www.asu.pl :: Zobacz temat - Czy to pompa paliwa.?? Dodge Grand Caravan 3.0V6
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to pompa paliwa.?? Dodge Grand Caravan 3.0V6

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 18:38    Temat postu: Czy to pompa paliwa.?? Dodge Grand Caravan 3.0V6 Odpowiedz z cytatem

Problem jest następujący.
Dzisiaj postanowiłem pojeździć trochę na benzynie. Wszystko było Oki do kiedy nie wcisnąłem mocniej gazu, samochód zaczął sie dławić, poczym stanął. Uruchomiłem go silnik pracował równo bez żadnych drgań i itp. ale kiedy ruszyłem i mocniej wycisnąłem pedał gazu sytuacja sie powtórzyła. Przełączyłem sie na gaz i silnik chodzi bez zarzutu żadnych problemów. No ale teraz auto jest w garażu i koniec nie odpala. Wydaje mi się że to pompa skończyła żywot.
No i mam problem, bo samochód jest w garażu, będzie go z stamtąd bardzo trudno wydostać, nawet auta nie ma żadnego haka z który mógłbym go pociągnąć, no i to automat więc holowanie do mechanika też odpada.
Teraz mam pytanie, bo wszystko wskazuje ze to pompa.... Gdzie ona jest?? Czy dam rade sam ja wymienić(auto stoi nad kanałem) ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

objawy swiadcza o pompie. jesli jezdziles dlugo z malym stanem paliwa to tak sie to konczy. najczesciej pompa jest w baku.wymiana jej jest banalnie prosta ,a koszty nieznaczne. tutaj masz nr gg do czlowieka ktory ma najwiekszy wybor pomp w najlepszej cenie(tez na takiej jezdze) : 7325018. podaj rocznik i vin oraz inne dane(w tych autach byly stosowane rozne pompy(5 typow).nowa pompa to koszt ok 150 zl. tutaj masz link do instrukcji wymiany pompy: http://www.autozone.com/servlet/UiBroker?ForwardPage=/az/cds/en_us/0900823d/80/1a/43/1d/0900823d801a431d.jsp . zrobisz to spokojnie w garazu. odlacz kleme od aku, rozepnij przewody paliwowe zeby zniwelowac cisnienie w ukladzie. wymontuj bak, z baku dekiel do ktorego przymocowany jest caly zespol. wypnij wtyczke z wkladu pompy, wyjmij gietki przewod paliwowy z pompy ,wyjmij sam wklad(moze trza bedzie odkrecic cyband). reszta w odwrotnej kolejnosci.
pozdrawiam!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
migol
*
*


Dołączył: Oct 13, 2005
Posty: 99
Skąd: Sofia (BG)

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli masz kanal to pamietaj jeszcze o tym zeby:
1) albo byl niski stan paliwa w zbiorniku
2) albo wez sobie kogos do potrzymania zbiornika
Powodzenia
_________________
Tomcio-Voyager 88', 3,0L V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wyciagnieciu pompy podlacz ja do jakiegos zrodla 12V,bo jest jeszcze male prawdopodobienstwo ale jest,ze filtr paliwa ci sie zapchal na amen i objaw moze byc podobny,ale akurat w to watpie
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no...i nie naprawiaj tego z fajka w ustach bo bedziesz mial garaz "cabrio" Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki chłopaki za odpowiedz Smile
Niestety mam dużo paliwa w baku i raczej je spuszczę starym dobrym sposobem....
Na szczęście mam czym jeździć więc wezmę się za to po weekendzie, zobaczymy co z tego wyjdzie Very Happy Aż strach sie bać Very Happy
A i jeszcze jedno pytanie.
Czy orientujecie sie moze czy da sie odpalić samochód na gazie? Bo np. w Trucku mam taka możliwość bo jest manualny przełącznik. A tu mam tak że auto zawsze odpala na benzynie i auto automatycznie się przełącza
na gaz powyżej 2000 obrotów. Może da sie to jakoś obejść i odpalić go na gazie? Wtedy nie musiałbym się w to bawić tylko spokojnie do mechanika podjechał. Instalacja to II generacja ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie pzy 2 generacji tez sie przelacza samo ale mimo to mam przelacznik wymuszajacy prace na gazie lub benzynie
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oki .....auto udało mi się uruchomić i przełączyć na gaz, tak więc w poniedziałek odstawie go do mechanika,mam wrażenie że pompa raz działa a raz nie Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 05, 2007 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak moze byc jak przytarta. a ja` sie-cymbal-naprodukowalem z poradami jak to zrobic diy liczac na ambicje niki a on do mechanika...nie no zniechecilem sie.... Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, bardzo dziękuje za rady Very Happy Ale ja już mam taka naturę że sie zbytnio brudzić nie lubię Very Happy I jak sobie pomyślałem ze ja z tym bakiem pod samochodem Very HappyVery HappyVery Happy No ale zobaczymy jutro rano, jak odpali to mi sie upiecze, ale jak nie, to trzeba będzie działać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group