www.asu.pl :: Zobacz temat - Wyciek płynu hamulcowego z pompy ABS DGC 91r POMOCY !!!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyciek płynu hamulcowego z pompy ABS DGC 91r POMOCY !!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
konradus
*
*


Dołączył: Apr 01, 2007
Posty: 34
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 21:18    Temat postu: Wyciek płynu hamulcowego z pompy ABS DGC 91r POMOCY !!!! Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem z pompą ABS w Dodge Grand Caravan 1991r 3.3 V6. Zdążyłem wjechać na podwórko, gdy zapaliły mi się kontrolki "Brake" i "Anti lock". Sprawdziłem pompę i okazało się, że płyn hamulcowy poszedł górą przez otwory, którymi się go wlewa. Po uruchomieniu silnika pompa nie reaguje, nie daje odgłosów tzw. terkotania jak to było wcześniej przy wciśnięciu hamulca. Oglądałem pompę przy świetlówce i prawdopodobnie w dolnej części na jakimś poziomym łączeniu prawdopodobnie też jest delikatny wyciek, ale nie jestem pewien czy to nie jest ten płyn co ściekał z góry. A i jeszcze jedna rzecz, może mało ważna. Dzisiaj sprawdzałem przekaźniki z lewej strony komory silnika (od strony kierowcy) bo nie chodził mi wiatrak, ten przekaźnik był uszkodzony i go załączał w różnych niespodziewanych momentach więc go wyjąłem, żeby np. przez noc wiatrak nie chodził. Innych zmian nie dokonywałem, ale wydaje mi się, że nie ma to żadnego wpływu.
Tak więc rozpaczliwie szukam pomocy co to może być, czy mam szykować kasę na nową pompę ???? . Czy mogę powoli jeździć z niedziałającym ABS, bo jutro jest mi samochód niezbędny.
Dodam, że jestem właścicielem Caravana od 2 miesięcy i podobno poprzedni właściciel też miał problemy z pompą, naprawiał w serwisie Ponti w Gdańsku lub Gdyni i ściągali mu jakąś część z Kanady, podobno też miał jakiś wyciek po poprzedniej naprawie, ale co to było to nie wiem.
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 23:23    Temat postu: pompa ABS VOYAGER Odpowiedz z cytatem

To jest feler tych caravanow - ABS. Zastosowali tam moim zdaniem dziwne rozwiazania. Jak mogli pompe elektryczna ABS ukryc nad skrzynia, kolo wydechu i przykryc blacha Exclamation Tma nie ma wogole chlodzenia. Po pierwsze sprawdz czy pracuje ta pompa. Jest od niej przekaznik przy lewym blotniku. Daj go na krotko i zobacz czy chodzi. Ewenualnie puknij w nia pare razy i sprawdz ponownie (moze sie zawiesza). Sprawdz czy dochodzi do niej plus i masa po polaczeniu na krotko przekaznika....

Podzrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=19113&highlight=#19113 tu masz wszystko opisane Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
konradus
*
*


Dołączył: Apr 01, 2007
Posty: 34
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj musiałem ruszyć samochód i przez parę kilometrów pedał strasznie twardy i brak hamulców, ale po jakimś czasie pedał zrobił się miękki i po chwili zgasły obie kontrolki i znowu mam hamulce. Wychodzi to na elektrykę. Wyjściem byłoby podpięcie do kompa i zdiagnozowanie co to, tylko gdzie ? Czy są interfejsy do starszych modeli jak mój, gdzie kupić i za ile ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz rozebrać ten silniczek i zobaczyć jak tam szczotki i wirnik Idea
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
konradus
*
*


Dołączył: Apr 01, 2007
Posty: 34
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprzedniemu właścicielowi robili pompę dwa razy, więc musieli ją rozbierać i sprawdzać. Tak więc bardziej prawdopodobna jest wina elektryki związanej z zasilanie. Niestety dzisiaj stało mi się to samo i jak na razie pompa nie zaskoczyła. Trzeba musowo zdiagnozować, bo się jeździć nie da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a na "krótko" dać prąd Question wejdź na forum www.tajemnicevoyagerow.inten.pl tam jest dokładnie opisane co i jak Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net


Ostatnio zmieniony przez qazws dnia Czw Maj 17, 2007 16:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
konradus
*
*


Dołączył: Apr 01, 2007
Posty: 34
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zdiagnozowałem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Były to przerwy na przekaźniku, a konkretniej czasami nie łączy na kostce gdzie jest wpięty przekaźnik. Wielka ulga, że to nie pompa.
Pozdrawiam i dzięki za okazaną pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konradus napisał:
Dzisiaj zdiagnozowałem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Były to przerwy na przekaźniku, a konkretniej czasami nie łączy na kostce gdzie jest wpięty przekaźnik. Wielka ulga, że to nie pompa.
Pozdrawiam i dzięki za okazaną pomoc

ten z miedzianymi konektorami Confused
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group