www.asu.pl :: Zobacz temat - Skrzynia Ford Windstar 95
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skrzynia Ford Windstar 95

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
markizaa
*
*


Dołączył: Dec 22, 2004
Posty: 16
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 9:52    Temat postu: Skrzynia Ford Windstar 95 Odpowiedz z cytatem

Witam i proszę o pomoc . W listopadzie kupiłem windstara , po tygodniu padła skrzynia (koszt naprawy 3800zł) jakby tego było mało po 3 dniach wymienili mi samą główkę przepływomierza (ta czarna puszka z elektroniką -800zł) . Do tej pory wszystko było ok , ale od paru dni podczas przyspieszania słychać chrobotanie po stronie kierowcy. Jak gazu dodaję bardzo delikatnie to nic nie słychać . Najpierw chrobotało tylko na gazie a teraz też na benzynie. Boję sie czy to nie skrzynia , byłem w warsztacie gdzie naprawiałem skrzynię , mechanik sprawdził olej na bagnecie i stwierdził ze wszystko w ok ze skrzynią. Nie bardzo mu wierzę ponieważ na moją prośbę żeby zdjagnozował co się dzieje kazał jeździć i nie przejmować się . Jak coś wiecie na ten temat to proszę o poradę . Pozdrawiam Marek .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 13:18    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

napisz coś więcej kiedy jak w jakich miejscach .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
markizaa
*
*


Dołączył: Dec 22, 2004
Posty: 16
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie. Chrobotanie słychać z lewej stronypod maską silnika w momencie kiedy mocniej wcisnę pedał gazu . Poprostu muszę bardzo delikatnie przyspieszać , żeby nic nie chrobotało. Na neutralu lub parkingu po przegazowaniu nic się nie dzieje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 18:28    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Sprawdz wenwnetrzne przegluby polosi. To one moga oddawac specyficzny odglos chrobotania przy przyspieszaniu.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
markizaa
*
*


Dołączył: Dec 22, 2004
Posty: 16
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki . Zauważyłem , że chrobotanie występuje również na biegu wstecznym. Jeżeli będą to faktycznie przeguby to jaki jest orientacyjny koszt naprawy . Pozdrawiam Marek .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 22:53    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

To zalezy czy uda sie dostac i w jakiej cenie polos. Od 400 do 800 za uzywana. Koszt wymiany - 95 zł brutto. Samk przeglub jest ciezko dostac...

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
markizaa
*
*


Dołączył: Dec 22, 2004
Posty: 16
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki , będę informował co i jak . Masz może namiary na jakieś nie drogie używane graty? Pozdrawiam Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Gru 29, 2004 0:20    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Mam nawet na bardzo tanie Very Happy ale niestety nie moge zdradzać moich zrodel Cool ( to moja praca ) . Moze ktos inny na forum bedzie znal jakies dobre miejsca.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
markizaa
*
*


Dołączył: Dec 22, 2004
Posty: 16
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 29, 2004 2:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Rozumiem Cię , tak jak pisałem będę informował co i jak . Pozdrawiam Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
markizaa
*
*


Dołączył: Dec 22, 2004
Posty: 16
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Tak jak pisałem wcześniej będę informował co z tym terkotaniem z lewej strony silnika. Po sprawdzeniu przegubów o kazało się że z nimi wszystko ok. Następnie sprawdziłem olej i miskę w skrzyni biegów , w misce nie było żadnych opiłków a olej był czysty nie przepalony. Nie wiem co dalej może ktoś mi podpowie, terkotanie utrzymuje się nadal. Przychodzi mi do głowy baniak lub koło zamachowe co wy na to. pozdrawiam Marek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 17:04    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

A moze to lancuch chrobocze Confused . On jest po stronie kierowcy i jak sie rozciagnie to oddaje specyficzny oglos chrobotania ( przeskakuje zebatka ). Nie bedzie wtedy opilkow ani przepalonego oleju.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group