www.asu.pl :: Zobacz temat - ford windstar - reflektory
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ford windstar - reflektory

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Pią Lip 23, 2004 23:06    Temat postu: ford windstar - reflektory Odpowiedz z cytatem

mam forda windstar-a 95r. od miesiąca reflektory amerykany ponoć są włożone żarówki na europe nie wiem co robić wszyscy mnie straszą że może policja zabrać mi dowód rejestracyjny w nocy nikogo nie rażą światła bo mi nikt nie mruga . wydałem całą kasę na bryczkę !!! poradźcie mi jak załatwić tę sprawę jak najtaniej czy wstawić jakieś lampki z innej bryki czy ???????? ( zbyszko.d@wp.pl )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sob Lip 24, 2004 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ja również mam amerykańskei reflektory jak i większość użytkowników Smile) . jedyne rozwiązanie to zmienić reflektory na europejskie !!
Żarówki nic nie pomogą ponieważ szkło musi mieć inny zarys - łamać światło!
Podjedź pod ścianę i zobacz czy światło masz w jednej lini jeżeli tak to kapota-a raczej napewno -łamiesz przepisy zresztą jak i ja i wielu innych Smile) .pzdr Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sie 03, 2004 14:24    Temat postu: Re lampy Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Confused
Jesli rzeczywiscie nie ma lini cienia na scianie to proponuje poszukac lamp europejskich ( np. na gieldzie lub w gazetach typu autogielda ) lub dac do przerobienia ( przerobienie to koszt rzedu 1400 zł ). Bez lamp europejskich rzeczywiscie moga byc problemy. Juz o palace zolte kierunkowskazy sie nie czepiaja ale o swiatla mijania tak.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mIRO
Moderator
Moderator


Dołączył: Nov 16, 2004
Posty: 40
Skąd: Wrocław, Katowice

PostWysłany: Czw Lis 18, 2004 12:26    Temat postu: Spokojnie... Odpowiedz z cytatem

Ja bym się niczym nie przejmował. Też jeżdżę na amerykańskich symetrycznych i nic się nie dzieje. Policja nie jest w stanie bez urządzeń sprawdzić Ci czy masz dokładnie asymetryczne reflektory. Można to zrobić tylko na oko - a Ty wtedy zapierasz się "są przerobione".

Pozdrawiam i wyluzuj.

mIRO
_________________
Granatowy Dodge Intrepid 3.5 '97, 215 KM, automat, niezagazowany
Bordowy Scorpio 2.9 '95, 150 KM, automat, odgazowany!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Lis 19, 2004 9:26    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

wszyscy wiemy jak kiepskie są światła w windstarach , czy jest jakiś sposób aby świeciły porządnie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Lis 20, 2004 18:04    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Przerobienie np. w Tempo to rzaden problem ale w Intrepidzie czy Concordzie to juz problem bo od innego auta sie nie dopasuje i trzeba przerabiac. a tp juz traci na wygladzie i tez nie swieci rewelacyjnie. Ja jeszcze sie nie spotkalem zeby zabrali ( przynjamniej w ostatnich latach ) komus dowod za nieprzerobione lampy. Policja chyba nie zwraca tak juz na to uwagi ( chociasz zalezy na kogo sie trafi Confused ). Tak samo z zoltymi. Oni sami nie wiedza czy moga byc czy nie. Ostanio zatrzymali mi dowod za brak przednich swiatel w toyocie (miajania- zarownki sie spalily pokolei w ( przeciagu dwoch dni. ). Oczywiscie dowod po zrobieniu swiatel do odebrania w Komendzie. Przyjechalem, wyszedl policjant z moim dowodem i pyta sie czemu sa swiatla zolte ( po sprawdzeniu mijania ). Ja mu odpowiedzialem ze moga byc. Odpowiedzial "Aha" Very Happy i oddal dowod. Wiec jak widac policja tez malo wie o tym i raczej nie chca sobie zawracac tym glowy. Dlatego wydaje mi sie ze trzeba naprawde zle trafic zeby zabrali dowod za nieprzerobione swiatla. Wiec moim zdaniem mIRO ma racje i nie ma co sobie zawracac tym glowy Wink

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Pią Sty 07, 2005 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiam:) czytam i czytam i muszę się pochwalić , że mnie policja złapała......Dwóch cwaniaczków jak obok nich przejeczałem to od razu za mną ruszyli i zarzuty: światła symetryczne( amerykański e) oraz rura wydechowa skerowana w prawy bok. Wzięli dowód i nawet nie było dyskusji. Problemów miałem co niemiara:( ale mam sposób który przy okazji poprawi światła w samochodzie;) mam teraz na prawdę świetne światła mijania w Fordzie Windstar 98. oto przepis:):
trzeba przerobić światła wstawiając w miejsce kierunkowskazów ( w reflektorze) soczewki- ja mam z mazdy 626 - nowy typ- można to zrobic za 750 zł a jak ktoś sam potrafi to pewnie połowe taniej. A światło amerykańskie zostawić w spokoju tylko dorobic wyłącznik świateł amerykańskich tak żeby przy przeglądzie świeciły tylko europejskie soczewki (asymetryczne) i tym sposobem możemy jeździć z podwójnymi światłami mijania . Jest to trochę nielegalne ale tylko trochę i w każdym momencie można amerykańskie wyłączyć. Polecam i mam nadzieję że opisałem to w miarę czytelnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Pią Sty 07, 2005 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam przeróbki świateł d..... Evil or Very Mad - za żadne skarby nie przerobię. Nie po to kupowałem amerykańskie auto żeby go oszpecać światłami od poloneza

dwa lata już jeżdzę i jeszcze ani razu nikt się nie czepiał - a jeszcze żeby było bardziej radośnie to założyłem sobie niebieskie spryskiwacze a ostatnio - po trzy zółte obrysówki na próg na każdą stronę

a w razie czego to mam diagnostę który wszystko podbije, nawet dowód rejestracyjny hulajnogi jak będzie trzeba Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Sty 08, 2005 17:04    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Ale czasem mozesz trafic na panow z drogowki w zlym humorze ( jak trafil "Coolmantrumpet" swoim Windstarem ) i zabrali mu dowod. Podobno przerobil lampy ze ma i amerykanskie i europejsckie ( soczewki ) naraz Very Happy.Ma jakis ukryty przelacznik i jezdxzi na czy chce. Bedzie u mnie 14 stycznia to porobie zdjecia i wrzuce na stronke Very Happy .

Pozrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 08, 2005 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie super jak sprzeda nam ten patent na założenie soczewek.

Moje światła są przepobione i beznadziejne Twisted Evil
na dodatek poprzednik nie pomyślał aby uszczelnić obudowę żarówki chociażby taką gumą z malucha i mam zachlapane reflektory i odblaśnik od wewnątrz, co dodatkowo pogarsza światło.

Wojtek Windstar 3,8/95 zagazowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 15:15    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Wczwartek napewno pokaze zdjecia wraz zopisem i kosztami. Wiem ze chyba od mazdy zalozyl. Sam nie moge sie doczekac zeby zobaczyc jak to wyglada.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szmernik
*
*


Dołączył: Jan 02, 2005
Posty: 72

PostWysłany: Czw Sty 13, 2005 13:50    Temat postu: Posiadam DODGE INTREPID 99 rok 2.7 Odpowiedz z cytatem

jeszcze jest w USA ale mam zamiar go tu sprowadzic za jakis miesiąc i czytam o tych lampach juz kilka dni i niektórzy przerabiają na ksenony lecz ponoc to tez nie legalne
ja mam lampy z czystum szkłem to jest chyba trudniej przerobic bo luustro jest takie ze daje załamanie, bądz jak w Amerykańskich nie a lustra nie wymienie, a co do Policji to z nimi jest róznie jedni zabiorą drudzy nie ja chce miec wszystko legal jeżeli ktos wie gdzie przerobie te lampy (normalnie nie na ksenony) albo gdzie kupie nowe to prosze o numer tel i adres w gazetach widziałem tylko przerówke na ksenon ale bez atestu to mnie tez nie zadowala
z góry dzieki Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja poprawilem troszke swiecenie lamp Smile
Zdemontowalem je, zabralem do domku i tam w spokoju umylem je od srodka. Plyn do mycia szyb psik,psik, potem szmatka na druciku, szuru-buru i jest lepiej. Szmatka byla biala a stala sie szara z czarnymi miejscami. Po 10 latach w lampach zbiera sie syfu, oj zbiera. Pozdrawiam Wink
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2005 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba wezmę przykład z s1wyi wyczyszczę trochę szkiełka. Może to trochę pomoże. Rolling Eyes

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Wto Sty 18, 2005 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich zainteresowanych soczewkami do reflektorów:)SmileSmile
Będę niebawem miał zdjęcia tch reflektorów i wyślę je do Rafała z ASU i będą dostępne dla wszystkich, napiszę też ile to kosztuje i gdzie można to zrobić:) jeszcze trochę cierpliwości:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Wto Sty 18, 2005 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W listopadzie wymieniłem lampy w aerostarze na orginały. Po wyminie przegląd przeszedłem bez problemów Very Happy . W Bochni na stacji diagnostycznej powiedziano mi że oni w to nie wnikają czy są to światła na europę czy amerykańskie . Te przerabiane były w takim stanie że lepiej nie mówić. Zero widoczności Mad - regulatory położenia wspawane na stałe - / zdjęcia wymontowanych zamieściłem w galeri / Mam nadzieję iż do orginalnych żadna męda się nie doczepi Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 0:26    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Chyba ze trafi sie na papa policjanta w zlym humorze Twisted Evil . Ale poruszyles jeden ciekawy problem. Rzeczywiscie przerobione swiatla swieca owiele gorzej niz orginalne co moim zdaniem bardziej zagraza bezpieczenstwu kierujacego i nnych osob. Wiec dlaczego nie chca sie zgodzic na amerykanskie ktore w USA nie oslepiaja innych tylko u nas jest wielki z tym problem Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Autor
*
*


Dołączył:
Posty: 178
Skąd: Czekanów /k Gliwic

PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="silverado"]a ja mam przeróbki świateł d..... Evil or Very Mad - za żadne skarby nie przerobię. Nie po to kupowałem amerykańskie auto żeby go oszpecać światłami od poloneza

no wlasnie ja tez mam je gdzies ale jest problem bo mam juz od poldka ale chcialbym sie ich pozbyc bo psuja mi cala frajde patrzenia na samochod ;/ ale mam narazie problem ze znalezieniem oryg to niego (Taurus '89 LX) a w klubie nikt nie ma albo sie nie przyznaje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to masz naprawdę problem Shocked
światła w taurusie są osadzone na takiej ramie, zakup samych lamp nie pomoże, musisz kupić całą ramę, bo na pewno została pocięta żeby włożyć lampy od poldka.

Miałem tak samo na początku więc znam ten ból Confused musisz kupić praktycznie cały przód
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie , u mnie ktoś powycinał wszystko szlifierką , a mocowania do przerobionych wspawał. trzeba sie dobrze namęczyć żeby je wmiare dobrze osadzić , a i tak czeka mnie wizyta w zakładzie blacharskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbyszko
*
*


Dołączył:
Posty: 127
Skąd: POLAND

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy niedługo minie rok jak kupiłem windstara nadal jeżdżę na światłach amerykanach narazie nikit nie stwarzal mi problemow dolożyłem reflektory przeciw - mgielne i widok w zlą pogodę jest O"K myślę że mineły czasy prześladowań nasi w iraku jeżdzą też na amerykańskich lampkach Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie a który Poliucjant bez specjalnego sprzętu jest w stanie określić jakie mamy reflektory. Popatrzcie na nowe lampy one nie mają żadnych załamań na szkle. Patrzyłem na LagunęII i inne z nowymi reflektorami. Mógłbym powiedzieć że to amerykańskie światła.
Nie ma co się przjmować.
Ja osobiście mam lampy na europę, ale popękane szkła bo poprzednik założył zarówki 90/130 i mam pajęczynkę (mamadt gotowy)
Teraz ściągam z usa nowe, oczywiście amerykany. Import wychodzi taniej.

Pozdrawiam Wojtek
______________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group