www.asu.pl :: Zobacz temat - Silniczek krokowy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Silniczek krokowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 12:15    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dotyczące silniczka krokowego w Fordzie Windstarze z silnikiem 3,8 V6. Otóż czy pod wspomnianym wyżej silniczkiem krokowy powinna znajdowac się jakaś uszczelka? Pytam onieważ wymontowałem swój (silniczek padł całkowicie) i wygląda to tak jakby przedtem znajdowała się tam jakaś uszczelka, u mnie jej nie było, najwidoczniej poprzedni właściciel coś grzebał ale jest jakby wytłoczenie na uszczelkę?
Wiecie coś na ten temat? Question
Pozdrawiam-Dobson.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
cofi7
*
*


Dołączył: Feb 28, 2006
Posty: 233
Skąd: ZAMOŚĆ

PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tego co pamietam to pod kazdym silnikiem krokowym powinna byc uszczelka, moze sprawdz w ksiazce napraw dla pewnosci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Windstarach pod silniczkiem krokowym nie ma uszczelki. Wymieniałem parę dni temu na inny, uszczelki nie było, lewego powietrza nie łapie.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przy wymianie mialem przy starym i po zamowiniu na allegro przesylka dotarla do mnie tez w komplecie z nowa uszczelka .
sam. WINI 3.8 v6 95r.
pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wez sobie wyklep uszczelke na starej krokowce z cienkiego brystolu
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie
wystarczy gumowy oring i to sprawe zalatwi tu nie chodzi o lewe powietrze ale bardziej o kurz i pyl Wink
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 22:25    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Sedredeczne dzięki za info. Co do uszczelki to u mnie była, wykonana jakby z brystolu, ale tak mocno wprasowana, że raczej nie mogłaby już posłużyc za wzór do wycięcia nowej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 22:47    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Wiem, że to co teraz napiszę zaszokuję pewnie wielu z was, ale za przeproszeniem popieprzyłem tzw. dyszę wolnych obrotów z silniczkiem krokowym Embarassed Zadam teraz może trochę lamerskie pytanie, ale powiedzcie, gdzie w Windstarze najduje się ten przeklęty silniczek ?? Pozatym intersuje mnie do czego służy tak tak zwana dysza wolnych obrotów i czy to też może byc przyczyną nierównej pracy silnika?
Z góry dzięki za odpowedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem




Przyczyną nierównych obrotów w Windstarze (ale nie braku wolnych obrotów) może być sensor DPFE. To czarne 'ustrojstwo' jest mocowane do kolektora ssącego w tylniej części po lewej stronie. Dochodzą do sensora DPFE dwa przewody powietrzne i wiązka elektryczna z wtyczką. Sensor odpowiedzialny jest za prawidłowy kąt wyprzedzenia zapłonu. Kąt wyprzedzenia zapłonu sterowany jest podciśnieniowo właśnie tym sensorem. Jeśli padła, co się dość często zdarza w Windstarach, no to może byćobjaw nierównych wolnych obrotów (tzw. zjawisko falowania obrotów).
Nie wiem co kręciłeś, gdzie znalazłeś dyszę wolnych obrotów? Confused Very Happy
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 20:33    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Nic nie kręciłem, samo tak się zrobiło. Na tym zdjęciu wygląda to troszkę inaczej niż u mnie. Czy to jest napewno rocznik 95? To co zaznaczyłeś w kółku wygląda mi na przepustnicę?? Tak mnie poinformowano. Dobrze myślę? U mnie w to miejsce wchodzi tylko wiązka przewodów, z kolei nie ma tam żadnych przewodów powietrznych. Sam już nie wiem, pogubiłem się w tym wszystkim. Napisz mi proszę czy jeżeli rzeczywiście u mnie winny jest ten sensor DPFE, to jak go sprawdzic i czy idzie coś takiego kupic, a jeżeli tak to w jakiej kwocie oscyluje mniej więcej cena tego ustrojstwa?
Pozdrawiam-Dobson.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 20:54    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Chciałbym dla jasności zapytac o dwie rzeczy związane z tematem, a mianowicie: co za ustrojstwo znajduje się na samej górze silnika przykryte czarną, plastikową osłonką z podłączoną do tego wiązką przewodów. Z boku znajduje się małe czarne pokrętło. Druga rzecz to następne ustrojstwo Smile znajdujące się w prawej tylniej części silnika, troszkę niżej od opisanego powyżej "ustrojstwa", okrągłe plastikowe przykręcane na dwie śrubki (śrubokręt krzyżak) z podłączoną do tego także wiązką kabli?
To o czym piszesz kolego darioso ma u mnie kształt prostokąta i srebrny kolor z podłazonym dwoma wężykami, jednym węższym (przekrój 5-tka) i drugim szerszym (przekrój 6-stka) oraz wiązką przewodów.
Oświeccie mnie proszę bo ja już całkiem zgłupiałem i zaczyna mi mój Winni działąc na nerwy.
Pozdrawiam serdecznie-Dobson.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie masz rocznik 95, jeśli tak, to trochę inaczej to u ciebie wygląda. Powiem szczerze, że na roczniku 95 w konstrukcji silnika nie znam się najlepiej.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darioso:ty masz sekwencję?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 9:46    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Tak, mam rocznik 95. Szkoda, że nie bardzo orientujesz się w osprzęcie silnika w tym roczniku. Najbardziej interesuje mnie gdzie w tym roczniku znajduje się silniczek krokowy? Question
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 9:49    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Asu, może Ty mnie oświecisz i powiesz gdzie znajduje się ten przeklęty silniczek krokowy ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'dubelt': mam instalację gazową II generacji, parownik OMVL + komputer AUTRONIC AL700 + moduł emulacji wtryskiwaczy + silniczek krokowy.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'dubelt': mam instalację gazową II generacji, parownik OMVL + komputer AUTRONIC AL700 + moduł emulacji wtryskiwaczy + silniczek krokowy.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM!!!TEŻ MAM ROCZNIK 95 I NIEDAWNO DEMONTOWAŁEM SILNICZEK KROKOWY.U MNIE JEST TO MODEL HITACHI-FORD I ZNAJDUJE SIĘ POŚRODKU SILNIKA PRZY SAMYM PODSZYBIU,PRZYKRĘCANY JEST DWOMA ŚRUBKAMI I Z TYŁU WCHODZĄ DO NIEGO DWA PRZEWODY ZAKOŃCZONE WTYCZKĄ,KTÓRĄ ŻEBY WYJĄĆ NALEŻY PRZYCISNĄĆ TAKĄ MAŁĄ BLOKADĘ.POD SILNICZEK PRZYCHODZI PAPIEROWA USZCZELKA.U MNIE PO CZYSZCZENIU BENZYNĄ EKSTRAKCYJNĄ I WACIKAMI DO USZU BARDZO DELIKATNIE OBROTY SĄ RÓWNIÓTKIE,PRZEDTEM SZARPAŁY MI NERWY.ALE PODOBNO TEN SILNICZEK ODPOWIADA ZA SSANIE I TEGO NIE UDAŁO SIĘ ZLIKWIDOWAĆ DOPIERO ZAPALAM ZA 3,4 RAZEM WIĘC CZEKA MNIE WYMIANA NA NOWY.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ MECHANICZNYCH SUKCESÓW.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 2:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darioso: jakos nie moge u ciebie wyczaic jak masz mixer zamontowany i podprowadzony gaz ... Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 10:52    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Kolego Puma, serdeczne dzięki. Wychodzi na to, że zdemontowałem właściwy "element" który uważałem za silniczek krokowy. Niestety mój silniczek krokowy nie jest produkcji japońskiej i nie jest rozbieralny tak więc mam problem z jego dokłądnym czyszczeniem. Udało misię odgiąc obudowę owego ustrojstwa i rozebrac go na pół. W środku znajduje się tłoczek napędzany za pomocą elektromagnesu. Próbowałem go uruchomic podłączając do akumulatora, ale w ogóle nie reaguje, wydaje tylko jakiś dziwny dzwięk, jak gdyby próbował się uruchomic. Podejrzewam, że czeka mnie wymiana na nowy i tutaj pytanie do ASU, czy macie w swojej ofercie taki silniczek krokowy, a jeżeli tak to w jakiej cenie? Pozdrawiam-Dobson.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:30    Temat postu: Silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałem tylko poinformowac iż silniczek krokowy w moim Winnim został wymieniony na nowy. Zakupiłem go na Amerykany.pl w komplecie razem z uszczelką. Różnica w pracy silnika oraz w samej jeździe diametralnie inna. Autko pracuje teraz równiutko, nie przerywa i pięknie przyspiesza Very Happy . Reanimacja starego silniczka krokowego niestety nie pomogła. Serdeczne dzięki wszystkim za rady jakich mi udzieliliście w tej kwestii. Bez was nie wiedziałbym z której strony ugryśc trapiący mnie problem z moim Windstarkiem.
Pozdrawiam-Dobson.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reanimacja krokowki prawie nigdy nie pomaga,albo tylko na krotko
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak jak bys chcial posklejac szybe..Czyli zabieg ktory nie ma sensu..
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...nauczmy sie kupowac nowe czesci.

wtedy awaryjnosc amerykanskich samochodow bedzie na poziomie toyoty i hondy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group