VW Jetta III z 1995 roku klima pracuje bez żadnych problemów od samego początku, nigdy nie była serwisowana.
Faktem jest że przejechane ma 70tys mil.
ja osobiście jeśli A/C działa to nic nie serwisuje


Z czasem bedzie dzialac slabiej..... (mniej gazu w ukladzie). Pozatym niszczy to bardziej sprezarke (stary olej). Nie wymieniajac oleju w silniku tez bedziesz jezdzil i jezdzil ale silnik szybciej sie zluzywa bez dobrego smarowania....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group