www.asu.pl :: Zobacz temat - dziwne objawy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dziwne objawy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 21:14    Temat postu: dziwne objawy Odpowiedz z cytatem

powiem tak-mam tmpo kupe lat ale intensywnie jezdze od ok 1,5 roku z czego od prawie roku na gazie.
do tego czasu nie wiedzialem co to jest ubytek oleju-od wymiany do wymiany bylo go tam tyle samo.ale robilem 2-3 tys rocznie:P
teraz robie 1,5-2 tys miesiecznie i dolewam tak 0,2-0,3 co 2 miesiace.czy to juz smierc silnika czy norma w 17 letnim aucie?
do automata dolealem zawsze bo sie"pocila" miska wiec i teraz dolewam.
do wspomagania kiedys nie dolewalem a teraz tak-co ok miesiac mi spada do poziomu min na bagnecie to dolewam do pelna.no i plyn chodniczy-od jesieni mi zniknelo to co mialem w zbiorniczku wyrownawczym wiec dolalem.zauwazylem tez ze poci mi sie uszczelka pod glowica(nie pod deklem z zaworow-tam zawsze bylo tlusto )tylko pod glowica.nie jest to wyciek ale jest czarna uszczelkai sie juz swieci.obawiam sie ,ze to wina przegrzewania sie glowicy na gazie.niech sie jakis madry wypowie czy juz sie bac czy to tylko moja schizofenia??Smile
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 21:30    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Schizofrenia Very Happy . Auto 17 letnie musi miec ubytki w plynach ( gorzej jak przybywa np. oleju w silniku a ubywa plynu z chlodnicy Twisted Evil ). Ja u mnie dolewam jeszcze wiecej. Probowalem raz uszczelnic kilka rzeczy i z innych miejsc zaczelo podciekac. Dlatego dalem sobie spokuj bo musialbym kapitalke zrobic Very Happy . 0.2 , 0.3 to jest "pikus" . Ja u mnie juz ponad 1 litr co 2 miechy musze dolac Very Happy. Ale jak to sie mowi : "Szewc bez butow chodzi" Very Happy

Pozrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamien spadl mi z serca(byle nie na noge) mam prxzejechane ok 110 tys mil(mam nadzieje) wszystko chodzi jak w zegarku(no poza klima,tempomatem i stukajacym mocowaniem amora z tylu(znalazles moze??)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORY WINiETU ale musze to powiedzieć
NIE HCIAŁ BYM KUPIĆ OD CIEBIE AUTA.

PS.
Czekam na twój post do ASU
<Nie wiem co się stało ale nagle silnik mi sie rozpadł Shocked >

Wojtek Windstar 3,8/ 95 zagazowany


Ostatnio zmieniony przez wk dnia Sro Lut 02, 2005 22:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 1:35    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Moment, moment. Ja nie mowie ze nie nalezy zmieniac oleju i mozna jezdzic autem az sie "zarznie" a nastepnie sztrucla trzeba sprzedac. Ja tylko powiedzialem ze w 17 letnim aucie zeby usunac wszystkie wycieki to trzeba kapitalny remont robic a i tak zawsze gdzies i tak bedzie podciekac przez nawet nowiutka uszczelke ( miska krzywa lub korek siadzie itp ).
Moim zdaniem kazdy amerykaniec przedstawia jakas wartosc ( prawie Wink )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje auto jest dla mnie drugim domem!!! nie wyobrazam sobie zeby cos nie dzialalo a ja bym to olal!!!.wartosc przedstawia dla mnie ogromna oi9 nic wspolnego ona niema z kasa.nowe(inne) auto to nie problem ale takie ktore by bylo lepsze i usprawiedliwilo sens zmiany to koszt ok 40-50 tys.(uzywane bardzo rzecz jasna) kazda inna wymiana by byla z siekierki na kijek.do czasu kiedy sie nie zacznie nalogowo sypac bede na biezaco pozbywal sie drobnych usterek(wbrew pozorom nie jest tego duzo i nie sa to takie pieniadze jak roczna utrata wartosci nowego auta:P)
ode mnie byscie chcieli kupowac auta-ci ktorzy to zrobiuli do dzisiaj mowia mi "dziendobry".....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No esderek popieram całkowicie i raczej skrytykuję wini. Mamy przykład jednego klubowicza, który męczy się teraz. Evil or Very Mad
Ja też staram się na bieżąco robić remonciki i nikt kupując odemnie autko nie płakał.

Pozdrawiam Wojtek
________________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja nie mam neonow:( ;P
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PANIE -RZECZ CALA W TYM TKWI, ABY NIE ZARZYNAĆ SAMOCHODU POPRZEZ CELOWE ZANIEDBANIE A POTEM NARZEKAĆ, ŻE SIĘ AMERYKANCE PSUJĄ, ŻE SERWIS DO DUPY, ŻE SPRZEDAJĄCY OSZUST. DBAJMY WSZYSCY O AUTA JAK POTRAFIMY, NIE BAGATELIZUJMY DZIWNYCH OBJAWÓW. NIE MOWIE TU O WYMIANIE SKRZYNI PO TYM JAK RAZ COS JĘKNIE ALBO SILNIKA, BO ZGASŁ NA ŚWIATŁACH. KAŻDY MA PRAWO MONTOWAĆ CO CHCE W AUCIE- NEONY, PIESKA MACHAJĄCEGO GŁÓWKĄ, KOSTKI FUTRZANE NA LUSTERKU(ALBO PODŚWIETLANE) PŁYTY CD ZA USZCZELKĄ-TO ŚWIADCZY TYLKO O GUŚCIE KIEROWCY. WAŻNE, ABY NIE MONTOWAĆ SPOJLERA KIEDY ODPADA ZAWIESZENIE LUB KSENONÓW, KIEDY Z RURY WALI JAK Z PAROWOZU!!! ALBO...ROBTA CO CHCETA- CZAS ZWERYFIKUJE, JAKI TYP DBANIA O AUTO POPŁACA. JA DBAM TAK O MECHANIKĘ JAK I ESTETYKĘ I NIE NARZEKAM. MIAŁEM NATOMIAST W POCZĄTKACH SWOJEJ „KARIERY” SAMOCHODOWEJ OKAZJE KUPIĆ AUTO OD KOGOŚ, KTO JE POLEROWAŁ A Z DOŁU WYPADAŁY MU NA DROGĘ CZĘŚCI- NIE POLECAM. KONKLUDUJĄC:JESTEM PRZECIWNY ROBIENIU Z AUTA CHOINKI-KOJARZY MI SIĘ TO ZE SMUTNYM WZROKIEM OGOLONEGO NA WYSTAWĘ PUDLA Z RÓŻOWĄ WSTĄŻKĄ NA SZYI. JESTEM PRZECIWNY OLEWANIU PRZEGLĄDÓW I NAPRAW I SPYCHANIU ICH NA KOLEJNEGO WŁAŚCICIELA. JESTEM PRZECIWNY TAKIEJ CWANIAKOWATOŚCI, BO CAŁY TEN KRAJ JEST PEŁEN BURAKÓW- CWANIAKÓW.
CZY ABY SIĘ TROCHĘ ZA BARDZO NIE WCZUŁEM....???J
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram 101%
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ujął bym tego lepiej.

Pozdrawiam Wojtek
__________________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esdarek! Zostałeś moim idolem. Popieram takie opinie, a tematem postu ( czy wszystkie są takie awaryjne), który Cię tak poruszył, chciałem wywołać taką dyskusję jak ta. Wink
Grzebię w tym moim "struclu" juz od sierpnia i nadal wierzę, że uda się go uratować Very Happy
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie dziekuje-milo czasem utwierdzic sie w przekonaniu,ze to swiat wariuje w kolo a nie czlowiek.ciesze sie ,ze na tym forum znalazlem ludzi podobnie myslacych.jestem naprawde wzruszony(jak widac nie daje tu usmieszka)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 05, 2005 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie , Panowie trochę opanowania. Niech Was opószczą emocje. One do niczego nie doprowadzą. Mamy sobie pomagać a nie krytykować.

Pozdrawiam Wojtek
_________________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Lut 05, 2005 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wini czy ty przypadkiem nie bierzesz sobie wszystkiego za bardzo do serca?nie napisalem wini jest burakiem-cwaniekiem tylko ,ze kraj jest pelen takich burakow co spychaja naprawy na nastepnych wlascicieli a uczciwi ale niezbyt znajacy sie na rzeczy kupujacy potem wtapiaja.oponek szukam juz na lato a tempomat i klima nie stanowia o bezpieczenstwie i nie sa akurat sprawne bo na miejscu nikt nie potrafi sie tym zajac.niemniej mam tego swiadomosc i cos z tym probuje zrobic.co do capone-ja i bez takich opon tak wygladam wiec niewiele to zmieni a nawet bedzi pasowalo.jadnemu dres i neony drugiemu paski i cygaro-to sie nazywa demokracja.gumka w tylnym zawieszeniu jest tak skonstruowana,ze nawet jej calkowite wybicie niczym nie grozi poza niemilymi odglosami ktorych nie lubie w aucie kiedy sie delektuje muzyczka(przy techno nie slychac nawet braku opon). co do sugestii finansowych-nie widze wiekszych problemow aby kupic nowsze auto tylko jestem w tym temacie dosyc oryginalny(jak na ten kraj).otoz twierdze,ze nie rocznik samochodu,ilosc megapixeli w aparacie,procesor w kompie czy wielkosc ekranu w komorce decyduja o jego przydatnosci.im kraj biedniejszy tym wiekszy ciag do nowych aut,super komorek itp.ja jestem juz ponad to-doroslem.jak mi sie tempo nie bedzie podobalo/oplacalo to kupie inne auto ale aktualnie zmiana nie jest niczym uzasadniona.owczy ped mnie nie dotyczy jak widac.sadzac po twojej reakcji czujesz sie niedowartosciowany,niezbyt pewny siebie lub tez ktos cie nagminnie krytykuje czego ci wspolczuje.miejmy nadzieje,ze kiedys bedzie lepiej czego szczerze ci zycze.i konczac ta w sumie jalowa dyskusje chcialem ci tylko zwrocic uwage,ze sprawa mojego rozodu jest moja sprawa i w zaden najmniejszy nawet sposob nie dotyczy ciebie wiec nie zycze sobie abys na ten temat sie wypowiadal.nie z toba o tym rozmawialem na foru i jesli byles uprzejmy zauwazyc napisalem,ze konczymy juz ten temat.musialbys przezyc jakis procent tego co ja aby moc zajmowac jakies .ale nawet tego procenta ci nie zycze.mysle,ze troche pokory i dystansu pomoze ci na tym foru a takze(a moze bardziej) w zyciu.
pozdrawiam zyczac wielu wspanialych mil w SZESCIOLETNIM vanie.
darek
mam nadziej,ze nie bedzie juz wiecej takich dyskusji na forum bo nie po to ono tu jest.aha i zauwaz ,ze mimo wszystko wiecej jednak jest zwolennikow mojego toku myslenia......
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sob Lut 05, 2005 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Ostatnio zmieniony przez tomcio-td dnia Sob Lut 05, 2005 14:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sob Lut 05, 2005 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wlasnie dlatego powinnismy sie spotkac na wiosennym zlocie, zeby sobie porozmawia o takich sprawach i poznac sie lepiej. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Lut 05, 2005 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i za to cie tomcio lubie:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lut 07, 2005 22:31    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh. Chyba najbardziej interesujacu post na tym forum Very Happy. Ja musze z przykroscia stwierdzic ze moj Tempo dozyl konca swoich dni Sad Niestety ale zatsawiam sie czy go robic czy na czesci sprzedac ( nie sprzedam do nikomu bo wpuscilbym go na mine Confused ). Autem zrobilem okolo 70-100 tys km w wiekszosci po Wroclawiu !!!!! W zawieszenie s silnik musialbym zainwestowac kilka tysiecy a przy tak niskim kursie dolara lepiej mi bedzie cos nowszego sobie sprawic ( chodz kreci soie leska w oku Crying or Very sad ) Confused Cigle cos sie juz psuje i strach nim jechac w dalsza podroz Confused Jerszcze to przemysle ale pewnie ucieszy sie esderek bo bede mial czesci ktorych szuka Very Happy . Jeszcze musze to przemyslec ..... Confused
Co radzicie ?? Confused

Pozdrwiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pograzony w smutku chcialem pozegnac sie z twoim tempo i pocieszyc cie,ze dalej bedzie zyl (chociaz tylko czesciowo) jako czesci w moim i nie tylko.
a teraz konkrety:P
napisz mi(osobno) ceny nast.czesci:
-listwa z bagaznika chromowa i dwa narozniki.
-podlokietnik
-klamki wewnetrzne
-kolpaki nr 15 chromowane
-poduszka amoryzatora tyl
-linka hamulcowa
-bagaznik dachowy
-jesli jest jeszcze cos co polecasz albo co pominalem to pisz.
(masz z tylu pasy biodrowe czy 3 punktowe?)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:01    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Cenu juz znasz Wink

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group