www.asu.pl :: Zobacz temat - ABS i VSS
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ABS i VSS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wiechuzg
*
*


Dołączył: Sep 23, 2005
Posty: 28
Skąd: Zielona GĂłra

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 17:03    Temat postu: ABS i VSS Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich. Parę dni temu w warsztacie specjalizującym się w naprawie aut amerykańskich w moim Windstarze 3,8 95wykonany został przy użyciu specjalistycznego urządzenia test komputerowy w wyniku k tóergo zdiagnozowano kilka kodów błędnej pracy następujących obwodów: nieprawidłowego spalania(wypadania zapłonów)na 5 cylindrze, uszkodzenia pr. elektrycznie otwieranej szyby, uszkodzenia czujnik VSS(vehicle speed sensor) ponad to (a na tym mi najbardzeiej zależało) fachowiec stwierdził że nie może zdiagnozować układu ABS ponieważ tester z niewiadomych mu powodów "nie widzi" układu ABS.
W związku z powyższym proszę o informacje, sugestie dot.
-czy odłączenie akumulatora spowoduje skasowanie błędów zapamiętanych przez komputer sterujący,
-od początku jak posiadam winiego (2 lata) cały czas pali się kontrolka ABS, sprawdziłem czujniki na kołach (rezystancja prawidłowa), sprawdziłem bezpieczniki (sprawne) - tester jednak nie mógł się połączyć z ABS-em . Nie wiem od czego dalej zacząć?
-czujnik VSS jak wqykazał test "fauluje", wskazania prędkościomierza na desce rozdzielczej prawidłowe. Czy VSS mma coś wspólnego ze wskazywaniem prędkości samochodu czy też podaje on dane tylko do ASB. Jak wymontować czujnik VSS i jaki jest stopień trudności tej czynności. Za wszelkie info z góry dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 18:30    Temat postu: vss Odpowiedz z cytatem

Missfire na 5 cylindrze moze oznaczac : uszkodzona swiece, uszkodzony przewod zaplonowy, wyjscie z cewki uszkodzone, gorsze sprezanie niz na innych cylindrach, zla praca wtrysku. Jak widac mozliwosci jest wiele. Najlepiej zaczac od sprawdzenia/wymiany swiec i przewodow i od sprawdzenia sprezania,

VSS jest przy skrzyni. Dojscie dosc paskudne (nieraz trzeba opuszczac kolyske silnika. Radze wymienic go w warsztacie. Sygnal z VSS idzie cyfrowo do komputera i linka na licznik. Dosc czesto sie one psuja a sa niezbedne do prawdlowej pracy skrzyni.

ABS jesli komp. nie chce sie polaczyc to juz oznacza ze uszkodzenie jest w instalacji lub w samym sterowniku ABS. Tutaj niestety trzeba wziasc juz schemat i sprawdzac wszystko kabel po kablu.

Podnosnik szyby to juz uszkodzenie czystko eleryczne. Prawdopodobnie uszkodzony jest silnik odnoszenia szyb (ew. trzeba sprawdzic wlacznik).

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wiechuzg
*
*


Dołączył: Sep 23, 2005
Posty: 28
Skąd: Zielona GĂłra

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razz Wielkie dzięki ASU za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 22:47    Temat postu: Re: vss Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
Missfire na 5 cylindrze moze oznaczac : uszkodzona swiece, uszkodzony przewod zaplonowy, wyjscie z cewki uszkodzone, gorsze sprezanie niz na innych cylindrach, zla praca wtrysku. Jak widac mozliwosci jest wiele. Najlepiej zaczac od sprawdzenia/wymiany swiec i przewodow i od sprawdzenia sprezania,

VSS jest przy skrzyni. Dojscie dosc paskudne (nieraz trzeba opuszczac kolyske silnika. Radze wymienic go w warsztacie. Sygnal z VSS idzie do komputera i linka na licznik. Dosc czesto sie one psuja a sa niezbedne do prawdlowej pracy skrzyni.

ABS jesli komp. nie chce sie polaczyc to juz oznacza ze uszkodzenie jest w instalacji lub w samym sterowniku ABS. Tutaj niestety trzeba wziasc juz schemat i sprawdzac wszystko kabel po kablu.

Podnosnik szyby to juz uszkodzenie czystko eleryczne. Prawdopodobnie uszkodzony jest silnik odnoszenia szyb (ew. trzeba sprawdzic wlacznik).

Pozdrawiam Wink

_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wiechuzg
*
*


Dołączył: Sep 23, 2005
Posty: 28
Skąd: Zielona GĂłra

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 20:59    Temat postu: vss i inne problemy Odpowiedz z cytatem

Witam. Podnoszenie elektryczne szyby zrobiłem. Włącznik i silnik sprawne.(przy sprawdzaniu zdezorientowała mnie mała rezystancja uzwojenia silnika ok. 0,6 oma już myslałem że ma zwarcie) niestety musiałem rozebrać tapicerkę drzwi i odnitować mocowanie całego mechanizmu. Uszkodzenie polegało na zablokowaniu się zębatki w napędzie. Po zmontowaniu szyba chodzi ekstra.

Mam pewną wątpliwość gdzie w Windstarze podłącza się tester ABS-u czy jest to gniazdo Data Link(te od testowania OBD-II) i czy do testu silnika i ABS używa się tego samego testera?

Jeszcze jedno pytanie czy do postu można dołączyć zdjęcie bo mam pewien problem z podłączeniem masy i umieszczenie zdjęć ułatwiłoby mi wskazanie problemu.
Pozdrawiam wiechuzg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 21:13    Temat postu: abdII Odpowiedz z cytatem

Od sprawdzanie wszystkich komputerow jest jedno gniazdo OBDII nad nogami kierowcy. Zdjecie mozna dolaczyc na 2 sposoby. Pierwszy to umiescic je na darmowych serwerach i wkleic link lub wyslacmi je e-mailem na info@asu.pl a ja je wrzuce na nasz serwer i podam link pod ktorym znajduje sie zdjecie. Pozniej przy pisaniu na forum wystarczy nacisnac "IMG"nastepnie link"IMG". IMG znajduje sie nad trescia postu.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group