www.asu.pl :: Zobacz temat - Pacifica i kontrolka silnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pacifica i kontrolka silnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
repus
*
*


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 22:50    Temat postu: Pacifica i kontrolka silnika Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Mam pewnien problem:
Nabrałem benzyny do pełna i po przekręceniu kluczyka zgasły zegary i zapaliła się czerwona lampka od komputera przy kierownicy.
Można było normlnie jechać , choć nie było widać prędkości i nie działała tylko przednia wycieraczka.
Deska rozdzielcza była "czarna" nie świeciła zadna kontrolka .
Światła ,oraz kierunkowskazy działały poprawnie.
Ale nie działał komputer tzn. nie działały takie "bajery " jak włączenie się automatyczne świateł , wyłączenie ich po 30 sekundach itd.
Ręcznie można było je zapalić i zgasić
Po przejechaniu jakieś 10 km. i wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko wróciło do normy ale.......pali mi się kontrolka silnika....

PROSZĘ O POMOC co może być przyczyną czegoś takiego??
Brudne paliwo......??

Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 8:06    Temat postu: paliwo Odpowiedz z cytatem

paliwo to rzaczej przypadek. Przy owych samochodach typu Pacyfica nie obejdzie sie bez podlaczenia komputera ktory wykaze wszystko. W tym aucie jest bardzo duzo elektroniki i kontrolka silnika sygnalizuje nawet najdrobniejsze bledy... Confused Bez komputera to szukanie igly w stogu siana... Confused

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
repus
*
*


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co w przypadku gdy zgasła ta kontrolka i nie zaświeca się już??

Może dodam że auto ma przejechane troszke ponad 35 tyś km. i jest z 2006 roku.

Tak więc nawet nie bardzo wchodzi w gre cofnięcie licznika(tak mi się wydaje)

Dzięki waszemu portalowi dowiedziałem się żeby raczej nie przekraczać 120 km i tak zazwyczaj na trasie jeżdżę

Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontrolka najczęściej dotyczy uszkodzeń układów odpowiedzialnych za stan składu spalin, i tym samym trucia środowiska. Rzadziej innych błędów, choć głowy nie dam w tym przypadku. To że zgasła, to dobrze. Ale to nic nie zmienia. Uszkodzenie/nieprawidłowość nastąpiła, więc całe to zdarzenie zostało zapisane w pamieci. Wydaje mi się że choć to mało prawdopodobne, to jednak możliwe że po zatankowaniu jakiegoś tam paliwa mogło takie coś wystąpić.Ale musiało by być to naprawdę kiepskie paliwo, lub całkiem jakieś odlotowe. Tak czy owak, aby uniknąć następstw tego co juz było, i dalszych uszkodzeń trzeba czym prędzej odczytać błędy jakie wystąpiły, i dopiero wtedy podjąć odpowiednie kroki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group