www.asu.pl :: Zobacz temat - Neon lampy przód
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Neon lampy przód

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Quiet
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 39
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 13:24    Temat postu: Neon lampy przód Odpowiedz z cytatem

6 Laughing
Temat jest ciągle żywy na różnych forach. Znacie? To posłuchajcie!
Kombinuję jak zobaczyć kawałek drogi przy jeździe nocą? Czy nie da się jakoś zlikwidować w neonie syndromu "skaradzionych żarowek"?
Nie chodzi mi o pakowanie soczewek ze Stanów, ani wkładanie 90/100 topiących klosze.
Może ktoś próbował wpakować puszkę ze szkłem np. od corrolii 97-00?
Tam też jest żarowka H4. Reflektor świeci jak bóg przykazał i na oko nawet rozmiar by się zgadzał. Z zaczepami i resztą zawsze da się coś zrobić.

Probował ktoś? Może są jakieś niespodziewajki nie do przejścia???

Nowy reflektor toyoty z uszczelką na obrysie to zaledwie stówka. Da się to jakoś pożenić?
_________________
Chrysler Neon 1.8i (czarny) 1997/8


Ostatnio zmieniony przez Quiet dnia Pon Maj 21, 2007 22:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Problem znany -sam to miałem.
Nic nie pomaga tak jak zakup soczewek na ebayu.

Ja za sprawa oszczednosci dwa lata temu kupilem normalne reflektory z mopara i jest lepiej - pytanie na ile.

Jesli masz starocie to mozesz sprobowac na rozdzienskiego na regeneracje - podobno facet robi cuda na zamowienie. Byłem u niego , ale 2 lata temu zaśpiewał za regeneracje po 150 od jednego.
Jakbys bardzo chcial wymienic na soczewki daj znac - moze sprowadzilbym tez dla siebie - wyszloby moze taniej za wysylke Smile

Co wkładania reflektorów z innych autek - bez przeróbki przodu się nie obędzie. Kombinowałem z pół roku. Te z Corolli mają za mała uszczelke i oczywiście inny uchwyt. Także tonie takie proste i może kosztować z robotą tyle co soczewki.

Pozdrawiam.
michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Quiet
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 39
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysiauek napisał:
Jesli masz starocie to mozesz sprobowac na rozdzienskiego na regeneracje - podobno facet robi cuda na zamowienie. Byłem u niego , ale 2 lata temu zaśpiewał za regeneracje po 150 od jednego.
Jakbys bardzo chcial wymienic na soczewki daj znac - moze sprowadzilbym tez dla siebie - wyszloby moze taniej za wysylke Smile


Michale.
Staroci nie mam. Wszystko w najlepszym porządku. Ale i tak świecą jak w maluchu na wolnych obrotach z prądnicą Laughing
Przeraża mnie to, że stary miś colt z 92 roku, stojący obok z tąką samą żarowką świeci jakby miał xenony buahahahaha. Wieczorem zamiast neonkiem jadę coltem, bo przynajmniej coś widać.
Jeszcze spróbuję pokombinować z żarowkami, bo nawet nie zaglądałem co tam Niemiec wstawił.
Ale jeśli nie pomoże, to chyba nie będzie innego wyjścia jak sprężyć się i z bólem serca wywalić kasę na soczewki.
_________________
Chrysler Neon 1.8i (czarny) 1997/8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozecie zamiescic linka do takich soczewek? moze jakby były do caravana to tez bym kupił
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zdecydujesz sie nasoczewki - daj znac Smile
Zamowimy razem Smile

Pozdrawiam.
michał

P.S. Gdzie serwisujesz swoje malenstwo ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Quiet
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 39
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slaslu napisał:
mozecie zamiescic linka do takich soczewek? moze jakby były do caravana to tez bym kupił


Mam link do neonkowych wersji - czarniawej i srebrzystej Smile Wolałbym srebrną. Już i tak moje auto wygląda jak... karawan Rolling Eyes
http://www.modernperformance.com/dcx/95-99_show-appearence.shtml
Łomatkoboskokochanojedyno (wzdych potrzeby posiadania). Naturalnie na ebay.com już za 85$ plus koszty przelotu, jakieś podatki... hmmm w 150$ powinniśmy sie zmieścić, gdyby zapakować do jednej paczki.
Ale mogę o tym dopiero we wrześniu pomyśleć.
Teraz kase wydałem w ilości hurtowej na wakacje.

A z caravanem hmmmm... jest kłopot. Szukaj na ebay.com.

Na marginesie: Gdzie w okolicach Katowic mogę dostać zaślepki do zakończeń gum na podszybiu przy drzwiach? Takie same są w golfach III i IV cabrio z szybami bez ramek. Ale raczej białe kruki.
_________________
Chrysler Neon 1.8i (czarny) 1997/8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzuć fotkę o co chodzi z tymi zaślepkami - może coś uda się skombinować Smile

Ja narazie wymieniam przednie zawieszenie - z reflektorami mi sienie spieszy. Nowki jako tako swieca - zastanawiam sie jeszcze nad jakas porzadna zarowka philipsa.

Daj znac gdzie serwisujesz autko - szukam dobrego mechanika.

Pozdrawiam.
michał

P.S. Moje gg: 5739403
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

philips blue vision - mam założone w pontiacu i naprawdę dają radę Smile Na jesień założę do visiona, to postanowione.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A bardzo grzeją ?
Bo już teraz na bodajze 80 mam goracy reflektor.

Pozdrawiam.
michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sa żarówki o standardowej mocy z filtrem UV, więc siłą rzeczy nie grzeją mocniej Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Quiet
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 39
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysiauek napisał:
Wrzuć fotkę o co chodzi z tymi zaślepkami - może coś uda się skombinować Smile

A co tu fotografować? Jeśli masz wszystkie, to nawet nie wiesz, że może ich nie być. Zobacz na tylnych drzwiach czym kończy się guma pod szybą Smile To taki plastikowy "zyps". Tego mi właśnie brakuje w liczbie trzech sztuk. Smile

Jeszcze sprawdzę na wjeździe do Mysłowic, przed Realem. Tam jest "plastikowe" zagłębie i specjalizują się w VW. A jeśli nie będzie, to pozostaje jakaś metalowa spinka niestety... Sad

mysiauek napisał:
Daj znac gdzie serwisujesz autko - szukam dobrego mechanika.

Auto jeszcze serwisu nie widziało, bo dopiero je przywlokłem zza Odry. Pierwszy przegląd przeszedł od strzału z trzęsionką itd. Gościu ze stacji powiedział, że jest w idealnym stanie. Na dodatek TUV miał do 2009 roku. Powoli je poznaję.
Mam adres mechanika z Janowa. Kolega serwisuje u niego swoje autka od lat. Podobno nie zdziera, nie wymienia nawet podkładki bez pytania. Lubi jak mu się z samochodem dostarcza element do wymiany.
Pojade w przyszłym tygodniu wymienić pasek rozrządu, przy okazji oleje i filtry to napiszę ile łyknął kasy.

Na marginesie: Potrzebuję za to sensownego lakiernika, który za doprowadzenie do stanu używalności elementu nie bierze 300 zeta. Helmuty spieprzyły maskę i lewy błotnik przy malowaniu po stłuczce.
_________________
Chrysler Neon 1.8i (czarny) 1997/8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego "zypsa", którego Ci brakuje - ja tego nie mam także na obu przednich gumach Smile

Lakiernika w tym cholernym kraju normalnego poniżej 300pln nie znam - a poznałem ich co najmniej parunastu.
Natomiast jak możesz to zaczekaj tydzień - ojciec polecił w Sosnowcu gościa, który podobno sprowadza zza Odry i przy okazji w miare tanio robi blachę i lakier.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Quiet
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 39
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysiauek napisał:
Co do tego "zypsa", którego Ci brakuje - ja tego nie mam także na obu przednich gumach Smile

Lakiernika w tym cholernym kraju normalnego poniżej 300pln nie znam - a poznałem ich co najmniej parunastu.
Natomiast jak możesz to zaczekaj tydzień - ojciec polecił w Sosnowcu gościa, który podobno sprowadza zza Odry i przy okazji w miare tanio robi blachę i lakier.

Michał to znaczy, że masz na tylnych. Czyli 4 zaślepki znalazłem a potrzebowałem 3. Yhyhyhyhy.
A poważnie temat drugi. Jeśli gość maluje w garażu za 200, to wolę dołożyć i niech pryskają w komorze a potem do pieca Smile
Ale czekam na info z dużą dozą ciekawości.
_________________
Chrysler Neon 1.8i (czarny) 1997/8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group