www.asu.pl :: Zobacz temat - wymiana oleju
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wymiana oleju

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 18:46    Temat postu: wymiana oleju Odpowiedz z cytatem

Wiem że temat wałkowany na pewno nie raz i zapewne niektórych może nudzić . Ale cały czas dręczy mnie pytanie : Jak wymienić cały olej w skrzyni bez jej demontażu ? Wiem że są skrzynie gdzie można olej z konwertera spuścić i są takie gdzie tego bez demontażu zrobić sie nie da . Moja ( 31TH) należy do tych drugich . Jak odniósł by się asu do pomysłu wykorzystania powrotnego przewodu olejowego z układu chłodzącego ? Czy posłużenie się pompą w celu usunięcia częsci oleju i dolewaniu nie grozi uszkodzeniem skrzyni (pojawiają się momenty b. niskiego stanu oleju a silnik musi pracować ) ? Zaryzykował bym wykorzystanie pompy ale ryzyko musiało by być sensowne . Inaczej wolę stracić więcej czasu i powiedzmy dwie uszczelki i wymienić olej metodą np. trzykrotnego spuszczania drogą tradycyjną . Sprawe rozwiązał by korek spustowy , ale go nie ma Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze odessij olej pod cisnieniem przez bagnet? Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymiana dynamiczna? http://www.automat.pl/pdf/statidyn.pdf
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madrego to az milo posluchac Wink

...nie wiedzialem o takiej metodzie Confused

probowal juz kto tego?

Arrow asu - moze bys sie wypowiedzial w tym temacie, co Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbować to już na pewno próbowali Very Happy pytanie tylko z jakim skutkiem dla skrzyni .
Tak darryd , to taka wymiana dynamiczna jak podałeś w linku , tylko inaczej realizowana , tam wypompowanie = dolaniu w cyklu ciągłym , a ja chce wypompowac i dolać . Tylko boje się o momenty krytyczne ( niskie stany olejowe ) .
Falcon , odessanie przez bagnet nic nie daje bo odciągasz olej z komory płyt sterowniczych a to to samo co spuszczenie miską .
Niemniej ta dynamiczna wymiana mi sie podoba , dzięki darryd za link .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Falkon za zmiane nicka , zangielszczyłem Cię Cool Very Happy przepraszam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falcon... hmmm... brzmi dumnie Cool Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falcon-kojarzy mi sie z odrzutowcem Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi bezwzglednie z komputerem Atari Wink

http://pl.wikipedia.org/wiki/Atari_Falcon

hehe Very Happy
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 0:03    Temat postu: falcon Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Mi falcon kojarzy sie z agentem 007 ( phantom/falcom brzmi podobnie ... Very Happy )

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no fajnie Smile) ale te "skojarzynki" to jakby trochę w bok od tematu Wink pytanie zasadnicze dalej aktualne Cool Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 9:38    Temat postu: wymiana Odpowiedz z cytatem

Ja odniosl bym sie tak ze lepiej wymienic normalnie olej (standardowo sciagajac miske). Taka wymiana dynamiczna moim zdaniem jest dosc ryzykowna... Jak nie zdazysz dolac odpowiednia ilosc oleju to mozna uszkodzic skrynie lub konwenter.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymiana dynamiczna taka jak w linku jaki podał darryd jest moim zdaniem bezpieczna , ale jest trudna do realizacji . Natomiast zmodyfikowana do operacji : wylej a później zalej jest prosta ale budzi także moje obawy , też sie obawiam zaników smarowania i wynikających z tego problemów. A wystarczył by zwykły korek spustowy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 10:03    Temat postu: korek spustowy Odpowiedz z cytatem

Korek spustowy jest kiepskim rozwiazaniem... Nikt wtedy nie wymieial by filtra Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz też nie musi Cool Aby wymusić wymianę filtr przy odkręcaniu miski musiałby ulegać nienaprawialnemu uszkodzeniu Wink życie uczy że polak potrafi Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 10:28    Temat postu: wymiana oleju Odpowiedz z cytatem

To fakt. Mozna wymienic olej wysysarka przez bagnet, ale wtedy pozostaje caly syf w misce i na magnesie.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hi, wymiana dynamiczna to standardowa wymiana, czyli odkrecenie miski, wymiana filtru, dolewka takiej samej ilosci oleju jaka splynela, pozniej skrecenie tego, nastepnie podlaczenie sie do odplywu z chlodnicy, odpalenie auta i dolewanie podobnej ilosci przez np bagnet co uplywa z obiegu, w tym samym czasie przelaczajac dzwignie PRND123...dlatego przy takiej wymianie schodzi ponad 110% potrzebnego skrzyni oleju...w pojedynke chyba nie wykonalne... Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja zainwestowalem w 10 litrow dextrona i po wyciagnieciu przez bagnet startego oleju wlalem nowy bez wymiany filtra.

przejechalem 2 km na wszystkich biegach ( raptem 3 + wsteczny Wink ), pomieszalem wajha na postoju i zlalem po odkreceniu miski.

czyszczenie miski, magnesu i nowy olej i filtr.

moze powiecie ze jestem stukniety, ale mam zasade - na skrzyni nie oszczedzam.

a nie mam zamiaru narazac konwertera i lopatek na metody co do ktorych nie mam przekonania.

ta metoda wydaje mi sie prosta i w miare skuteczna jesli chodzi o wyplukanie starego oleju.

co o tym sadzicie Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie prosta to fakt , spróbuje ją przeanalizować , moge tylko mówić o moim samochodzie ( innych amerykańców nie znam ale mysle że conajmniej w niektórych jest podobnie ) czyli Chrysler / Dodge / Plymouth Neon . Rurka prowadząca bagnet siega górnej krawędzi poziomu oleju więc odessanie bezpośrednio przez nią oleju jest niemożliwe , trzeba by sie posłuzyć drenem gumowym lecz musiałby być niewielkiej średnicy aby się odpowiednio ułożyć no i tego ssania trochę by było i nie potrafie powiedziec ile oleju realnie by sie ściągło . Ale w poprządku , zakładam że da radę 50% . Dolewam nowy , mam mieszaninę 50/50 . Demontaż miski , zlewa się 60 % oleju dolewam tyle samo nowego czyli nadal mam 1/4 pojemności oleju juz zanieczyszczonego w 50% . Aby uzyskać dobry efekt trzeba by więc wykonac taka operacje min. 3 x . Krótko licząc : 1raz = 4 l oleju , 2 raz = 4 l i 3 raz ( z miską i filtrem ) =5 l , to razem 13 l oleju . Przy założeniu że przy wymianie dynamicznej potrzeba ok. 110 % pojemności układu to zużycie oleju wychodzi ~ 8,5 + 0,85 = 9,35 l . Róznica w cenie ~ 3,5 x26 = 91 zł. Ekonomicznie więc wychodzi na jedno , albo samemu Twoja metodą ( tj. 3 x wymiana ) lub do DOBREGO warsztatu gdzie POTRAFIĄ zrobić wymianę dynamiczną . Osobiscie wybieram wariant a'la Falkon Wink czuję sie bezpieczniejszy Cool Laughing do wrocka mam za daleko Confused
Więc rozeznam z prostej ciekawości jak i ile dam radę przez rurkę bagnetu . Co do jednego się z Tobą zgadzam , nie warto dla paru groszy ryzykowac skrzyni , a bynajmniej każde ryzyko warto dobrze skalkulowac , dobre rozpoznanie "wroga" to połowa wygranej Wink Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group