www.asu.pl :: Zobacz temat - problem ze skrzynią?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem ze skrzynią?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Dorian
*
*


Dołączył: Feb 03, 2005
Posty: 5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 14:47    Temat postu: problem ze skrzynią? Odpowiedz z cytatem

Witam, może ktoś spotkał się z nastepującym problemem. Samochór dodge caravan 2001 3,3
Czasmi przełaczajac skrzynie z P na D tak jakby nie łapała tzn. przełączona, a nie można jechać. Daję spowrotem na P i zno wu na D i OK. to samo przy innych biegach ( przeł. z D na R). dzieje się tak rzadko, ale się dzieje.
Pozdrawiam
Dorian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam ten sam problem Very Happy , ale za bardzo się nim nie przejmuję. Te same objawy co u Ciebie. Nie jest nagminne. Zdarza się przeważnie gdy jest zimno na dworze. Embarassed I to nie zawsze.
Jak na razie nie spowodowało to żadnych dodatkowych uszkodzeń. Mozę asu jest wstanie określić przyczyną albo inny klubowicz. Razz

Pozdrawiam Wojtek
______________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dorian
*
*


Dołączył: Feb 03, 2005
Posty: 5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytam bo wole wiedzieć wcześniej. Miałem swoje przejscia z automatem.
W latach 1994-2000 miałem Forda Probe nowy model- skrzynie reperowałem z 4 razy Sad
Ale to były inne czasy, w 94 i 95 większość serwisów nawet autoryzowanych mówiło mi że nie ma takiego modelu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lut 07, 2005 23:05    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

To moze bys np. wina baniaka ( dosc czesto sie to zdarza ). Mielismy wiele przypadkow ze auto ruszalo dopiero po pewnym czasie ( jak sie np. nagrzalo ). A wykazuje cos kompueter ?? W ten sposob mozna wykluczyc bla po stronie elektryki lub elektroniki. W kazdym musisz to zrobic bo szkoda skrzyni. Jesli to baniak to koszt regenrowanego wynosi okolo 800-900 zł. Mozna tez dostac uzywke za 600 zl w idelnym stanie. Mamy taka z 2001 roku ze stanow z rozbitego auta. Przyszla ze skrzynia ale klient chcial stary baniak. Jakis uzywek niewiadomego pochodzenia radzilbym nie zakladac bo za duzo jest roboty z wymiana zeby kombinowac Confused . Ale najpierw sprawdz elektryke ...

Pozrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 3:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wyświetla "Chek engine soon" no i poduszka, ale to już omówiłem na forum.

Pozdrawiam Wojtek
______________________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 22, 2005 23:48    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Wiec sprawdz na komputerze co wychodzi bo moze byc to blad np. sondy ale i moze wskazywac na blad skrzyni i juz bedzie wiadomo co jest.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 12:13    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

mam to samo czasami w windstarze i tylko jak jest zimno ? ciekawe ?.....
ale zaznaczam zauwarzyłem ciekawą zależność dzieje się to tylko jak zasuwam po dziurach ........... cos nie styka ? jakaś kostka ? czy co ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 22:02    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Dziury i zimno ?? Confused . Jedno z drugim ma malo wspolnego. Moze byc ze na zimnym jakas wilgoc albo styki na dziurach. W windstarach ta kosc jest dosc delikatna ( lubi sie ulamac przy wyciaganiu lub wkladaniu skrzyni ). Jesli jest nadlamana to muzniej moga sie dziac cuda. Ale tak czy inaczej jest to szukanie igly w stogu siana Confused .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 23:52    Temat postu: zle pracujaca skrzynia Odpowiedz z cytatem

Podpowiedz dla BILANSA-wejdz na strone www.consumerguide.com poszukaj swojego autka i tam powinno byc wyszczegolnione jego najwieksze klopoty i co je powoduje,najczesciej ze skrzyniami problem to zla masa solenoidu(nie wiem co to jest) i ten problem maja autka roznych firm,pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
eldiablo
*
*


Dołączył: Mar 29, 2005
Posty: 19
Skąd: Krosno Odrzańskie

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 7:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobny problem w swoim Grand Voyager 3,3 LE. Rano muszę trochę odczekać aż biegi zaczną wchodzić choć zdarza się tak również w dzień. Kolega mi podpowiedział , że miał taki problem w Mercedesie i po wymianie filtra oleju skrzyni biegów ( którego nie często się wymienia ) usterka ustąpiła i już biegi wchodzą normalnie.Z uwagi , że mam autko sprowadzone i nie wiem co tam było wymieniane zamówiłem już taki filtr na amerykany , zobaczymy czy pomoże.
U mnie żadne kontrolki nie sygnalizują błędu skrzyni biegów.

CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 LE LPG (1993)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 8:50    Temat postu: skrzynia padła Odpowiedz z cytatem

witam skrzynka padła ....... nie mam pierwszego biegu ani wstecznego została mi 2 i 3 dobre i to Sad wywalać całą skrzynie czy tylko płyte z sterownikiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 21:38    Temat postu: Re: problem ze skrzynią? Odpowiedz z cytatem

Dorian napisał:
Witam, może ktoś spotkał się z nastepującym problemem. Samochór dodge caravan 2001 3,3
Czasmi przełaczajac skrzynie z P na D tak jakby nie łapała tzn. przełączona, a nie można jechać. Daję spowrotem na P i zno wu na D i OK. to samo przy innych biegach ( przeł. z D na R). dzieje się tak rzadko, ale się dzieje.
Pozdrawiam
Dorian


Hmmm a moze plyta albo sterownik Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 21:40    Temat postu: Re: skrzynia padła Odpowiedz z cytatem

bilans napisał:
witam skrzynka padła ....... nie mam pierwszego biegu ani wstecznego została mi 2 i 3 dobre i to Sad wywalać całą skrzynie czy tylko płyte z sterownikiem


Zalezy co jest w misce. Jak sa opilki to koniec ( skrzynia w dul ) . Jak olej jest ladny i czerwony to sprubuj plyte ale najparwdopodobniej skrzynia w dul ale najpierw zrzuc miche.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group