www.asu.pl :: Zobacz temat - podswietlenie zagarow tempo/topaz
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

podswietlenie zagarow tempo/topaz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Gru 09, 2004 10:07    Temat postu: podswietlenie zagarow tempo/topaz Odpowiedz z cytatem

padly mi 2 zaroweczki podswietlajace zegary:) moze ktos to juz wymienial i wie jaki to typ oraz jak sie tam dostac-po co mam odkrywac proch po raz drugi?
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Czw Gru 09, 2004 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli jest tak jak w taurusie - a sądzę że może być podobnie, to są to te same żaróweczki które przychodzą do świateł pozycyjnych, ja na to mówię rybki - takie żarówki wsadzane na wcisk. Chyba będziesz musiał wyjąć deskę i zegary, bo podświetlenie jest do tyłu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Gru 09, 2004 20:05    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Deski nie trzeba wyciagac. Odkrecasz dwa inbusy nadlicznikiem i po sciagnieciu dwuch zaslepek poobu stronach kierownicy. Pozniej juz srubki odlicznika. Ciezko go wyciagnoac gdyz blokuje linka i kosc ( lub dwie kosci ,zalezy czy licznik jest z obrotomierzem ). Trezba go odchylic ( ewentualnie wypiaclinke przy skrzyni ) i wypiac wszystko. Zarownki sa standardowe jak wlicznikach - takie "male" ( na wcisk ). Nie ma wiekszego problemu z ich wymiana poza tymi kostakami i linka ). Poradzisz sobie Very Happy .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Gru 09, 2004 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki-ale teraz wyjasnij pojecie"takie male,jak to w licznikach"Smile to moj pierwsy licznik do ktorego bede sei dobieral wiec jak rozbebesze to juz chce miac z glowy a nie szukac zaroweczek:P jak masz fotke,symbol lub rysunek takiej zaroweczki do podeslij.to moga byc takie jak do podswietlenie tablicy z tylu i jak do europejskich postojowek(5W)albo takie ane tylko o mniejszej srednicy(3W) albo takie calkiem malenkie:) no i ile ich jest-bo od razu wymienie wszystkie:)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Gru 09, 2004 23:26    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh. Jutronapiszeco i jak. Jest ich mnostwo Smile. Jutro policze i napisze ktore gdzie.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Gru 10, 2004 9:22    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

tak naprawde to wersji i modeli jest od diabła i ciut moja rada wyjmij licznik wal do sklepu po zaróweczki z nim pod pachą Laughing dopasujesz je sobie - pewnie dodatkowo mają one takie plastikowe oprawki - zdejmiesz je ze starych żarówek . a i jeszcze jedno jak wymieniasz je to wymieniaj wszystkie w liczniku nawet te dobre niestety mają one to do siebie że jak ruszysz to potem momentalnie się przepalają - a myśle że bardzo byś sie #^%##$ !!! gdyby po złożeniu okazało sie że kolejna sie przepaliła Cool
pomyśl o kolorze podświetlenia możesz tanio kupić takie nazwijmy to kondonki na żarówki w dowolnym kolorze - zielone , czerwone , niebieskie , pomarańczowe itp
powodzenia !
ps. w moim windstarze do podświetlenia deski Digital mam poprostu ledy ....... tak samo wszelkie przełonczniki .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Gru 10, 2004 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie mysle o zalozeniu ledow-tyle tylko,ze te mocno swiecace najczesciej mja reflektorek czyli sa punktowe wiec moge miec jane plamy na zegarach.co do koloru to zielonuy mi odpowiada a w tym aucie jest jeszcze kilka podswietlanych miejsc i to by byla niezla zabawa:) mysle tez ,ze zarowki sa biale a tarcze zegarow zielone od spodu tak jak np. w konsoli od klimy albo w przelacznkach wycieraczek czy wentylatora:)
poki co interesuje mnie konkretny typ zarowki i ilosc bo nie bawi mnie perspektywa biegania z licznikem:)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Gru 11, 2004 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asu-jakbys znalazl troche czasu -podaj ilosc i typ tych zaroweczek bo zaczynam slepnac:P
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 19:15    Temat postu: zaroweczki Odpowiedz z cytatem

A wiec tak :

Sa 2 rodzaje zaroweczek. Jedne sa male ( glownie do kontrolek ) - szerokość zarowki ( 0,5 cm ). Do podswietlania sa wieksze ( szerokosc 0.9-1 cm ). Sa to zarowki na wcisk w oprawke. Jak nie bedziesz wiedzial to zrobie im zdjecie. Probowalem jakas numeracje odczytac ale nic nie bylo.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super-bardzo prosze zrob fotke jednych i drugich zarowaczek razem z jakas miarka,linijka zebym mial odniesienie:) ile ich w sumie jest-mysle,ze jak rozbiore to wymienie wszystkie-od podswietlenia i sygnalizacyjne.a moze sie da wymienic na diody tak jak postojowki?
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Gru 13, 2004 20:57    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Oki.Zaraz tylko poodpisuje i pojde zrobic zdjecia. Dzisiaj napewno je wrzuce tutaj.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 1:18    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Nie mialem juz sil isc i robic zdjecia do warsztatu. Ponizej sciagnalem zdjecie z internetu. To sa te dwie zarowki z prawej strony. Jutro postaram sie zrobic te zdjecia i je wrzucic tutaj.



Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli takie jak w taurusie - rybki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja bidny dalej nie wiem ile i jakich:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 22:07    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Ogolnie w liczniku przychodzi 8 zarowek ( nie liczac tego paska z dolu gdzie sa kierunkowskazy itp ).

6 zarowek o wymiarach wys 2,3 cm , szer. 0,95 cm. 4 sana pdswietlanie a 2 na CHECK i na kontrolke ladowania.
2 male o wymiarach wys 1,6 cm, szer 0,5 cm przychodza na pasy i na kontrolke cisnienia oleju.

Te male przychodza tez na zarowki na tym pasku ( kierunki itp ) wiec mozna ich kupic wiecej na zapas.

Licznik na ktorymsie sygerowalem pochodzil z TOPAZA ( z obrotomierzem ) ale nie wydaje mi sie zeby byly roznice w podswietlaniu. Zarowki sa takie jak na zdjeciu powyzej ( srodkowa to jest tam mala a z prawej ta wieksza o wymiarach 2,3 na 0,95 cm. Mysle ze napewno sobie poradzisz.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Gru 15, 2004 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki serdeczne:)
teraz sie wybieram na polowanie na zarowki!!!
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Pią Gru 17, 2004 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co polować każdą z nich dostaniesz na każdej stacji benzynowej - te duże kosztują coś koło 90 groszaków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 23, 2005 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabieralem sie jak pies do jeza ale zrobilem!!! prosze panstwa efekt jest szokujacy:) jesli ktos ma starsze autko to naprawde warto poswiecic czasi rozebrac zebgary,wyczyscic je od srodka i wymienic wszstkie(tak tak!!) zarowki.okazlo sie,ze te kilkunastoletnie swiecily juz tylko sila woli:) mimo,ze zegary sa bardzo szczelne nzabieralo sie na nich cos w postaci czarnego nalotu(no coz-mieszkam na slasku).po jego usunieciu i wymianie lampek az milo patrzec na deske!!! teraz czeka mnie rozbieranie innych podswietlanych elementow bo powaznie sie roznia intensywnoscia swiecenia.btw-nie trza w tempo wyjmowac zegarow aby wymienic zaroweczki!!! jesli ktos bedzie sie chcial zabawic w wymianke chetnie pomoge(poki pamietam jeszcze jak to sie rozbiera;P )
pytanie do asu-na dolnej listwie z kontrolkami mam lampke"shift"(max na lewo) ktora nigdy sie jeszcze na zapalila i nie domyslam sie do czego sluzy.mam tez lampke "air bag" mimo,ze wydaje mi sie,ze nie mam poduszki.oczywiscie sa tez inne niepotrzebne lampki ale bez gniazd i zaroweczek.co o tym myslec??
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 12:04    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Lawtiej jest zrobic deske do najbardziej "wypasionej wersji" i w ubozszych wyciagnac tylko zarowki ( np. AIR BAG, ktorego pewnie nie masz ) . Tym sie wogole nie przejmuj bo tak ma byc. SHIFT u mnie tez sie nie swieci i szczerze mowiac nawet nie wiem od czego jest ( moze cos z hamulcami Confused )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ale najciekawsze jest to,ze w kilku miejscach sa zaslepki a w air bag jest zarowa-oplacalo im sie wstawiac do kazdego??Smile
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 1:20    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Moze u ciebie jest AIR BAG a ty nawet o tym nie wiesz Very Happy . Najlepiej takie poste miejsca mozna wykorzystac. Np.dioda od alarmu bedzie mrygac za SHIFTem lub cos w tym stylu. Dosc fajnie to wyglada Cool

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 22:05    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

esderek wrzucilem kilka fotek do galerii mojego Tempo wiec mozesz zobaczyc. Mialem poczekac az bedzie cieplej i go umyje i posprzatam ale to bedzie dopiero chyba na wiosne Very Happy .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group