www.asu.pl :: Zobacz temat - Górna konsola VOYAGER
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Górna konsola VOYAGER

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
PERLATOR
*
*


Dołączył: Jun 17, 2007
Posty: 16
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 22:00    Temat postu: Górna konsola VOYAGER Odpowiedz z cytatem

Sad Witam. Mam voyagera 2.5td 2000r. wersja SE. Zamontowałem w nim konsolę gorna i pdłaczyłem narazie napiecie tylko do oświetlenia.Co powinienem jeszcze kupić aby działał termometr, kompas itd. No i jeszcze pewnie nie dam rady bez schematu. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 22:04    Temat postu: czujnik Odpowiedz z cytatem

Napewno musisz kupic czujnik zewn. ktory montuje sie z przodu do belki (miedzy chlodnicami a zderzakiem. Kompas jest juz w konsoli. Chyba nic wiecej nie bedzie potrzebne. Jutro zobacze na schematy i powiem dokladnie czy to juz wszystko czy jeszcze cos bedzie potrzebne....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 22:05    Temat postu: komp. Odpowiedz z cytatem

Napisz czy jest tam tylko termometr i kompas czy caly komputer pokladowy (spalanie itp). Jak jest komp. pokladowy to bedzie wiekszy problem.... Confused
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PERLATOR
*
*


Dołączył: Jun 17, 2007
Posty: 16
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za tak szybki odzew.NIe jestem pewien co jes w tej konsoli. Są trzy przyciski przy wyświetlaczu.A kostka do połaczenia jest na sześć przewodow.Gość który mi to sprzedał powiedział że pokazuje spalanie ,kompas,temperaturę zew i wew i jeszcze chyba coś.Ale nie wiem czy ma znaczenie jeżeli jest to konsola od wersji benzynowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 22:30    Temat postu: hmmm Odpowiedz z cytatem

Jutro sprawdze jak to jest polaczone. Moze byc polaczone z body computer i wtedy moze byc troche zabawy.... Jutro dam znac....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
skbart
*
*


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuje to po podłączeniu powinno wszystko działać z wyjątkiem spalania, ta opcja działa tylko w benzynie, tak było u mnie i jeżeli pamiętam to już to było poruszane na forum i ktoś potwierdzał że nie będzie pokazywał spalania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PERLATOR
*
*


Dołączył: Jun 17, 2007
Posty: 16
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały problem w tym że w podsufitce nie mam przewodów do podłącznia tej konsoli. Ale wierzę że ktoś mi pomoże ten problem załatwić. Mechanik powiedział żebym sobie dał spokój.Bo nie znajdę do tego schematu , a w ASO puszczą mnie z torbami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brzdyl
*
*


Dołączył: Jan 29, 2007
Posty: 8
Skąd: Paris France 0033614358436

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http:/www.wrzuta.pl/obraz/mxDUtAjVUE/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 21:58    Temat postu: schemat Odpowiedz z cytatem

Widze ze nawet nie musialem szukac schematu Very Happy . Jak widac po podlaczeniu plusa, masy i czujnika temp. konsola powinna dzialac. Pytanie po co jej te dwa przewody do transmisji CCD (transmisja cyfrowa ktora komunikuja sie kompy miedzy soba np. skrzyni i body). Tego nie wiem Confused

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brzdyl
*
*


Dołączył: Jan 29, 2007
Posty: 8
Skąd: Paris France 0033614358436

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przewody do transmisji CCD zawierają w sobie sygnały na temat prędkości , obrotów silnika, ilości paliwa w baku itp. Te informacje potrzebne są konsoli do obliczenia np.spalania lub odległości do opróżnienia baku .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 22:21    Temat postu: ccd Odpowiedz z cytatem

No tak ale gdzie one leca (myslalem ze ta kosnola ma tylko funkcje kompasu i temperatury) ?? Do body czy kompa silnika ??

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brzdyl
*
*


Dołączył: Jan 29, 2007
Posty: 8
Skąd: Paris France 0033614358436

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja podłączyłem do gniazda diagnostycznego i działa. Sa to po prostu przewody przez które wszystkie komputery w samochodzie komunikują sie miedzy sobą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PERLATOR
*
*


Dołączył: Jun 17, 2007
Posty: 16
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli jest to silnik diesla to tez komputer będzie pokazywał spalanie? I jeszcze jedno . Nie mogę dostać czujnika temp. zew. Czy inny np. od opla omegi może się do tego nadawać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PERLATOR
*
*


Dołączył: Jun 17, 2007
Posty: 16
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 11:35    Temat postu: Działa Odpowiedz z cytatem

Nareszcie mi się udało. Oczywiście dzięki waszej pomocy. Po przewertowaniu schematu doszedłem do wniosku że wszystkie przewody od konsoli (w sumie 9 szt) są podłączone do gniazda B75.Tylko że wg. schematu to gniazdo powinno być przy rolce od pasów bezp. w prawym słupku.Wmoim Voyku znalazłem je pod tapicerką podłogi, pod siedzeniem pasażera, blisko drazka zmiany biegów. NIESTETY nie dziala funkcja zużycia paliwa.Ale w dieslu to chyba normalne.Tylko po co te przewody no komputera?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idąc waszym przykładem w swoim voyku 2,0 r. 98 zamontowałem kupioną na allegro konsole górną , lecz teraz wypadało by ją uruchomić a tam w podsufitce niema kabli do przyłączenia . Mam schematy instalacyjne ale nie mogę znaleźć złącza B75 przy słupku pasażera skąd powinno iść zasilanie do konsoli w dachu. Proszę o pomoc w jego lokalizacji i jakieś rady co do połączenia z konsolą.

lub na email:
andrat19@wp.pl
_________________
Andrzej Voyager 98r. 2,0 16V SOHC gaz BRC saqent 24
GG 8179044
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega z tego forum http://www.tajemnicevoyagerow.inten.pl właśnie zakończył montaż panela sufitowego, zrobił zdjęcia z montażu oraz pięknie opisał
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wpisałem się do tego forum jako Vanrat ale czekam na aktywacje może to być do 2 tyg. jak możesz to wstaw tu te zdjęcia bo nie mam narazie dostępu choć wpłaciłem opłatę roczną.
Najbardziej interesuje mnie skąd podłączyć przewody (6) do konsoli gdzie jest złącze B75
_________________
Andrzej Voyager 98r. 2,0 16V SOHC gaz BRC saqent 24
GG 8179044
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz wiadomość Confused
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group